Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség napallergiásoknak! fórum

Segítség napallergiásoknak! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jan. 8. 14:08

Egy másik oldal napallergiás fórumában általam leírtakat idemásolom, plusz vannak még fejlemények is, hátha segít valakinek:


Pár éve szenvedés után végre sikerült januárban felvonultatni a teljes napallergia elleni fegyverarzenálomat, amit be is vetettem extrém trópusi viszonyok között. Egyetlen dudor se jött ki a hátamon (nekem Mallorca-akném van). Leírom, mit vetettem be, hátha segít valakinek:


- nyaralás előtt egy hónappal és nyaralás alatt végig napi 1 Kalcium Sandoz és DM-ben kapható karotin-kapszula


- vésztartaléknak 2 doboz kalcium-ampulla (patikában kapható, háziorvos írta fel) - az első napokban megittam napi 1 ampullát a strandra magammal vitt vízbe keverve, de miután elhagytam, nem történt semmi, úgyhogy hagytam az egészet


- november óta csak és kizárólag szappanmentes tusfürdőt és hipoallergén, illtanyag- és emulgeálószer-mentes testápolót használtam az érintett területen, ez is nagyon fontos!


- ami az egésznek a kulcsa: speciálisan napallerigásoknak való Eucerin naptej (15 és 25 faktoros van belőle és napozás utáni testápolójuk is van), amely illatanyag és emulgeálószer-mentes. Patikában kapható.


- napozás után kizárólag Hawaiian Tropic aloe gél és/vagy FLP-s Aloe First spray


Kicsit bonyolult és napi szinten szedni kell ezt-azt, de nem kellett különösebben védenem magam a naptól.



Sőt, azóta Mallorcán jártam és ott sem jött elő a Malorca-akném :)


Ráadásul bővítettem a szerek listáját, napi 2x5 golyócska homeopátiás szert is szedtem, Natrium Chloratum-ot és Belladonnát, mindkettőt 9-es erősségben.


Ne bízzatok a drága naptejekben, semmivel sem jobbak, mint az olcsók! A német Stiftung Warentest tesztje szerint a Lidl és a DM saját márkás napozószerei végeztek az élen, a Shiseidot pl. jól lehúzták.


Napallergiás bőrre SPECIÁLIS naptej kell! És fontos, hogy a tiltott időszakban, 11 és 15 óra között között ne napozzunk, előtte-utána is csak módjával.


Itthon a Marionnaud-ban és külföldön kapható Piz Buin termkécsaládnak is van napallergiások részére kifejlesztett termékcsoportja, ezt még nem próbáltam, de ki fogom.

2008. szept. 14. 11:23

En elkezdtem szedni a kalmacin (kalcium, magnezium, cink),es egy het alatt teljesen elmult az allergiam , es nyugodtan mehettem a napra, es igy volt 3.5 honapig, aztan meg h mi tortenhetett nem tudom, de ujra kijott rajtam az allergia..Igaz nem annyira mint regen, de van es viszket ujra,,

En evek ota orvoshoz jartam az allergia miatt, semmi sem segit csak ezek a vitaminok, nagyon megorultem, de mostmar nem is tudom, h kihez forduljak..

Hisz eveken keresztul egyetlen orvos megnem emlitette, h he te bolond, talan a magnezium segitene, hanem tok veletlen hallottam rola..Most kellene egy uj valami ami hatna..

2008. szept. 14. 09:05
Tavaly nekem is tele volt a hátam piros pöttyökkel, a bőrgyógyász azt mondta, hogy napallergia. Az idén már vigyáztam, ha pántos ruhát vettem fel a kertben, akkor vizes törölközőt terítettem a hátamra. De inkább kerültem a napot. Most nem jött ki rajtam.
2008. júl. 8. 00:29
Van egy görög krém,az a neve ,hogy bethnovate,én azt használom és eddig csak ez volt az,ami levitte a pöttyeimet,semmi más nem használ.
18. clauh
2008. júl. 8. 00:16

Sziasztok!Két nap egymás után mentem el strandra fürdeni,elég meleg volt,és hát nagyon is leégtem.Másnap reggel először pici hólyagok,majd egyre nagyobban pirosabbak,csúnyábbak és egybefolyóbbak lettek!Ami sajnos nagyon viszket is.3-4 nap után látványosan halványodott is,és már nem is viszketett.Utána már ott tartottam hogy ez egyre halványabb lesz,és egyre jobban elmúlik.De 3hét múlva újra viszajött sajnos:(

Talán mert megint mentem napra.Ez biztos az mert ahol ruha volt rajtam ott nem lett semmi!Ha valakinek is hasonló tünetei voltak akkor légyszi irjon.Köszi.

17. lill (válaszként erre: 16. - Caravell)
2007. aug. 2. 16:36
a homeopátiás szerek alkati szerek, csak ilyesmiket veszek be, antibiotikumot soha. viszont azért mert neked jó a pulsatilla, az még nem biztos, hogy másnak is az. mindenki szervezetére máshogy hatnak, ezért jó előtte szakemberrel beszélni. (pl ami anyukám szed napallergiára, pontosan azt szedem én ha utazáskor rosszul vagyok)
2007. aug. 2. 15:00

Amit sokszor napallergiának mondanak, az a verejtékmirigyeken alapuló probléma - leginkább az arcot és a dekoltázst érinti és viszkető hólyagok: Ezekre nem jó fényvédő krémeket kenni, mert eltömődnek a csatornák és csak ront a helyzeten. A legjobb a hűsítés: vízpermettel, vizes ruhával befedni.

Homeopátiás szer is van rá, a pulsatilla 5CH párszáz forint.

15. Juddyt
2007. júl. 30. 09:06
Szerencsére nekem a szoli nem okoz gondot!
14. lill
2007. júl. 30. 01:58

nekem is hasonló gondom van sajnos :o(, a homeopátiás szerek nagyon jók, egész évben kell szedni megelőzésre, amikor napon vagyok, akkpr másik 3at kell szedni, közvetlen a nap után megint másik 3at - felváltva, ez segít.

egyébként vicces, hogy nekem a napallergia a szoliban jobban kijön, mint napozás után.. (pedig 3 hetente jártam szoliba, nem mondhatni, hogy nagyon gyakran)

13. dee (válaszként erre: 8. - Eszti91)
2007. júl. 30. 00:56
Ez inkább napgomba.Mutasd meg egy bőrgyógyásznak.
12. dee (válaszként erre: 11. - Juddyt)
2007. júl. 30. 00:55

A Calcimusc vényköteles.

Recept nélkül csak kalcium pezsgőtabletta kapható.Vagy a Béres tablettája.

11. Juddyt (válaszként erre: 10. - Freshlinda)
2007. júl. 29. 23:41

Szoritok neked:-)

Mi a márka neve? Recept nélkül kapható a Calcimusc?

2007. júl. 24. 11:54

A napallergia sajnos nekem is megkeserítette már egy-két nyaralásomat. Mostanra viszont úgy ahogy kordában tudom tartani.

Az én receptem:

Egy kizárólag gyógyszertárban kapható márka 20-as v. 30-as napozókréme + nyaralás előtt egy héttel elkezdek minden nap egy Calcimusc ampullát inni, és folytatom a Calcimusc kúrát a nyaralás alatt is.

Eddig működött, remélem Görögországban is fog:S

2007. jún. 14. 13:39
Biztos h öszsefüggésben van vele, de inkább kérdezz meg egy bőrgyőgyászt.
2007. jún. 11. 16:42

rajtam nem fehér hólyagok,hanem fehér pöttyök lesznek mindig nyáron(nem dudorodnak ki),de inkább csak a lábszáramon és a karomon.

ez is lehet napallergia?

7. Juddyt (válaszként erre: 6. - F124753f33)
2007. jún. 7. 19:35

Köszi!

De beszéltem de első javaslata hosszú újjú, kissé zárt ruha... csak az a baj, hogy nem birom elviselni nagyon melegben.

Meg gyógyszertári fényvédőkrémet javasolt, de......

6. f124753f33 (válaszként erre: 3. - Juddyt)
2007. jún. 7. 19:06

Nekem piros kiütésszerű dolgok jöttek ki, mintha kivakartam volna.

Azt gondolom, ha hirtelen éri az érzékeny bőrt a nap, akkor jön ki.. Bár ez igazán csak találgatás részemről, mert egyszer és soha többé akkor jött ki, mikor életemben először voltam egy mediterrán országban, aztán hófehér bőrömet azonnal érték a sugarak.

Szerintem használj bőrnyugtató, minden alleergéntől, illatanyagtól mentes testápolót (ezek picit drágábbak de érdemes), kíméld a bőrödet, hogy megnyugodjon, és ha napra mész szintén allergénmentes naptejet használj (ha létezik ilyen), ennyi jutott eszembe, de egy bőrgyógyász biztos többet tudna.

Nem beszéltél még eggyel sem ez ügyben?

5. Juddyt (válaszként erre: 4. - Badonyimariaeva)
2007. jún. 7. 19:03
Nekem eddig a szoli, és a 60 faktoros naptej jött be, de tavaly már az sem volt igazi segitség.
4. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Juddyt)
2007. jún. 7. 19:01

Szia!

Nekem is nap allergiám van.Ha többet vagyok a napon a kelleténél,apró hólyagok jönnek ki a testemen,ott ahol a nap jobban éri.Már voltam orvosnál vele és ő mondta,hogy ez nap allergia.

Én Aloe First használok.

3. Juddyt (válaszként erre: 2. - F124753f33)
2007. jún. 7. 19:00

Sajna most már 4 éve igen! Addig azt sem tudtam mi fán terem.

Minden évben előjön, főleg nyaraláskor:-(

2. f124753f33 (válaszként erre: 1. - Juddyt)
2007. jún. 7. 18:57

Nem tudom kinél hogy van a napallergia. Nekem csak életemnek egy kis részében volt. Úgy védekeztem, hogy a lehető legjobban felöltöztem, hogy minél kevesebb bőrfelületet érjenek a sugarak. Amúgy nem sokat tudok róla, mert hál'Istennek elmúlt.

Téged ez folyamatosan érint?

2007. jún. 7. 18:52
Ti hogyan védekeztek ellene?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook