Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítség nyugtatófüggőknek - LESZOKTAM fórum

Segítség nyugtatófüggőknek - LESZOKTAM (beszélgetős fórum)


23. Macskanita (válaszként erre: 22. - Lilyely)
2011. júl. 28. 20:20

köszönöm...emlékszem homályosan...menetm a4 emeletes házak között, csorgott a nyálam, és a házak felhőkarcolóknak tűntek, és mind rám akartak borulni!!!

iszonyatos volt az elvonás!!!

22. lilyely (válaszként erre: 20. - Macskanita)
2011. júl. 27. 21:51
A Rivotril nagyon radikális szer. A hatásmechanizmusa mint a kábítószeré, és a leszokás sem könnyebb. Főleg azért, mert a közben jelentkező elvonásos tünetek erősebbek lehetnek azoknál, amikre eredetileg felírták. Extrém félelem például. Úgyhogy gratula, hogy megszabadultál tőle.
2011. júl. 27. 21:48
Igen, a fokozatosság a lényeg, a kitartás, miközben önsegítő módszereket érdemes tanulmányozni. Ez a fajta "betegség" a leginkább arra "jó", hogy rákényszerüljünk arra, hogy jobban megismerjük magunkat. Hogy felfedezzünk olyan dolgokat, amiket különben soha nem találunk meg. Nekem ilyen a jóga például, illetve könyvtárnyi irodalom a témában. Mind-mind segített. De ide sorolhatom az agykontrollt, a **t és így tovább...ezek nem kőbe vésett lépcsőfokok, mindenkinek magának kell megtalálnia a neki legmegfelelőbbeket.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2011. júl. 25. 13:24

hát...hisazitek, nem, millió antidepit próbáltak nálam, mindnek különösen fokozott volt a mellékhatása nálam, úgyhogy nem szedtem egyiket sem sokáig, a leghosszabb idő a 2 hónap volt acipralex, azt hittem megbolondulok annyira fájt a fejem tőle, de á, az nem attól van:-) áááá, abbahagytam, és elmúlt kb 2 hét múlva a fejfájás, ami szinte már semmi fájdalomcsillapítóra nem reagált. A rexetintől sürgősségin kötöttem ki, a fluoxetintől eszelős hasi görcseim voltak, és nem sorolom tovább:-)

jelenleg antipszichotikumot szedek már kb fél éve lassan, iszonyatosan féltem a mellékhatásoktól, de hála égnek pár nap "részegségérzeten" kívül semmi más nincs:-)

azt hiszem segítget valamit, mellé a xanaxot 0.25-öst, módjával, így próbálom szinten tartani magamat, meg persze agyban is eldöntöttem sok-sok mindent.Az én tapasztalatom nagyjából ennyi.

nem tudom meddig kell még gyógyszerrel élnem...de majd szép lassan...

amúgy évekkel ezelőtt rivotrilt szedtem, na arról is le tuidtam állni, úgymond magamtól, igaz első napokban azt sem tudtam fiú vagyok-e vagy lány, de összejött. Akkor radikális megoldást választottam, egyszerűen nem vettem be többé. Nem volt könnyű.

Most a xanaxszal vagyok így. 3szem van előírva, de max másfelet szedek be.

19. Lullaby70 (válaszként erre: 3. - Lilyely)
2011. júl. 24. 23:45

Szakmámat tekintve én sem vagyok túl messze ettől a témától.

A fokozatosság a kulcs mindenképpen. Nem lehet egyik napról a másikra negyedelni, felezni, aztán jövő hétre abbahagyni...

Hasznos infók ezek, írj majd még részletesebben.

18. lilyely (válaszként erre: 17. - 763f627c6f)
2011. júl. 24. 23:23
persze...
17. 763f627c6f (válaszként erre: 16. - Lilyely)
2011. júl. 24. 23:22

Most válaszolj légyszives!

Elmenthetem a hozzászólásodat?

16. lilyely (válaszként erre: 15. - D43485a76e)
2011. júl. 24. 23:19
Kíváncsi vagyok bizony! Mennyi addiktológus próbálkozott velem! :-) Nem is beszélve a pszichológusok és pszichiáterek hadáról. Ma már egy fillért se adnék egyiküknek sem. Az antidepresszánsok pedig többet ártanak, mint használnak, ha egyáltalán használnak. Nem is tudom, hogyan mernek beavatkozni az agy működésébe ennyire radikálisan, amikor az egész agyról annyit tudunk, mint az univerzumról összesen, vagyis szinte semmit.
2011. júl. 24. 23:12

Bocsánat, hogy közbeszólok, addiktológus orvos vagyok alapból, most egy kutató intézetben dolgozom ezen a témán.

Amit írtatok, az rendkívül értékes információkat és sok okosságot tartalmaz.

Ha kíváncsiak vagytok a véleményemre, nyugodtan írjatok.

14. lilyely (válaszként erre: 12. - Gaby76)
2011. júl. 24. 23:09
Én sem bírtam szedni sosem az antidepiket. Egyiket a másik után próbálgatták rajtam. Ez volt az első, amit letettem. Nem is ez volt a gond, hanem a rivotril. Az sehogyan sem sikerült. Sokszor próbáltam. A kudarc pedig mindig visszavetett.
13. lilyely (válaszként erre: 11. - Lilyely)
2011. júl. 24. 23:06
jó 8 mindenkinek!
12. Gaby76 (válaszként erre: 11. - Lilyely)
2011. júl. 24. 23:05
Hát ja. 65 kilorol fogytam 47-re, és a sulyom meg azutan is ment le, amikor abbahagytam! Egyszeruen nem mentem el tobbe ahhoz az orvoshoz! valojaban a seropramot be sem szedtem mindig, mert nem birtam, hanyingerem volt meg feltem, hogy örökre elalszom! Egyébként közönséges, de eléggé mély depresszioban voltam, amikor ezeket kaptam. Jobban nem lettem tőlük.
2011. júl. 24. 22:59
ATYÁM! A Coaxil és a Seropram is antidepi! Kettőt egyszerre? És a 2 mg rivotril 3x az baromi nagy dózis. Kb ennyivel altattak engem is a kórházban.Akkor én is baromira lefogytam. Kiskanállal etetett a párom, a könnyeim potyogtak a tányérba. És ha ettem, utána mindig rosszabb volt. A kaja fontos. Az agyat is táplálni kell, hogy jól működjön. mindenféle baj elért, pl.kardiológia - szívritmuszavar
10. Gaby76
2011. júl. 24. 22:54
nekem egyszer egy orvos 3x2 mg rivotrilt, 3x1 koaxilt es 2x1 seropramot irt fel. Emberek... kb 2 honapig tengődtem igy. Nagyon ritkán ébredtem fel, ugynis a mellékhatása az volt, hogy nem bírtam felébredni. + enni sem. 2 hónap mulva 47 kilo voltam és féltem, hogy a koplalás fog velem végezni. Egy nap alatt álltam le vele akkor :-) Azután fél évig tartott, mire sikerült 1 kilot hiznom... Fogalmam sincs, hogy mire szedtem, de 3 embernek is elég lett volna...
2011. júl. 24. 22:51
Nekem anno egy fél nap is sok volt gyógyszer nélkül. A fél év azért bíztató ;-) Nem azért vagyok itt, hogy besöpörjem a gratulációkat. Csak segíteni szeretnék annak, aki úgy vergődik, mint én akkor. Egy perc is sok belőle, nem hogy 10 év!
2011. júl. 24. 22:48
Pánikbetegnek diagnosztizált az egyik okos, a másik ugyanezt kizártnak tartotta. Úgyhogy igazából nem volt megfelelő neve a dolognak. Csak állandóan rosszul voltam: Láttad az Isten nem ver Bobbal c. filmet? Bobnak rengeteg tünete volt :-) Na ezt én mind tudtam produkálni. Végül senki sem tudta megmondani, hogy ezek a "betegség+ tünetei, vagy a gyógyszer mellékhatása. Ez ám a tudomány!
7. Gaby76 (válaszként erre: 3. - Lilyely)
2011. júl. 24. 22:45
Az nagyon kevés. De azért gratulálok.Nekem is van ez, estére 2 mg, de ezen kívül még 2 gyógyszer, altató+antidepresszans. Valójában az utolsót úgy-ahogy elhagytam már, mert szellemi munkát végzek és eltompított, az altató nélkül egyáltalán nem tudok aludni tizenegynéhány éve, ha azt beszedem, akkor a rivotril kicsit tudom csökkenteni...
6. lilyely (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2011. júl. 24. 22:45

Nem kell odáig menned :D, csak az ő módszerét alkalmazni. Heroin-függő betege is volt.

Fél éve nem szedek semmit.

2011. júl. 24. 22:43
még egy kérdés...ami miatt szedted, kigyógyultál belőle teljesen?
2011. júl. 24. 22:43

canada nagyon messze van sajnos:-(

mikor sikerült leszoknod? mióta vagy tiszta?

3. lilyely (válaszként erre: 2. - Gaby76)
2011. júl. 24. 22:33

Rivotrilt...0,5 mg 3-4x1

A lényeg, hogy nagyon lassan.

2 év alatt szoktam le. Kitartás és türelem.

3 havonta hagyhattam el 1/8-ad szemet!!!

Egy Canadában élő természetgyógyász segítségével.

2011. júl. 24. 22:27
Szia! Hogyan sikerült? Altatót is szedtél?
2011. júl. 24. 22:27

Sziasztok!

10 évet töltöttem a gyógyszer fogságában.

Szinte minden ekörül forgott.

Úgy tűnt, nincs segítség, és így kell leélni az életemet.

Most szeretném kifejezni hálámat az univerzumnak azzal, hogy másoknak is segítek.

Jó hír, hogy van remény.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook