Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség - Kövér a kislányom! fórum

Segítség - Kövér a kislányom! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
228. Magdi8
2009. aug. 5. 00:00
Végig olvastam a hozzászólásokat, némelyikkel nem értek egyet. Nyilván mindenki a legjobbat akarja a gyerekének. Addig amíg otthon van, meg is tudja csinálni, hogy csak egészséges ételeket ad neki. Ha viszont bekerül az óvodába, vagy később az iskolába, sajnos már nem nagyon van beleszólásunk az étkezésébe. Mármint arra a napi három étkezésre gondolok, amit az iskolában, vagy óvodában eszik. Általában mi a tízórai: kakaó, jó sok cukorral és pl. fonott kalács, vagy hasonló. Ebéd valami levesnek mondott lötty és mondjuk tészta pörkölttel. Uzsonna pedig vajas kenyér jó esetben egy szelet uborkával. Az ilyen kajától persze, hogy hízik a gyerek. Az én lányom is hasonló alkatú, mint a Tiéd, én is kínlódok vele. Ő már 11 éves, 7 éve rendszeresen jár úszni, 2 éve kosarazik, rengeteget biciklizik és sokat túrázunk. Meg se kottyan neki a 20 km-es túra. Elvittem én is orvoshoz, azt mondta a doktor néni, hogy majd kinövi, ilyen alkat. Nem hájasan kövér, hanem erős. Kicsit mérges is voltam rá, mert szerettem volna, ha azt mondja a gyereknek, hogy jó lenne egy kicsit fogyni. Egyébként pici kora óta duci. Amíg nem járt óvodába, hanem itthon volt, nem is ismerte az ilyen kajákat. Azóta persze a milánói, krumplis tészta meg az ilyenek a kedvencei. Most már ötödikes lesz, az idei évtől nem lesz napközis, remélem az itthoni kajáktól fogyni fog.
2009. aug. 4. 22:37
....ja és most már csak teljes kiőrlésű kenyeret kap kizárólag, 2 szeletet eszik meg általában egy étkezéskor, ezek elég kis szeletek.
226. Változtatás (válaszként erre: 225. - 49ca420470)
2009. aug. 4. 22:35
Igen, a gyerekről ment le, és azóta még 20 dkg. Minden este kikínlódik 10 felülést, esténként lemegyünk a ház elé, ahol szaladgál, mozgósan játszik 2-3 órát a gyerekekkel. 6 után nem nagyon eszik, csak akkor ha véletlenül elhúzódik az este, mert valahová mennünk kellett, kétszer strandoltunk, rengeteget ugrált a vízben, szerintem több vizet is iszik, és mostmár csak szénsavmenteset. És csak hetente kétszer kap édességet (múlt héten pl. egy gombóc fagyi szombaton, és ketten megettünk egy vattacukrot vasárnap a strandon). Szerintem ez kezdetnek elég sok változtatás, biztos azért indult így be a fogyás, gondolom, hogy hamarosan elérjül a stagnálás időszakot is. Nagyon sokat várok az úszástól szeptembertől....
225. 49ca420470 (válaszként erre: 222. - Változtatás)
2009. aug. 1. 22:32

40dkg?a gyerekről?

végül is mi történt?kevsebbet eszik vagy többet mozog?

224. 49ca420470 (válaszként erre: 221. - Változtatás)
2009. aug. 1. 22:32
Erőszakos világban élünk a csapból is a gyilkosságok folynak akár hol hallhatta.lehet hogy pont a szomszéd gyerekektől.nem ír naplóta lányod?az enyém szokott írni naplót és én belekukkolok sokszor mert sokmindent megtudhatok belőle.De ő nem tudja hogy belekukkolok.
223. 49ca420470 (válaszként erre: 221. - Változtatás)
2009. aug. 1. 22:30
tv híradó.beszélgess vele hogy nálatok ilyen soha nem fordulhat elő mert apa szereti anyát és fordítva és őt is szeretitek mindketten.Lehet hogy fél ilyesmitől magában.
2009. aug. 1. 10:54
Viszont a témával kapcsolatban van 1 jó hír is: lement 40 dkg 2 nap alatt!! Úgy, hogy a torna még nem igazán megy.
2009. aug. 1. 10:52

Szent ég!

Az imént nagyon kétségbe estem! Bár nem nagyon ideillő téma, de azért leírom: Arra lettem figyelmes, hogy a 2 lányom olyat "játszik", hogy az egyik az anya, a másik a lánya, és menekülnek az apjuktól, aki a lányt baltával akarta fejbe vágni.... basszus, nem akartam közbeszólni, nehogy rosszat tegyek vele, szerencsére most átjöttek a szomszéd gyerekek, és kártyázni kezdtek...


Mit gondoltok, rákérdezzek, miért ilyet játszanak? Mi soha nem veszekedünk párommal, sőt alig van itthon velünk...verekedést meg végképp nem látnak... tv csak normális időben néznek, bár a híradót szokták nézni....

ELKESEREDTEM

220. ében11 (válaszként erre: 217. - Marjann)
2009. júl. 31. 21:54

attól függ mit kellett csinálni tesi alatt.

én nem szerettem szekrényt ugrani,kötélre mászni-de a sima tornát(gyógytorna elemekkel)nagyon szerettem.

a többieknek ez uncsi volt, jobban szerettek volna ugrálni.

219. Változtatás (válaszként erre: 215. - Marjann)
2009. júl. 31. 21:42
:D
218. Változtatás (válaszként erre: 217. - Marjann)
2009. júl. 31. 21:42

:) Én is....főleg kicsiknél, nagyon sok időt vesz el az öltözködés...a télről ne is beszéljünk. Itt is csak kétszer van hetente.


De tényleg nagyon kevés a mozgás az órán, általában még az a minimális is elmarad.

217. Marjann (válaszként erre: 216. - E14ebbbf07)
2009. júl. 31. 15:59
Meghülyültem volna ha minden nap tesiznem kell...Biztos ez is suli függő, de a 45percből 15elmegy az öltözéssel, 10 a sorakozóval, szóval szerintem értelme sincs sok...vagy nálunk legalábbis nem volt.
216. e14ebbbf07 (válaszként erre: 147. - 49ca420470)
2009. júl. 31. 15:39
Hát, én nem tudom,melyik suliban mi a szokás, de nálunk minden nap van tesióra, ebből heti egy az úszás.
215. Marjann (válaszként erre: 214. - Marjann)
2009. júl. 31. 11:43

Ja igen, a salátába nem szoktam párolni, nagyon finom roppanós.

Az a jó a cukkiniben, hogy alapvetően semmi íze, így olyan zöldfűszert tehetsz rá, amit szeretsz:)


Múltkor keresztanyám salátát csinált, amiben paradicsom és cukkini volt.

Unokaöcsém: Ez mi?

Keresztapám: Cukkini

U: Fujj. És ez mi?

K: Uborka (naná hogy az is cukkini volt)

Gyerek eszik, majd megszólal: A cukkinit nem kérem, de az uborkát kieszem belőle.


:D

214. Marjann (válaszként erre: 213. - Változtatás)
2009. júl. 31. 11:40

Karikákra, vagy fél-negyed karikákra szoktam vágni attól függően, hogy mekkora a cukkini. Persze salátához a kisebb, salátacukkini a legjobb!


A salátát én is csíkozni szoktam (a joghurtos szószhoz), az ecetes "hétköznapi" lébe pedig csak úgy beletépkedem. Sokkal könnyebb úgy enni, mintha nagy levelek lennének:)

213. Változtatás (válaszként erre: 210. - Marjann)
2009. júl. 31. 11:21

De csak vékony karikákra szeleteled a cukkinit, vagy csíkokra is a karikákat? Nem kell párolni előtte?


A salátát (bár max. évente egyszer csinálok :( ) én nem csak leveleire szedem, hanem még azt is csíkozom, hogy jobban átjárja a tejfölös-ecetes lé, meg úgy könnyebb enni is....

2009. júl. 31. 11:17

Hmmm, lehet, hogy túlbonyolítom a gőz feletti párolással...

Ha simán, egy kis zsiradékon főzöm, akkor szoktam tenni rá egy kis paprikát, oregánót, sót, borsot...

na, ezt pl. nagyon szeretik a gyerekek, bár kenyérrel eszik...azt hiszem, megpróbálom hús mellé is.

2009. júl. 31. 10:05
Szerintem ne dobj ki pénzt párolóra. A friss zöldséget és a fagyasztottat is lehet sima edényben párolni. Azért lesz plötyi mert túl sokáig hagyod. Az a finom, ha belül picit szinte még roppan.
210. Marjann (válaszként erre: 208. - Változtatás)
2009. júl. 31. 06:31

A cukkinisaliba vékonyra szeletelt cukkinit tettem, lilahagymát, só, bors, aztán vagy meglocsolom olivával, balzsamecettel/citromlével, vagy joghurtot összekeverek kakukkfűvel és azt teszem rá.

A héten fejessalátára tettem öntetet, ami joghurtból, sóból, borsból, nagy csokor bazsalikomból és petrezselyemből állt.


Mi nem szoktunk gőz fölött párolni, bár az is igaz, hogy kevés friss zöldséget párolunk. Borsót, (frisset is), kukoricát, vagy a mirelit zöldségeket csak pici zsiradékon szoktuk párolni. A fagyasztott alá víz sem kell, a friss alá is csak pár csepp.

2009. júl. 30. 23:35

Ma csak gyerekestől tudtam megoldani a nagybevásárlást, és valami csoda folytán semmi édességért nem nyavalygott....szerintem azért, mert rengeteg kefírt vettem ezúttal, és a tudat megvolt, hogy kap valamit, nem kevés dolgot...és imádja is a kefírt. Elégedett vagyok.


Torna: nekem ajánlották a Norbi 1000 kalóriás tornáját, még nem sikerült megszereznem, de állítólag a gyerekek is végig tudják tornázni.... mi együtt fogunk tornázni, már rám is nagyon rámférne a mozgás, és nekem is van 5 kg feleslegem.


Hétvégén röhögtünk egy csomót, mert előszedtem a hullahopp karikát. Nem tudott vele karikázni Lala, és már kezdett elkeseredni, de jött a felmentő sereg: az apja és a sógrom... bevetették magukat hullahopp ügyben, szét is verték a bokájukat, ezen bemérgesedtek, és azután se tudtak hullahoppozni....:D mi meg annyit röhögtünk, hogy tuti beindult a fogyás... vidáman

208. Változtatás (válaszként erre: 207. - 49ca420470)
2009. júl. 30. 23:24

Huuu, szép termés....


Ezeket a salátákat itt is részletezhetnétek (elemeiben is), mert sajnos én sem ismerek túl sok salátát...pedig jó lenne, mert a gyerekek nagyon szeretik a zöldségeket. Annyi a tudományom, hogy uborkát, parit és paprikát összevágok, és pici reszelt sajttal összekeverem..... Ezekben a kotányi és társai öntetekben nem nagyon bízok, nem ismerem....

Őszintén szólva még párolt zöldséget sem tudok csinálni, mert valahogy mindig olyan platty lesz...bár nekem csak gagyi módon, fazékon, gőzön van lehetőségem kísérletezni. Az tuti, hogy pároló lesz a következő konyhai beruházásom.....:(

2009. júl. 30. 17:15
Éhes lettem)
206. ében11 (válaszként erre: 205. - C95c921ae7)
2009. júl. 30. 15:53
:D
205. c95c921ae7 (válaszként erre: 204. - Ében11)
2009. júl. 30. 15:16
hm..hm..én meg arra járnék..véletlenül..
204. ében11 (válaszként erre: 201. - C95c921ae7)
2009. júl. 30. 15:14
ha jó lenne a sütőm sütnék itthon pici pizza korongokat olívával egy szelet paradicsommal sajttal...
203. c95c921ae7 (válaszként erre: 197. - 49ca420470)
2009. júl. 30. 15:11

Istenem ne...mit hagytál ki..hogy tudsz így élni..Menj vegyél gyorsan. Azt is küldenék, mert sok van, de nem bírná ki:-)

Nagyon finom, nagyon egészséges és nagyon diétás (is lehet). Ha veszel , küldök isteni recepteket hozzá és meglásd függő leszel:-)

202. Marjann (válaszként erre: 199. - 49ca420470)
2009. júl. 30. 15:09

Akkor nagy szerencséd van vele!


Mondjuk milánóin meg töltött paprikán én is eléldegélnék egy hétig:D

201. c95c921ae7 (válaszként erre: 199. - 49ca420470)
2009. júl. 30. 15:08
Az elég nagy baj ha 3-szor van tészta, nem lehetne ilyen! A pizzáról azt hallottam egy híres orvostól, hogy ha jó minőségű, friss alapanyagokból, vékony tésztával készül, akkor kiváló, egészséges étel. Van rajta zöldség, hús, kevés a zsírtartalma, sajt is van rajta-szóval ajánlja gyerekeknek
200. ében11 (válaszként erre: 197. - 49ca420470)
2009. júl. 30. 15:02

finom ízű,nem is tudom leírni.darál hússal lerakva.

én a padlizsán krémet is szeretem-kisebb korában a gyerek is ette.

199. 49ca420470 (válaszként erre: 198. - C95c921ae7)
2009. júl. 30. 14:59
Az enyém is imádja a milánóit,akár minden nap azt enne ő is.Meg édes tésztékat.Az iskolában meg heti 3x van édes tészta minimum mert úgy vannak vele hogy lássa a szülő hogy evett a gyerek bent és nem éhesen megy haza.A pizza is csúszna nagyon,nem is tudokolyan ételt amit nemszeret.A kelbimbót talán.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook