Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség - Kövér a kislányom! fórum

Segítség - Kövér a kislányom! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
138. c95c921ae7 (válaszként erre: 132. - 49ca420470)
2009. júl. 30. 09:30

Úristen..ez azért nagyon durva. Egy gyerek kizárólag főzeléket kap ebédre-ez szerintem brutális. Én világ életemben imádtam a krumplit, minden héten többször is eszem, de sose híztam meg tőle.

Azért ennyire nem szabad elvakultnak lenni. Szerintem mindent lehet enni módjával. Inkább az édességeket kell lecsökkenteni-de azt se nullára, és kisebb adagokat enni. De igen is kell az embernek néha rizs, néha krumpli, olykor tészta. Nézd meg a japán és kínai emberek közt mennyi az elhízott(én még nem is láttam olyat)pedig folyton rizst esznek meg tésztákat is.

137. Marjann (válaszként erre: 132. - 49ca420470)
2009. júl. 30. 08:17
Miért lenne egészségtelen a műzli? Jó, nyilván nem a dobozok, puffasztott rizzsel, kukoricapehellyel meg mit tudom én mivel telit kell enni, de reggelire a legjobb a natúr műzli egy kis aszalt gyümölccsel, mézzel és kefírrel. Sokkal egészségesebb, mint a szendvics. Esetleg zabkása...azt is vagy 25féle ízesítéssel el lehet készíteni úgy, hogy egészséges legyen.
2009. júl. 29. 23:55
Kenyér helyett vizes zsemle vagy kifli mert sokkal kevsebb a kalória benne!Megszokja meglátod,az enyém megszokta.
2009. júl. 29. 23:53
A kurmpit teljesen hagyd el Változatos,mert a disznókat is krumplival hízlalják.Rettenetes sok benne a kalória.A rizsben is.Ha nem eszik köretet a húshoz akkor sincs semmi.Ne ragaszkodj a megszokott felálláshoz mint pl rántott hús krumlival.Egye meg a húst akár magában ha nem eszi meg a zöldségköretet hozzá,semmi baja nem lesz tőle.Arra vigyázz azért hogy a sót ne hagyd el nagyon mert akkor xar íze lesz végképp a kajának.Egyen köretnek főzeléket hozzá.
2009. júl. 29. 23:47
A nagyszülők nálunk is ugyanez a szitu mint változatosnál!Nem tartják be a szabályokat sokat veszekszem emiatt velük!
2009. júl. 29. 23:46
A joghurtok is és minden üzletben kapható túróhab,habkrém stb,rettentő egészségtelen!Ha nagyon nyávog kajáért akkor szoktam neki adni sárgarépát,almát gyümölcsöt és azzal elvan.A zöldségekre nem tudom én sem rászoktatni.A salátákra.A levest nagyon fontosnak tartom bár az enyém is csak túrkálja és kérdi hogy mi a második.Inni csak szénsavmentes ásványvizet adok neki semmi mást.Vagy tejet mert azt nagyon szereti de csak a másfél%-ost!!!Mindemellett adom neki a gyerekvitaminokat és a kalcium magnéziumot mert a tejben sincs már kalcium elég és kevés a vitamin meg félek nehogy vitaminhiányos legyen.Nekem sincs hirtelen más jobb ötletem egyenlőre,ha van valami megosztom veletek.
2009. júl. 29. 23:40
Nálunk ugyanez a helyzet mint változtatósnál.Én rájöttem hogy az iskolai étkeztetés egy tragédia.Édesség,tészták,zsíros húsok.Én szeptembertől egyáltalán nem fogom az iskolában etetni a gyereket.Nem adok neki reggelire tejjel leöntős nyúlbogyókat sem műzlit.Mindkettő egészségtelen.Joghurt ugyanez.Reggelire kapni fog egy szendvicset,és visz majd gyümölcsöt.Ebédre rászoktatom a levesekre és kizárólag főzelékeket kap majd,nagyon gyenge rántással.Nagyon keveset mozognak az iskolákba,nulla a mozgásuk,egész nap űlnek.A heti 2 tornaóra roppant kevés,minden délután viszem úszni vagy edzésre.Az enyém akrobatikus tornára jár,zenére tornáznak elég kemény de imádja.De ez is csak heti 2x van és ez kevés.Én is azt csináltam eddig is hogy 5-6 után már nincs evészet,legfeljebb egy pohár tej.Tejet csak a 1,5%-ost veszek.Sajtból az Anikósajtot mert annak kevesebb a zsírtartalma.Akkor éhes amikor unatkozik,ha leköti magát eszébe sem jut hogy éhes.Én elvittem vércukor vizsgálatra már mert azt hittem cukros,annyira követelte a kaját majd megőrjített.Én szoktam venni neki 1db fagylaltot,ezt délután ahogy jövünk haza az iskolából akkor szokta megenni.Ennyi az összes édessége amit megehet.A tésztákat a kenyeret a cukrot megpróbálom a minimumra csökkenteni és növelni a mozgást.De nagyon kemény mindez a számomra is,hozni vinni edzés alkudozás hiszti az édességért és a nemek után....tudom milyen.Az enyém eléggé mozgékony szerencsére,nálunk az unalom a fő ellenség és az iskolai étkezés.Kerestem hogy hátha a Béres Alexszandrának vagy a Norbinak van valamilyen gyerek fogyitábora de semmi.Pedig nagyon nagy üzlet lehetne számukra ha lenne mert nagy probléma ez sok szülőnek.Én nem vagyok kövér,az apja a gyereknek egész gyerekkorában kövér volt most felnőttként meg zörögnek a csontjai.A zsebpénzre és hogy mire költi nagyon nagyon oda kell figyelni.Az enyém is csokit vett a büfében meg sütit a zsebpénzen,megtudtam!Szóval nuku zsebpénz az iskolába nem vihet pénzt!
2009. júl. 29. 00:10
Lett egy társam és mivel sokat kell a kutyával foglalkozni pl:játszani ezért segít a fogyásban! És evés helyet a kutyával futkároztam!Nekem segített lefogyni!
130. Változtatás (válaszként erre: 128. - 780741eb1e)
2009. júl. 28. 21:28

Gondolom, a lelki kapcsolatra utaltál a kutyával... vagy a mozgásban segített?


Igazából arra vágyom, hogy nekünk se mutasson ki a vizsgálat semmit. Mert akkor "csak én leszek a hibás" és csak a fogyásra, testmozgásra kell összpontosítani.

2009. júl. 28. 21:25

Ok, akkor fénykép ötlet törölve.


Már itthon van, bevezettük a napi 10 perces tornát, több gyümölcs van itthon, 6 után nem eszünk...egyenlőre ennyi. Le is mértem: súly, magasság, has, csípő, comb...havonta akarom mérni...

Úgy döntöttünk, hogy szeptembertől úszni fog járni, nem táncolni. Imádja a vizet, és szerintem hasznosabb is lesz.

2009. júl. 28. 02:57
Szia!Én is ilyen voltam gyerekként és a vizsgálatok nem mutattak ki semmit!Én imádom az édességeket és mindennap eszek is,de mellé csak zöldséget vagy gyümit!Nem tudom,hogy van e kutyátok ,de amióta kutyám van 20 kilót fogytam!Bocsi,hogy nem tudtam segíteni!
127. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 126. - 021a029148)
2009. júl. 27. 11:57

ok.


Egyébiránt abszolút egyetértek Veled.Tilos ilyen fotós dologgal szerintem "játszani".

126. 021a029148 (válaszként erre: 125. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 27. 11:52
Tudom, ezt tkp. neki üzentem, csak a te gondolatodra reagálva. :)
125. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 124. - 021a029148)
2009. júl. 27. 11:51
mi már túl vagyunk ezen. A kislányom lefogyott már-a topikinditó kislányával van probléma.
124. 021a029148 (válaszként erre: 122. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 27. 11:47
Én sem tenném ezt. Csak frusztrálnád vele, és az önbizalmát rombolnád. Ő még nem tud olyan erős lenni, mint mi felnőttek (sokszor mi sem, és hogy tudjuk gyűlölni magunkat ilyenkor).
123. e87e4cce43 (válaszként erre: 122. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 24. 16:02

Vagy motiválja. Ki tudja?

Egyáltalán miért keseregne a kislány? Nem szabad engedni, hogy esetleg így érezzen, és valószínűleg nem is érez így.

122. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 121. - Változtatás)
2009. júl. 24. 15:33
ezt a képes dolgot én nem tenném, mert mégjobban elkeseríted a kislányt.
121. Változtatás (válaszként erre: 119. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 24. 15:21

Igen, ezt is felírtam... este 6 után nincs evés...


szoktunk csinálni "szabályzatokat" a gyerekekkel... együtt leülünk, és együtt leírjuk, hogy közösen milyen szabályokat tartunk be, és ha valaki nem figyel, azt figyelmeztetjük....pl. nem megyünk cipővel a szobába....mivel együtt hatázozzuk el és írjuk le, könnyebb betartaniuk, aztán ha valami természetessé válik, újra motiválok.

Most majd ilyen étkezési szabályokat teszünk ki a hűtőre, meg fényképeket. Csináltam egy programmal az egyik képéből olyat, mintha vékony lenne, és azt kiteszem a kövér mellé.

120. ében11 (válaszként erre: 118. - Változtatás)
2009. júl. 23. 14:48

megértelek.néha én este kezdem el összekészíteni de az is megesett már hogy este főztem.

most borult az evés ezzel a meleggel-reggel eszik és este az enyém.

119. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 118. - Változtatás)
2009. júl. 23. 14:42

Az a lényeg, hogy este 6 után ne adj neki csak gyümölcsöt, vagy 1 joghurtot-ha nagyon éhes a kezdeti időkben.

6 után Semmi kenyérféle, szendvics ilyesmi.És ezt vedd szó szerint.Se csoki, se nasi.


Igy időzits. Minden amit ez után eszik meg-az duplán számít.

2009. júl. 23. 14:21

Pl:

Hulla fáradtan szuper könnyű mirelitből főzni borsó levest, mintsem pucolgatni a sok zöldséget...és ha mindezt este 7-kor kezdem, sokkal hamarabb készen vagyok vele.... erre olyat találtam ki, hogy úgy kellene terveznem a napot, hogy ilyenkor fél órával előbb ébredek, hogy előkészítsem estére a zöldségeket, a hűtőben eláll, és este könnyebben tudok főzni. :S

117. Változtatás (válaszként erre: 115. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 23. 14:18

Ezt köszönöm is neked/nektek. Most nagyon erősnek, elszántnak érzem magam, de ugyanakkor most kipihent is vagyok.


Olyan szintem kell felkészítenem magam, hogy ha hulla fáradtan jövök haza, akkor is jó döntést legyek képes majd hozni.

116. Változtatás (válaszként erre: 110. - E87e4cce43)
2009. júl. 23. 14:15
Épp már most is óvatosan kell bánnom a tiltással is.... mert azért előfordult már, hogy a matricára kapott pénzéből péksütit vett. És mindezt azzal magyarázta, hogy nem ízlett az ebéd, és éhes volt. Ez csak egyszer fordult elő (nem akarok kételkedni benne, remélem, hogy csak egyszer fordult elő...véletlenül tudtam ezt is csak meg)
115. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 112. - Változtatás)
2009. júl. 23. 14:12
nem minősitettelek-csak próbállak felrázni ebből a tehetetlenség-érzésből.
114. Változtatás (válaszként erre: 105. - 021a029148)
2009. júl. 23. 14:11

Engem nem kell meggyőzni ennek a fontosságáról, mert tisztában vagyok vele!


Nem tudom Pestre vinni vizsgálatokra a gyereket, hiszen 230 km-re élünk onnan, ezt anyagilag sem tudom felvállalni, a magánrendelést pedig végképp nem. Ezért kérek itt ötleteket, saját erőmből kell megoldanom (megoldanunk) problémákat. Szeptemberre kaptunk időpontot a helyi kórházban endokrin vizsgálatokra, addig mozgunk, és próbálok úgy főzni, hogy az minél egészségesebb legyen.

Minden nap van itthon gyömölcs (pedig anyagilag néha ezt is nagyon nehezen oldom meg... de megoldom és VAN), olyan recepteket próbálok ki, amikkel reformálhatom a konyhámat...stb. Mindez nem megy egyik napról a másikra, de ez a hét, amíg a gyerekek nincsenek itthon, alkalmas az én felkészülésemre.

113. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 112. - Változtatás)
2009. júl. 23. 14:11

Tudom, hogy tehetetlennek érzed magad-én már átmentem ezen-de egyszerűen meg kell értened, hogy most rajtad múlnak a dolgok-egyes egyedül.

Neked kell lenned a "húzóerő, a kitartás és az akarat" a kislánynak. Ő csak gyerek, a maga ki s akaratával, de az elkövetkező évek döntőfontosságuak lesznek az életében, főleg amikor elkezd serdülni. Iszonyatosan érzékeny a kis lelkiviláguk.Elég egyetlen egy csúfolódás és be fog gubozni-most még elcsipheted és iogy is nagyon nehéz lesz.

De minden rajtad múlik.

112. Változtatás (válaszként erre: 104. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 23. 14:04

Nem hiszem, hogy engem kellene minősítened.

Azért indítottam ezt a fórumot, hogy ötleteket, tanácsokat kapjak. És kapok is, folyamatosan mind itt, mind priviben.

Egy kissé eltorzult a fórum abból a szempontból, hogy a gyerek nem zabál nonstop édességet. Iskolaidőben ált. minden 2. nap kapott 1 gombóc fagyit, és hetente 1-2 alkalommal csokit vagy müzlit. Perste ő alkudozik, de átlag ennyit kap.


Most, nyáron tényleg több édességet kap (mert a nagyszülőknél van, és nekik aztán hiába beszélek), de még mindig nagyságrendekkel kevesebbet eszik, mint pl. tavaly.

és ezen a nyáron rendkívül sokat mozog: tegnap pl. 12 km-t kirándultak, előtte biciklivel voltak a szomszéd faluban, azelőtt strandon lubickolt egész nap....

111. e87e4cce43 (válaszként erre: 108. - Gabcsi8080)
2009. júl. 23. 12:41

szőlőcukor, kristálycukor holt mindegy

mind a kettőben több a kalória a kelleténél :(

110. e87e4cce43 (válaszként erre: 99. - Változtatás)
2009. júl. 23. 12:38

Írtam lentebb, hogy teljkeen megértelek, mert hasonló hócipőben jártam. Kb úgy is álltam hozzá ehhez a dologhoz, mint Te:(

Én elrontottam, kérlek Te ne rontsd el.

Hagyd a kifogáskereséseket, és tényleg 2szívd föl" magad.

Merd azt mondani, hogy nem!!!

Muszáj most, és azonnal megfognod a lányod és rákényszeríteni egy új életstílusra, mert nemsoká eljön az az idő, amikor önállóan néz valami nasi, vagy kaja után mondjuk a zsebpénzéből.

A nagyszülőkkel meg sürgősen meg kell értetni, hogy nasi és egyéb hizlaló társa nuku!!!!

Egy év alatt jócskán felszedett magára:( (képeket néztem) Ha most nem állítod meg csak rosszabb lesz.

109. ében11
2009. júl. 23. 12:14

találtam kalória táblázatot csak hasonlítsd össze melyik étel mennyi és nagyjából tudni fogod melyik az amiben sok van és abból kell kevesebbet adni neki.

[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook