Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sors vagy szabad akarat? fórum

Sors vagy szabad akarat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
69. Lávli (válaszként erre: 67. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 7. 08:24
Jézusom. Van még mit tanulnod.
68. Napsugár8 (válaszként erre: 66. - Lávli)
2019. nov. 7. 08:24
Én is leírtam a saját véleményemet, te is a tiédet. Mindketten a szabad akarat, ill. a szólás szabadság adta jogunk alapján. Részemről itt a pont.
67. 16a8d64a6d (válaszként erre: 66. - Lávli)
2019. nov. 7. 08:22
Nyugodj már meg miért veszed ilyen véresen komolyan valaki indított egy fórumot te fújod a magadét nem lehet veled érdemben beszélgetni vitatkozni pedig szívesen bővítettem volna a Tudástáramat a te nézőpontoddal is de spirituálisan nem vagy még azon fejlettségi szinten ezzel semmi baj nincs. De nem kell személyeskedni... Napsugár meg ráadásul tök normális nem kell bántani azt hogy ő én vagy te máshogy látjuk a dolgokat az egy dolog így van rendjen
66. Lávli (válaszként erre: 64. - Napsugár8)
2019. nov. 7. 08:17

Érdekes.

Én tovább fűztem a gondolatodat, próbáltam kitérni arra az általános jelenségre, hogy az emberek túl sokat filozgatnak ahelyett, hogy élnék az életüket, felszállnának a buszra, meglátnák, hogy mit kell vagy nem kell cselekedniük, addig, míg tehetik, míg el nem megy az összes busz ...... ..... Te ebbe a kötözködés bőséges lehetőségét látod bele.


Ezért utálok fórumozni, de nem csak én, hanem sokan mások is.

(Töröltesd! 😊)

65. Lávli (válaszként erre: 63. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 7. 08:11

"állítólag" 😌


(Olyan butuskán fogalmazol, de ne haragudj meg érte, jó?

A "híreid" számomra nem jók vagy rosszak, érzelmileg semmit nem jelentenek, ahogy másoknak sem, csak ezért írom le, hogy tudd.

Ez a "rossz hírem van számodra" olyan hatásvadász szófordulat, amit coach könyvekben, vagy Norbi duci tréning könyvben olvashattál, de a hétköznapi beszélgetésekben olyan bénán veszi ki magát ... :) Tényleg csak úgy mondom, bocsi:))

64. Napsugár8 (válaszként erre: 62. - Lávli)
2019. nov. 7. 07:57

Igazad van, ebben a témakörben valóban túl sok a "HA".

És "HA" valaki csak azt keresi, hol tud kötözködni, mibe tud belekötni, akkor itt van lehetősége bőven. :))

63. 16a8d64a6d (válaszként erre: 54. - Lávli)
2019. nov. 7. 07:57

Megint rossz hírem van... Minden kapcsolat karmikus, a kérdés az, milyen karmát hordoz magában.

Állítólag ahhoz választunk kapcsolatot, amit meg kell tanulnunk

62. Lávli (válaszként erre: 58. - Napsugár8)
2019. nov. 7. 07:46
Túl sok a "HA", a buszok meg elpöfögnek az emberek mellett, akik azon filozofálnak, mi a létük értelme, vagy ha fel is sikerül szállniuk arra a buszra, a helyet nem adják át az időseknek, mert nagyon törik a kis kobakjukat a sorsszerűségen 😂 Semmi gond, majd én állok, ha ez a sorsom 😊
61. 16a8d64a6d (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2019. nov. 7. 07:44
De nem ám... Ebben is igazad van
60. 16a8d64a6d (válaszként erre: 56. - Lávli)
2019. nov. 7. 07:43
Akkor az én hibám hogy nem láttam a választ részedről leirva h a baleset szabad akarat v sorsszerű volt...
59. 16a8d64a6d (válaszként erre: 58. - Napsugár8)
2019. nov. 7. 07:42
Tehát ezek alapján a busz baleset sorsszerű volt.
58. Napsugár8 (válaszként erre: 53. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 7. 07:38

Ha igaz... persze ezen a téren minden mondatot kezdhetünk ezzel:

ha igaz, hogy odafönt előre szövetséget kötünk más lelkekkel bizonyos események történéséhez, akkor a buszos példa esetében:

- a sorfőr a saját nagykönyvébe felvési, hogy ő fogja okozni a balesetet, és hogy ennek következményeit, és érzelmi oldalát ő vállalja, hogy megéli, feldolgozza, képes lesz-e ebből lélekben talpra állni és hogyan fog ez életének további részére hatni.

- az áldozat a saját nagykönyvébe felvési, hogy ő az azzal járó érzelmeket, a baleset következményeit, betegségeket, esetleg még rokkantságot stb. és annak érzelmeit hogyan fogja tudni megélni, feldolgozni, hogyan tud belőle lélekben talpra állni.

- az utasok felvésik a nagykönyvükbe az egésznek rájuk gyakorolt hatását, a látottakat, a borzalmakat


Szóval, HA igaz az odafönti szövetség kötés, akkor mindenkinek van ezzel kapcsolatban egy-egy rész, amit felvállal, hogy az érzelmi oldalát megélni, feldolgozni, túllépni rajta, vagy megtörni, és belerokkanni.

2019. nov. 7. 07:38

Szerintem itt kevernek néhány dolgot az emberek.

Karma és sors nem ugyan az.

56. Lávli (válaszként erre: 53. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 7. 07:35
(én folyamatosan arról beszéltem, nem vetted észre)
55. 16a8d64a6d (válaszként erre: 54. - Lávli)
2019. nov. 7. 07:35

😁

Neked is

54. Lávli (válaszként erre: 51. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 7. 07:33

" Minden helyzet szituacio egy tanulás...

"


Ez igaz. És?

Ebből a kettőnk beszélgetéséből is tanulok.

Köze nincs karmához, leszületéshez, csak úgy döntöttem szabad akaratomból, hogy beszélgetek veled, majd most meg lépek tovább.

Hogy te mit látsz bele, az már a te dolgod, te életed.

Legyen szép napod! 😊

2019. nov. 7. 07:30
Még senki nem adott választ amit kérdeztem a buszos történetre... Csak mellébeszélés van. Pedig érdekelt volna ti hogy látjátok.
52. Napsugár8 (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2019. nov. 7. 07:29

Ezzel én is egyetértek.

Ott csak az "állítólag" nagykönyvről írtam, hogy annak létezésében hinni, vagy nem hinni...

De az eseményekért, a saját tetteinkért felvállalni a felelősséget, igen, az szükséges, különben nem lesz esélyünk sem lesz arra, hogy változtassunk a kialakult helyzeten.

Az "én dicsőségem" + az "Isten büntetése" ... szöveg valahogy nem fér össze. Ha valami oké, akkor azt én csináltam, ha valami balul sült el, akkor az Isten büntetése... a fenét, azt is én csináltam, csak mennyivel könnyebb másra hárítani a felelősséget.

51. 16a8d64a6d (válaszként erre: 48. - Lávli)
2019. nov. 7. 07:28
Nem érted... Lehet pont azt kell megtanulnod. Minden helyzet szituacio egy tanulás...
50. Lávli (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2019. nov. 7. 07:22
Egyetértek.
49. Amaunet (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2019. nov. 7. 07:21

Hinni valamit és belátni azt, hogy a döntéseinkkel mások életét is befolyásoljuk akár nagyon kis mértékben is, az két dolog.

A felelősséget nem vállalni a döntéseinkért és azt egy hitbéli valamire hárítani az gyávaság. Nem tud szembenézni a saját életével, nem helyén értékeli magát.

48. Lávli (válaszként erre: 43. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 7. 07:20

De, itt pont a felelősségről van szó, minden más belemagyarázás 😂 "lehet" .. "talán" ... "úgy mondják mások" ... Kitaláció, okoskodás, félrebeszélés. Megtapasztalás nulla.

Én már csak egy ilyen nyomi földhözragadt vagyok, aki a hajamat tépésről nem azt gondolom, hogy biztos én is téptem egyszer, tán még a francia forradalom idején, most hát így jártam, úgy kell nekem 😌, hanem hogy kifogtam egy kis rohadék embert, akitől jobb megszabadulnom, mert én ennél jobbat erdemlek!

Itt jön be a képbe az önbecsülés is.

Becsülöd magad annyira, hogy ne külső befolyásokkal magyarázd az életed?

47. 16a8d64a6d (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2019. nov. 7. 07:18
Hagyjuk 😁
46. Amaunet (válaszként erre: 44. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 7. 07:15

A sofőrnek (ha ép elméjű) magyarázható a viselkedése mások döntéseinek hatásával.

Te nem olvastál, hallottál még a pillangó-hatásról?

45. Napsugár8 (válaszként erre: 41. - Lávli)
2019. nov. 7. 07:13

Igen, állítólag. Ez pont olyan, mint amikor a Biblia szerinti mennyország, pokol témája. Az ateisták mondják, hogy: senki nem jött még vissza azzal, hogy valóban létezik. Erre én: de azzal a hírrel sem, hogy nem létezik.

Majd megtudjuk, ha fölkerülünk oda, már ha valóban felkerülünk oda, hogy az "állítólag" igaz-e, vagy nem. :))

44. 16a8d64a6d (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2019. nov. 7. 07:11

Így van az első részében igazad van...

Mi van ha buszsofőr saját maga okozta a balesetet és nem mások áldozata ő ment gyorsan rosszul vette be a kanyart satöbbi Akkor hogy is van ez? A véleményetekre lennék kíváncsi hogy ez ilyenkor szabad akarat vagy sorsszerű baleset

43. 16a8d64a6d (válaszként erre: 39. - Lávli)
2019. nov. 7. 07:07
Nagyon nem érted. Szó nincs arról hogy benne kell ragadni egy rossz munkahelyen vagy egy rossz kapcsolatban. Ezt ki mondta? Mondtam itt nem a felelősségről van szó hanem a szabad akaratról és a sorsról indított fórumot valaki. Valamiért kaptad az adott szituációt... lehet előző életedben mondjuk te húztad a haját a párodnak. Valamiért ezeket meg kellett tapasztalnod. És Számomra az is kérdőjeles hogy a válás az szabad akaratból történik e.. ehhez értő emberek úgy fogalmazzák lejárt a karmánk
42. Amaunet (válaszként erre: 37. - 16a8d64a6d)
2019. nov. 7. 07:07

A döntéseink hatással vannak másokra. Nem mindegy mikor, milyen helyzetben hogyan döntünk.

A buszsofőr nem döntött arról, hogy akar-e balesetet okozni, ő belekerült a mások döntései által okozott szituációba.

41. Lávli (válaszként erre: 38. - Napsugár8)
2019. nov. 7. 07:03

"állítólag" ... 😊

Ki állítja, hol, mennyi jó pénzért? 😊


Ja, tudom, az ezoterikus irodalommal Dunát lehet rekeszteni.

Jó kis kapaszkodó az, szó se róla. Csak olyan "állítólag"-os.

40. Napsugár8 (válaszként erre: 38. - Napsugár8)
2019. nov. 7. 06:56
Vagyis: minden, ami történik saját döntés, a "sorsszerűség" csak annyiból van jelen életünkben, amíg az a bizonyos esemény meg nem történik velünk. Baleset, ez-az-amaz, de valójában a lényeg: mit tudunk itt és most! kezdeni vele. Hogyan dolgozzuk fel, milyen tanulságok vonunk le belőle, hogyan éljük meg, és hogyan tudunk érzelmileg túllépni rajta. Képesek vagyunk-e túllépni rajta, vagy összetörünk, belerokkanunk, vagy felállunk, változtatunk és megyünk tovább.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook