Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két tészta receptet keresek, tud valaki segíteni? fórum

Két tészta receptet keresek, tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


13. t.Ili (válaszként erre: 4. - Missanonim)
2011. ápr. 11. 23:57

Ez ez én gyors fánkom:)


Ugyan,itt nem kell a fehérjét felverni,mert úgy is könnyű lesz,de gondolom nem árt neki:)


Hozzávalók:


* 2 tojás

* 1 pohár natur joghurt

* 2 csomag vaníliás cukor

* 1/2 csomag sütőpor

* 4 evőkanál cukor

* 13 -14 kanál liszt


Elkészítés:


A hozzávalókat a liszt kivételével alaposan összekeverem, majd ezután a a lisztet is hozzáadom. A tésztát kiskanállal forró olajba szaggatom, amikor megsültek, papírtörlőn lecsepegtetem. Porcukorral, lekvárral vagy tetszés szerinti öntettel kínálható.


Nagyon könnyű,és nem csöpög az olajtól!:)

12. bujuli
2011. jan. 30. 11:08
ja, s kiskanál cukor a tejbe
11. bujuli (válaszként erre: 4. - Missanonim)
2011. jan. 30. 11:06
Pizza: 30 dkg liszt, egy tojás, csipetnyi só, másfél dkg élesztő, 1 evőkanál olaj, élesztőt felfuttatni 2 dl tejben, összegyúrni mindent, ha akarod keleszted, nem muszáj. Olyan vastagra nyújtod, amilyenre akarod. Nekünk ez eddig bevált, a gyerekek is imádják. Tapasztalat : a 2 dl tej felvesz 40 dkg lisztet is.
2011. jan. 30. 10:47

ajánlok nektek valamit , kipróbáltam.. persze sokkal kisebb menyiségben.. kb 40 dkg lisztet használtam csak.. és vaj helyett olajat, a tejet is lehet legalább felerészben helyetesiteni vízzel..


[link]

ez a link..


nekem a 40 dkg lisztből.. lett 2 kalácsnyi ..


lehet variálni a bele való tölteléket..

9. missanonim (válaszként erre: 5. - Szerika86)
2011. jan. 30. 10:41
Köszönöm. Amikor még nem volt ilyen nagy kultusza a pizzának, - vagy 15 éve - akkor kaptam egy receptet, na az volt olyan jó lágy és könnyű. A mostaniak nekem mindig keményebbek, vékonyak. Tudom, hogy az az igazi, de mi nem azt szeretjük:-)
8. Ludmilla71 (válaszként erre: 5. - Szerika86)
2011. jan. 30. 10:39
milyen jó ötletek , köszönöm én is!
7. Ludmilla71 (válaszként erre: 4. - Missanonim)
2011. jan. 30. 10:37

a fánkhoz nem tudok hozzászólni , mert nem ismerem.-.


a pizzatésztát egyszerű kelesztett tésztából készítem.. Élesztő, langyos víz, liszt , só..

kb.. 1,5, -2cm vastagságú lesz..

6. Yulcsy (válaszként erre: 4. - Missanonim)
2011. jan. 30. 10:37

Én sajnos nem tudok segíteni,de hátha ír majd valaki, aki profi ezekben a kérdésekben.

A pizza tészta recept az nekem is jó lenne,mert eddig amiket én is próbáltam mind vacak lett :((

2011. jan. 30. 10:35

Szia! Én ezt szoktam sütni, eddig még nem volt rá panasz :)

Pizzaalap


Hozzávalók:


• 50 dkg extra sikértartalmú liszt vagy BL 80-as kenyérliszt

• 1 kiskanál só

• 7 g száraz élesztő (vagy 25 g friss élesztő)

• 1 kiskanál cukor

• 1 kiskanál olaj

• kb. 3 dl langyos víz


A szárított élesztőt, a cukrot keverd össze a meleg vízzel, hagyd állni néhány percig (ha friss élesztőt használsz, akkor kevés vízzel és a cukorral először futtasd fel, majd add hozzá a maradék vizet). Egy nagy gyúródeszka közepére halmozd felpúpozva a lisztet, keverd össze a sóval, csinálj a közepére egy mélyedést, majd az élesztős vizet, az olajat öntsd a közepébe. Kézzel vagy villával kevergesd, hogy a perem széléről egyre több lisztet vegyen magához az élesztő. Ezt a folyamatot addig kell hogy folytasd, amíg az egész lisztet felveszi. Amikor összeáll a tészta egy nagy gombóccá, akkor gyúrd át kézzel, ököllel, míg rugalmas állagú masszát kapsz.

Lisztezd be a tésztát, és letakarva pihentesd 30 percet, majd oszd szét annyi gombócra, ahány pizzát akarsz kisütni. (Ebből a mennyiségből 4 kisebb és 2 nagyobb pizzát tudsz elkészíteni.) Frissen nyújtsd úgy félcentis magasságúra, kend meg paradicsomszósszal, tedd rá a feltétet, és forró sütőben süsd készre (kb. 10 perc).


Tipp: A pizzatésztát érdemes nagyobb adagban elkészíteni; a maradék ugyanis folpakba csomagolva jól lefagyasztható. Ebből később készíthetsz kisebb négyszögletes vagy kerek (bögrényi átmérőjű) korongokat, minipizzákat, amelyeket paradicsomszósszal, olaszos fűszerekkel, különböző zöldségekkel megbolondítva vagy az előző napi pörköltmaradékot felhasználva, vagy csak simán fűszeres vajjal megkenve gyors fogásként tálalhatsz.


Fűszeres paradicsommártás: fél fej apróra vágott vöröshagymát párolj aranysárgára kevés olívaolajon, adj hozzá 4 evőkanál paradicsompürét, öntsd fel 1 deci vízzel, tegyél bele sót, babérlevelet, rozmaringot, oregánót, és forrald össze.

2011. jan. 30. 10:31

Pár hónapja találtam egy fánk receptet a neten, de nem mentettem el és már nem találom. Abban különbözött a többitől, hogy a felvert tojásfehérjék habjával lett lazítva a tészta. Gyors volt, finom, egyszerű és könnyű. Nincs meg valakinek véletlenül?

Másrészt pedig pizzát sütnék, vastag, puha, lágy tésztával szeretjük.Eddig kb. 10 receptet próbáltam ki, egyik sem volt ilyen. Valakinek esetleg van hasonló receptje ? Ha igen, és megosztanátok megköszönöm.

2011. jan. 30. 10:31
mindjárt írja
2011. jan. 30. 10:30
de mit keresel.. konkrétan?
2011. jan. 30. 10:28
Két tészta receptet keresek, tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook