Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » S.O.S.!! Korán kel a gyermekem! fórum

S.O.S.!! Korán kel a gyermekem! (beszélgetős fórum)


1 2
43. Liviakonrad (válaszként erre: 36. - Asztroh)
2017. nov. 17. 21:54
Azt hittem ezt csak az én fiam csinálja :O Este 1/2 9 már alszik, 6kor ébred, öltözés, reggelizés, fogmosás megvan mire én ébredek. Mégis nehezen viselem, teljesen más a bioritmusunk
2013. okt. 30. 06:41
Sziasztok. Az én lánykám 2,5 éves, és jó ideje 5kor kel, délelőtt kissé nyűgös, ebéd után kb dél, fél 1kor teszem le aludni, 3nál tovább nem hagyom, mert este így is 9kor viszem aludni. Szerintem kevés neki ennyi alvás éjszaka, azt mondták túl sok inger éri napközben. sajnos nem tudok vele mit kezdeni, hiába álmos reggel, nem tud és nem is akar visszaaludni. Kitartás mindenkinek :)
2012. máj. 24. 11:08

csatlakozom a korán kelő gyerekekkel küzdők sorába.

a fiam 5 éves és mi is minden reggel 5 és negyed 6 között kelünk. nálunk sincs se hétvége se ünnepnap, reggel korán "műszakba" kell lépni. a lányom is ilyen volt de ő legalább 6-ig elaludt azért! most még ennek is örélnék, az majd egy égész óra! mennyit számít az reggel! és most várom a 3. gyereket......semmi jóra nem számítok.

40. Hoxa
2012. máj. 24. 10:42
Mióta a fiam (6 éves) ismeri az órát, azóta meg szoktam kérni, hogy hétvégén ne keljen fél 8-nál korábban ;) Bevált ez is.
39. Hoxa
2012. máj. 24. 10:41
Nálunk csak nyáron keltek korán, de ezt megoldottuk extra sötétítővel. Így sikerült még 1-1,5 órát nyerni. :)
38. pálmax (válaszként erre: 28. - Bnedora)
2012. máj. 24. 10:38
Nem biztos hogy 8-kor már aludniuk kell!A lényeg a rendszer. Minden gyereknek más az alvásigénye. 9 éves lányomat nem lehetne 8-kor lefektetni(mikor kicsi(ovis) volt akkor sem. Legkorábban 9-kor.De ha rajta múlana képes lenne még 10-kor is fennt lenni.
37. pálmax (válaszként erre: 1. - Veszter78)
2012. máj. 24. 10:32
Ötlet: Minden este csak picit, 10 perceket toljál a lefektetésen. A délutáni alvásnál ne hagyd hogy addig aludjon ameddig akar, nem tudom mennyit alszik. Mondjuk max. 1 órát aludjon. Keltsd fel.Estig így talán jobban elfárad. Gondolom napközben örökmozgó. Esetleg délután kevésbé mozgásos tevékenységet csináljon.
2012. máj. 24. 10:23

Az én kisfiam kisiskolás de a mai napig korán kell.Eleinte vártam hogy változni fog de nem egyszerűen ő ilyen alkat igazi pacsirta.

Viszont annyiban alkamazkodni kellett ehhez hogyha későn fekszik akkor is felkel korán csak másnap nyűgös így próbálom 1/2 9 kor ágyba küldeni. Nem nehéz, minden este olvasok neki de az esti mesék végét, egynek sem ismeri :)

Hidd el ennek később meg lesz az előnye. Nekem sose kellett reggelenként iskola előtt könyörögnöm hogy ébredjen.Sőt mostanra már mire nekem csörög az óra megmosakszik fel is öltözik és szépen csenben mesét néz, várja hogy én is keljek. :) Nem álom?

2012. máj. 21. 21:39
Az én kisfiam 18 hónapos, és sokáig rossz alvó volt. Én nagyon kivoltam. Amikor beteg volt mindig vele aludtam,és észre vettem hogy ugyanúgy felébred hajnalban,de látta hogy anya nem reagál. Persze figyeltem,hogy nehogy leessen vagy ilyesmi. Egy idő után megunta,és visszaaludt. 9.-ig max,akkorra meg már én voltam bőven ébren. Persze már külön alszik ezt is elértük nagy nehezen,de ha szeretnék aludni akkor vele alszom egy ágyban. Féltem hogy rászokik ,de nem...egyedül is elvan.
34. viktoria101 (válaszként erre: 19. - 07c4794583)
2012. máj. 21. 21:34
Ez aranyos...:)
2011. dec. 12. 18:49

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást,látom nem csak egyedül küzdök ezzel a kérdéssel.

Zsufzs akkor te pont az ellenkezőjével küzdesz,nálad felébredni nem akarnak.

Bnedora ,tisztában vagyok vele hogy a gyerek lemondással jár,nem hiszem hogy ez kérdés lett volna.Csak mikor huzamosabb időn keresztül nem tudod kipihenni magad,akkor kicsit kimerülsz.Mellesleg el nem hiszem hogy a gyereknek is jó lenne hogy 5 körül kel.Tickygirl te meg ha nem tudsz okosat mondani ,akkor légyszi ne oktass ki,remélem van 2 gyereked és tapasztalatból irtad amit írtál.

ha te tudnád,hogy én mennyit éjszakáztam nem járatnád a szád.

KÖSZI MINDENKINEK AKI SEGÍTENI PRÓBÁLT!

32. timycat (válaszként erre: 30. - Bnedora)
2011. dec. 11. 18:18
persze, egyértelmű kell neki még az alvás; de miért nem tudja a reggeli keléshez hozzátenni azt a plusz 1 órát? ;)
31. c33bd8536b (válaszként erre: 23. - Ad338a2ba0)
2011. dec. 11. 15:11

A szülő van a gyerekért, és nem fordítva?

Hát nálunk nem ez volt a felállás. Nálunk mindenki volt mindenkiért... Gyerek felébredt hajnalban? Megmagyaráztuk neki, hogy mi még aludnánk. Nem tudott aludni? Eljátszott az ágyában...de legtöbbször visszaaludt.

Úgy emlékszem 4 és féléves a topikindító gyereke. Nekem már az is fura, hogy egy 4 és féléves gyereket "letesznek" aludni.

30. bnedora (válaszként erre: 29. - Timycat)
2011. dec. 11. 13:59
Ezek szerint neki az oviban az 1 óra kevés. Lehet, hogy jobban elfárad, mint a többi gyerek, ezért van még szüksége ráaludni.
29. timycat (válaszként erre: 28. - Bnedora)
2011. dec. 11. 11:36
a gyerek alszik az oviban 1 órát, aztán hazahozom és itthon ráhúz még 1-1,5 órát; olyan 5-fél6 körül ébred, de ha nem hagynám aludni szó szerint összeesik
28. bnedora (válaszként erre: 20. - Timycat)
2011. dec. 11. 11:00
Azért ez durva... a kis gyereknek este 8-9 között aludni kell. Butaság azt hinni, hiszem mi felnőttek is tapasztalhatjuk magunkon, hogy a felkelés nem attól függ, mikor fekszünk le este. Aki rendszeresen reggel egy bizonyos időben kel, az a hétvégén is fel fog ébredni, és ha fáradtak vagyunk még nehezebben alszunk el. Talán a délutáni alvást is úgy kellene időzíteni, hogy az ne késő délután legyen, hanem max. 1 órakor.
2011. dec. 11. 10:06

Szerintem nem nagyon lehet megváltoztatni a bioritmusukat :)

Az én lányom 2 éves koráig egyáltalán nem aludt napközben, este 7-8 között dőlt ki, és lekésőbb reggel 6-kor kelt. Amíg otthon voltunk nem volt semmi gond ebből, alkalmazkodtam hozzá :)

Most 4 évves, két éve jár bölcsibe-oviba, ott a délutáni alvás valamennyire megoldódott, de a korai kelés ugyanúgy megmaradt. Hét közben jó, mert 3/4 6-kor magától kel, nem kell ébresztgetnem. Hétvégén pedig egyikünk felkel hozzá, de egyre többször elég ha csak felébredünk, odajön, megbeszéljük mit csinál és szépen játszik, könyvet nézeget stb. amíg mi is össze nem szedjük magunkat. Ehhez persze már nagyobbnak kell lenni, de így is max. egy órát lehet még húzni a felkelést ;)

2011. dec. 11. 09:11
És délután alszik??? Lehet hogy azt kellene kiiktatni!!! Az Én gyerekeim is korán keltek mindig,és ez a mai napig nem változott hiába nagyobbak!!
25. timycat (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2011. dec. 11. 08:55
:D
24. andi6020 (válaszként erre: 23. - Ad338a2ba0)
2011. dec. 11. 08:54
Csórikám. :( Szerintem feküdj vissza. Te sem pihented még ki magad. :P
23. ad338a2ba0 (válaszként erre: 1. - Veszter78)
2011. dec. 11. 08:19
Nem tudtad, hogy kelhet korán a gyerek???!!!!!Neked kell alkalmazkodni, örülj hogy éjszaka alszik, hányan éjszakáznak szerinted????!!!!!A szülő van a gyerekért és nem fordítva, szóval evvan!!!!!
2011. dec. 11. 08:15
Nekem mind a három gyermekem ilyen. Én már rájöttem, nem megoldás, ha későn fektetem le, mert ugyanúgy felkel reggel 5-6 körül és csak fáradt és nyűgös lesz. Nálunk fél7-7 körül megyünk ágyba, ott még mesemondás van, egy kis beszélgetés, de fél8-8 körül alszik mindegyik. (6; 3,5; 1,5 évesek). Délben csak a legkisebb alszik. Alkalmazkodni kell! Én is korán lefekszem, így korán fel tudok kelni.
2011. dec. 11. 08:02
Kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. :)
20. timycat (válaszként erre: 1. - Veszter78)
2011. dec. 11. 07:57

Üdv a klubban!


Még én sem találtam megoldást. A fektetést múltkor kihúztam fél 11-ig, tényleg már gyereket kínozva tartottam ébren; de nem értem el semmit, 6kor kelt így is.

Nem alszik sokat napközben? Mert nálunk szerintem az a probléma forrása; délután alszik 2-2,5 órát; de muszáj, mert e nélkül meg kezelhetetlen

2011. dec. 11. 07:32

Nekünk anyáék mesélték, hogy ugyan fél öt-öt fele felkeltünk, de nagyon tudtuk, hogy "anyáéknak aludni kell" :)

És minden reggel, mikor kinyitották a szemüket, mi ott tipródtunk izgatottan a járóka rácsánál hétkor, alig várva, hogy kinyissák a szemüket. De meg se mukkantunk! :D

2011. dec. 11. 07:28

Istenem!!!! De jó nekem!!!!!!

A nagyobb lányom (12 éves) délig alszik hétvégente. A kicsi (3 éves) pedig kb 8-9-ig.


Nem irigyellek ebből a szempontból titeket...

17. zsufzs
2011. dec. 11. 07:27

Na ez most fura lesz amit írok... Minden nap a reggeli ébresztéssel küzdök. Az enyémek aludnának, de menni kell oviba, nekünk munkahelyre fél8-ra. Minden reggel sírással indul, mert fel kell őket ébresztenem. Más ha maguktól ébrednek... Jajj bárcsak a enyémek lennének ilyen korán kelők. :)

Kitartást Nektek, remélem találsz megoldást!

2011. dec. 11. 07:24
Bár az én kisfiam még csak 4 hónapos, de észrevettem, ha korán fekszik, tovább alszik. Most ott tartunk, h délután 4-kor már kidől, és reggel 6ig durmol. Viszont ha megpróbálom húzni a fürdést, alvást(mert tudom, ez így nagyon nem jó) akkor egész éjszaka csak forgolódik, és többször kel enni.
15. azure_ (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2011. dec. 11. 07:13
Nálam is ez vált be. Amikor ő aludt én is akkor aludtam. :) Így volt olyan, hogy ebéd után loptam magamnak egy-egy órácskát.
14. azure_ (válaszként erre: 2. - Irgum-burgum)
2011. dec. 11. 07:12
10 hósan még nincs semmi veszve. :) Át fog alakulni az alvási szokása. Nálunk is még egy évesen is hajnalban kelt, de mostanra szépen beállt és 8-9 között ébred reggel. Ha 4 évesen még mindig hajnalban kel, akkor az már nagyon nem fog változni. Talán ha iskolás lesz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook