Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit tennétek, ha a gyermeketek csoportjába lenne egy agresszív gyerek is? fórum

Ti mit tennétek, ha a gyermeketek csoportjába lenne egy agresszív gyerek is? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. 4c1a787e8f (válaszként erre: 50. - Gardengabi)
2014. dec. 19. 18:09
No akkor jó.
50. gardengabi (válaszként erre: 49. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 19. 15:40
Szia! A gyereket már el is küldték a tanácsadóba, remélem mihamarabb megkapjuk a hivatalost...aztán meglátjuk!!!!
2014. dec. 18. 18:12
Helyzet?
48. pzm3 (válaszként erre: 47. - Gardengabi)
2014. dec. 13. 16:02
Te egyedül vagy a többi szülő is?
47. gardengabi (válaszként erre: 46. - Pzm3)
2014. dec. 13. 15:32
Akkor lassan írom, hogy megértsd! Épp azt teszem! Ajánlott levelet írtam a vezető óvónőnek, hogy nyoma legyen! Megvárom a válaszát és intézkedek tovább!
46. pzm3 (válaszként erre: 45. - Gardengabi)
2014. dec. 13. 15:22
Hát ne haragudj,de ha az óvoda nem tud intézkedni meg van a véleményem róla. Elmodtam mit kellene tenni,és más is elmondta.Te nem fogod ezt fel. Ha tényleg annyira veszélyes az a gyerek,akkor csapj az ovivezető asztalára,hogy igen is intézkedjen. Vagy menj be az önkormányzathoz az oktatási osztályra és jelentsd a helyzetet.Akkor intézkedj,ne csak itt legyél okos!
45. gardengabi (válaszként erre: 44. - Pzm3)
2014. dec. 13. 11:59
Na látod, itt a baj! Kevered a szezont a fazonnal! Én mindent megértek, sajnos Te keversz itt! Tudom mit tett az ovi, tudok a gyámhatóságról, tudok a nevelési tanácsadóról, sőt sok mindenről, nem véletlenül intézkedek! Kérlek fejezd most már be! Iszonyú negatív vagy! Én annyit vártam, hogy valaki megmondja mit lehet még tenni, Te meg csak az egy gyerek védelmét fújod, a többi meg viselje! Ilyen ztanács nem kell köszönöm, Tőled hasznosabbak is vannak!
44. pzm3 (válaszként erre: 43. - Pzm3)
2014. dec. 13. 10:50
Jaj,bocsánat nem ebben a fórumban volt az intézetis gyerek,hanem a bölcsiben ujjharapdáló fórumban...Elnézést!!!!
43. pzm3 (válaszként erre: 42. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 13. 10:49

Nekem is az jött le,hogy valaki nem mond igazat,vagy gurít ahogy te fogalmaztál.

Még véletlen sem tett meg mindent az ovi például.Ilyen kimagasló esetekben akár ki is emelnek gyerekeket családokból.Nem tudom a fórumindító miért nem érti meg,mit mondasz te is és én is.Ráadásul ha jól emlékszem ezek nevelőszülők,mert ugye azzal kezdte a nem "kirekesztő" fórumindító,hogy intézetis gyerek.

42. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Pzm3)
2014. dec. 13. 10:08

Állítólag már tettek ebből dolgokat.


Szerintem viszont az ovi gurít, mert valójában hivatalosan nem indítottak el semmit. Legalábbis a nevtanos vonalat nem.

Az nem megoldás itt, hogy a gyermekvédelemnek jeleznek, mert az egy másik volnulat.

A magatartásprobléma meg az esetleges áthelyezés, vagy segítségnyújtás (kirendelt pszichológus, stb.. ) az a nevtanos-szakértői vonalon megy. Ezt szerintem vagy nem tudja, vagy nem akarja, vagy nem meri az ovi..

És ezért beszél össze vissza..


Egyébként egyetértek veled, de azért nem egyszerű helyzet ez... Voltam én ilyen, meg olyan cipőben is..

41. pzm3 (válaszként erre: 40. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 12. 19:37
Pontosan,ezt kellene tenni!!!!
40. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - Gardengabi)
2014. dec. 12. 18:56

A szülőket kötelezni lehet arra, hogy a nevelési tanácsadó elé, majd a bizottság elé kerüljön a gyerek. Ha másként nem megy, akkor rendőrrel kimennek, beültetik a gyereket meg a szülőket, és elviszik a szakember elé. Ez az egyik vonulat.


A másik, amit már fél szóval említettél, a feljelentés a gyámhatóságnak. Mintha olyat mondtál volna, hogy már voltak kint..


A két vonulat egynlőre külön kellene, hogy fusson. Az egyikért is rendőrt, meg a másikért is. Aztán lehet (ebben a részletben már nem vagyok tájékozott), hogy az első esetet is jelenteni kell a gyámhatóságnak.


Az, hogy apuka mit mond a gyámhatóságnak meg a rendőrségnek nem számít. Ennél kevesebbért is vittek már el gyereket a távolabbi ismeretségi körömből. Odamentek 3 rendőrrel, betörték az ajtót, és elvitték intézetbe a gyereket. Oszt jónapot.


Ergo: ne hagyjátok magatokat leszerelni, hogy "nincs mit tenni". Amíg nem vitte el rendőr a családot a nevtanba, addig nem tettek meg mindent.


Továbbá fel lehet jelenteni az óvodát is, amennyiben nem biztosítja a gyerekek testi épségét, és nem kezeli a dolgot a probléma súlyosságának megfelelően.


Viszotn egészen addig, ameddig nem kerül a nevtan, ill utána a szakértői bizottság elé, addig nem lehet kitenni. Ennek ugyanis az a jogi menete, akármi is van. Szóval mindenképpen ezt kellene elérni.


Ha másként nem, a szülők menjenek be a rendőrségre, és az előzőleg leírt panaszt némi hanggal adják ott le, vetessék át.

39. pzm3 (válaszként erre: 33. - Gardengabi)
2014. dec. 12. 17:46
Mit tettetek meg? Mondtátok a óvoda vezetőnek,hogy intézkedjen?Hogy értesítse a megfelelő hatóságot,annak érdekében,hogy a szülők kötelezve legyenek a gyermek kivizsgáltatására?Hogy intézkedjen az óvodavezető,hogy a gyámügy menjen ki ellenőrizni a család körülményeit?
38. pzm3 (válaszként erre: 34. - Dina68)
2014. dec. 12. 17:33
Egyet értek!
37. pzm3 (válaszként erre: 33. - Gardengabi)
2014. dec. 12. 17:32
Szerintem te állítsd le magad...Kidobnád a gyereket az oviból,azt sza.od le mi lesz vele utána. Nem érted meg mit akarok,egyszerűen nem. Nem írom le huszadszor,mi a megoldás mert szerinted az a megoldás,hogy húzzon a gyerek máshova és kész. Akkor mi a francért irtad ki a fórumot,ha te már magadban megoldottad?
36. Dina68
2014. dec. 12. 15:48

nem biztos,hogy minden enynire szélsőséges ygermeknek kell esély..van elég alternativ óvoda Waldorf,Montessori,aholbefogadják az iylen gyerekeket ésmegfelelő közegben még viselkedni is tudnak.

Az nem baj,ha ennek a gyereknek a szülei nem partnerek a probléma kezelésében,vannak hivatalos szervek,akiknek hivatalból lépniük kell.

35. Dina68
2014. dec. 12. 15:46
gyóygszert csak úgy adnak,ha alaposan kivizsgálták a ygereket a pszichiátrián és az orvos úgy itéli meg.
34. Dina68
2014. dec. 12. 15:45

Nem könnyű,ha a szülő nem partner és nem viszi el vizsgálatra,pszichológushoz,akárhova a gyerekét,sok magatartás problémás gyerek szed nyugtatót,az én iskolámban is akad jópár,igy órán kezelhetőek.A vigye el a szülő más óvodába se igazán működik,mert ha a szülő ebbe nem megy bele,akkor a gyerek marad.átrakni másik csoportba,nektek megoldás,de a másik csoport szivná meg.

Elős körben levél az óvodavezetőnek,ha lehet minél több szülő irja alá,igy a vezetőnőnek lépni kell,jelezhet a fenntartó felé,gyerekorvos,védőnő felé.Lassan de elindul a gépzet,mert sehol nem kötelesek a másokra veszéyles gyerekeket eltűrni.

33. gardengabi (válaszként erre: 32. - Pzm3)
2014. dec. 12. 14:38
Tényleg állítsd le magad, vagy lassabban olvasd vissza, miről van szó, hogy felfogd már végre! NEM MOSTANI KELETŰ A DOLOG! mI MINDENT MEGTETTÜNK, MÁR CSAK EZ MARAD! De ha gondolod, tényleg gyere ide, rakj rendet, mert olyan okos vagy, hogy csak na! Ömlik bekőled a pozitívum! Vagy vedd magadhoz a gyerkőcöt, hátha Te embert tudsz belőle faragni!
32. pzm3 (válaszként erre: 30. - Gardengabi)
2014. dec. 12. 14:33
Nem azt mondom,hogy én ezt szó nélkül hagynám,de az "ilyen" gyereket sem azzal intézném el,hogy takarodjon másik oviba,és ott gyepálja tovább a gyerekeket. Mert ha senki nem segít neki,ennek soha nem lesz vége,vándorolhat oviból oviba... felnőtt korában mag bele sem gondolok milyen lesz ha nem kap segítséget.Örülj,hogy a te gyereked egészséges,és nem kell a kirekesztést megtapasztalnod. Viszont továbbra is azt mondom az lenne a lwgfontosabb,hogy a problémás gyerek szüleit kötelezzék a megfelelő szervek a gyerek kivizsgálására.
31. unom (válaszként erre: 27. - Pzm3)
2014. dec. 12. 14:00

Amíg a szülők nem lépnek, vagy a hatóság, addig verje nyugodtan a többieket?

Elnézést, de nekem az én gyerekem testi épsége fontosabb. Tudom, antitoleráns bunkó vagyok, de ez van.

30. gardengabi (válaszként erre: 29. - Cippora)
2014. dec. 12. 11:52
Köszönöm, Épp a tegnapi nap egy kislányt ütött meg úgy, hogy vérzett az orra, az óvónőt megharapta! De nem baj, szegény gyerek ilyen! Feláldozzuk a mieinket...
29. Cippora (válaszként erre: 26. - Pzm3)
2014. dec. 12. 11:14
Mert mi a megoldás,hagyja péppé verni a gyerekét és mosolyogjon hozzá? Amit megtudott tenni azt már megtette,vagy megpróbálta.
28. Cippora (válaszként erre: 8. - Pzm3)
2014. dec. 12. 11:10
Azért ez nem ilyen egyszerű.Nálunk is volt a bölcsiben olyan gyerek aki verekedősebb volt,volt hogy az én lányommal is hajba kapott,de olyan jól kezelték a gondozónők,hogy nem volt folytatása a dolognak,pedig elég verekedős kisfiú volt,de mint írtam,tudták kezelni.Viszont itt arról ír a fórum indító,hogy a gyerek konkrétan veszélyes,hogy székeket dobál,meg ököllel üt,azért ez nem kis gond.Ilyen téren nem is érdekelne,hogy hiperaktív-e,vagy autista,nem érdemelne a szememben megkülömböztetést,ameddig a gyerekem épségét veszélyezteti.Ismétlem,itt nem egy lightos kis hajbakapásról van szó,ahogy írja.Nem lehet arra fogni,hogy szegény gyerek ilyen,nyugodtan üsse-vágja a többit...nem is értelek...
27. pzm3 (válaszként erre: 18. - Gardengabi)
2014. dec. 11. 19:56
A gyogyszerezésnek meg olvass utána,mert fogalmad nincs az egészről. Ha a szülők így állnak a dologhoz,riasztani kell az ovinak a megfelelő hatóságot. A többi szülő mit mond? És az ovi vezető?
26. pzm3 (válaszként erre: 18. - Gardengabi)
2014. dec. 11. 19:50
.... és esélyt sem kell adni neki,ki kell rekeszteni... Ez a te megoldásod!
2014. dec. 11. 18:24
Ezekben az esetekben már csak akkor intézkednek, ha baj van. Én megelőzni törekszem, mégsem lehet, hogy ütök-verek, hozzávágok mindent, ami a kezem ügyébe kerül másokhoz! Itt is az a baj, hogy a szülők szerint "fasza gyerekük" van (apukát idéztem), és semmi sem hat rájuk! Én azt hiszem ettől a családtól félnek, mert senki nem akar a problémával foglalkozni.
24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - Dd4fac34d4)
2014. dec. 11. 17:51

Ebben neked igazad van alapvetően.


Csak sajna a valóság az, hogy nagyon nehéz mit tenni. Persze el lehet vinni a gyereket, de mindenkit mégse lehet elvinni. Meg máshol is megvan sajna az agresszív gyerek.


Az óvónőt se irigylem az adott helyzetben. Egyébként ő mit mond erről?

A vezető mit mond?

2014. dec. 11. 17:22

Szerintem elsődlegesen mindenki a saját gyermekéért felelős, annak az érdekeit kell a lehető leginkább szemelőtt tartania! Nem az ő felelőssége, feladata az agresszív gyerek kezelése, kezeltetése! Úgyhogy - szerintem - ne a kiszolgáltatott helyzetben lévő ovis anyukája legyen már a hunyó, hogy a saját gyerekét védi elsősorban!

Egyébként az eset, amelyet pár órája felidéztem, odáig fajult egy elsős csoportban, hogy az agresszív fiúcska a WC-ajtót csukta rá szándékosan és nagy erővel a másik gyerek kezére. Na, az ujjtörés már elég volt valami iskolai intézkedésre, de a kiszolgáltatott gyermek szüleinek akkorra elege lett abból a "műintézményből"!

És igen, ott sem lehetett kommunikálni a problémás gyerek szüleivel. Szerintük az ő fiacskájukkal minden rendben van! Akkor...?

22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 11. 17:02
Egyébként ha hosszas vívósás után mégis a gyógyszer mellett döntenek, azt se azért teszik, hogy "ne legyen rossz" a gyerek, hanem azért, hogy oktatható, nevelhető legyen, és mondjuk megtanuljon olvasni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook