Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség napallergiásoknak! fórum

Segítség napallergiásoknak! (beszélgetős fórum)


1 2
52. KKSzilvia (válaszként erre: 49. - Nincstöbbnév)
2011. máj. 30. 11:15

Szia!

Még annyit,hogy hány miligrammos E vitamint szedsz????Ki a gyártója?

2011. máj. 30. 08:17
Ez a kis lehülés most jól jött legalább visszahúzódtak a kiütéseim. :) Az E vitamint én is kipróbálom. Jó lenne ha valami tényleg hatékony lenne.
50. KKSzilvia (válaszként erre: 49. - Nincstöbbnév)
2011. máj. 28. 21:28
Ezt kipróbálom!!!!!!!!!
49. nincstöbbnév (válaszként erre: 41. - 28a16e012b)
2011. máj. 27. 16:59

Sziasztok!

A napallergiát 7-8 éve tapasztaltam meg. Hólyagos, viszkető borzalom. Kentem mindennel, nem használt. Kb. 5 éve minden nyáron napi 1 db E-vitamint szedek. Azóta nincs semmi allergia, még napozhatok is! A szedés első 8-10 napjában vigyázni kell, mert még nincs beépülve a bőrünkbe.

48. KKSzilvia (válaszként erre: 47. - Valentina73)
2011. máj. 26. 09:45

Köszönöm a válaszod!

Én is így gondolom,hogy ez nem fog elmúlni,bár olvastam olyat is ,hogy ahogy jött,úgy pár év múlva el is múlt...

Akkor marad a kenekedés...!!!!

47. valentina73 (válaszként erre: 46. - KKSzilvia)
2011. máj. 26. 09:07

Szia!

Nivea 50 faktoros naptejet használok és elég hatásosnak bizonyult eddig. Hétvégén voltunk horgászni és a lábfejemen és az alkaromon előjöttek a pöttyeim. Egyébként máshol a testemen nem jött még ki soha az allergia. Aloe termékeket használok ami segit abban hogy csillapitsa a viszketést és könnyebben elmúlik. (First, zöld kenőcs) Nekem is az első napsütéstől előjön. Nagyon sok bőrgyógyásznál voltam de szerintem ők sem tudják a megoldást. Tanácstalanok. És valóban nekem is kifehéredik nyár végére a foltok helye. De szerintem a sok kenegetéstől. Valaki azt mondta, hogy majd magától elmúlik de ez nem igaz. Már 10 éve minden nyáron előjön és már nagyon unom. De sajnos ezzel kell élni mert egyenlőre nincs megoldás.

46. KKSzilvia (válaszként erre: 45. - Valentina73)
2011. máj. 25. 15:20

Szia!

Kérdezni szeretném,hogy te milyen naptejet használsz?Mert nekem tavaly tényleg nagyon bevált, a Daylong(nyaraláskor is ugyanúgy napon voltam mint bárki más,igaz estére előjöttek a pöttyök,de reggelre mindig el is múltak),de tegnap és ma is hiába kenekedtem be reggel,az alkarom kipirosodott...érdekes az arcom,nyakam nem....attól félek ,hogy már nem fog hatni....talán megszokta a szervezetem?!

Neked is az első napsütéstől előjön???

És még egy kérdés:nyár végére(szept)ahol a piros foltjain szoktak lenni,ott eléggé kifehéredik a bőröm.Neked is van ilyen???Már csomó orvosnál voltam, de igazából senki nem foglalkozik komolyan a dologgal,ne mennyek napra...........ennyivel elintézik!

2011. máj. 25. 13:07

Sziasztok!

Már én is elég régen szenvedek a napalleriga okozta kiütésektől, viszketésektől. Igazából semelyik kenőcs nem használt soha. Viszont ha kijön az allergiám akkor nálam a legjobb az Aloe Vera. Lehet kapni krém és spray formájában is. Hűsit is és elég szépen visszahúzza a kiütéseket is. Béta-karotin helyett pedig a Kubut szoktam inni.

44. KKSzilvia (válaszként erre: 41. - 28a16e012b)
2011. máj. 25. 09:26

Szia!

A kakaóvajat nem tudom......

Nekem tavaly nyáron jött ki,már sok mindent próbáltam,természetgyógyászhoz is jártam.

Egyedül egy naptej vált be nekem :Daylong Actinica.

Mdb.hu-n szoktam rendelni.Érdemes figyelni az akciókat, mert sokszor van 1-et fizet 2-kap !

Nekem sajna a szolitól is kijött!

2011. máj. 24. 08:05
"merthogy" :)
2011. máj. 24. 08:04
Mert, hogy a kakaóvaj olyan mint a naptej!
2011. máj. 24. 08:03

Látom rég nem írt ide senki! Pedig meg akartam kérdezni, hogy védekeztek a napalergia ellen!

Nekem évekkel ezelött jött ki, de olyan szinten, hogy feldagadt az egész testem. Akkor ajánlotta a bőrgyógyász a 60-as naptejet. Jó is volt, de nagyon drága. Aztán hallottam,hogy ha szoliba járnék akkor elmúlna, hát elkezdtem járni, azóta évekig elő se jött. Most viszont megint van, de a karomon és csak kiütés, de borzasztóan viszket és fáj. Elég egy perc a napon :S...szerintetek a kakaóvaj jó az alergiára? ...mert a szoliba is azt ajánlotta a barátnőm.

40. GaKata
2009. aug. 7. 20:27

jaaaaaaaaaaj Balga voltam azt hittem az én allergiám elmúlt

ma strandoltam és viszketeeeeeek

nagyon

sajnos rohantam és nem kente be magam

pedig eddig a kakóvaj a bioderma 50+ nagyon bejött

Hüüpp hüpp

Ugye reggelre elmúlik

Szorítsatok nekem

:)

2009. jún. 18. 18:52
nekem is sokat segítene! főleg ilyen erős Uv sugárzás mellet még jobban kijön..pedig be vagyok kenve..de egy csomó pénz el megy erre az eucerin naptejre..mert semeddig nem tart.
38. GaKata
2009. jún. 16. 00:44
Szia! Elárulod mi az a készítmény?:) Előre is köszi!!!:)))
2009. jún. 14. 08:58
van már homeopátiás szer is rá.Én pollenallergiára szedek február óta és bevált,tavaly ilyenkor már a tüdőgondozóba ültem!
36. marmalaidy (válaszként erre: 34. - 7d5c855958)
2009. jún. 13. 16:34

szia

nekem a szolitól sokkal súlyosabban jön ki mint a naptól.Viszont én csak 25 faktoros napvédőt használok, az eucerint, ami napallergiásoknak van kifejlesztve.ez kb 4500 ft, és 150 ml. nekem jó, akár 3-4 órát is tudok vele napozni...

35. GaKata (válaszként erre: 34. - 7d5c855958)
2009. jún. 7. 21:53
Szoli, talán ha okosan használod akkor nem ártalmas. Igaz én nem vagyok híve. Nem kell túlzásba vinni
2009. jún. 7. 11:11

Sziasztok!

Nálam tavaly jelent meg először, de nekem piros pöttyök jönnek ki és csak a karomon sehol máshol és nagyon viszket. Tavaly azt mondta a bőrgyógyász,hogy ez napallergia és csak 50,60 faktoros naptejjel tudok védekezni ellene. Hát elmentem a gyógyszertárba és mikor meghallottam,hogy ez kb. 7000 ft és 2 hétre elegendő akkor úgy gondoltam,hogy inkább várok egy kicsit,és ahogy teltek a napok egyre jobban megfogta a nap a karom és már el is tünt. Ebben az évben is ugyanez játszódott le, de ma már alig látszik, szerintetek ha szoliba mennék nem tennék kárt magamban vagyis tudjátok bőr rákra meg ilyenekre gondolok.

33. GaKata
2009. máj. 8. 14:29
nem én nem merek szoliba menni. Inkább kihagyom.
32. marmalaidy (válaszként erre: 31. - GaKata)
2009. máj. 2. 12:18
Nagyon aranyos vagy, köszönöm, majd utána nézek ennek a gyógyszernek.TE jársz már szoliba? és ha igen akkor hogyan??mert nekem csak ott van gondom..a napom elég az Eucerin 25 faktoros napallergiára kifejlesztett kréme.
31. GaKata (válaszként erre: 30. - Marmalaidy)
2009. ápr. 27. 19:10

Csak kitalálunk vmi jó megoldást!!!

Ha száraz típusú a bőröd, akkor mindenképpen testápolózd be mielőtt kimész, meg ha már erősen süt a nap, akkor naptej nélkül ne menj ki!(testápoló száraz bőrre: Sanatopic, naptej: bioderma 50+ - ami nekem bejött és merem ajánlani)

Korábban, mint már írtam itt (vagy máshol:) ) létezett egy Tavegyl nevű gyógyszer, ami valóban jó volt. Azt olvastam vmi amerikai oldalon, hogy onnan lehet hozatni (baromi drágán 40$ 20 bogyó + szállítási költség). Szóval itt ezen az oldalon felsorolt néhány országot, ahol ez még forgalomban van, ha minden igaz Romániában is. Mennek barátaim Erdélybe, hozatok velük, ha lehet ott kapni. Ha ismered a gyógyszert, és érdekel akkor szólj!

30. marmalaidy (válaszként erre: 29. - GaKata)
2009. ápr. 27. 17:00
Hát lementem szoliba és sajnos kijöttek a tünetek.Először a bokámon, és a hónaljamon, ahol ugye nem kentem be.na meg a fejbőröm is rettentően viszketett.Aztán a 13 percnél már mindenhol, úgyhogy kiszálltam.:(. Most szomorú vagyok nagyon...Marad a fehérség még egy darabig...amíg nincs más megoldás
29. GaKata (válaszként erre: 28. - Marmalaidy)
2009. ápr. 17. 23:20

Szuper!!Örülök, hogy bevált a krém. Én nem merek a Biodermáról áttérni. Kikéne próbálnom a szolit. Az a baj, hogy már teljes aggyal félek a kiütésektől...:( :)


Várom az újabb fejleményeket!!:)))

28. marmalaidy (válaszként erre: 27. - GaKata)
2009. ápr. 16. 12:49
Lehet benne valami, mert az én bőröm is nagyon nagyon száraz.És hát elég kevés folyadékot is iszok valóban.Elkezdtem használni az Eucerint és jobb tőle, de kb 2 óra után újra elkezd kijönni, igaz hogy sokkal enyhébbek a tünetek, és csak foltokban jelenik meg.Lehet hogy több krémet kéne magamra kenni??Mert nem kenem vastagon.De szoliba is járhatok vele, mert tegnap bekentem vele a kezem, és bedugtam a gépbe, és nem jött ki hála istennek!Szóval jó krém.
27. GaKata
2009. ápr. 12. 23:31

A bioderma nekem bejött. Egyszer nem kaptam ajánlottak az eucerint, de végül azt mondta a gyógyszerész, hogy ha az egyik már bevált ne változtassak. Ezt a calcium dolgot kipróbálom. Én már 14 éve szenvedek a napallergiától. Érdekes mert először kijött nyáron, majd rá következő 2 nyáron ismét. Aztán 3 évvel ezelőttig semmi. Tavegyl-t adott anno 13 éve az orvos. Ezt a gyógyszert megszűntették. Ha vki mégis tud beszerezni, szóljoooooooon!!!!

És tavaly óta homeopátiás szerekkel próbálkozom a Bioderma fényvédő mellett. Viszont arra nem számítottam, hogy már most eljönnek a pöttyök. Ha már kijött, akkor a hidegvizes borogatás sokat segít. Húúúú jó hosszú lett:) Még egy kérdés: nektek napallergiástársaim:) alapvetően milyen típusú a bőrötök? Mert én közben azon is gondolkozom, hogy ha nem volna ennyire száraz a bőröm, akkor talán nem vagy nem ennyire érintene ez a probléma. Mert az összekrém, amivel találkoztam eddig, mind elég zsíros volt.

26. 7e167fe911 (válaszként erre: 25. - Buhu bahu)
2009. ápr. 9. 20:20
Szia. Köszi. Nekem egyik ismerősöm itt a hoxaról aki kozmetikus is, azt tanácsolta hogy vegyek eucerin krémet. De a patikában a bioderma krémet is tanácsolták. Így én az utóbbit fogom kipróbálni. Remélem fog használni, mert imádom a jó időt, a napsütést, de így nagyon rossz hogy egyböl piros az arcom ha napra megyek
25. buhu bahu (válaszként erre: 24. - 7e167fe911)
2009. ápr. 9. 17:17

Jajj, en is igy jartam.Alig vartam, hogy szep ido legyen, es teljesen megfeledkeztem a napallergiamrol...

Nekem allergiara / fem allergiara/ a kalcium es a mgnezium volt jo, de most kezdtem el ket napja ujra szedni, remelem segit a napallergian is..

A kalcium es a magnezium mindenfele allergiat csokkentik. Van akinel teljsen van akinel pedig csak valamelyest..

Esetleg ha azota amiota irtal talaltal valamit akkor legyszives ird le, en is kiprobalnam, mert nagy szuksegem lenne ra..

2009. ápr. 6. 20:06
Sziasztok. Most hogy végre kisütött a nap, ismét piros lett az arcom. Ahogy nap éri már piros lesz. Volt vagy van valaki hasonló helyzetben? és ha igen milyen krémet használt rá? ELőre is köszönöm a válaszokat
2009. márc. 22. 16:19

Segítséget szeretnék kérni valakitől aki ugyanabban a betegségben szenved mint én.vagyis azt se tudom hogy mi ez igazából.de leírom a történetem és talán tud valaki segíteni nekem.


22 éves lány vagyok.Kedvenc évszakom a nyár, kedvenc időtöltésem a napozás.Barnaság függő vagyok.Két éve nyaralni voltunk és az étteremben elkezdtem viszketni.Gondoltam allergiás vagyok valami ételre.Aztán néha néha kijött még hasonló tünet..csalán kiütések jöttek ki rajtam.


tavaly nyáron ismétkijött egyszer..de csak egyetlen egyszer.


szoliba nem nagyon jártam akkoriban...amikor újra akartam kezdni nem tudtam mivel kb 4perc után kijött a csalán kiütés..égő,kicsit szúró , nagyon nagyon viszkető érzés...körüblelül 4szer fordult ez elő..azóta kerülöm a szolit..


most hogy jönnek az első tavaszi napsütések megint viszket az arcom a kézfejem...és lassan mindenem..csináltak allergia vizsgálatot vegyszerekre.de negatív lett.


tudom hogyminden jel fényallergiára utal..de van ami ellene szól, mert kb 2 hónapja este, télen , hidegben és sötétben is kijött...nem néztem tv-t, nem ültem monitor előtt, csak sétátam..


szóval ha valaki tud segíteni arra kérem írjon nekem mert az életem a nyár és a napozás...nem tudok élni nélküle...kérem válaszoljanak az e-mailcímemre..

marmalaid@citromail.hu


köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook