Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Salin sóterápiás készülékről valakinek van-e tapasztalata? Érdemes megvenni? fórum

Salin sóterápiás készülékről valakinek van-e tapasztalata? Érdemes megvenni? (beszélgetős fórum)


16. Erika Benya (válaszként erre: 13. - 18f139611b)
2015. dec. 29. 14:15
Bejegyzésed már nem mostani, de talán másoknak segíthet a válaszom most is. Rengeteg különbség van a Salin és a Rosalina között. A Salin az eredeti gép, és minden tanúsítvánnyal rendelkezik. A Rosalina nem eredeti. A kinézete hasonló, viszont az anyag amiből készül sokkal gyengébb, de ez lenne a legkevesebb. A lényeg a sóbetétben rejlik. A Salinban 2 hónapos hőkezeléses eljárással viszik fel a sógolyókat a betétre, amitől zúzmara szerű képződmény lesz a betéten a só kirakódása arra jó, hogy valüban mikron sószemcsék tudjanak leszakadni a betétről és a ventilátor segítségével kijussanak a légtérbe, ahol szublimálnak a levegő részecskéivel és mi ezt a sós levegőt szívjuk be, ami lejut a hörgőcskék legkisebb részeibe is. A Rosalinában simán beletöltik a nagyobb sószemeket. Ez csak párolog, kb annyi hatása van, mint egy sólámpának. Sokszor nagyon jód (gyógyszer) szaga van a betétnek. Sajnos úgy reklámozzák még a mai napig is, hogy a régi Salin gépekben is használható a Rosalina betétje, ez így is van, mert a méret ugyan az. Ugyanis aki a Rosalinát forgalmazza régen Salin forgalmazott, csak volt egy kis nézeteltérése az akkori beszállítóval ..................., most már más a beszállító átadta a jogot másnak.
15. Erika Benya (válaszként erre: 11. - 26092879c1)
2015. dec. 29. 14:00
Ugyan bejegyzésed több éves, de talán még mások számára aktuális a válaszom. A Salin sógépnek megvannak a tanúsítványai és a weben is elérhetőek a klinikai vizsgálatok is, és a díjak is, amiket elnyert. Orvostechnikai eszközként jelzik. Sajnos hamisítják, az itt is sokat emlegetett hasonló hangzású és kinézetű géppel. A két gép között sok a különbség, aki leleményes az rátalálhat a neten, hogy miben különböznek egymástól.
14. bowie (válaszként erre: 13. - 18f139611b)
2012. szept. 21. 14:57
Igazából nem tudom miben különböznek. Azt hittem egy cég tényleg.:)
13. 18f139611b (válaszként erre: 10. - Bowie)
2012. szept. 20. 17:25
Szétnéztem a neten, salin és rosalin néven fut, kinézetre tök egyforma, csak a név más a készüléken.
2012. szept. 20. 17:23
Engem most a nem "tudományos" válaszok érdekeltek, hanem a magánvélemények. Oké, tudom, hogy ha az ember hisz benne, akkor nagyobb eséllyel érik pozitív élmények. Én pedig nem ebbe a táborba tartozom. De kísérletezni szeretek. Legfeljebb eladom a vaterán... :)
11. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - 18f139611b)
2012. szept. 20. 14:17
Tudományosan nem igazolt a jótékony hatása, így felesleges pénzkidobás.
10. bowie
2012. szept. 20. 11:37

Jah, nekem is az a neve pontosan, hogy RoSalin.

Nem tudtam, hogy van többféle is.:)

9. Júlia* (válaszként erre: 8. - 18f139611b)
2012. szept. 20. 10:56

A lányom csak ezzel alszik, amióta megvan neki.


Nekem itt van a laptop felett, dupla haszon, :-)

kapom a jó friss levegőt, és meg sem közelíteni a gépemet a por, mert elfújja innen.


Hiába a gépem és a por közötti vonzalom, ráfaragtak. :D

2012. szept. 20. 10:44
Köszi a hozzászólásokat. Megnézem a rosalinát is, mert a salinról hallottam ezt is azt is. A szobába tenném (ott nincs cigi :) ), mert allergiás vagyok és hátha ezzel végig tudnám aludni az éjszakát... vagy nem lennék annyira rosszul...
7. Júlia* (válaszként erre: 5. - Júlia*)
2012. szept. 20. 10:38
6. Júlia* (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2012. szept. 20. 10:36

?

Mi lehet rossz a sóban?

Ugyanis egy sóbetéten keresztül nyomja a levegőt.

Képes egy kisebb szoba levegőjét teljesen "átmosni".


De bagózás ne legyen ugyan abban a helyiségben!!!

2012. szept. 20. 10:34

Ha a ROSALINA- ra gondolsz, csúcs. Nem kell átruccani Romániába a sóbarlangba.

Nekem 3 éve megvan, csak áldani tudom.

Teljesen kitisztult a 39 évet dohányzó tüdőm.


Egészség Plusz üzletet keress, és ott vedd meg.


Bőven megéri az árát.

2012. szept. 20. 10:30
Jah a kisfiam allergiás és kruppos. De azóta nem volt neki befulladása meg semmi.
2012. szept. 20. 10:29
Azért nem árt, ha jól utána nézel. Vannak rossz tapasztalatok is róla.
2012. szept. 20. 10:28
Szerintem nagyon jó, én vateráról vettem egyet még múlt ősszel.
2012. szept. 20. 10:14
Salin sóterápiás készülékről valakinek van-e tapasztalata? Érdemes megvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook