Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sárika fóruma I. - Az atyáskodó férfi fórum

Sárika fóruma I. - Az atyáskodó férfi (beszélgetős fórum)


1 2
36. vigyefene (válaszként erre: 35. - Lily012)
2020. dec. 23. 09:56

Lehet hogy akkor "ritka-madár" vagyok, de én még az életemben soha nem vártam el azt h bárki gondoskodjon rólam. Kb. 14-éves koromtól gondoskodok saját magamról.

Persze ugye bármire lehet példát találni.

35. Lily012 (válaszként erre: 34. - 068c3c8b2e)
2020. dec. 22. 22:23
Most akkor arról van szó hogy (nem nyíltan vállalt) szexista célból eljátssza valaki hogy segíteni akar?😁Van ilyen is már találkoztam vele. Amúgy nagyon szeretnék találni egy olyan igazi gondoskodó pasit de nagyon ritka sajnos. Mindegyik azt várja hogy őt szolgálják ki. Én meg már lassan nem keresek inkább senkit mert a rossz kapcsolatnál jobb az egyedüllét is.
2020. dec. 22. 14:24
Nekem egy munkatársam ilyen. Én informatikus vagyok, de nem informatikusként dolgozom a munkahelyemen, ugyanakkor bárki bármilyen számítógépes vagy hálózati problémával fordulhat hozzám, sokszor meg is teszik. Ezt látva a férfi kollégám sokszor áthajol az asztalán és fontoskodva felajánlja a segítségét, ha esetleg nem értettem volna meg a kollégáim kérdését. :) És nem segítőkészségből teszi, hanem mert egy szexista seggfej. Nagyon bicskanyitogatóan tud fogalmazni. Szerencsére nem vagyunk egy korosztály, én a lánya lehetnék akár, így biztosan nem udvarlási szándékkal teszi ezt. Sokat mesél a feleségéről, a munkahelyemen ő egy kifejezetten köztiszteletben álló fickó, de több kolléganőmmel észrevettük már ezt és tehetetlenek vagyunk a kéretlen segítséggel szemben, ami valójában nem segítség.
33. Lávli* (válaszként erre: 30. - E'lodie)
2020. dec. 16. 19:01

Nekem úgy tűnik, hogy Sárikád maga se tudja, hogy mit akar, vagy nem tudja jól megfogalmazni.

Nekem elég meredeknek hangzik a "túlzott" gondoskodást (kinek mi a túlzott?) "verbális bántalmazásnak" 😳 meg manipulációnak venni, aztán meglebegtette a nárcisztikus jelzőt is, de miért, nem tudni, és vádolja a társaságot, hogy szőnyeg alá söpörni szeret inkább.

🙄 Remélem, nem fordít hátat sértődötten ezen a ponton Sárikád, hanem kevesebb lére eresztve, de elmondja, miben is "segítene".

32. unom (válaszként erre: 25. - E'lodie)
2020. dec. 16. 18:44

Hogyan? Miből gondolja, hogy képes rá?

Miért várna bárki egy nicktől segítséget?

31. E'lodie (válaszként erre: 29. - Vigyefene)
2020. dec. 16. 18:41
Nem talált, nem süllyedt. De hogy te kekeckedő alak vagy, az biztos.
30. E'lodie (válaszként erre: 28. - Vigyefene)
2020. dec. 16. 17:59
Nehéz eset vagy! Nem volt semmilyen kérdés. Fel van vezetve egy alapsztori (az most tökmindegy, hogy múltszázadi). Lerövidítve: van egy a feleségével szemben "látszat"gondoskodó f@szi, mert folyton lényegtelen dolgokban bukik ki belőle az aggódás. Ellenben, amikor valami nehezebb életpróbáló helyzetben társként segíteni kellene és illene a nőnek, arra esze ágában sincs reagálni. Szerinted nincsenek manapság is ilyen szituációk? Szerinted mennyire képes és legfőképp meddig képes szeretni vagy eltűrni egy ilyen férfit a nő, ha folyamatosan összezavarja az egymásnak ellentmondó magatartásával? Mert ez verbális bántalmazás és manipuláció.
29. vigyefene (válaszként erre: 28. - Vigyefene)
2020. dec. 16. 17:48
Vagy ez egy másik neved Sárikám?
28. vigyefene (válaszként erre: 27. - E'lodie)
2020. dec. 16. 17:26

Te pedig mérget vehetsz rá hogy nem "fikázni" vagyok itt, az égvilágon senkit sem.

Ha úgy gondolod hogy az eddigi válaszok érdemtelenek voltak, akkor lehetséges hogy te sem vagy tisztában a kérdéssel.

27. E'lodie (válaszként erre: 26. - Vigyefene)
2020. dec. 16. 17:20
Már ne is haragudj, de ha tebenned felmerül egy olyan kérdés, hogy nem őt pártolni jöttem-e ide, akkor bennem meg felmerülhet joggal, hogy te meg fikázni és értetlenkedni jöttél ide? Elhiszem, hogy ez nem az a szintű fórum, hogy "mi van rajtad most", "ittál-e kávét" és a hasonló agyat megerőltető kérdések. De minek erőlködsz, ha érdemben képtelen vagy hozzászólni?
26. vigyefene (válaszként erre: 24. - E'lodie)
2020. dec. 16. 17:11

Lehetséges, mivel nem MO.-on élek fél évszázada.

Ne haragudj, de nem őt pártolni jöttél ide?

25. E'lodie (válaszként erre: 18. - Scherlock)
2020. dec. 16. 17:10
Nem a Sárinak kell itt segíteni. A Sári segítene másoknak.
24. E'lodie (válaszként erre: 23. - Vigyefene)
2020. dec. 16. 17:05
Ne haragudj, hogy megkérdezem, de nincs neked problémád a szövegértelmezéssel?
23. vigyefene (válaszként erre: 22. - Sárikád)
2020. dec. 16. 16:57

Sárikám, ha tényleg probléma van, azt nem szabad besöpörni a szőnyeg alá sem, meg sehova máshova sem.

Amit abban a cikkben olvastunk, az ma nem érvényes.

Az utolsó sorod a kérdés, amire válaszolunk.

2020. dec. 16. 16:28

Dehogynem áll ez az írás még a mai világban is! Csak nem szabad szó szerint venni, ha éppen váltókról, pengőről és pilótanőkről olvasunk benne. Fantázia kérdése, hogy ki mivel képes behelyettesíteni.


De úgy látom, hogy szinte mindenki számára érthetetlen nyelvezetben született ez a régi írás. No, de semmi baj, akkor nem vezetjük végig pontról pontra, hogy vajon miről ismerszik meg egy narcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi vagy nő.


Amiről a részlet szól, az nem az a túlzott aggodalmaskodás vagy a hiszti önmagában, hiába van mögéjük elbújtatva, hanem bizony az érzelmi bántalmazás első lépcsőfoka. Vannak esetek, amikor hosszú évek után ébrednek fel az érintettek. Sokszor már túl későn, mert mindenféle szempontból ki vannak semmizve. Vagyonból, baráti kapcsolatokból. No, arról a padlóról nehéz csak igazán felállni! Nem is sikerül mindenkinek.


De söpörjük csak be a szőnyeg alá a problémát, ha nem beszélünk róla, akkor nincs is probléma.

21. szeretekolvasni (válaszként erre: 1. - Sárikád)
2020. dec. 16. 10:14

Szerintem ez az írás a mai világban már nem áll meg. A férjek többsége robotol, nem tesz ilyen kijelentéseket naponta.

Értem a háttér mondanivalót is, álaggodalmaskodás... én sem bírom, nekem nem a férjemre jellemző, hanem valaki másra a családban. Rosszul vagyok tőle, már semmit sem mondok el neki, mert mindenből ezt csinál. Aztán lehet, hogy közben ő tényleg marhaságokon aggódik, de arról meg én már nem tehetek, hogy ő mit vesz a fejébe.


A férjek hasonló elnyomását szerencsére nem ismerem, mindig erős nő voltam, erős akarattal, nálunk a mérleg nyelve néha úgy dől el, hogy érvelünk egymással szemben. Szerintem ez jó. Ritka, hogy behisztizne valamelyik fél, vagy nagyon lekezelné a másikat.

20. vigyefene (válaszként erre: 19. - Sárikád)
2020. dec. 16. 09:33

Igen Sárikám. Ebben igazad van.

Ezt a megjegyzést pedig leginkább azért tettem, h ne süllyedjen el egészen a fórumod.

19. Sárikád (válaszként erre: 18. - Scherlock)
2020. dec. 15. 21:25
Az már kiderült a számomra, hogy Vigyefene hímnemű. És te kedves Scherlock?
2020. dec. 15. 21:00
Tulajdonképpen miben is tudunk mi itt segíteni a Sárinak!??? :/
17. Sárikád (válaszként erre: 16. - Vigyefene)
2020. dec. 15. 20:32

Én szintén rövid leszek.

A részletnek semmi köze az alkalmazkodáshoz.

Másról szól.

16. vigyefene (válaszként erre: 15. - Sárikád)
2020. dec. 15. 20:18

Most rövid leszek.


A második házasságom kicsit több, mint 44-évig tartott, a legközelebbi barátaink/szomszédaink, mintaházasságnak nevezték, de már 1 éve özvegy vagyok.

Amikor csak az egyik fél alkalmazkodik a másikhoz, azt valami másnak nevezik.

15. Sárikád (válaszként erre: 14. - Vigyefene)
2020. dec. 15. 20:14
Ha még kétszer elolvasod, lehet minden érthetővé válik a számodra. Nagyon is aktuális problémáról van szó. De ha nálatok úgy volt, ahogy írtad, hogy a feleségnek mindig igaza van, az esetben nem is vonatkozik rád. Úgy összességében véve sem rólad szól a példa, ne aggódj. Az is lehet, hogy te más témában lehetsz majd jó példa. :)
14. vigyefene (válaszként erre: 1. - Sárikád)
2020. dec. 15. 19:50

Sárikám,

Párkapcsolatok csak akkor működnek, ha mindkét fél alkalmazkodik egymáshoz.

13. vigyefene (válaszként erre: 10. - Sárikád)
2020. dec. 15. 19:48

Mégsem olvas/om/tam el, mert a Megyery Sári írta azt múlt században.

Borzasztó sokat változott a világ azóta, többek között 2-világháború is volt.

12. Sárikád (válaszként erre: 11. - Vigyefene)
2020. dec. 15. 19:44
No, az jó ötlet. Köszönöm!
11. vigyefene (válaszként erre: 10. - Sárikád)
2020. dec. 15. 19:43
Hát kérlek szépen, akkor most figyelmesen elolvasom megint amit írtál.
10. Sárikád (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2020. dec. 15. 19:40
Szerintem mi most elbeszélünk egymás mellett, de semmi baj. :)
9. vigyefene (válaszként erre: 7. - Sárikád)
2020. dec. 15. 19:39

Nem.

Sárikám.

8. vigyefene (válaszként erre: 5. - Sárikád)
2020. dec. 15. 19:39

Igen.

Tulajdonképpen semmi közöm hozzá, de kérlek ne általánosíts.

7. Sárikád (válaszként erre: 4. - Vigyefene)
2020. dec. 15. 19:38
Ezt nem másik fórumba akartad írni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook