Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség - Kövér a kislányom! fórum

Segítség - Kövér a kislányom! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. júl. 23. 11:51

Sziasztok!


Sokat segít ha kristálycukor helyett szőlőcukrot használsz.Lehet kapni étkezési változatban is.

Mondjuk nem olcsó de szerintem a szakember sem fogja figyelembe venni a pénztárcádat.

Ha csak a kislány ételeit, "édességeit" (pl.:túró, tejföl, szőlőcukor-gyerekként imádtam vagy pudingot) édesíted vele már nem kerül sokba.

Nincs utóíze és édesít rendesen.

Én is ezt használom és azóta a nagy kedvenc anyumtól (hájas krémes) gejjj édesnek tűnik.

2009. júl. 23. 11:25

Igen, nagyon lényeges, hogy milyen ízeket, milyen ételeket szok meg gyerekkorban.


Üdítő helyett nagyon jó a gyümölcslé vagy gyümölcsturmix, azt otthon is el lehet készíteni és cukor sem kell hozzá.

1 db grapefruitból 2 dl lé kijön (én a gyümölcshúst is beleteszem), vagy akár barackból, almából, banánból stb.)

106. ében11 (válaszként erre: 99. - Változtatás)
2009. júl. 23. 11:17

az enyém is követeli az édességet néha-bár nem sok félét ismer mert alig veszek neki-és a nagyszülőkkel is sikerül megbeszélni hogy ne hozzanak neki-fölösleges inkább hozzanak mást.pl. anyukámnak mondtam péksütemény helyett hozzon egy kiflit és natúr joghurot az enyém ezeket is megeszi és úgyan úgy örül hogy a szatyórból előkerül valami.

múltkor adott neki vajkaramellát-és lecsesztem érte-ha nem kéri akkor minek adja a szájába hogy kóstolja meg-csak rászokik mert előtte nem is tudta mi az és visszatette az asztalra hogy nem eszi meg.tegnap előtt perecért kiabált ma meg fagyizni akart reggel de nem engedek neki mindig.hazajöttünk vizet kapott és pár szem kekszet(sima).veszek ropogtatni valót de nem sósat édeset-pár szem keksz kevés mazsola kölesgolyó-puffasztott rizsszelet meg gyümölcs.vagy sütünk sütit-gyümölcsös lepény túrós palacsinta piskóta-ha kevesebb cukorral készül és nem sokat eszik belőle-akkor szerintem nem fog hízni tőle.és nem is lesz az hogy nem ehet semmi finomat.anyukám nekünk kompótot is sűrűn főzött és nem kívántuk úgy a csokikat.

a müzli meg szerintem ugyanolyan mint a csoki-sok cukor van benne és a sok olajos mag is hízlal.én étcsokoládét tartok itthon,van az 5 dkg-os és abból kap 1-2 kockát.tésztából kellene kevesebbet kapni és kenyérféléből.el tudnám képzelni hogy kap édesség helyett tejes-gyümölcsös turmixot,vagy joghurtosat.nem hiszem rögtön minden egészségesebb ételt meg fog enni, de ha ezekkel találkozik otthon előbb utóbb megszokja és majd megeszi.pl az enyém nem issza meg az üdítőket mert csak 100% levet adtam neki vízzel hígítva-és az üdítők nem ízlenek most már neki.

105. 021a029148 (válaszként erre: 104. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 23. 09:38
Az biztos, hogy nagyon sok (szinte az egész) rajta és a családon múlik, de hátha az ottani szakemberek, akiknek ez a profiljuk, meg tudják győzni ennek fontosságáról, és esetleg valami tényleg hatásos módszert is tudnak.
104. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 103. - 021a029148)
2009. júl. 23. 09:35
Ajánlhatsz bármit, ha az anyukának nincs akaratereje-akkor csak kudarc a vége.Már pedig úgy tűnik számomra, hogy nincs a gyerek érdekével szemben akaratereje.
2009. júl. 23. 09:09

Tegnap pont láttam a TV-ben a felnőttek fogyasztásával itt foglalkoznak:

Szent Imre Kórház Lipid részleg, Dr. Pados Gyula


Hátha ott tudnak segíteni, hogy gyerekekkel hol foglalkoznak speciálisan.

102. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 97. - Változtatás)
2009. júl. 22. 17:48

tegyél magadra kb. 25-30 kg súlyt-és megkapod azt a súlyt amit a gyerek a maga alkatához képest "cipel".


Nos avval a súllyal próbálj meg menni ill. futni.


Akkor megtudod mit cipel magán.

101. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 99. - Változtatás)
2009. júl. 22. 17:47

Akár mennyire könyörög, és most az egyszer szöveg van-egyszerűen be kell keményitened. Fogsz te is sirni stb. de egy idő múlva túl lesztek rajta.

Akaraterő-az Ő javát nézve. Ennyi a titka a kitartásnak.

100. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 98. - Változtatás)
2009. júl. 22. 17:43

Csak és kizárólag rajtad múlnak a dolgok. Könyörgés az nálunk is volt-cirkusz is.

De ha előre nézel-akkor birni fogod és ő is.


Mondjuk, ha a te helyedben lennék-max. a fagyi, igy most szünetben, és szept.1-től ezerrel nekiállva, bekeményitve. Jővő szeptemberre pedig rendbe is lesz.

2009. júl. 22. 17:06

Hogy működik az édességhiány?

Volt már olyan, hogy hosszabb ideig (bár ez is csak néhány nap volt) semmi nasit nem kapott, és már sírt érte és 5 percenként jött, hogy vagyünk valamit, megígéri, hogy utána nem kér soha többé....csak most az egyszer...nagyon megenné...

Nem vagyok biztos benne, hogy erről "csak úgy" le lehet állni. szerintem ez is egyfajta függőség.

Már annak is nagyon örülök, ha a napi egy müzlivel (vagy egy kisebb csokival) beérné egész nap.

98. Változtatás (válaszként erre: 95. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 22. 17:01

Nálunk is. A húga nagyon vékony (neki épp hízni kellene).


Ha leülök vele beszélni, megérti....de mihelyst elmegyünk pl. a fagyis előtt, egyből könyörög érte. Általában inkább a hosszabb útvonalon jövünk haza, hogy ne jusson eszébe, de pl. a szüleimnél falun, már alig várja, hogy 11 óra legyen és nyisson ki a fagyis.

Rajta leszek a dolgon, de azt elképzelhetetlennek tartom, hogy heti egy alkalommal beérje édességgel (éshogy akkor is vagy fagyi, vagy müzli, vagy csoki...)

97. Változtatás (válaszként erre: 94. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 22. 16:55

Nekem is van 5-6 kiló feleslegem.


De a futás mindenhez hozzátartozik.

96. a6d5a14c21 (válaszként erre: 92. - Változtatás)
2009. júl. 22. 16:09

Nekem erről az a véleményem,hogy ez remek alkalom arra is,hogy ezáltal megtanulja a kislányod,hogy nem mindig kell azt csinálni/enni mint a többiek.Erről a csorda szellemről kéne időben leszoktatni az embereket...

A másik fele,hogy elhiszem,hogy rossz látni az arcán a csalódottságot,de ameddig ezeknek engedsz,addig ő is érzi,hogy van kibújási lehetősége az egészséges evés alól.

Biztos nagyon rossz,de igenis keménynek kell lenned.Én husis kisgyerek voltam,és kövér tinédzser lettem,végig kísérte az elmúlt 10évet megannyi kudarc,meg csalódás.Tudnék neked nagyon-nagyon hosszan írni arról,milyen gátakat szül egy emberben a túlsúly az egészség kárósító hatásai mellett,és hidd el most nem csak arra gondolok,hogy én nem vehettem fel azt a ruhát amit a kortársaim,hanem ezer olyan apró dolog,amit mind a mai napig nem tudtam levetkőzni és már valószínű életem végéig nem is fogok tudni,pedig már a normál súlyúak táborába tartozom.Kíméld meg a lányodat egy egész életen át tartó küszködéstől.Inkább most legyen 1 nehéz éve amíg megszokja mit szabad enni,mennyit és mikor és mennyit kell mozognia,mintsem 50-60küszködéssel teli éve!

95. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 92. - Változtatás)
2009. júl. 22. 16:08

Figyelj, egyszerűen muszáj tenned valamit.


Ne azt nézd, hogy ki mit tesz-te tegyél meg mindent, hogy segitsd a gyereket a fogyásban.

Müzli? 1 hétem egyszer-ahogy csoki is. Egy ekkora kislányal le lehet ülni és beszélni a dolgokról.

Én ezt tettem a lányommal-és elfogadta.


Tudod hányszor sirt a torna miatt? vagy a csoki miatt? hm? nagyon sokszor. Tudod hányszor sirtam én is titokban miatta-sokszor. De az érdekét néztem-és mára sikerült. Csinos lett és vékony.Most már tud futni-minden további nélkül-és birja is.5-ös lett tesiből is.

Ha akkor elgyengülök-akkor most is egy önbizalomhiányos kislány lenne..



Nálunk még az is nehezitette a dolgot, hogy hugai mind vékonyak.

94. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 91. - Változtatás)
2009. júl. 22. 16:01

az izületei miatt.



Te vékony vagy?

93. Marjann (válaszként erre: 92. - Változtatás)
2009. júl. 22. 16:00

Az első szörnyű, bár ahogy hallottam ez gyakori eset (én konkrétan egy ovival kapcsolatban hallottam). Elhiszem, hogy a kislányodnak nehéz, de egyezzetek ki a műzliszeletben. Nem csúfolják az osztályban? Csak mert ha igen, akkor könyebben megértené, hogy miért is lenne jó lefogynia.


Második eset: szerintem ne vond meg tőle a fagyit. Ha nem elégszik meg az otthoni fagyizással (joghurtból, gyümölcsből lehet házi jégkrémet csinálni), akkor egyezzetek meg a héten egy napban, amikor elmentek fagyizni és kap két gombócot. Máskor viszont ne legyen fagyi. Egyébként én láttam már sok helyen cukormentes fagyit, nem tudom az mennyivel jobb.

2009. júl. 22. 15:57

Erről a szituációról mi a véleményetek:


Várom a gyereket a suli előtt. Kijönnek (együtt az osztály), és akikkel indulunk hazafelé, szinte mindenki csokit, cukrot...stb-t szed elő, és adja a gyerekének. persze az én kislányom is kérdezi: Anya hoztál valamit? Persze, vettem, müzlit. Hm (csalódott), a Kinder tojást jobban szeretem.


Vagy: - mi is megyünk fagyizni?

- Jó kapsz egy gombócot.

- Lehet inkább kettő?


Ez utóbbi a jobbik eset, mert azért sikerül 1 gombócban tartanom az adagját, de pl. apukámnak mindig kinyígja a 2 gombócot, hiába tiltom. Na, a tiltást se merem túlzásba vinni, mert akkor dugiban veszik meg.)

2009. júl. 22. 15:45

Remélem, azért te is olvasod azt, amit én írok. :)))



Miért nem futhat? Bír futni, és az iskolában is kell futni.

2009. júl. 22. 15:35
bocs az elütésekért,de kapkodok.
89. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 84. - Változtatás)
2009. júl. 22. 15:34

Eszedbe ne jusson futtatni ilyen súllyal.


Nézd-te vagy felelős érte-de ha most nem lépsz baromi nagy problémáitok lesznek.

Mert hiába fog serdülni a súlya gyarapodni fog-most még volna esélyed, hogy a nagy megnyulás t elősegitsd-de később ha erősen fogkamaszodni-olyan mély lelkisérüléseket szerezhet, hogy eész életébe avvalk fog kinlódni. Szedd össze magad és segits neki.


Ébresztő anyuka!!!

88. a6d5a14c21 (válaszként erre: 59. - Változtatás)
2009. júl. 22. 15:30
Egy kisgyereknek mozgás kell!Mindegy mi az.Fogytak már le gyerekek is és felnőttek is gyógyúszás,meg gyógytorna meg akármi más nélkül is.Főleg ha iskolás,biztos vannak már olyan sport tevékenységek amikre a suliban is mód van,vagy közelebb van és eltudod hordani.Az a lényeg,hogy mozogjon...
87. Változtatás (válaszként erre: 76. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 22. 15:29
...szerintem ő megenné... :D
86. Marjann (válaszként erre: 80. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 22. 15:29
Külön is csinálhatsz összeturmixolt gyümölcsökből öntetet akár joghurthoz, akár túróhoz, vagy akár még házi pudinghoz is.
85. ad96793c81 (válaszként erre: 82. - Marjann)
2009. júl. 22. 15:29
Így van. Nekem egyébként a hársfaméz jött be édesítőszerként. Valahogy intenzívebb az íze.
84. Változtatás (válaszként erre: 73. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 22. 15:28

Igen, tudom, hogy muszáj fogynia. Néha, pl. ha lépcsőzünk, mondja, hogy fáj a lába, vagy a hasa, vagy ha futunk, gyorsabban megyünk, akkor az oldala... (bár ez a rossz levegővétel miatt van)...nemcsak felnőtt korában, hanem már gyerekként is vannak tünetei.


Nézegeti magát a tükörben, beszélgetünk róla, hogy ha egy pici lemegy a hasából, jobban fogja érezni magát..stb.


De valahogy én is gyenge vagyok hozzá. És az idő sajnos elég gyorsan telik...ahogy előszedtem a papírjait...2 év telt el az eredménytelen vizsgálat óta. Nagyon nem mentség, de szinte egyedül kell felvállalnom mindent, ami a gyerekekkel kapcsolatos, és dolgozom is. Tehát, ha bármilyen foglalkozásra akarom vinni, (márpedig fogom), azt nekem kell megoldanom. Tovább már tényleg nem várhatok, mert ha elmegy a kedve a mozgástól, onnantól minden reménytelen.

83. e14ebbbf07 (válaszként erre: 72. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 22. 15:28
Az enyémek lazán megeszik,mivel nem kimonbdottan az agyoncukrozott bolti szarokhoz vannak hozzászoktatva! :)
82. Marjann (válaszként erre: 76. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 22. 15:27
Az egy dolog, ha a túróval alapból bajuk van. Hidd el, sok gyereket ismerek, aki megeszi. Inkább ez, mint a bolti cukrozott vackok.
81. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 78. - Ad96793c81)
2009. júl. 22. 15:25
A kislány helyes, aranyos-avval nincs probléma-de a súlyával igen.
80. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 79. - 0f030c656b)
2009. júl. 22. 15:25

nagyon sok mindent próbáltam-semmi nem jött be.


A bolti vaniliás túrókrémet sem eszik meg-egyébként.


Egyedül azt a fajtát, ahol külön van a szósz a natúrjoghurthoz.

79. 0f030c656b (válaszként erre: 72. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 22. 15:22

Szerintem simán megeheti egy gyerek is. Nem sokban különbözik a boltokban kapható agyoncukrozott túrókrémektől...szép színes, édes...szerintem finom.

Ha a barátnőm kislánya nem eszik meg valamit, mi sokszor megpróbáljuk mókássá tenni a kaját.

Ennél a túrókrémnél én pl. tuti egy szép tányérba raknám neki, és mondjuk ribizliből rakosgatnék rá mosolygós arcocskát...az ilyen kis praktikák sokszor átverik a gyerekeket, és megeszik az addig "nem szeretem" kajákat is.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook