Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyors és finom túrótorta receptet keresek. Tud valaki segíteni? fórum

Gyors és finom túrótorta receptet keresek. Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


17. 8559ed0e1b (válaszként erre: 13. - 129ec81188)
2009. szept. 13. 13:54

H.R-t vettem,és jó lett:)

Köszi a receptet!:)

16. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 15. - Grepike)
2009. szept. 8. 06:46

Nagyon örülök, hogy ízlett :) Az én férjem sem egy édesszájú, de pár naponta beállít egy kiló túróval, és 10 tojással, hogy nagy adagot süssek már, mert olyan hamar elfogy :D

Azt azért sajnálom, hogy a receptekhez nem lehet kommentet fűzni. Olyan sok recept van, és a hozzászólásokból kiderülne, hogy kinek mi ízlett.

15. Grepike (válaszként erre: 11. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 29. 21:32
Tegnap megsütöttem! Valóban isteni volt! A férjem nem nagyon szereti a sütiket, de ha túró van benne akkor jöhet. Ezt az utolsó morzsáig megettük ketten!!! :)
2009. aug. 27. 13:30
Én a pennys egyszerű zselatint használom, ha nem akarom melegíteni, akkor a zselatin fixet. Mindkettő bevált.
13. 129ec81188 (válaszként erre: 10. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 27. 12:59
Már nem emlékszem,mi volt amit egyszer használtam és szétfolyt...utána maradtam H.R.-nál...
12. Nívea
2009. aug. 27. 12:58

[link]

Nekem ez jött be nagyon :) És dobáltam bele még gyümölcsöt(barackot). Úgy is fini.

2009. aug. 27. 12:57
Nekem is van egy túrósom a receptjeim között. Igazán isteni, és hamar megvan, egyszerűen elkészíthető. Csak ajánlani tudom. :)
2009. aug. 27. 12:53

Nektek nem esik szét?

Én úgy csináltam ahogy le volt írva,sokáig hűtöttem,és... szétesett:(

Nem a rozis zseletint hasznéltam,hanem a doktort:))

2009. aug. 27. 12:51

Túró Torta


Hozzávalók:

2 db vaj, 50 dkg túró, 15 dkg porcukor, 2 csomag vaníliás cukor, 1,5 dl tej, 1 csomag zselatin, mazsola, 2 egész tojás, 1 csomag gyümölcskocsonya


Elkészítés:

A vajat habosra keverjük a 2 tojással és a porcukorral. A krémhez hozzáadjuk a túrót. A 1,5dl tejben feloldunk 6 teáskanál zselatint, forrásig melegítjük (forralni nem szabad). Ha kihűlt hozzáadjuk a krémhez. Belekeverjük a mazsolát, és tortasütőbe tesszük, a tetejét megrakjuk gyümölccsel. Elkészítjük a gyümölcskocsonyát és a torta tetejére öntjük, hűtőbe tesszük.

2009. aug. 27. 12:36

jajj, rosszul irtam! szoval a masszat ontod a torta formaba!

Nem tudom otthon most milyen kiszerelesben lehet kapni a zselatint, de ha por formajaban akkor 2 evo kanal kell a tejbe.


Nagyon egyszeru, csak kevergetni kell!

A ferjemnek annyira izlett, hogy azota mar 3-szor meg kellett csinalnom!

2009. aug. 27. 12:34

TÚRÓTORTA


HOZZÁVALÓK:


0,5 kg túró

0,5 liter tej

3 tojás sárgája (a fehérje nem kell - jó lesz madártejbe plusz "madárként", addig lefagyasztható, a szerk. megj.)

15 dkg cukor

1 cs. (5 dkg.) Horváth Rozi zselatin (csak ez jó!!! a szerk. megj.)

(az 5 dkg zselatin kb. 5 kiskanálnyi: 3 kiskanállal kell a tortába, és 2 kiskanállal a tetején lévő gyümölcszseléhez)

2 cs. vaníliáscukor


Tetejére: tetszés szerint gyümölcs, illetve 2,5 dl gyümölcsléből, vagy szörpből és a 2 kávéskanál zseléből készített gyümölcszselé.


Elkészítés:


A fél kiló túrót a 3 tojás sárgájával és 10 dkg cukorral kikeverjük.Hozzáadjuk a vaníliáscukrot, és egy csipet sót. A maradék 5 dkg cukorral a 3 kiskanál zselatint elkeverjük, majd felöntjük a fél liter tejjel és felforraljuk. A túrós masszához keverjük, majd az egészet kivehető aljú v. oldalú - lehetőleg nem fém tortaformába öntjük.Ha csak fém van, béleljük ki folpackkal az alját és az oldalát is. (Kicsit macerás de megéri, mert a túró savtartalma megtámadja a fémet, s fémízű lesz a torta).(a szerk. megj.)

Hűtőbe rakjuk dermedni, majd kb. 4 óra múlva gyümölccsel és a gyümölcszselével díszítjük. Pár óra dermedés után szeletelhető.


Nagyon finom, nálunk a család, s az összes ismerősöm kedvence...

2009. aug. 27. 12:32
Nézd meg a receptjeim között, mi nagyon imádjuk. Gyors, egyszerű és finom. Tegnap is csináltam ☺
2009. aug. 27. 12:32

Szia, fel kg turo, 4dl joghurt, 4 dl tejszin, 8 kanal porcukor, 2 tasak vanilias cukor, 2dl tej etkezesi zselatin.

A turot es a joghurtot osszekevered, a procukorral es a vanilis cukorra.

A tejszint kemeny habba vered a tejet felmelegited es belekevered a zselatint, kevergeted, hogy ne legyen csomos.

A kemeny tejszint es a tejes zselatint belekevered ovatosan a turo masszaba.

Kibelelsz egy racsos torta format, a szelet korbe rakod babapiskotaval (de ha nem az sem baj, csak igy szebb es igy ad neki egy keretet)

es beleontod a masszaba. Hutobe teszed es par ora, de masnap is tokeletes akar!

En a heten csinaltam es nagy sikere volt! Lehet bele keverni meggyet, vagy olyan gyumolcsot amit szerettek!

Nagyon nagyon finom!

En meg a tetejere csinaltam szines zselatint, azt a gyorsat! Szep is lett!

2009. aug. 27. 12:31
nagyon finom,ez volt a gyerekem szülinapi tortája ,csak én egy 3 tojásos piskótát sütöttem alá.
2009. aug. 27. 12:31

Túrótorta


Sütés nélküli recept a kánikulára való tekintettel.


Ezen a hétvégén mindent elkövettem, hogy a tűzhelynek még a közelébe se kelljen mennem :o). Ebben a hőségben kizárt dolog, hogy ép elme bekapcsolja a sütőt.


Így aztán keresnem kellett egy receptet, ami megfelel a fenti kritériumnak. Ekkor jutott eszembe ez a túró torta, amit nem kell sütni. Csak az nem jutott eszembe, hogy a tejszínhabot stabilizálnom kellene (habfix vagy zselatin jöhet szóba, én inkább a habfixet támogatom jelen esetben) ha szállítmányozni akar az ember lánya néhány szeletet a város túlsó végéra. Az eredeti receptben (Süssünk! című könyvklubos remek) nem volt ilyesmi, de ők biztosan úgy gondolták, hogy egy családi ebéd alkalmával a siserék mind egy szálig eltüntetik. Na mindegy, egy napot kibírt a dolog.



Hozzávalók az alaphoz: 30 dkg keksz (én most spáros vajas kekszet vettem, bevált), 10 dkg vaj, 8 dkg porcukor.


A kekszet egy tálban apróra törtem. (nem kell porrá zúzni, inkább darabos maradjon!). A vajat a cukorral habosra kevertem, majd egy kanállal összedolgoztam a kekszet és a vajas kencét. Az egészet egy kerek tortaforma aljába nyomkodtam a két kis kezemmel :o), majd bedobtam a hűtőbe (legalább neki ne legyen melege :o).


Amíg az alap hűsölt, én dolgoztam tovább a feltéten!



Hozzávalók a krémhez: 25 dkg túró, 2,5 dl tejszín, 5 evőkanál porcukor. (1 cs habfix)


Kb. 0,5 kg friss idénygyümölcs megmosva és alaposan megszárítva (én epret, ribizlit és sárga málnát használtam. a könyvben lévő képen persze vegyesen volt piros és kék gyümölcs, de valamiért az én kertemben az áfonya meg a szeder véletlenül sem érik egyszerre az eperrel!!!)


A túrót egy tálban villával szétmorzsoltam, és belekevertem a cukrot. Az előzetesen jól lehűtött tejszínt kemény habbá vertem (ekkor kellett volna a habfixet beletenni a zacskóján lévők szerint), majd a túróval jól elkevertem. A kész krémet rákentem a talapzatra, elrendeztem a tetején a gyümölcsöket (szóval két marokkal rászórtam) és visszaküldtem még őket egy kicsit a frigóba.

2009. aug. 27. 12:23
Ez nekem is jól jönne...hmmm...:-P
2009. aug. 27. 12:21
Gyors és finom túrótorta receptet keresek. Tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook