Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz csoport feladatát írta a gyerek, erre elégtelent kapott fórum

Rossz csoport feladatát írta a gyerek, erre elégtelent kapott (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
119. 04424e865e (válaszként erre: 117. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 10. 15:06

Pedig én hányszor kicsesztem a tanárral és nem írtam semmit a lapra.

Ettől függetlenül mindig megkaptam az egyest.

118. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Channa*)
2017. nov. 10. 15:02

Ne már! :D


Hat éves kislány írt egy történetet. Nem azt, amit a tanár kért. Azt mondta, hogy az a téma nem tetszett neki. A tanár szerint a gyerek nagyon jól szőtte a történetet, a gondolatokat, DE NEM arról, ami a feladat volt.

Ez Angliában történt, ott már 6 évesen szépen tudnak írni, olvasni....de a szülő figyelmeztetést kapott, hogy beszélgessen el a gyerekével, hogy a feladatot végezze el.

És egy így van jól. Ha lebutítjuk a 10 évest, akkor milyen szerencsétlen gyerek lesz belőle?

Nem a gyerekek a buták, a szülők az elfogultak.

117. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Kittl)
2017. nov. 10. 14:56

El vagy, Te tévedve.

A magatartásjegyet a viselkedéséért kapja, nem a tudásáért, vagy éppen nem tudásáért.


Fogd már fel, hogy a gyereked nem figyelt, és ami a feladata lett volna, nem végezte el, a nincsre, nem lehet jó osztályzatot adni. Mivel írt, ezért kapott osztályzatot. Nekem egyik tanárom azt mondta, az egyesért is meg kell dolgozni, üres lap az értékelhetetlen, az még egyest sem ér.

116. Panna.33 (válaszként erre: 113. - Kittl)
2017. nov. 10. 14:46
Nem büntetés, hanem értékelés.
2017. nov. 10. 14:41
Ez nem buntetes, hanem ket rossz dontes kovetkezmenye.
114. Böce (válaszként erre: 113. - Kittl)
2017. nov. 10. 14:40

Nem erős bünti. Tanár szólt, gyerek meg tojt rá. Lehet, ha áttért volna a saját feladatsorára, a tanár nagylelkűen a másikat is figyelembe vette volna az értékelésnél. De mivel a gyereked nem csinálta, amit kellett, miért lenne nagyvonalú?


Szerintem az meg baromi rendes a tanártól, hogy adott lehetőséget a javításra. Köszönd meg neki, a gyerekkel meg beszélgess el, hogy máskor ne csináljon ilyet.

113. kittl (válaszként erre: 112. - Gribedli***)
2017. nov. 10. 14:33
Nem persze erre en is gondoltam mär,hogy minden szarert nem mehetek be, de szerintem ez kicsit erös bünti. Kövezz meg :-)))
112. gribedli*** (válaszként erre: 95. - Kittl)
2017. nov. 10. 14:05
Kapott egy egyest. Nem huszonöt botütést. Újraírhatja. Mit kèrsz még? Egyoldalas bocsánatkèrő üzenetet a Népszavában? Szerintem lapozzatok. Hány felmèrés lesz még, hány felelés, mindegyik után be fogsz menni?
111. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 110. - Kittl)
2017. nov. 10. 14:03

Rajtad mit epitsek?

Kicsit el vagy szallva.

110. kittl
2017. nov. 10. 14:01

Moszkvicsslusszkulcs most mär fogd vissza magad ,

csak kritizälsz, ahelyett hogy valami epitö gondolatot irnäl.

109. Panna.33 (válaszként erre: 108. - Túrógombócka)
2017. nov. 10. 14:00
Főleg, ha azonos színvonalon teljesítette volna.
108. túrógombócka (válaszként erre: 107. - Panna.33)
2017. nov. 10. 13:59
ha elkezdte volna a másik feladatsort, lehet, hogy a tanár megsajnálta volna, és a doga egészét értékelte volna (2 fél feladatsort). de így, h ennyire okos volt...
2017. nov. 10. 13:56

Egyébként a feladat komplex értelmezése is része a felmérésnek, tehát ha nem, vagy nem egészen értette meg, vagy a figyelmét elkerülte, hogy melyik csoportban van, akkor is jogos az elégtelen.

Sőt, ha elkezdte volna félidőben a másik sort megcsinálni, és ott csak mondjuk hármas szintig jut el, az is jogos jegy lett volna, hiszen a feladat az volt, hogy egy bizonyos feladatsort végezzen el egy bizonyos idő alatt. Nem csak a tárgyi tudás a fontos, az értelmezés is.


Többen hoztak munkahelyi példát, teljesen igazuk volt. Ha a főnököm azt mondja, hogy x feladatot kell sürgősen megcsinálni, hiába dolgozok y-al helyette, nagyon nem fog megdicsérni.

106. túrógombócka (válaszként erre: 104. - Túrógombócka)
2017. nov. 10. 13:46

ááá....szóval egy db. gy betű...

(mindjárt küldöm anyut panaszkodni)

2017. nov. 10. 13:45

A gyerek majd el fogja nezni a menetrendet.

Akkor a kolekedesi tarsasag lesz a hibas, mert szerinted nem egyertelmuen van a menetrend megirva?

104. túrógombócka (válaszként erre: 95. - Kittl)
2017. nov. 10. 13:42
egyes. egy s betű.
103. túrógombócka (válaszként erre: 99. - 04424e865e)
2017. nov. 10. 13:41
szerintem meg egy ilyen pitiáner ügy miatt nem kell bemenni. attól, a tanár helyében, jól felhúznám magam.
102. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Kittl)
2017. nov. 10. 13:40

a tanárnak teljesen igaza volt.

azért van 2 csoport, h ne tudjanak egymásról másolni.

majd legközelebb jobban figyel.

101. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 95. - Kittl)
2017. nov. 10. 13:29
Hatalmas logika es gondolkodas kell ahhoz, hogy A meg B csoport, amikor otodikben mar egyismeretlenes egyenlettel is dolgoznak.
2017. nov. 10. 13:13

de ha csak félig írja meg,akkor is jobb lett volna, mint ez hogy tojik rá mit mondotta tanár,majd ő tudja

kár ezen ennyit kattogni,az anyja mondja el neki legközelebb,figyelj jobban, ennyi

99. 04424e865e (válaszként erre: 97. - Andi6020)
2017. nov. 10. 12:48

Én azért mennék be, mert sajnos sokszor a tanárnál az első benyomás dönt. Egy 10 éves fiú még lehet nem tudja annyira az érdekeit képviselni, mint a szülők.

Én elnézést kérnék az anyuka helyében és megbeszélném a tanárnővel, hogy a srác nem azért írta a figyelmeztetés után is a másik csoport dolgozatát, mert csalni szeretett volna, hanem azért, mert félt, ha elkezdi a másikat írni, már nem jut ideje arra, hogy befejezze.

98. Panna.33 (válaszként erre: 95. - Kittl)
2017. nov. 10. 12:38
Most írtak először. Mind. A te fiad tévesztett. A többi megértette a feladatot. A te fiadnak szólt közben a tanár, de ment tovább a saját feje után. Meglett a következménye. Mit kellett volna kapni, ha egyszer rossz dolgozatot irt? Kossuth díjat?
97. andi6020 (válaszként erre: 95. - Kittl)
2017. nov. 10. 12:36

Magas is marad.

Ha esze van a gyereknek, rávesz arra, hogy ne járkálj be a suliba intézkedni. Ez amúgy elég ciki már felsőben.

2017. nov. 10. 12:32

Kérdezem én mit kellett volna csinálni a tanárnőnek?

Amennyiben csak egy ejnye-bejnyében részesíti a fiadat, akkor a későbbiekben, ha valaki esetleg nem készül a dolgozatra élhet hasonló módszerrel, mondván úgysem kap egyest, ha Ödönke sem kapott.


Illetve, ha jól veszem ki a szavaidból, akkor most került fel alsóból évfolyamból a felsőbe a fiad, és a tanárnő is most kezdte el őket tanítani.

A tanárban benne lehet, egy olyan érzés is, mivel még nem ismeri annyira az osztályt és benne az egyéneket sem,hogy be akarta őt csapni a legényke és direkt, a felszólítása után is a másik csoport feladatát írta.

Szerintem, ha már hosszú ideje tanítaná ezeket a gyerekeket, akkor egy ilyen baki felett is elnézne, de így meg kell mutatnia ki az úr a háznál, mielőtt a fejére nőnek.

Elhiszem, hogy a Te fiad szófogadó, okos, értelmes, de sajnos vannak olyanok is, akikre ezek a jelzők nem annyira illenek.

Én azt ajánlom, hogy menjél be a tanárnőhöz, a legközelebb fogadóórára és tisztázzátok a dolgot, miután a fiad megírta a javító dolgozatát.

95. kittl (válaszként erre: 94. - Gribedli***)
2017. nov. 10. 11:42

Igen kepzeld vägom, de

nem mondtam hogy a többi gyerek hülye, vagy hogy az enyem egy zseni.

Az enyem is követ el hibäkat az elet ezzel jär, es meg fog is elkövetni, de hogy rögtön eggyest adni ilyenert egy 10 eves gyereknek ?

Nekem ez magas. Ha mäs gyereke kapott volna eggyest ezert azt ugyanugy nem tartottam volna jogosnak. Most irtak az elsö bontott csoportos felmeröket!

2017. nov. 10. 11:17
Nekik is első alkalommal volt ilyen, vágod?
93. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 91. - Metalshock)
2017. nov. 10. 11:17
Es majd apuci-anyuci leveri a tanarbol mindenaron a velt serelmeket.
92. gribedli*** (válaszként erre: 85. - Kittl)
2017. nov. 10. 11:16

De az összes többi gyerek tudta. Ez nem tűnik fel?? A te gyereked az okos, de a többiek mind tudtâk, mit kell csinálni. Először vol csoportbontás és bakker, a hülyéi mind kapcsoltak, hogy mi szart kell csinâlni. Ők, akik nem is okosak. Ezen elgondolkozhatnál. A tied nem kapcsolt. Egyforma esélyekkel indultak. Vagyis nem, mert a tied újraírhatja. Ennyi erővel ők is kérhetnék, hátha ki ki jobbat is ír.


Ez nemhogy pikkelés a fiadra nézve hanem kivételezés határát súrolja mert a többiek nem kaptak ilyen lehetőséget, lehetz hogy páran éltek volna vele. Most akkor mièrt panaszkodsz még mindig? Megkaptad, amit akartál.

2017. nov. 10. 11:13

Ezért a sok pszichésen sérült gyerek, mert a félévi bizonyítvány számít, hogy anyu és apu büszkék lehessenek rá. Bármi áron.

Követelni, kérni, de belátni nem. Hibákat elsöpörni, nehogy tanuljunk belőle...

90. Metalshock (válaszként erre: 87. - Kittl)
2017. nov. 10. 11:10

Meg kellene látnod, hogy ez a tanár egy a kevés közül, aki nem csak tudást ad át, hanem értékeket is.

Azzal, hogy következetes, és nyitott a javításra - ebben az esetben.

Nem érted meg, mert te anyaként nézed, hogy nem az a kis apró egyes a baj, hanem az, hogy ebben az esetben is inkább felmentenéd a nagyfiad, ahelyett, hogy hagynád, hogy belássa : hibázott.

Ahogy lovelyly is írta, így rengeteg pofont fog kapni az életben, ha minden alól kikented.

Valószínűleg a tanárt nem túlzottan érdekli az egyes, nem a félévtől remeg és nem csak adott jegy szól bele az értékelésbe.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook