Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Utaztatható", sütés nélküli tortareceptet keresek! Tudnál segíteni? fórum

"Utaztatható", sütés nélküli tortareceptet keresek! Tudnál segíteni? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 29. 13:40
Olyan túrótorta recit nem tudtok, amiben van piskóta is?! Régen találtam valahol egyet, de eltüntettem a papírt, azóta sem találtam annyira egyszerűt, mint az volt:(
2011. szept. 29. 13:27

Igaz, hogy tegnap is megírtam egy topicba, de itt is elfér:


TÚRÓTORTA Ez piskóta nélküli, minden ismerősöm szereti.


HOZZÁVALÓK:


0, 5 kg túró

0, 5 liter tej

3 tojás sárgája (a fehérje nem kell - jó lesz madártejbe plusz "madárként", addig lefagyasztható)

15 dkg cukor

1 cs. (5 dkg. )zselatin

(az 5 dkg zselatin kb. 5 kiskanálnyi: 3 kiskanállal kell a tortába, és 2 kiskanállal a tetején lévő gyümölcszseléhez)

2 cs. vaníliáscukor


Tetejére: tetszés szerint gyümölcs, illetve 2, 5 dl gyümölcsléből, vagy szörpből és a 2 kávéskanál zseléből készített gyümölcszselé.


Elkészítés:


A fél kiló túrót a 3 tojás sárgájával és 10 dkg cukorral kikeverjük. Hozzáadjuk a vaníliáscukrot, és egy csipet sót. A maradék 5 dkg cukorral a 3 kiskanál zselatint elkeverjük, majd felöntjük a fél liter tejjel és felforraljuk. A túrós masszához keverjük, majd az egészet kivehető aljú v. oldalú - lehetőleg nem fém tortaformába öntjük. Ha csak fém van, béleljük ki folpackkal az alját és az oldalát is. (Kicsit macerás de megéri, mert a túró savtartalma megtámadja a fémet, s fémízű lesz a torta).

Hűtőbe rakjuk dermedni, majd kb. 4 óra múlva gyümölccsel és a gyümölcszselével díszítjük. Pár óra dermedés után szeletelhető.

2011. szept. 29. 13:25

Bár ezt sütni kell, de nagyon finom, tudod vinni a kapcsos tortaformában és úgy nem fog törni!


Duplán almás torta


A tetejére:

o fél csomag vaníliás cukor

o fél citrom leve

o 70 dkg zamatos alma

• A töltelékhez:

o 2 dl hideg víz

o 5 dkg mazsola

o 2 csomag főznivaló vaníliaízű pudingpor

o 25 dkg kristálycukor

o 1 mokkáskanál őrölt fahéj

o 1,3 kg zamatos alma

• A forma kikenéséhez:

o 2 dkg Rama Sütőmargarin

• A tésztához:

o fél citrom reszelt héja

o 1 tojássárgája

o késhegynyi őrölt fahéj

o 15 dkg porcukor

o 25 dkg finomliszt

o 15 dkg Rama Sütőmargarin


Elkészítése: 1. A tésztához a lisztet a porcukorral, a fahéjjal és a citromhéjjal összeforgatjuk. A margarinnal elmorzsoljuk, majd a tojássárgájával összedolgozzuk. Akkor jó, ha közepesen kemény, jól kezelhető tészta lesz belőle. Egy 30 cm átmérőjű, alacsony peremű tortaformát margarinnal kikenünk, és a tésztával kibéleljük. 2. Az összes almát meghámozzuk, kicsumázzuk. A töltelékhez való mennyiséget nagy lyukú reszelőn lereszeljük, egy lábasba rakjuk. A cukorral ízesítjük, a fahéjjal fűszerezzük, a mazsolával gazdagítjuk. Kevergetve kb. 10 perc alatt jó puhára főzzük. A pudingport 2 dl hideg vízben simára keverjük, az almára öntjük, kevergetve 1-2 percig főzzük. Jó sűrű, de azért kenhető massza lesz belőle, amit a tésztán elsimítunk. 3. A maradék hámozott almát vékony szeletekre vágjuk, és a torta tetejét szépen kirakjuk vele. A citromlével meglocsoljuk, a vaníliás cukorral meghintjük. Előmelegített sütőben, a közepesnél kicsit nagyobb lángal (190 °C, légkeveréses sütőben 170 °C) kb. 35 percig sütjük. Csak azután szeleteljük föl, hogy kihűlt.


Tipp: Kb. 10 perccel azelőtt, hogy elkészülne, a tetejére vékony lapocskákra vágott mandulát is szórhatunk.

2011. szept. 29. 13:20

nekem van...

leírom, hátha megtetszik!

kapcsos tortaforma alját kibéleled háztartási keksszel.

2 d. nagy tejfölt elkeversz ízlés szerinti porcukorral ízesíted szörppel (színezi is)ebbe teszel egy csomag zselatint felmelegítve

és rétegezed amíg tart...

tetejére csokireszelék.

finom és nem csúszik szép mire odaérsz:)

2011. szept. 29. 13:19
ha pl benne hagyod a formában, és úgy viszed őket (őzgerinc, vagy kerek torta forma), ott már csak ki kell borítani egy tálcára. :D
2011. szept. 29. 13:19
Van a mindmegette oldal, ott van a babpiskóta torta. nagyon szuper, én már csináltam, sütés nélküli, jól néz ki és finom is. És egyszerű.
2011. szept. 29. 13:19
És boldog sütinapot neki! :)
2011. szept. 29. 13:19
Szerintem én túrótortát készítenék neki, vagy répatortát :)
2011. szept. 29. 13:18

Válogass kedvedre!


[link]

2011. szept. 29. 13:18

Magam szeretnék sütni a fiamnak egy tortát szülinapjára, de olyan kellene, amit nehéz elrontani:)

Panka, én sajnos nem tudok, nekem is segítség kéne...

2011. szept. 29. 13:17

Tesómnak ma van a szülinapja, holnap utazom hozzá.

SZeretném meglepni valami tortával, de 4 órás az út, szeretném, ha túlélné a süti.

2011. szept. 29. 13:15
"Utaztatható", sütés nélküli tortareceptet keresek! Tudnál segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook