Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sós sajttorta receptet keresek. Tud valaki segíteni? fórum

Sós sajttorta receptet keresek. Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


13. Borsa (válaszként erre: 3. - Judita79)
2009. márc. 2. 11:07
Ezt választottam: fincsi lett. Még egyszer köszi!
12. Borsa
2009. febr. 23. 14:03
Már megvan, köszi. Zöldfűszerrel adom elő ... a'sszem. Az nem baj, ha várni kell, úgyis elő szoktam készíteni a kaját. Hát, majd most teljesen előészítem :D
11. MelisUK (válaszként erre: 10. - Borsa)
2009. febr. 23. 14:01

Csak írd be a keresőbe, máris ki fogja adni a receptet. Vagy az adatlapomnál az interaktivitás fül alatt megtalálhatod a receptjeim. Még képeket is tettem föl hozzájuk.

Pillanatok alatt el lehet vele készülni, kivétel azt a tényt, hogy várni kell a megevésével, csak másnap jó, addigra szilárdul össze az egész.

10. Borsa (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2009. febr. 23. 13:37
Köszönöm, nyomozom a receptedet! Nálam az édesség addig jó, amíg elkészítem. Meg már nem eszem, csak megdóstolom. Persze imádok sütni, a család meg örül. Nálam a "sósság" a király.
2009. febr. 23. 13:13

Szia! Van föltéve egy receptem, a neve:

Cheescake, egy skót eredetű sajtkrémes torta

Ezt bármilyen ízesítéssel készítheted, sós is lehet, nem csak édes.

Ha sósra készíted, akkor a tésztájához értelemszerűen nem teszel mézet, hanem helyette sót és ugyanígy a krémbe se teszel cukrot, hanem sót.

Ezt nem kell sütni, hidegen fogyasztandó torta.

A krémbe pl tegyél vékonyra reszelt füstölt sajtot még a sajtkrém mellé (de többfélét is tehetsz), plusz bármilyen fűszert, friss fűszernövényt vagy pici zöldség darabokat, pl lila hagymakockákat, a menta is nagyon feldobja.

Az a jó ebben a sajtkrémes tortában, hogy minden a fantáziádra van bízva. Pl. ha szeretitek a borsót, akkor az is nagyon jól nézne ki benne.


Bár megvallom, nekem az édes sajtrkémes torta az igazi, hisz azért torta, hogy édesség legyen. A sósakat másként nevezném. Nálunk Skóciában kifejezetten van ilyen étel is, mint amiket írtak a többiek, de ez nem sajtos torta, hanem quish (ez a szótárban nincs benne). Ezt főétkezésre készítik, egy darab kb 15cm átmérőjű, mellé még párolt zöldésget (általában borsót vagy répát) és sültrkumplit szoktak tálalni. Még a sajt mellé akár tojást vagy bacon szalonnát is szoktak tenni töltelékként, ez is fantáziára van bízva.

8. Judita79 (válaszként erre: 7. - Borsa)
2009. febr. 23. 12:08
nincs mit nagyon szívesen! :D
7. Borsa (válaszként erre: 3. - Judita79)
2009. febr. 23. 11:52
NNNNa, ez már igen. Köszönöm!!!!!
6. Borsa (válaszként erre: 4. - Princes47)
2009. febr. 23. 11:50
Köszönöm, mentettem!
5. Borsa (válaszként erre: 2. - Judita79)
2009. febr. 23. 11:49
Köszönöm, ezt én is megtaláltam, de ebben több a sör, mint a sajt. Vagy a tizedesvessző csúszott el...
2009. febr. 23. 11:42

Ez igaz nem sós, hanem sonkás. Nem tudom hogy jó ez neked. [link]



SAJTTORTA SONKÁVAL


Hozzávalók

1 egész trappista sajt

4 dl tejszín

25 dkg vaj

8 db tojás

20 dkg sonka

4 evőkanál liszt

ízlés szerint só

bors

mustár


Leírás

A 20 dkg vajból, a tejszínből és a lisztből besamel mártást készítünk. A maradék vajat keverőtálba tesszük, kissé felmelegítjük, megsózzuk, és habverővel jól kikeverjük. Ha a besamel mártás kihült, a vajjal összekeverjük és két részre osztjuk. A sonkát ledaráljuk, és az egyik adaghoz keverjük és borssal megfűszerezzük, a másik adag mártáshoz pedig főtt, áttört tojás sárgáját adjuk , pici mustárral ízesíthetjük. A sajtot tortaszerűen lapokra vágjuk, majd megkenjük az elkészített krémekkel, és egymásra rakjuk.A külsejét ízlés szerinti krémmel kenjük meg. Díszíthetjük darált dióval, diógerezdekkel, és retekkel. Egy éjszakára hűtőbe rakjuk, tálaláskor forró vízbe mártott késsel szeleteljük.


Munkaidő: 30 perc


Elkészítési idő: 60 perc

2009. febr. 23. 11:42

[link]


ez talán jobb mint az előző!


de amúgy ha beíro a goo..e-ba hogy sajttorta sós, akkor kidob egy rakás receptet!! nézelődj!

2009. febr. 23. 11:40

Találtam neked egy ilyet:


Dán sajttorta (sós)


Hozzávalók (4-6 személyre):

15 dkg liszt

10 dkg vaj

fél teáskanálnyi só

2,5 dkg reszelt sajt

3 db tojás

1 dl fehér sör vagy bajor sör

1 csipetnyi bors

fél gerezd tört fokhagyma

zöld saláta


Keverd össze a lisztet, a sót, s gyúrd bele a vajat. Ezzel a tésztával bélelj ki egy kb. 24 cm átmérőjű formát (lehetőleg mázas tortaformát) úgy, hogy az oldalára is jusson belőle, és kb. 1 órára tedd a hűtőszekrénybe. A tojást keverd el a sörrel, a borssal és a fokhagymával. A tésztát süsd a sütő legfelső rácsán kb. 15 percig 225 °C-on, majd szórd meg a reszelt sajttal, s öntsd rá a tojásos keveréket. Tedd újra a sütőbe, de most a legalsó rácsra, és süsd tovább kb. 20 percig 200 °C-on, míg a teteje aranyszínű nem lesz. Langyosan - zöldsalátával körítve - tálald.

2009. febr. 23. 11:30
Sós sajttorta receptet keresek. Tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook