Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segített neked a masszázs a fogyásban? Megosztanád a tapasztalataidat? fórum

Segített neked a masszázs a fogyásban? Megosztanád a tapasztalataidat? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Anata
2013. okt. 9. 13:42
Kicsit régi a fórum, de leírom a tapasztalatomat, hátha valakinek segít. Én jártam alakformáló masszázsra (összesen 11 alkalom volt- 10+1 ajándék). Nagyon megérte. Sokat sportolok, egészségesen étkezem, de a fenekem alatti zsírréteg sehogy sem akart eltűnni (futással sem). A masszázs viszont segített, viszont mindig kell fenntartó kezelésre járni. De nem bánom, mivel találtam egy nagyon jó és olcsó szakembert, így a pénztárcám sem bánja annyira. :) Mindenképp próbálják meg azok, akik narancsbőrrel küzdenek.
40. fanniflóra (válaszként erre: 39. - Cszsuka)
2009. jún. 26. 23:23
Zsírégető (törő)+ cellulit egyben.
39. Cszsuka (válaszként erre: 38. - Fanniflóra)
2009. jún. 26. 19:06
Lehet,hogy lemaradtam valamiről, azért leírnád, hogy milyen masszázsra jársz?
2009. jún. 26. 15:43
Ma megint voltam masszázson. Nagyon fájt, de nem annyira, mint először. Van összesen 4 kritikus pont, amelyeknél azt érzem, hogy üvöltve ugrok fel az asztalról. Remélem, a 3 nap szünet (hétfőig) megteszi a hatását, és már nem lesz ilyen nehéz kibírni. Utána különben eszméletlenül jó érzés, egészen felfrissülök. Nektek jelentkeztek-e mellékhatások a masszázs során?
37. Cszsuka (válaszként erre: 36. - Guti73)
2009. jún. 26. 15:08

Szerintem nincs minden héten nagy családi kajálás:)

Havonta egyszer meg belefér, ha megtanulod,hogy hol van a határ. Tényleg nem könnyű és idő, s elhatározás kérdése, de megtérül rendesen.

36. guti73
2009. jún. 25. 20:31
A helyes táplálkozás tényleg nagyon fontos,de az az igazság,hogy nagyon nehéz váltani.Legalábbis szerintem.Kemény elhatározás kell hozzá és nem árt a teljes családi támogatás sem.Nálunk az a gond,hogy ha én átszervezem is a táplálkozási szokásainkat akkor is ott van még a szülők hozzáállása.Bár ha most belegondolok lehet,hogy nem is lenne túl sok gond belőle hiszen külön lakunk.Csak azok a nagy családi kajálások lennének kicsit neccesek eleinte?
35. Cszsuka (válaszként erre: 34. - Koperta)
2009. jún. 25. 11:00

Ha megnézed az adatlapomat, látod, hogy "candidában utazom" :)


Már többen is becsatlakoztak a fórumba, akik nem candida miatt, csupán fogyási vágyból érdeklődtek.

6 év tapasztalata alapján állíthatom, hogy valóban működik az úgynevezett egészséges táplálkozás és az ideális testsúly párhuzama.


Fő irányvonal: teljeskiőrlésű gabona, rengeteg zölsdégféle nyersen és főzve, állati fehérje nagyon minimális, plusz barnarizs, zab, köles, hajdina, zabpehely és társai. Emellett pedig rengeteg tisztavíz. Ez a rengeteg azt jelenti, hogy mindenkinek egyéni, testsúlyhoz és napi tevékenységhez mérten, de legalább másfél liter naponta.

Érdemes béltisztítással, májtisztítással, parazitaírtással kombinálni, ha van esetleg valamilyen betegség, akkor annak figyelembevételével, de akkor már orvosi felügyelet mellett.


Ugyanakkor a tilos ételek listája már sokkal hosszabb, s ez az, ami végülis döntő: lecserélni az ételeket.


Tilos: vörös húsok, kész- és félkész ételek, ízesítőkockák, tej, tejtermékek (ezek csak átmenetileg, de később is csökkentett mértékben), fehérliszt, alkohol, cukor és cukortartalmú ételek. Ha valaki candidás is, akkor ehhez még jönnek tiltások, de az másik téma.

Mivel nem vagyok dietetikai tanácsadó, csupán a tapasztalatomat mesélem el, ez csupán egy tájékoztatás, ehhez még sokminden kell, ami inkább személyreszabott, de irányvonalnak azért jó.

34. koperta (válaszként erre: 31. - Cszsuka)
2009. jún. 25. 10:14
A helyes táplálkozás alatt mit értesz? Van valami jó kis receptkönyvecske, amit érdemes lenne követni? A szénsavas italokat nem szeretem, nem is iszom ilyet, de gyümölcsleveket igen.
33. lobo1 (válaszként erre: 13. - Bared)
2009. jún. 24. 21:43
sajna igen, miután abbahagytuk a kezelést szépen lassan. Én most itthon is kenegetem magam, de nem sok változás van.
32. lobo1 (válaszként erre: 10. - Fanniflóra)
2009. jún. 24. 21:41
Igen, keveset ettem és sok folyadékot kellett innom, hogy kimossa a szervezetből a salakanyagokat.
31. Cszsuka (válaszként erre: 30. - Koperta)
2009. jún. 24. 17:53

A helyes táplálkozást fokozatosan kell bevezetni, nem egyik napról a másikra. Érdemes úgy próbálkozni, hogy eleinte a megszokott ételekhez olyan köretet is készítesz, ami az egészséges étkezés alapelve szerint való, s te azt eszed, de mindig együtt tálalsz mindent. Hidd el, meg fogják kóstolni a tiédet, s egy idő után azt veszed észre, hogy egyre több az egészségesebb kaja az asztalon.

Mindezen túl pedig nagyon fontos az, hogy sok, szénsavmentes tiszta vizet igyál, más löttyöket ne.

30. koperta (válaszként erre: 27. - Cszsuka)
2009. jún. 24. 15:46
Legalábbis megpróbálnám. Nem könnyű, mert a család szereti a hasát (velem együtt, 2 fiam és férjem). De azért egy próbát megérne.
29. bared (válaszként erre: 28. - Zselice)
2009. jún. 24. 15:29
csodálkoztam is))
28. Zselice (válaszként erre: 26. - Zselice)
2009. jún. 24. 15:28
de ügyes vagyok, a kiló az 67.... Ha ötvenhét lennék, nem mennék masszázsra... :)
27. Cszsuka (válaszként erre: 20. - Koperta)
2009. jún. 24. 15:02
És ha kapnál egy programot, egy iránymutatást, hogy hogyan csináld a jövőre vonatkozóan, nekilátnál változtatni?
26. Zselice (válaszként erre: 21. - Fanniflóra)
2009. jún. 24. 14:56
kb én is hasonlókról indulok, kíváncsi vagyok, hogyha végére érünk a kezelésnek, hol fogunk állni. Jó hogy szóba került, mert egészen régen mértem már körbe magam:) nekem mell 88, derék 57, csípő 100, comb 57. Összesen 170 cm, és 57 kiló.
2009. jún. 24. 14:36
Próbálok odafigyelni az esti étkezésekre. Ott romlik el a legtöbb dolog... Lehetőleg kihagyni, vagy valami igazán könnyűt enni. Amikor ez megy, akkor a súlyom is... lefelé :).
2009. jún. 24. 14:32
(Én nem tudok lemondani bizonyos ételekről, és hihetetlenül keveset mozgok - sajnos kicsi az akaraterőm.)
2009. jún. 24. 14:32
Mint már írtam: ha az étkezésen és a mozgáson tudtál változtatni, akkor ez már csak dob egyet rajta.
2009. jún. 24. 14:20
A magasságot kifelejtettem: 164.
21. fanniflóra (válaszként erre: 14. - Zselice)
2009. jún. 24. 14:17

44-es a ruhaméretem. Mell: 106, csípő: 103, derék: 84, comb: 58,5. Kiló: 68.

És igen, változtattam már sok mindenen, de ezekről a problémás területekről nehezen mozdul a zsír. Ezért kellett egy kis segítség, remélem, a masszázs megadja.

20. koperta (válaszként erre: 18. - Cszsuka)
2009. jún. 24. 13:34

Itt a lényeg! Máshogyan nem megy.

Nekem kb. 2 éve volt egy ilyen 10 alkalmas kúrám, de minden visszaállt az eredeti helyzetbe. Folytathatnám, de előbb az életvitelen kellene változtatni. Ha ez sikerülne, onnantól kezdve minden menne, mint a karikacsapás. Csak hát, ez nagyon nehéz. :(

19. bared (válaszként erre: 17. - Guti73)
2009. jún. 24. 13:33
én kimondottam olyanhoz mentem, aki ilyet hirdetett))
2009. jún. 24. 13:24

Sziasztok!


Bármilyen kúra vagy masszázs pusztán egy segítség. Ha nem változtatsz az életeden, akkor ne várd, hogy megmarad az álomsúlyod. Az, amilyenek vagyunk, annak köszönhető, ahogy élünk. Ha nem tetszik, hogy milyen vagy, akkor változtatnod kell az életmódon, gondolkodáson, táplálkozáson!

17. guti73
2009. jún. 24. 13:22

Sziasztok!

Én is a centijeimmel küzdök.Diétázok és minden másnap futok,de nem igazán látom az eredményt.Ez a masszázs most felkeltette az érdeklődésemet.Direkt úgy mentetek masszőrhöz,hogy fogyasztó masszázst kértek?

2009. jún. 24. 13:21
A nyirokmaszázs nekem nagyon jó volt. és nem jött vissza.
15. bared (válaszként erre: 12. - Zselice)
2009. jún. 24. 13:14
ügyes vagy)) a mozgás jó, nagyon is!
14. Zselice (válaszként erre: 11. - Fanniflóra)
2009. jún. 24. 13:14
te milyen ruhamérettel vagy centikkel indulsz neki? és milyen gyakran fogsz járni?
13. bared (válaszként erre: 7. - Lobo1)
2009. jún. 24. 13:14
a paprika élénkíti a kötőszöveteket ezért lett szebba bőröd..de, hogy visszajöttek a centik? szomorú vagyok, pedig én is gondolkodtam ebben a kezelésben((
12. Zselice (válaszként erre: 5. - Bared)
2009. jún. 24. 13:12
Persze, hogy kevesebb megy le a kilókból, mert a zsír könnyű. Nekem évek alatt nem is nőtt a súlyom, mégis egyre kövérebb vagyok, egyre nagyobb zsírpárnáim vannak. Ha nem mozog az ember, a hús szépen átalakul zsírrá. Ezért megyek masszázsra, lehet már nem is maradt izmom:):) De legalább már bicajjal járok munkába, így mozgok is egy kicsit (kb 5 perc az út, úgyhogy tényleg picit)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook