Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget szeretnék kérni hagyatéki tárgyalással kapcsolatban, , köszi! fórum

Segítséget szeretnék kérni hagyatéki tárgyalással kapcsolatban, , köszi! (beszélgetős fórum)

2011. máj. 13. 19:03
Akit nem a vagyon érdekel az nem csak azt rebesgeti,de biztosításra nincs haszonélvezet,bármily szomorú is! A gyermeket meg könnyű szidni,ha nem tudja megvédeni magát,így mielőtt tanácsokat osztogatunk,honnan tudjuk hogy a másik igazat ír? Üdv:egy anyuka
18. martin3 (válaszként erre: 17. - Agnesss0129)
2010. okt. 16. 20:28

a fizetését valóban zárolják, a biztosítást is, a hagyatéki tárgyalásig. HA nincs kedvezményezett, azt is a lány örökli.

neked csak özvegyi jogod van, a haszonélvezet, amit írtam, hogy meg lehet egyezni, hiszen ez halálodig tart, vagyis addig a lány nem kap semmit(nem tud nélküled értékesíteni).

írta valaki, hogy vidd a temetési számlákat, ez így van, az levonásra kerül..

17. agnesss0129 (válaszként erre: 16. - Martin3)
2010. okt. 15. 11:19

köszi!

Én mondjuk a fizetésésre lennék kiváncsi,meg a biztósitásra/nem volt kedvezményezet,szerintem drágám nem is tudta,vagy nem akarta tudni,hogy mit is kötnek vele a melóhelyén.fiatal volt még és nem beteges,hogy ez történjen vele/

2010. okt. 14. 21:27

ja még valami: mivel te vagy a haszonélvező, ezért nem adhatják el a fejed felől a lakást vagy bármit, vagyis addig a gyerek nem tud "értékhez" jutni sem(pl nem adhatja el a lakást), viszont korlátozhatja az özvegyi jogot az örökös:

"A házastárs haszonélvezetének korlátozását csak a leszármazók kérhetik. A haszonélvezet korlátozásának bármikor helye van, a korlátozás azonban csak olyan mértékű lehet, hogy a korlátozott haszonélvezet a házastárs szükségleteit biztosítsa, figyelembe véve az általa örökölt vagyontárgyakat, valamint saját vagyonát és munkájának eredményét is.

A leszármazók a korlátozást külön-külön is kérhetik, és amennyiben ha a házastárs vagyoni viszonyaiban jelentős javulás következett be, erre lehetőség van ismételten is.


azonban az özvegyi jog meg is váltható!:

A szerződésen vagy végrendeleten alapuló özvegyi haszonélvezeti jog megváltására nincs lehetőség.

Mind a házastárs, mind az örökösök kérhetik a házastárs haszonélvezeti jogának megváltását. A házastárs által lakott lakásra, az általa használt berendezési és felszerelé

2010. okt. 14. 21:12

A törvényes öröklés sorrendjében első helyen a lemenő egyenes ági rokonok öröklési jogi igényei szerepelnek, leszármazási fokok szerint, a helyettesítés elvének megfelelően. A leszármazók mellett a házastárs haszonélvezeti jogot örököl.


Az özvegy törvényes öröklésének jogi alapját az örökhagyóval fennálló házassága teremti meg. Az özvegy azonban akkor is kiesik az öröklésből, ha az örökhagyó halálának időpontjában a házastársi életközösség nem állott fenn és annak visszaállítására sem lett volna mód.

- állagörökösként: A magyar jog az özvegyet csak leszármazók hiányában tekinti állag(=tulajdon)örökösnek. Ebben az esetben azonban az ági vagyon kivételével az egész hagyaték őt illeti.

- özvegyi jogosultként: Leszármazók mellett a házastársat özvegyi jog illeti meg. Vagyis a hagyaték tulajdonjogát a leszármazók szerzik meg, azonban az özvegyet haszonélvezeti jog illeti meg ezen a vagyonon. Az özvegyi jog az ági vagyonra is kiterjed.


ez van...

2010. okt. 14. 21:08
a házastárs csak haszonélvezetet "örököl", minden a gyereké...ez már csak így van..(persze most arról beszélünk, hogy neked nincs a neveden semmi)
13. agnesss0129 (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2010. okt. 14. 19:04
köszi!
12. agnesss0129 (válaszként erre: 10. - Tótágas)
2010. okt. 14. 19:03

Nem szerepelt kedvezményezett a biztósitónál,a munkahelyén kötötték,szóval nem értem az egészet.A biztositónál kérdeztem ahölgytől és ő mondta.

Nem adták oda a fizetését,letétbe helyezték,pedig 14.-én halt meg,pont 2hónapja ma...


De azért az adó bevaláshoz a papirokat nekem kellett átvennem és aláirnom.azt majd év végén rajtam fogják követelni...

2010. okt. 14. 18:30

Hát ha nem volt kedvezményezett megadva, akkor a törvényes örökösé a biztosítás össtege. Ez esetben a gyermek, én legaláb is úgy tudom.

Van egy nagyon jó oldal, a csaladinet.hu, ahol sok-sok szakértő van, és lehet kérdezni. Még rgisztrálni sem kell.

Én munkajogi kérdést tettem fel, és

fél nap múlva már jött is a kialégítő válasz. Próbáld meg, biztos okosabbak mint mi :))

10. Tótágas (válaszként erre: 8. - Agnesss0129)
2010. okt. 14. 17:42

Az életbiztosításokban mindíg szerepelni kell a kedvezményezettnek,ha Te vagy beírva az a tiéd.Az utolsó fizetés arra a hónapra jár(vehető fel)amelyikben elhunyt.

Sajnos az, hogy Te "osztogattál"ide-oda pénzt valóban senkit sem érdekel.:(

Mindezeket azért tudom mert a családunkban rövid idő alatt 3 haláleset történt.

9. Tótágas (válaszként erre: 8. - Agnesss0129)
2010. okt. 14. 17:37
A hagyatéki tárgyaláson kérik a temetési számlákat,úgyhogy vidd magaddal,mert az levonásra kerül az örökségből,és megkapod.
2010. okt. 14. 16:03

Voltam ingyen ügyvédnél,az sem biztatót semmi jóval,de akkor még nem tudtam,hogy élet biztosítást kötöttek a munka helyén a Drágámnak.Mert,hogy a fizuját zárolták az is furának találtam..vagy,hogy az utolsó rokkant nyugdijjáról vigyek nyugtát,és akkor még a biztosítás hozzá...

De,hogy én áltam a temetést,a lánya egy száll virág nélkül állított oda az senkit nem hat meg!

Nem az anyagias része érdekel annyira,mert olyan nagy vagyon nincs.De míg beteg volt a Drágám addig az én pénzemből éltünk és a korházba is abból osztogattam a "borra valót"ez nem számit?/igaz adtam volna még többet is,ha élne a párom.../Csak inkább az erkölcsi oldala nem tetszik az egész eljárásnak.De én csak egy vagyok a sok ember közül akit érint,és bosszant...

2010. okt. 14. 15:47

Hivatalos:

[link]

2010. okt. 14. 15:45

Valamilyen szinten megértem az kérdezőt.

Egy tuti, a bíróság mindig a gyerek javát nézi akár kiskorú, akár felnőtt, ami jár az jár.

Ilyenek a magyar törvények.

Megtámadni meglehet a hagyatékot ha jól tudom, de baromi hosszú ügy lehet belőle, arról nem is beszélve, hogy kell egy ügyvéd is amit meg kell tudni fizetni.

2010. okt. 14. 15:45
Bizony létezik, ez a törvény(sajnos).Pontosan leírtad.Még ha végrendeletileg "kitagadta" volna a párod a lányát,akkor is biztosít a törvény számára úgynevezett"köteles részt".
2010. okt. 14. 15:44

Ha jól tudom, ilyenkor oszlik a tulajdonjog a házastárs és a gyerekek között egyenlő részben, hacsak másként nem döntenek.

De ezt valóban nem ártana egy hagyatéki ügyekben járatos jogásszal megbeszélni.

3. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Agnesss0129)
2010. okt. 14. 15:42

Szia!

Nem lehetne bizonyítani valahogy az ilyesmit?Milyen kár hogy nem rendelkezett,ilyenkor nagyon sajnálom ami Veled történik,hisz a fájdalom mellé még küzdelem is jár(hat).

2010. okt. 14. 15:40

Ha nincs végrendelet, akkor a házastárs örököl mindent abba az esetben ha nincs gyerek.

Ha nincs végrendelet de van feleség és gyerek akkor fele-fele arányban, a haszonélvezet a feleségre száll ha jól tudom.


Ha pontos infót szeretnél léteznek ingyenes jogi tanácsadások.

2010. okt. 14. 15:37

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy házaspároknál,ha egyik fél "el megy"és nincs végrendelet,ki az első számú örökös?Minden szempontból a gyerek?Lakás,vagyon,fizetés,biztosítás, stb.,ennek mind a gyerek az 1/1örököse? Akkor a házastársnak semmi nem jár?Esetleg csak ha van lakás annak a haszon élvezete? létezik ez?

Jövő hét pénteken megyek hagyatékira,és valahogy nagyon furának tartom,hogy a Drágám fizetését is zárolták,közben a munkahelyén is kötöttek élet biztosítást amit most tudtam meg,de nem volt kedvezményezett az is zárolva lesz.A 25éves lánya le se sz...ta soha,csak ha pénz kellett akkor jelentkezett mindig.Drágám,hogy korházba volt és ki derült milyen súlyos a helyzet,fel hívtam a lányát akkor sem hívta az apját pedig nagyon várta,és most létezik,hogy mindent ő fog kapni?

Ez lenne a törvény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook