Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sajátos szóhasználat, idegen kifejezések fórum

Sajátos szóhasználat, idegen kifejezések (beszélgetős fórum)


1 2 3
10. cimoka (válaszként erre: 8. - Gomboc7)
2010. dec. 27. 12:19

:)

Igen, lehet, leggyakrabban úgy hallom, hogy "Karulj arra!" ill.


"Merre jártál?"

"Arra karultam már XY-hoz/felé..."


Egyébként biztos van még jó pár ilyen szó, de ugye nekem fel se tűnik, csak mikor itt a hajdúságban, no meg a szegedi férjem nem értik meg, miről is beszélek... :D

2010. dec. 27. 12:17
Somogyban az orgona másik neve szelence (tudom, hogy furcsa :)), a gereblye grábla, a polcot hívhatjuk telázslinak is, ennyi jutott eszembe
8. gomboc7 (válaszként erre: 7. - Cimoka)
2010. dec. 27. 12:14

Hát ezek is szuperek! Köszönöm!:)


Például az akkarul-t lehet ragozni? Értem úgy, hogy akkarulok Józsihoz, vagy hogy van ez?

2010. dec. 27. 12:09

Borsod megye, de úgy tudom inkább Mezőkövesd (és max. környéke), azaz "Matyóland":

- kácsong (ált. gyerekek tevékenységére mondják, amikor különböző használati tárgyakat nem rendeltetés szerűen használnak, pl. billeg a székkel)

- arrakarul (=meglátogat, de inkább csak akkor használjuk, ha rövid ideig maradunk az illetőnél, esetleg be se megyünk a házába...)


- domó (ez lehet hogy nem csak Mezőkövesdre jellemző, a kenyér végét jelenti)

6. gomboc7 (válaszként erre: 2. - 204b456479)
2010. dec. 27. 12:00
Nagyon köszönöm, nem hallottam ezeket sem idáig.:)
5. gomboc7 (válaszként erre: 3. - Csicsy22)
2010. dec. 27. 11:59

Szia!

Ezek mit jelentenek? A góré a kas, azt látom.

A szakajtó az nem valami ételkészítő eszköz?:)

2010. dec. 27. 11:44
Borsod
2010. dec. 27. 11:43

Szia!


szuterén, góré (kas), szakajtó

2010. dec. 27. 11:42
Tolna megyében a copf-ot csicsának hívják. Erdélyben ha berúgsz v legalábbis iszol barátokkal azt "hazudásnak" hívják.
2010. dec. 27. 11:26

Sziasztok!


Kutatómunkát kellene végeznem az emberek sajátos szóhasználatáról. Mivel még fogalmam sincs, hogy kellene ezt kérdőívben felmérnem, gondoltam, indítok egy fórumot(lehet, hogy van másik, de nem találtam).


Olyan szavakat keresek, amik a környezetetekben használatosak, de más nem biztos, hogy érti.

Pl. garaboly=kosár, cimet=fahéjas cukor, spájz=kamra, stb.

Megköszönném, ha legalább megyét írnátok, hogy össze tudjam gyűjteni az érdekesebbeket.


Előre is nagyon nagyon köszönöm!:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook