Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sebészeten, vagy belgyógyászaton végzik a gyomor-bél passage vizsgálatot? fórum

Sebészeten, vagy belgyógyászaton végzik a gyomor-bél passage vizsgálatot? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 30. 23:12
A belgyógyászaton.
2009. jan. 30. 12:14
jajj de jó,köszönöm szebinora! 11-napja volt egy laparoszkópos műtétem,2 cisztát vettek ki a petefészkemből,kibették a bal petevezetékemet,mert teljesen átjárhatatlan volt,és kiderült az endometriozis, ami a IV. stádiumban van. Előtte nem volt ilyen problémám,csak most a műtét után,hogy reggelente iszonyatosan görcsölök székelés előtt. 1-2 percig tart,aztán szünet,és megint jönnek a fájdalmak. Viszont székelés után megszűnnek. Ezért kérik ezt a vizsgálatot,mert bár konkrétan nem mondták,de utaltak rá,hogy esetleg a végbélben is van endo. De a Péterffy be nem szeretnék menni. Akkor nyugodt szivvel felkeresem a sebész dokit. Nagyon szépen KÖSZI!
6. szebinora (válaszként erre: 5. - Kovbri)
2009. jan. 30. 11:57

Nyugodtan mehetsz a sebészetre, mert neki kell elintéznie a vizsgálatot!

Ha valami probléma van a bélrendszerrel, az a sebészethez tartozik!

A sebész küld el különböző vizsgálatokra, pl: passage, béltükrözés, röntgen

2009. jan. 30. 11:50
Köszönöm,tegnap voltam sebészeten,meg belgyógyon. A belgyógyász semmit nem mondott,a sebészeten vetették fel ezt a vizsgálatot. Viszont ez a péterffy sándor kórházban történt,ami számomra annyira visszataszitó volt,hogy soha többet nem mennék oda. A semmelweis sebészetén van egy nagyon kedves doki,csak azért kérdezem,hogy ha hozzá mennék nem nézne hülyének,hogy miért a sebészetre megyek?
2009. jan. 30. 11:44
Azt tudják megnézni, hogy van-e elzáródás vagy szűkület a bélben!
2009. jan. 30. 11:43
Passage-vizsgálatot a röntgenben néznek, mert előtte kontrasztanyagot kell inni, hogy lássák van-e a bélnek perisztaltikája, halad-e előre az anyag!
2009. jan. 30. 11:41
Ez egy kérdés: nem a gasztroenterológián???
2009. jan. 30. 11:40

Sziasztok!

Ha valakinek volt már ilyen,irja le nekem,hogy ezzel mit tudnak megnézni?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook