Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sok a 17 kg? fórum

Sok a 17 kg? (beszélgetős fórum)


1 2
8. e369fc680d (válaszként erre: 7. - Jucusmucus)
2014. máj. 7. 12:35
Köszi jucus!Jó tudni,hogy nem egyedüli példa,bár ez még mindig nem nyugtat meg,mert nem mintha mindennap fitneszeznék meg nem mondom,hogy nem eszek meg hetente egy sütit vagy csokit vagy valami,de tényleg nem viszek semmit túlzásba.Egyébként az 57 kg mellé 169 cm vagyok,illetve mostmár a 74 kg mellé.Kicsit mérges is lettem,amikor először mondták egyébként,mert semmit se csináltam máshogy,mint máskor,ha meg ennél kevesebbet eszek,úgy korog a hasam,hogy az is kibírhatatlan,meg akkor diétázzak,mikor egy baba fejlődne bennem?... Teljes kiőrlésű kenyér,ebből mondjuk 2 szelet valami felvágottal,paradicsom,meg tej.Ez szokott a vacsi meg a reggeli lenni,ez olyan borzalmas?Ebédből meg nem mindig eszek rendesen,mert a férjem azért dolgozik,neki kell a rendes étkezés,de mondjuk,ha chilis babot főzök,amit imád,abból én nem eszek,mert az még fel is puffaszt.. : / Teljes tanácstalanság,de azért remélem a legjobbakat..
7. jucusmucus (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2014. máj. 7. 12:29

Szia. Én sem ettem sokat a terhesség alatt, mégis több, mint 30 kg-ot híztam. Fogalmam sincs, miért játszottak velem ennyire a hormonok.

Ha csak 17 kg-ot híztam volna, boldog lettem volna már csak azért is, mert vérnyomás problémáim lettek, ami 10 év elteltével is megmaradt.


Úgyhogy ne parázz, tuti, hogy szülés után sok kg lemegy majd, főleg, ha nagyon vizesedsz.


Üdv.

6. Eszterkee (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2014. máj. 7. 12:19
még az is kérdés, hogy a 57 kilóhoz milyen magas vagy. alapvetően a közvélemény szerint ez túl sok, de én magamon tapasztaltam, hogy még elmegy. sose volt súlyproblémám, nem vagyok hízékony, ezért sem aggódtam, tudtam, hogy ahogy jött le is megy majd :) ha korábban lettek volna ilyen gondjaim, biztos, hogy sokalltam volna és jobban odafigyelek.
5. e369fc680d (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2014. máj. 7. 12:12
De akkor mit kéne máshogy csinálnom?Ne egyek naponta 3x?Pedig tényleg nem eszem sokat,még kismama tornát is csinálok,és sétálok,és emellett mégis ennyi jön fel..amúgy én 57ről kezdtem.Ez volt első mérésnél,erre jött a +17.
4. youlcsi (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2014. máj. 7. 12:08
főként, hogy az utolsó 4 hétben még simán felugorhat 3-4 kiló...
2014. máj. 7. 12:07
sok.
2. Eszterkee (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. máj. 7. 11:55
Attól függ hány kilóval kezdtél. Nekem sikerült 20 kilót felszednem 52->72, nem diétáztam, de végig azt mondta a védőnő, hogy semmi gond, kevés súlyról indultam. 2 hónappal szülés után már egy plusz gramm sem volt rajtam, pedig elég sokat ettem a szoptatás miatt. visszaállt a súlyom a kezdő kilóra.
2014. máj. 7. 11:52

Sziasztok!

Várandós vagyok az első babámmal,már nagyon a dolog végén járunk.Valamiért viszont állítólag többet hízok,mint kellene.Az első terhesgondozás óta 17 kg-ot híztam,most vagyok a 36. héten.A gondozó orvosom szerint ez túl sok,és diétáznom kéne.Erről megkérdeztem édesanyámat is,mert nagyon nem szeretnék.Főleg,hogy mivel vizesedtem is,már az elején kiiktattuk az olyanokat,mint fehér kenyér,tészta,helyette sok főzelék stb,így nem is értem,miért hízok mégis többet.Anyukám nagyon epésen megjegyezte,hogy régen se kellett,és a babák mégis egészségesek voltak,és a nők is visszanyerték az előző kondíciójukat,meg ne vegyek mindent szó szerint olyanoktól,akik sose szültek(férfi orvoshoz járok),mert mindenkinél másmilyen a terhesség.Ettől kicsit megnyugodtam,de akkoris zavar.Sok helyen olvastam,hogy az átlag 14 kg.Akkor ez tényleg annyira sok volna?Ti mennyit híztatok a terhesség alatt és mennyi időbe telt,míg nagyjából visszanyertétek az alakotokat?Vagy van itt olyan,akit ennyitől diétára bíztattak?


Köszi a válaszolóknak.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook