Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség - Kövér a kislányom! fórum

Segítség - Kövér a kislányom! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
48. 021a029148 (válaszként erre: 46. - Változtatás)
2009. júl. 22. 12:46
Az a hormonvizsgálat, d azt a doki dönti el, hogy milyen hormonokat nézzessen meg.
47. 021a029148 (válaszként erre: 45. - Változtatás)
2009. júl. 22. 12:45
Valahogy iktasd be az életébe a rendszerességet. Annyi lehetőség van már manapság, tudom, pénz kérdése is, de erre kell áldozni.
46. Változtatás (válaszként erre: 44. - 0f030c656b)
2009. júl. 22. 12:45
az endokrin vizsálat lenne a hormonvizsgálat, ugye? Vagy az összetettebb?
45. Változtatás (válaszként erre: 40. - 0f030c656b)
2009. júl. 22. 12:44

Köszönöm, hogy leírtad. biztos, hogy én is hibás vagyok elég sok dologban...például pont ez a mozgás...régebben (3 éve) jártunk egy iskolába tornázni, de nem bírtam. hogy rohanjak az oviba, utána hulla fáradtan a tornára, ott várakozni, közben a másik gyerek (aki velem várt), mindent a feje tetejére állított, este 7-re értünk haza, házimunka...stb. Azt tapasztaltam a tornán, hogy nem érte meg, mert 15-en voltak, és mire pl. egy bukfencnél a gyerekre került a sor, eltelt az óra negyede, a többi időben meg csak álldogált.


Hulla fáadt vagyok, mire hazaérek, és nem mindig van kedvem vele mozogni, így ált. csak lemegyünk a ház elé, én ülök a padon, a gyerekek pedig bicikliznek vagy játszanak.

Tehát nekem is erőt kell gyűjtenem.

2009. júl. 22. 12:11
Azt persze kihagytam, hogy mindez csak alapos orvosi kivizsgálás után ér vmit, mert ha hormon eredetű a baj, ott egyértelműen orvosi segítség kell.
43. 021a029148 (válaszként erre: 42. - Változtatás)
2009. júl. 22. 12:11

Mindegy mit, csak mozogjon. Ami tetszik neki, amit szívesen csinál.

Még valami: amikor elkezdett hízni, fokozatosan ment rá a súly, vagy egyszerre hízott sokat?


Véleményem: ha normáálisan eszik, és mozog is (tehát nem ül egész nap a tv, vagy a gép előtt), végez olyan mértékű fizikai aktivitást, mint a hsonló korú gyerekek, akkor más áll a háttérben.

42. Változtatás (válaszként erre: 38. - 021a029148)
2009. júl. 22. 12:08

mozog rendszeresen, pl. szívesen biciklizik, tollasozik, szeptemberben beíratom táncolni is.


A sporttól már lassacskán megy el a kedve (sajnos), (eddig még a tornaórát is szerette) mert már előjön, hogy lassabb, mint a többiek. Pl. gyereknapon valami futóvetélkedő volt, és szomorúan jött haza, hogy neki is kellett futnia, pedig nem akart, mert tudta, hogy utolsó lesz. Próbáltam biztatni, hogy a részvétel a fontos, de nem vigasztalódott meg.

41. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 39. - Változtatás)
2009. júl. 22. 12:07
hány órakkor eszik este-és mit a gyerek vacsira?
2009. júl. 22. 12:07

Szia!


Mivel én se vagyok éppen nádszálkarcsú, azt hiszem első kézből tudok néhány tippet neked.


Én gyerekkoromban iszonyatosan sovány voltam, aztán úgy 10 évesen egyszer csak elkezdtem hízni, és szépen kigömbölyödtem. Most 84 kg vagyok, és csak 164 cm. Relatív, hogy kinek mi a sok, ez nekem borzasztó nagy súly, bár annyi szerencsém van, hogy nagyon jól "eloszlik rajtam" és így annyira nem látszik.

A párom ilyennek szeret, imádja a kis hájacskáimat, én viszont nem rajongok érte.


Az első és szerintem legfontosabb dolog az, hogy soha ne éreztesd a gyerekkel, hogy ő más mint a többi kislány, csak mert duci. Sajnos a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni egymással, nem szabad ezt még egy felnőttnek azzal is tetézni, hogy megemlíti a gyereknek, hogy tényleg fogynia kellene.

Nálunk az sógornőm borzasztóan vékony, beteges ahogy kinéz, anyukám mégis sokszor megdícséri, hogy milyen jól áll neki egy-egy ruha. Nekem pedig sokszor csak azt mondja, hogy mit ne vegyek fel, vagy ha rövidebb a szoknyám húzkodja hátul, hogy ne csússzon fel kicsit se a combomon. Ez nekem még így 24 évesen is borzasztóan rosszul esik. Sokszor mondogatja, hogy kislányom le kellene fogyni az egészséged miatt meg stb....de hát könyörgöm azt csinálom 10 éve....fogyás-hízás...nem olyan egyszerű...

Én is tudom, hogy könnyebb lenne vékonyan, de mivel a csontjaim is nehezek nem olyan sok a fölöslegem, és másik oldalról a páromtól meg azt hallom, hogy milyen szép vagyok így ahogy vagyok...


Véleményem szerint a duci gyerekek egy részről a szülő felelőtlensége miatt leszenk ducik. És itt most nem szeretnék senkit se bántani. De egy kisgyerek még nem tudja mi az a tudatos táplálkozás, ő szereti a csoki chipset és hát meg is eszi.

Velem is ez volt a baj. Nem azt mondom, hogy anyuéáknak diétára kellett volna fogniuk, de mivel az egész család hajlamos a hízásra még időben segíteniük kellett volna életmódot váltani.


Már írtam, hogy borzasztó sovány voltam 7 évesen mindössze 16 kg, jártam szertornára, mozogtam sokat, emellett belefért a csoki. Aztán a tornára egy új edző jött, megutáltatta velem az egészet, abbahagytam. Onnantól jött a rohamos hízás, hiszen addig 1-2 csokit simán leugráltam. Ellustultam és anyu soha meg se próbált ösztönözni arra, hogy ha nem torna akkor csináljak vmi mást, úszás, futás stb... Ő se sportolt szerintem soha semmit igazán, így jó példa se volt előttem.


Nem azt akarom ezzel mondani, hogy ő tehet róla, hogy én 15-20 kg plusszt cipelek magamon, de ha kicsi korban, amikor a folyamat elkezdődött odafigyel rám, keresünk vmi másik fajta testmozgást, nem engedi, hogy naponta 2 csokit magamba tömjek akkor most nem lenne ennyire nehéz leadni ezt a plusszt.


Tudom, hogy a cukor, csoki stb egy kisgyereknek fontos dolog, de elég szerintem 2-3 naponta egy kis kocka, vagy süssünk olyan sütit ami egészségesesebb.


És ami szerintem nagyon fontos, hogy keressetek valami olyan sportot, amit ő is szeret csinálni. Mivel írtad, hogy már duci, ezért ugye olyat kell keresni, ami nem megerőltető, és a többi gyerek nem tudja esetleg kicikizni a súlya miatt. Értek ezalatt olyat, hogy nem célszerű kosarazni beíratni, mert felételezhetően lassabb lesz a többi gyereknél, vagy nem túl jó az úszás, mert lehet cikinek érezné a fürdőruhát. De ha minden nap akár együtt is elmentek biciklizni egy kicsit az már nagyon jó dolog. Vagy tornázzatok együtt otthon egy kicsit, nem kell sok 1/2 óra bőven elég.

És szeirntem fontos az is, hogy ha esztek egyétek ti is azt, amit ő. Tuti könyebben átszokik az egészséges kajákra, ha ti is megeszitek, mint ha ti töltött paprikát esztek míg ő salit.


Szóval ne legyen olyan érzete az egésznek, hogy ezt most neki mindenképpen meg kell csinálnia. Ha feladatnak fogja fel és esetleg elbukik, mert mégse sikerül annyit és úgy fogyni ahogy akarjátok, akkor lelkileg sérülhet. De ha mindent együtt csináltok akkor akár egy jó móka is lehet.


Azon kívül pedig a gyerekek sokat változnak és sokat nőnek, főleg kamaszkorban, ha fogyást nem is tudtok elérni, akkor legyen a cél a súly megtartása, úgyis nő a gyerek, ezáltal eltűnnek majd a plusz kilók.


Úhhh....ez jó hosszú lett...de sok sikert nektek.


Remélem egy picit tudtam segíteni.


Puszi: egy örékké fogyózó :)

39. Változtatás (válaszként erre: 34. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 22. 12:04
Most nyáron itthon vagyok velük, de iskolaidőben suliban eszik, olyankor már csak hideget esznek itthon.
38. 021a029148 (válaszként erre: 36. - Változtatás)
2009. júl. 22. 12:03
Sportol valamit? Vagy mozog rendszeresen?
37. Marjann (válaszként erre: 36. - Változtatás)
2009. júl. 22. 12:02
Lehet egy nődoki okosabbat tudna erről mondani.
36. Változtatás (válaszként erre: 28. - Ében11)
2009. júl. 22. 12:01
télen is ugyanolyan büdös, sajnos muszáj az illatosított betét, hogy elkerülje a kellemetlen helyzeteket.
2009. júl. 22. 12:00
Persze a súly és a serdülés is összefüggő dolog, az is előfordulhat, hogy a kövérség miatt serdül hamarabb.
34. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 29. - Változtatás)
2009. júl. 22. 11:59

Akkor viszont nem mozog eleget + gondolom vacsiidőben eszik együtt a család, esetleg meleget.


Keress meg priviben ha gondolod, mert nekem a lányom 1 év alatt leadott 12kg-t, és én is végigcsináltam vele a hadak útját.. Tudom mit élsz át, és a gyereknek ez mennyire rossz.

33. Változtatás (válaszként erre: 23. - 021a029148)
2009. júl. 22. 11:59

Nincs összenőve, és nem is túl sűrű. A karja sem szőrös.


A távoli családban az anyósnak van 2 testvére (a 7-ből), akik elég kövérek, nekik a gyerekeik is azok. Talán ennek is lehet jelentősége.

32. 021a029148 (válaszként erre: 29. - Változtatás)
2009. júl. 22. 11:59
Mindez nem indokolná a magas súlyát. Szerintem is korai a szőrösödés a nem szerveknél, és a kellemetlen szag utalhat a hormonzavarra.
31. Marjann (válaszként erre: 29. - Változtatás)
2009. júl. 22. 11:59

Ez teljesen rendben van, talán este elhagyhatnátok a kenyérféléket.

Mindenképpen érdemes rendesen kivizsgáltatni, járjatok utána, míg nem találtok egy dokit, aki rendesen foglalkozik vele. Amiket írsz, bár nem értek hozzá, nekem úgy tűnik, hogy nem az étkezéssel van a fő gond.

30. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 27. - C95c921ae7)
2009. júl. 22. 11:57

"Szerintem a 8 éveseknél ez nem jellemző"


De ált.7-8 éveseen kezdődik.

2009. júl. 22. 11:56

Általában a reggelije egy szelet kenyér (ennyivel lakik jól), hogy mivel, az változó: tejföl, tojás, felvágott....

Nasi az gyümölcs általában, de persze előfordul, hogy eszik édességet is. Vannak időszakok, amikor megkívánja, és nem bírom lebeszélni (néha kiegyezünk egy müzliszeletben)

Ebéd: az változatos, mikor mi. Nem mondom, hogy egy felnőtt adgot megeszik, de elég jó étvágya van.

A vacsi kb. olyan, mint a reggeli.

28. ében11 (válaszként erre: 21. - Változtatás)
2009. júl. 22. 11:56
biztos melege van főleg ebben a hőségben.ha otthon vagytok legyen inkább alul semmiben-sajna én úgy gondolom a betéttől is csak melegebb lesz neki odalent.
27. c95c921ae7 (válaszként erre: 21. - Változtatás)
2009. júl. 22. 11:55
Hát..szerintem az erős szag egyáltalán nincs rendben és a szőrösödés a nemi szervén korai. Szerintem a 8 éveseknél ez nem jellemző-tehát a hormonális probléma nagyon valószínű. Mindenképp vizsgátatsd ki minél előbb, mielőtt lelkileg nagyon megviselik ezek a dolgok.
26. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 21. - Változtatás)
2009. júl. 22. 11:55
ez gomba.. el kéne vinned gyereknőgyógyászhoz.
2009. júl. 22. 11:54
Egyébként mozog rendszeresen?
24. ében11 (válaszként erre: 16. - Változtatás)
2009. júl. 22. 11:54

frissen készíts ételeket-abban te tudod adagolni a cukrot.pl én a tejbegrízt kevesebb cukorral főzöm mint régebben.és minden étel nagyon zöldséges.pl. rizseshús répával brokkolival de bablevesbe is rengeteg zöldséget teszek.kevés olajat használok.

és általában a kész ételeket konzerveket zacskós dolgokat elhagytuk.nálunk a nasi mogyoró mazsola kölesgolyó vagy natúr joghurt pudingot is én főzöm kevesebb cukorral.

23. 021a029148 (válaszként erre: 21. - Változtatás)
2009. júl. 22. 11:53

Mondjuk ezek utalhatnak hormonzvarra. Nem is a vastagságra, hanem a szemöldöke dússágára gondolok elsősorban, vagy pl. nincs összenőve? Karja?

De mielőtt bármit is gondolnál, tényleg vidd el dokihoz. A serdülőkorban még nagyobb gondja lehet, ha nem kezelik időben. A lelki dolgokról nem is beszélve.

2009. júl. 22. 11:52
Lehet hogy tényleg orvosi problémája van és azért duci, de ha csak egyszerűen hízékony, akkor ajánlom az életmódváltást update módszer szerint. Nem muszáj megvásárolni az update termékeket, csak pl a rudit vagy a pudingot. Liszt helyett használjatok műzlit, ezt ledarálva süthettek belőle pizzát, palacsintát, gofrit. Cukor helyett édesítőszert használjatok, illetve diabetikus lekvárt vegyetek, stb... Én ezt tudom ajánlani. Nekem így sikerült lefogynom, úgy hogy észre sem vettem hogy "diétázom".
21. Változtatás (válaszként erre: 15. - 021a029148)
2009. júl. 22. 11:51

Ez ez gyermekintézet, ide lett volna beutalónk.

Sajnos magánorvost nem tudok megfizetni.


A szemöldöke egy kicsit vastag, de szerintem nem másabb, mint egy normális súlyú gyereknél. A lábán is csak pihék vannak. A nuniján észrevettem, hogy szőrösödik, de azt hallottam, hogy az is normális már 8 évesen. :S

Ami még baj vele kapcsolatban, az az, hogy nagyon büdös alulról. Estére már erős szaga van, pedig kétszer megtörli pisilés után, + még tisztasági betétet is használ.

20. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 1. - Változtatás)
2009. júl. 22. 11:50

Mennyi kenyeret és nasit eszik, mennyit mozog, hányszor eszik egy nap stb. ezt azért kéne tudni-mielőtt bárki bármit javasolni tudna.

Mikor eszik, mert pld. az se mindegy.pl.

2009. júl. 22. 11:49

Milyen magas egyébként?


Én mindenképp orvoshoz vinném és nem hagynám lerázni magam. Az meg, hogy azt eszi amit ti, még nem kéne, hogy gond legyen, mert a legtöbb gyerek azt eszi, amit a szülei. Fontosabb, hogy mennyit , hányszor..stb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook