Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Semmi nedvesség nincs a hajamban, annyira prűd, tudtok valami jót ajánlani? fórum

Semmi nedvesség nincs a hajamban, annyira prűd, tudtok valami jót ajánlani? (tudásbázis kérdés)


1 2
19. Erika25 (válaszként erre: 17. - Annika21)
2007. okt. 5. 09:26
Ez az amit én is mondtam. A kék a tejes, a zöld pedig a placentás. A márkája: SERICAL. Most 780.- Ft-ért vettem, a Vámház körúton lévő fodrászkellékesnél.
2007. okt. 4. 13:03
amugy sztem az avon és a sunsilk is jó márka...
2007. okt. 4. 13:00
hú most nem tudom a nevét de 1literes tégelyes hajpakolás és fodrászboltokban lehet kapni világos kék színe van és kókusz illata,de tulajdonképp nem kókuszos hanem tejes.nekem az 1 évig kitartott és kb 700 ft volt. mindenkinek ajánlom!!!én kaposváron vettem
2007. okt. 3. 21:13
fodrászkellékesben lehet kapni egy nagy tégelyes HAJSTRUKTURA-ÚJJÁÉPITŐ pakolást ami nagyon jo!hajmosás után 10percig kell rajta hagyni.a törölközövel viszont ne dörzsöld a hajad!!az zörnyű!!
2007. okt. 3. 13:53
Placentás hajpakolás. Nekem jót tett. Fodrászkellékesnél kapható. Van ennek egy tejes változata, állítólag az is nagyon jó.
14. Mókica (válaszként erre: 13. - Virkina)
2007. jan. 1. 17:08
ezt már én is próbáltam, tényleg nagyon hatásos:)
2007. jan. 1. 15:27
jó az is ha hajmosáskor, hetente 1 alkalommal összekeversz 1 nyers tojást + 1 dl oliva olajat rákened a hajadra ( elég gusztustalan) majd törölközőbe tekerve 1/2 órát hajadon hagyod és kimosod. Nagyon szép és egészséges lesz a hajad.
12. figarina (válaszként erre: 11. - Andi096)
2007. jan. 1. 13:03
A szilikonnal vigyázz,frankón kirakódik a hajra és elnehezíti!Ezt nyomják a bolti samponokba ,h fényes legyen a haj,és mindenki elájuljon tőle!Próbáld ki mennyire nyikorog a a hajad,ha öszedörzsölöd!Dauerolni szinte lehetetlen az ilyen hajakat és a festésnél is tud problémákat okozni!
2006. dec. 29. 21:46

Szia!

Nekem a szilikonos hajolaj vált be.Vizes és száraz hajon is alkalmazhato,de csak keveset.

10. Mókica (válaszként erre: 9. - 5464505f6a)
2006. dec. 27. 03:25

biztos elirta véletlen..ne bántsd:)))

sprőd-öt akart irni, 100% ra tudom;)

2006. dec. 27. 01:45
Prűd???:D Ehhh:)
2006. okt. 15. 03:42

Ezt a cikket most találtam;)

Remélem találtok benne valami hasznosat:)


Ragyogó haj


A tél jócskán igénybe veszi hajunkat. Itt az ideje hát a gondosabb hajápolásnak. Összeállításunkban néhány olyan módszert írunk le, amelyek segítségével hajunk fényes és erős marad az időjárás viszontagságai ellenére is.


A hideg idő beköszöntével sok-sok megterhelés éri hajunkat. A hűvösebb évszak "keze nyomát" mutatják a merev hajvégek és a matt hajszín. Ennek számos oka lehet, többek között a hideg és száraz szobalevegő, a sapka vagy a kalap "lenyomata" - és bizony gyakran a helytelen ápolás is. A haj külső szarurétege merevebb lesz és leválik, a fényt nem veri vissza olyan jól, mintha a réteg teljesen ép, érintetlen lenne. Ez ellen azonban sokat lehet tenni. A következő összeállítás azokat a legjobb módszereket tartalmazza, amelyek segítségével hajunk visszanyerheti korábbi fényét.


A jó öblítés titka


Még ha nagyon sietünk, akkor is alaposan le kell öblítenünk a sampon minden maradékát, különben rátapad a hajra és csökkenti fényét. Ötször olyan hosszan öblítsünk, mint ameddig a mosás tartott! Ha a hajunk összenyomáskor "csikorog", akkor minden mosószermaradékot sikerült kiöblítenünk belőle. Az öblítés a haj fénye érdekében fontos, ez gondoskodik arról, hogy a pikkelyes réteg ismét zárt legyen.

A kevesebb néha több

Vannak olyanok, akiknek a haja minden erőfeszítés ellenére sem "hajlandó" fényleni. Lehet, hogy ennek a "túlápoltság" az oka. Ugyanis a samponokban lévő hajápolók - amennyiben túlzásba visszük használatukat - a hajunkat "petyhüdtté" teszik, és így hajkoronánk fénytelenül lóg, elveszti eredeti tartását. Problémát okozhat a frizurakészítéshez használt termékekben, gélekben, spray-kben lévő alkohol is, mert pikkelyessé teszi hajunk külső védőköpenyét. Ilyen esetben legcélszerűbb egy időre mellőzni a styling termékeket.


Enyhén színezzük!


Ahhoz, hogy hajunk gyorsan csillogó fényt kapjon, ideálisak a lemosható színezékek. Ezek az anyagok átlátszóan színes réteggel vonják be hajszálainkat. A legerősebben csillogó hatást a vöröses árnyalatú színezőkkel lehet elérni.


Járjunk rendszeresen fodrászhoz!


A felhasadt, száraz hajvégek miatt gyakran az egész frizura ápolatlannak és kócosnak hat. Ezért ajánlatos hat-nyolc hetenként fodrászhoz menni és hajunk végéből egy-egy centimétert levágatni. Gyorssegélyt jelenthetnek a hajcsúcsápoló folyadékok, amelyek a felhasadt hajvégeket ideiglenesen összetapasztják. Ezeket azonban nem szabad naponta használni, mivel a hajat erősen megterhelik és gyorsan tönkretehetik.


Extra tipp

· Fénytelen hajra csalános-ecetes öblítő

Forrázzunk le 1/2 liter vízzel 1 marok csalánlevelet, 3 órán át hagyjuk állni lefedve. Majd ha leszűrtük, 1/4 liter almaecettel keverjük össze. Minden hajmosás után öblítsük le hajunkat a keverék egy részével.

· Töredező hajra tojásos-sörös pakolás

1 tojást keverjünk el 3 dl sörrel, kenjük rá a nedves hajra, majd 15-20 perc után alaposan mossuk le.


Csillogás a levegőben


Nagyon praktikusak a csillogást adó spray-k is. Ezek gombnyomásra finom olajréteget permeteznek a hajra. Nagyon fontos, hogy takarékosan bánjunk ezekkel a szerekkel is, különben hajunk ernyedten lóg majd és zsírosnak látszik. Jó tanács: legcélszerűbb nem közvetlenül a hajunkra, hanem a fejünk felett a levegőbe fújni a csillogó permetet.


Óvatosan szárítsuk!


Ha valaki naponta, ráadásul magas hőfokkal szárítja a haját, ne csodálkozzon azon, hogy hajszálai sprődek lesznek. A legjobb, ha lassan és nem túl forró levegővel alakítjuk ki frizuránkat. Úgy kell irányítani a hajszárítót, hogy az hajunk töve felől a csúcsa felé fújjon, így a haj szarurétege zárt marad. Ezenkívül a készüléket legalább 15 cm-re kell tartanunk hajunktól.


Fontos!

· Hajmosáshoz ne használjunk túl forró vizet, mert nagyon kiszárítja a fejbőrt.

· A hideg víz ingerli a faggyúmirigyeket, vagyis gyorsabban zsírosodik tőle a haj.

· Hajhullásra jó a svédcseppes öblítés is.

· Lassabban őszül a haj, ha rendszeresen bedörzsöljük almaecettel.

· Korpásodás ellen segít, ha hársfateával mosunk hajat.

· A hajhullást mérsékelhetjük vas, vitamin és ásványi anyagok pótlásával, ősztől kúraszerűen ajánlott kalcium, kovaföld, A- és B-vitaminok, illetve biotin (H-vitamin) használata.


Puszika:D

7. figarina (válaszként erre: 3. - 991217)
2006. okt. 14. 19:07
Szia!használj hajban maradó terméket,amely nem nehezíti el a hajad,nem zsirosít már az első alkalommal érezhető a hatás ráadásul nem időigényes ráfújod és kész!
6. 7130b15964 (válaszként erre: 5. - Juniperus)
2006. okt. 4. 00:36

:DDD

Juni, vagy egy "velem történt" vagy valami hasonló topik a fórumban, esetleg ott egy szösszenetet elereszthetnél még erről ;)

2006. szept. 30. 16:04

Én mióta szedek vitaminokat a hajamra, körmömre láthatóan egészségesebb, fényesebb és selymesebb a hajam.

Én mindig használok valami hajápolót amúgy is, szeretem ha egészséges kinézetű a hajam, de ettől függetlenül nagyon sprőd volt régebben, szálkás..

Most gyönyörű!


Amúgy amit még észrevettem, hogy nekem váltogatnom kell a sampon-balzsam márkákat időközönkén..valamiért megszokja a hajam és már nem olyan finom tapintású. Ahogy váltok egy újabb fajtára megint fellélegzik,sokkal szebb lesz:)

Igy kb 1-2 hónaponta váltogatom a márkákat...majd visszamegyek a régiekre...nálam ez is bevált, lehet bután hangzik, de használ;)

2006. szept. 30. 15:05
A tojássárgája egy kis olivával, kendővel lefedve biztos hogy használ, ráadásul olcsóbb mint a bolti kencék.
2006. szept. 30. 11:39
köszi szépen és igazad van sprőd!!!
2006. szept. 30. 09:52

Prűd? Nem inkább sprőd?:))

A samponos részlegnél a balzsamok mellett vannak pakolások. Azokat hajmosás után kb. negyedóráig kell rajtahagyni a hajadon, ha teszel rá egy zuhanyzósapkát, vagy valamivel tekararod (akármilyen zacskó), akkor még intenzívebben hat.


Vannak házikészítésű csodák is, általában tojássárgája, olivaolaj, méz keveréke, szintén érdemes lefedni a hatás idejére.

2006. szept. 30. 09:36
Semmi nedvesség nincs a hajamban, annyira prűd, tudtok valami jót ajánlani?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook