Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítenétek megszervezni egy svájci utat? fórum

Segítenétek megszervezni egy svájci utat? (beszélgetős fórum)


1 2
23. Kutyaimádólány (válaszként erre: 19. - Etke75)
2011. okt. 20. 12:41
Igen, én is kb. ennyire számítotok.
22. Kutyaimádólány (válaszként erre: 20. - Hoxa)
2011. okt. 20. 12:41

GPS? Az mindenképp.

Arra sem emlékszel, hogy kb. mennyibe került egy étkezés? Akár egy hamburger vagy bármilyen meleg étel. Ilyesmire gondoltam.


2 hétig voltatok Svájcban? De jó is lehetett. Irigyellek!

2011. okt. 20. 12:39
Ha megnézel egy vonat menetrendet akkor az egy tájékozódás útvonalilag.
20. Hoxa (válaszként erre: 14. - Kutyaimádólány)
2011. okt. 20. 12:36

Mi délen mentünk Ausztriában odaféle, hazafelé pedig északnak, Németország felé, szóval nem pont egyenesen oda :)


2 hétig voltunk Svájcban, Bernben laktunk (kölcsön lakásban, szóval szerencsére ingyen) és onnan kirándultunk minden irányba.


Fú, hát nem emlékszem mennyibe került összesen, nem volt kevés, az tuti.


Ami drága volt: a kaja, a parkolás

Biztos a szállás sem lett volna olcsó.


Booking com:

mindenhol készpénzzel fizettünk eddig, az sehol nem okozott gondot



Salzburg környéke egyébként szintén csodálatos, lehet érdemes onnan átruccanni Svájcba, valami határmenti kis várat/hegyet/tavat megnézni. Zürich nagyon nagy város.


GPS ugye lesz nálatok?

19. Etke75 (válaszként erre: 15. - Szöszi79)
2011. okt. 20. 12:34
Az üzemanyag oda-viszza nagyon drága. Mi is olyan 60-70 ezer körül voltunk a végén.
2011. okt. 20. 12:33
Ha tényleg jövőre foglalnál,akkor meg kedvezményt is kapnál biztos.
17. Hoxa
2011. okt. 20. 12:31
Én a helyedben megtervezném papíron az utat, majd képekkel illusztrálva kinyomtatnám, szépen összefűzném, becsomagolnám és átnyújtanám ajándékként úgy, hogy jövő nyár elején indultok. A hidegben, esőben, hóban lehet hogy nem olyan élmény lesz az út, amilyennek elképzelitek.
2011. okt. 20. 12:30
Ezért szeretem ezt az oldalt. Itt mindenki olyan segítőkész. Köszönöm szépen.
2011. okt. 20. 12:30

Hát szerintem a 140e az kevés,kb.1000km,nem tudom,h.benzines v.dízeles a kocsitok,gondolom 60e körül lehet az üzemanyag+a szállás is lehet annyi+matrica+kaja.

Szóval necces.

Magánházat,apartmant kellene keresni,és esetleg félpanziósat és akkor nincs kajó gond.

14. Kutyaimádólány (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2011. okt. 20. 12:30

Erre én is gondoltam, hogy lehet, hogy valahol a határhoz közel kellene inkább megszállni Ausztriában. Ez sem egy rossz megoldás. Lehet, hogy anyagilag jobban jönnénk ki. Ti hol szálltatok meg? Kb. mennyi pénzből jöttetek ki? Svájcban hol voltatok?


Általában lehet készpénzzel fizetni az adott szálláshelyen? Mert a bookingon nem látok erről infot, csak a bankkártyákat írják, amiket elfogadnak.

13. Etke75
2011. okt. 20. 12:29
Azt hiszem a hólánc kötelező Ausztriában a téli időszakban.
12. Hoxa
2011. okt. 20. 12:27

Tavaly nyáron voltunk kocsival Svájcban, de odafelé és hazafelé is megszálltuk Ausztriában. Mondjuk mi két gyerekkel voltunk és ez kicsit más.


Számolj az osztrák és a svájci autópálya matricákkal is. A svájciaknál csak éves matrica van például, nincs pár napos, mint nálunk.

11. Hoxa
2011. okt. 20. 12:25

Az adott szállásnál mindig megtalálható, hogy mennyi idővel előtte mondhatod le következmények nélkül.


Az időjárás lehet még probléma.

10. Kutyaimádólány (válaszként erre: 8. - Hoxa)
2011. okt. 20. 12:21

Én sajna készpénzben kapom a fizimet, nincs bankkártyám. Ezért sem találtam még szállást. A húgomnak van bankkártyája, csak általában fizetéskor leveszi az összes pénzt. Gondolom azért kell, hogy legyen rajta megfelelő összeg, nem?

Nincs olyan, hogy le lehet mondani pár nappal előtte költségek nélkül, ha esetleg mégsem tudunk elindulni (pl. nagy havazás miatt)?

9. Kutyaimádólány (válaszként erre: 4. - Etke75)
2011. okt. 20. 12:18
Bocsánat, inkább éjjeli indulást akartam írni. Kb. 2-kor. Lehet, hogy inkább 1 vagy 2 órakor érünk oda, mert azért pihenőket gyakran kell tartani.
8. Hoxa
2011. okt. 20. 12:17
A Booking.com megbízható teljesen. A legtöbb szállás nem foglalja le a pénzt, sőt, készpénzzel a helyszínen is fizethetsz. A bankkártya azért kell, mert ha lefoglalod, de nem mész, akkor tényleg leveszik a pénzed.
7. Kutyaimádólány (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2011. okt. 20. 12:17
A Svájc az tuti, mert anyukám régóta oda akar menni. Zürichre pedig azért gondoltam, mert viszonylag közel van a határhoz. Tudsz esetleg jobb helyet? Mert azért nem ragaszkodom ám Zürichhez.
2011. okt. 20. 12:15
De jó, hogy írtok. Köszi. Már féltem, hogy senki sem ír. Eléggé nehéz megszervezni egy utazást, már 4 napja bújom az internetet, de még szállást sem találtam.
5. Hoxa
2011. okt. 20. 12:14
Miért pont Zürich?
2011. okt. 20. 12:08
Szerintem a hajnali indulással nem értek oda délben.
3. Etke75 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2011. okt. 20. 12:06
Én még Svájcben nem jártam, de nem olyan régen voltunk Olaszországban. A párom vezette le az utat végig. A 12 órás út eléggé leszívta az energiáját. Ausztriában feltétlenül tankolnotok kell majd. 1,49-1,55 euro között mozgott a diesel üzemanyag ára.
2011. okt. 20. 12:06
Azért egy kicsit húzós ilyen rövid időre elmenni, egy sofőrrel.
2011. okt. 20. 11:57

Anyukámat születésnapjára szeretném meglepni. A keret szűkös, 140.000 Ft, 4-en mennénk autóval. Úgy gondoltam, hogy valamikor hajnalban elindulnánk, odaérnénk kb. délben, délután este megnéznénk Zürichet, elfoglalnánk a szállást, egy éjszakát ott aludnánk. Másnap reggel indulás haza, hazafele megállnánk Ausztriában Salzburgban kicsit körülnézni.

1. Még szállást nem találtam. Hogyan és hol keressek? Booking.com-on néztem zürichi szállást, de kéri a bankszámlaszámot is. Állítólag zárolnak is majd pénzt. Az ilyet nem igazán szeretem. Nem tudom, hogy megbízható-e.


2. November elején mennénk. Nem veszélyes ilyenkor az Alpokban autókázni? Gondolok itt a csúszós, havas utakra.


3. 12 óra csak oda az út, csak egyikőnk tud vezetni, így egy ember vezeti le. Nem sok neki egyszerre? 900 km körül van csak oda.


4. Ennyi pénzből kijön az egész utazás? Pl. mennyibe kerül egy akár Mekis vagy olcsó éttermi főtt kaja Svájcban? vagy a parkolásért mennyit kell fizetni? Esetleg van Svájcban olyan Meki vagy valamilyen áruház, ahol ingyen parkolhatnánk?


5. Csak Ausztriában vennénk pályamatricát, Svájcban nem, Zürich nincs túl messze a határtól, ha nem pályán megyünk akkor kb. 2 óra. Kérdés, hogy milyen utakon kell majd mennünk? Pl. szerpentin vagy esetleg csúszós mellékutak?


Nagyjából ennyi. Minden segítséget, ötletet szívesen veszek. Jó lenne, ha valaki olyan is írna, aki már járt Svájcban. Köszi előre is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook