Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rottweilerek fórum

Rottweilerek (beszélgetős fórum)


2010. márc. 12. 22:55

Sziasztok!

Látom ez régi fórum ,de hátha erre jár valaki. Szerintem a kutya az kutya az ember az ember. Mindenkinek megvan a maga helye. Csak ennyi.

Nekünk is Rottweilerünk van és két kicsi gyermekünk, de a kutya nem gyerek , nem teljes jogú családtag, imádjuk szeretjük,de ha azt mondom a helyedre ő készségesen befekszik a kutyaólba.

Nevelés+szeretet

Egyik szemem mindig a gyerekeken és a kutyán!!(Bármilyen fajta kutyáról is van szó, mert attól ,hogy kicsi simán kiharap egy darabot egy kisgyerek arcából!!!!!!) meghálálja az biztos!!!!

15. a445f073a9 (válaszként erre: 14. - 274c9996b8)
2008. nov. 15. 15:31

Mi vettünk azóta két kis Jagdterriert, na ezek se kutyák!:D

De mégis más, ha egy ötkilós kutyuli játszik a srácokkal, mintha egy huszonöt kilós.

14. 274c9996b8 (válaszként erre: 13. - A445f073a9)
2008. nov. 15. 15:27
Ugyanez a tema az öcsemnel is ! A többi 3-kutyaja nagytestu kutya es kutyakölök modjara bannak a kisfiaval !(a gyerek 2-eves!)De a gyerek el , hal a kutyakert es hat teljessen egyedul hagyni kisgyereket akkor sem szabad a kutyaval , ha az megbizhato.
13. a445f073a9 (válaszként erre: 12. - 274c9996b8)
2008. nov. 15. 13:18

Nekünk el kellett adni a boxerünket, mert ahogy nagyobb lett, testesebb, erősebb játékból ugyan, de borogatta a srácokat mint a bábukat. Elkapta a nadráguk szárát, és húzta-vonszolta őket a földön.:D

Nekem mondjuk tetszett, de nekik nem annyira.:D

12. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 15. 12:23
Öcsem szerint , szerezzetek inkabb 1-boxert ! Ez a fajta is harcos kutya ,DE IMADJA A GYEREKEKET pajkossagat , jatekossagat kesö öregsegeig megörzi.
11. rotis
2008. nov. 14. 22:52

Sziasztok !

Nekünk is 2 nagy rottweilerünk van + néha sok "kicsi" roti . Kertes családi házban ,ahol mindig szabadon vannak,kivéve ha jön valaki hozzánk,mert akkor bezárjuk őket addig a kenelbe.Már felnőtt kutyák és nagyon ragaszkodóak és szeretetre méltóak ,de rengeteget kellett velük foglalkozni. Nagyon okosak , szabadon követésbe mennek stb. és gyönyörűek. Bármit megcsinálnak nekünk első szóra, de idegenekkel nagyon agreszívak és hamisak ,nagyon jó házőrzők ,de ez is a dolguk. Nálunk igazi családi kutyák. Mégse volt gond mikor 10 év után végre lett egy kislányunk. Soha nem mordultak rá, nem voltak féltékenyek stb. A 2 éves kislányom kint van az udvaron és vigyáznak rá ,örülnek neki,nem bántanák. Szóval , Én ajánlom mindenkinek a rotikat, csak sokat kell foglalkozni velük, de megéri. :) Ha valaki szeretne venni érdeklődhet nyugodtan ,mert szoktak lenni "kiskutyáink" is.

És ez a sok rém hír ,hogy "gyilkos"kutyák nem igaz ! Ez csak nevelés kérdése . Nem kell semmilyen kutyát láncon tartani, éheztetni, agyba-főbe verni stb. és akkor nem lesznek Ők sem agresszívak ! A szeretetet meghálálják !

Igaza van az előttem szólónak ! ALAPTALANUL NE ÍTÉLKEZETTEK !!!

2008. nov. 14. 20:50
frutty nem igazán értek veled egyett mert ez így nem igaz rotim van másfél éves!Az életem odaadnám érte ő is imád engem én is imádom a kutyust ezt a fajtát nevelni kell gyerekhez kell szoktatni a gyereket meg hozzá minden hozzáállás kérdése!nevelni kell icipici korától kezdve!Értelmes okos fajta!Nézd meg alaposabban a támadásokról szóló cikkeket amelyekben roti a támadó és rájössz mi volt a kutyával a probléma!Nem kapott rendes nevelést rendes kaját!Szeretettel kell nevelni és gondoskogni kell róla!Alaptalanul nem kell ítélkezni!
9. frutty (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 14. 20:22

én,tovább adnám!

mert,megbizhatatlan,és támadó kutya!

2008. nov. 14. 20:21
Gondolom azóta már eldőlt, de én nem tartanám meg.
7. 274c9996b8 (válaszként erre: 6. - A1baa7edcc)
2008. nov. 14. 20:17
A rottweiler 1-ember kutyaja , többet nem fogad el csak egyet ! S ,mivel a humora valtozo megbizhatatlan kisgyerek melle ! Az öcsem egesz eleteben nagy kutya , macska es minden egyebb allatbarat volt , tehat foglalkozik veluk,többet mint az asszonnyal... DDD
6. a1baa7edcc (válaszként erre: 5. - 274c9996b8)
2008. nov. 14. 19:32
Mert valoszinuleg nem foglalkozott vele megfeleloen.
5. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 14. 19:27
Az öcsemnek 4-kutyaja van , 1-rottweiler közöttuk ! A rottweilert mindeg bezarja , amikor a kisgyereket kiengedi az udvarra , mert megbizhatatlannak tartja.
4. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3. - 850938e036)
2008. aug. 1. 14:40

Na, végre valaki.


A szomszédunkban is kicsi gyerekek vannak,3-5 évesek, mint a lányom, de ők is sokat vannak nálunk, tehát elvileg őket is ismerni fogja.

2008. júl. 30. 13:55
helló. Figyelj. Tanícsd be a kutyát annyit tudok mondani neked ! nekünk most 17 hónapos a kutyánk ! de nagyon szeretni való. a kicsiket nem nagyon bírja ugy értve ha nem saját mert akkor támadja ! az embereket szereti ! és nagyon házőrző kutya. ne ajándékozd tovább . mert az öröm majd csak most fog kezdődni !
2008. júl. 29. 12:59
Halihóóó! Tényleg nem tudtok tanácsot adni?
2008. júl. 25. 14:47

A napokban hozzánk vetődött egy rottweiler kutyus. Később meglett a gazdija, de úgy döntöttünk, hogy megtartjuk, mivel neki van még egy pár.


Azonban felvetődött bennem egy félénk gondolat, hogy - bár most - hihetetlenül aranyos, kis cukipofa ez a kölyök, mi lesz, ha megnő? Ugyanis a kislányom most 3 éves, később még akarunk egy gyerkőcöt... szóval hogy nem-e veszélyes ilyen fajta őrző-védő kutyust kisgyermekes családban nevelni? Ha már itt tartok, a "nevelésen" is sok múlik, meg persze egyetlen kutyával sem hagynám amúgy sem egyedül a gyereke(i)m, de mivel az ördög soha nem alszik... szóval most dilemmába vagyok, hogy ne-e ajándékozzam tovább a kutyust, amíg még ilyen pici (9 hetes), mert később annál nehezebb lesz megtenni. Én már most nagyon szeretem... de a gyerkőc(ök) az elsők és olyan sok gazdáját megtámadó kutyáról hallani!


Kérdésem: van valakinek személyes tapasztalata a témában? Előre is köszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook