Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sors vagy szabad akarat? fórum

Sors vagy szabad akarat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
129. 4477403e12 (válaszként erre: 128. - Napsugár8)
2019. nov. 10. 13:59
Ez csak szőrszálhasogatás,ezt te se gondold komolyan,hogy egy ember annyira ostoba,hogyha a szelet nem tudja a két kezével.megfogni,akkor az nem létezik.
128. Napsugár8 (válaszként erre: 127. - 4477403e12)
2019. nov. 10. 13:38
Azokat csak azért soroltam, mert azt írtad, hogy te csak azt "hiszed el" valósnak, amit látsz, amit meg tudsz fogni. Hát akkor fogd meg ezeket is.
127. 4477403e12 (válaszként erre: 124. - Napsugár8)
2019. nov. 10. 13:35

Nos a szél,a fény és egyebet kérlek ne említsd egy lapon a hittel.

Attól még,hogy nem tudom a szelet megfogni,meg fényt,attól még van rá értelmes magyarázat,nem pedig annyi,hogy isten meleget ad,vagy szelet fúj 🙈🙈🙈

2019. nov. 10. 11:03

Szerintem van ami meg van írva,és van ami saját akaratból,döntések által megváltoztatható.

Nyilván ha a sorsra hagyatkoznék,sodrodnék az árral..nem tartanék ott,ahol most tartok.

125. Amaunet (válaszként erre: 112. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 10. 10:53

Bizonyítékok esetleg?:)


Nem az érdekel, hogy milyen fantáziákat szülnek az ezosok, hanem konkrét, tudományos vizsgálati eredmények.

124. Napsugár8 (válaszként erre: 123. - 4477403e12)
2019. nov. 10. 10:36

Én is azt mondom, saját akaratból teszem, amit teszek, és az ok-okozat összefüggései alapján lesz az eredménye ilyen-olyan. És minden ami történik velem, körülöttem, csak azért van, mert én = lelkem azt a valamit akarta megtapasztalni.


De el kell fogadni, vannak az életben olyan dolgok is, amelyeket sem megfogni, sem látni nem tudunk, mégis léteznek.

A fényt és a sötétséget sem tudjuk megfogni, mégis látjuk, akár a villanykörtéből áradó fényről, akár a napból áradó fényről beszélünk. De a szelet sem tudod megfogni, és nem is látod, még érezzük hogy van. Mert a szél által mozgatott falevél, az nem maga a szél, csak a falevél.

És azt is tagadták sokáig, hogy a lélek egyáltalán van, létezik, pedig nem látjuk. Mára már igenis megállapították még a súlyát is!!!

Milyen sok éven, évszázadon keresztül vallották, hogy a föld nem forog, csupán azon az alapon, mert annak a mozgását nem látjuk. Embereket küldtek mágjára, mert azt állították, hogy a föld forog a nap körül, és nem fordítva...

Lehetne sorolni, de a lényeg a hit. Hogy valaki templomi hitet vall, és Istennek, Buddhának, Allahnak nevezi azt a valamit/valakit, amely az egész világegyetemre kihat, és milliók imádkoznak hozzá, vagy ezoterikus hülyeségnek nevezzük azt az utat, ahol valami mást keresünk, gyakorlatilag ugyanaz. Csak a lényeg ugyanaz: a hit.

123. 4477403e12 (válaszként erre: 120. - Napsugár8)
2019. nov. 10. 10:19

Nos nekem ilyen hitem nincs.

Hiszek abban amit latok,amit meg tudok fogni,tapasztalni.

Abban,hogy a döntéseimmel én alakítom a jövőmet.

122. Amaunet (válaszként erre: 105. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 10. 09:46

Nincs most időm ebbe belemenni, csak gooliztam egy választ:

[link]

121. Amaunet (válaszként erre: 87. - Fc05b4bfbb)
2019. nov. 10. 09:25

Szia!


Köszi, hogy google-tad ezt az infót!

Csak a kérdés miatt mondtam 3 milliárdot, de mondhattam volna kettőt vagy bármi mást is.

A túlzott elszaporodás gazdasági okaival tisztában vagyok.

Itt viszont az volt a kérdés, hogy azok a plusz lelkek honnan jönnek, ha feltételezzük a reinkarnációt?


A koldulásos bekezdésed nem értem hogy jön ide...


Szép napot!

120. Napsugár8 (válaszként erre: 117. - 4477403e12)
2019. nov. 10. 07:33

Igaz és teljesen logikus, amiket írsz.

Amikről itt beszélünk, ami témát fejtegetünk, valóban ott a rengeteg HA!

És mi van, HA a szerelő hanyagsága, a buszvezető álmossága.... az is mind-mind a karmához kapcsolódó ok, és ennyiből ő is csak azt tette, ővele is csak az történt, ami saját életének karmája szerint történnie kellett.

Rengeteg a HA, és éppen ezért itt jön be a hit kérdése. Ki ezt hiszi, ki azt hiszi, és el kell tudnunk fogadni, ha a másik másban hisz, vagy másként látja, de attól még lehet róla beszélni anélkül, hogy a más hittel bírókat valami csodalényeknek, akármiknek "hinnénk". Én a magam részéről inkább útkeresőknek nevezem.

119. Napsugár8 (válaszként erre: 113. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 10. 07:22

Valahol valaki azt mondta, hogy minden embernek vagy egy (vagy több) párhuzamos élete is, és amikor "itt alszunk", akkor ott vagyunk ébren és éljük az ittenihez nagyon hasonló életünket.


Valamikor réges-régen álmomban olyan helyen éltem, ahol 2 hold volt az égen!!! Jóval később hallottam egy hírt, miszerint felfedeztek egy olyan bolygót, ahol egyszerre 2 hold látszik az égen.

Ezek szerint lehet benne valami?

118. Napsugár8 (válaszként erre: 100. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 10. 07:11

Az ego, arról külön, magam alkotta véleményem van, miszerint: az egóra szükségünk van, mivel bizonyos helyzetekben ő figyelmeztet minket: vigyázz, mert ha ezt + azt teszed, akkor ez és ez fog történni, és akkor ilyen-olyan baj fog érni!!!


Ezért ha odafigyelünk az intő szóra, és jelzései alapján átgondoljuk tervezett tetteinket, és a kapott figyelmeztetés figyelembevételével módosítjuk azt, akkor oké.

A gond ott van, amikor már ez az átgondolás, újratervezés elmarad, és engedjük az egónak, hogy átvegye életünk felett az irányítást. Ezáltal örökös félelemben élünk, sokszor cselekvőképtelenek leszünk, már egyáltalán nem tervezünk, csak sodródunk az életünkben.

Nem szabad megengednünk, hogy az egó átvegye életünk felett az irányítást.

Az egóra szükségünk, de csak az egészséges óvatosság szintjéig! Köszönjük meg neki, hogy velünk van, segíti életünket, figyelmeztet amikor valami veszély fenyeget minket. És ennyi. A döntés szabadságát tartsuk meg magunknak, ne adjuk át a teljes irányítást neki!

117. 4477403e12 (válaszként erre: 113. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 10. 05:53

És ezt hogyan tudta neked bebizonyítani?


Engem ez nagyon érdekel,mert elképzelésem sincs,hogyan lehet ennyi /számomra!/abszurd marhaságot komolyan gondolni,mint amiket itt gyors egymásutánban leírtál.


Milyen közvetett,vagy közvetlen bizonyíték van arra,hogy az ismerős előző élete nem a földön volt?


A buszos esetre adott válaszodra is lenne egy kérdésem.Ez komoly?Ezt te valóban el is hiszed amiket mondasz?

Hogy nem a "Józsi"szerelő ment be másnaposan,betegen,stb dolgozni,benézett valamit és kész a baj?

Vagy hogy valaki kialvatlanul ül volán mögé és egy pillanat alatt balesetet okozhat ha elalszik?

Esetleg beteg,lankad a figyelme?

Vagy egyszerűen csak le se tojták a busztarsasagnal hogy bizonyos alkatrészeket már cserélni kéne,de nem volt rá keret és hagyták a francia?

Mindenre létezik tudományos magyarázat,még akkor is ha,ha sokszor bizonyos történések csodának,vagy valami felsőbb erő által vezéreltnek tűnnek.

2019. nov. 10. 02:42

Egy meggyőző érv a sok közül...


[link]


(Szerintem elég félelmetes a kis csaj.)

115. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 86. - Napsugár8)
2019. nov. 10. 02:39
Plusz ebben az időszakban (most) "karma-feltorlódás" van (ha hallottál róla), ezzel magyarázható a lassan 8 milliárd (kb. 2024-25) ember. Itt van "mindenki" aki számít, mert nem tudni meddig van ez a ciklus (ebben a formában). Meghal az ember és hónap/év múlva születik vissza. Plusz itt vannak a 20. század "csodálatos" gyermekei. Gátlástalanok, primitívek. Lehet hogy semmit nem sikerül változniuk, persze nem ez a cél. A baj csak az, hogy ez a világ nem sok ember egészségének tesz jót. Minél inkább közelítünk a ciklus vége felé, annál sűrűbbek, mozgalmasabbak az események. Az ember meg csak tetézi a bajt, ami amúgy is...
114. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 113. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 10. 02:26

De "ember" testben van és félnek tőle mint a tűztől...


Ja, ápropó!


Men In Black.


Hány emberről tudod megállapítani, hogy teljes mértékben "földi" a lelkem?? :))

113. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 86. - Napsugár8)
2019. nov. 10. 02:24

Én például ismerek olyat, akinek az előző élete nem ezen a Földön volt.


Így oké? :))

112. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 84. - Amaunet)
2019. nov. 10. 02:21

Idő, köztes lét, galaxiák??


Esetleg?? :))

111. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 82. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 10. 02:20

Te, itt tudod milyen világ volt 10 évvel ezelőtt??


De túl messzire mentem...


Pedig ott is szép balhék voltak...


De ez most olyan üres, száraz balhé.

110. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 73. - Amaunet)
2019. nov. 10. 02:17
Hidd el, ha magát eléggé ismeri, az is szép haladás.
109. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 72. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 10. 02:16
A stílus maga az ember és innentől kezdve mindegy is, hogy hogyan cifrázza...
108. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 70. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 10. 02:15
A rossz pap meg okoskodik, veri a mellét és mindenbe beleköt.
107. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 67. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 10. 02:14
Első két mondatból le lehet szűrni, hogy mennyire "pitbull" az illető. Belekapaszkodik valamibe és csak húzza-vonja. Ott már nem sok értelme van. Minél jobban húzza-vonja, annál inkább el kell engedni.
106. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 59. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 10. 02:10

De ha egy ember egy kicsit is felébred, már oldja a karmikus hatást. Lehet hogy ő aznap nem száll fel arra a buszra. Vagy időben leszáll, mert beugrik egy kifliért a közértbe. A karmát oldani is lehet, csak az ugye meló. Tudatosság, önismeret.


- Aki nem hoz áldozatot, maga válik áldozattá. -


Alapszabály.

105. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2019. nov. 10. 02:04
Ugyanaz. Szinonimái egymásnak.
104. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 54. - Lávli)
2019. nov. 10. 02:03
Itt a gond, hogy azt hiszed, hogy CSAK A TE döntésed!
103. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 53. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 10. 02:02
Az van dögivel... Szokj hozzá!
102. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 52. - Napsugár8)
2019. nov. 10. 02:02

A legtréfásabb elmélet szerint (ami valakinek tapasztalat) a saját halálunk körülményei is a legmélyebb tudattalanban vannak. Tehát egy világosabb perspektívából nézve elég durva lehet rájönni, hogy a saját halálunkat is mi akarjuk.


Agykontrollosok figyelem!


Igen, valamikor csak egyetlen "gondolat" ment meg.


Egy "gondolat" is képes visszarántani a határmezsgyéről.


Ez azért elég durva!

101. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2019. nov. 10. 01:54

Ha felszállsz arra a buszra, amin a buszvezető valamit "elnéz", akkor te magadat vontad oda, vonzás által. Ez lehet önbüntetés, bármi, csak nem éppen tudatos.


Ha valamennyire tudatos lenne, megszólalna a "vészcsengő" és pattannál is le róla.


Hasonló-hasonlót vonz alapon egy szép, családias "csoportkarmát" hoztatok létre, amiből nem nagyon van menekvés, kivéve, ki-kinek az egyéni karmája szerint.


Tehát, vannak "túlélők".


A túlélőnek nem terjedt addig a karmája, hogy belehaljon mondjuk egy ütközésbe.

100. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 40. - Napsugár8)
2019. nov. 10. 01:46

Próbáld meg az "egó" szemszögéből nézni.


Azt hiszi, hogy mindent ő "csinál", mert ő a "kis Isten".


És ezt lehet magyarázni "szabad akarattal", bármivel...


Ha valóban szabadok lennénk, lehet hogy bepánikolnánk.


Az "egó" pánikolna be.


Az "egó" nem szabadság-természetű. Csak játssza az agyát.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook