Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhnyak elégtelenség fórum

Méhnyak elégtelenség (beszélgetős fórum)


14. kifa
2012. okt. 6. 18:06
nézd meg ezt, a 2. terhesség után írtam
13. kifa
2012. okt. 6. 18:06
12. kifa
2012. okt. 6. 18:04
Szia! Nekem gyenge a méhszájam, és nem úgy, hogy fokozatosan tágul, hanem egy darabig bírja, aztán órák alatt teljesen kitágul, fájásokkal, mindennel. Első 25. hétig bírta, második 36. hétig, harmadik 29. hétig. A 2-nál és 3-nál volt méhszájzáró. Egy darabig tartja a méhszájat, de ha a szülés rendesen beindul, akkor nem tartja zárva. Nekem azért volt jó, mert amikor bent volt a varrat, véreztem, és hamarabb elkezdett fájni, így időben bementünk a kórházba. Az elsőnél semmi nem jelezte a nyílást, görcsök sem, amikor elkezdtem görcsölni, akkor már több ujjnyira nyitva voltam.
11. napsugar2 (válaszként erre: 10. - Husi76)
2012. szept. 26. 12:02
Nem hinném, hogy hormon, inkább fertőzés. Az csinál ilyen brutál dolgokat.
10. husi76
2012. szept. 26. 11:01

Igen teljes zárt volt a méhszáj még akkor is amikor a kórházba értünk és egy óra múlva már a burok a hüvelybe boltosult.Azért nem feltétlen a méhszájra gondolok,inkább hormonra.A 20.héten következik be a számomra tragédia.


Igen tudom egy jó orvos kellene de ki Ő?

Legutóbb az egyik legjobbnál voltam és Ő még annyira sem tette oda magát mint egy "rossz".

9. napsugar2 (válaszként erre: 3. - Husi76)
2012. szept. 26. 09:12
A kiskönyvedben kellene lennie cervix score-nak, számoknak. A teljesen zárt, normális hosszúságú méhnyak esetén 3000-es az érték.
2012. szept. 26. 09:10
Azt sajnos elolvastam sok nemzetközi tanulmányban, hogy a cerclage nem igazán segít. Van egy újabb módszer a transabdominális cerclage, amit még teherbeesés előtt kell megcsinálni, és komoly műtét, utána csak császárral lehet szülni. Ha valóban, tényleg méhszájelégtelenségről van szó, akkor ez segíthet, de nem tudom Magyarországon csinálják-e.
7. b8103f009a (válaszként erre: 3. - Husi76)
2012. szept. 26. 09:09

Sajnálom :( Szerintem keress másik orvost.

A méhnyakat is érzik kézzel, mert így állapítják meg azt is, ha meg van rövidülve idő előtt.

6. napsugar2 (válaszként erre: 5. - Husi76)
2012. szept. 26. 09:08

Tényleg nem szabad annyiban hagyni! Ki kell magad vizsgáltatni, mindent, amit lehet. Amúgy sajnos rengeteg oka lehet, de ehhez sok vizsgálat kell. A méhszájelégtelenség jellemzője, hogy a méhszáj a fokozódó teherre elkezd kinyílni, és aztán nem bírja megtartani a terhességet. De ha zárt méhszájjal érkeztél be a kórházba, akkor nem valószínű, hoyg ez lenne az ok. Fertőzés esetleg, ez szokott még a leggyakoribb ok lenni. VEttek le olyankor kenetet? Néztek CRP-t?

Kell keresni egy jó orvost, aki hajlandó komolyan foglalkozni veled, és a lehetséges okokat megvizsgálni. És csak akkor belevágni újra, ha ő azt mondja, hogy szabad.

2012. szept. 26. 06:04

a legdühítőbb az, hogy nem tudja mi az oka.Én úgy gondolom, hogy a 20.heti vetélésnek annyira sok oka nincs.

Fogalmam nincs merre induljak a 4.terhesség bevállalása előtt?!

4. d6fd5940b1 (válaszként erre: 1. - Husi76)
2012. szept. 25. 15:32

Nem tudom nekem van e ilyen bajom, ugyanis az első babámnál 12.hétig nem volt semmi gond.. de sajnos az a terhesség 12 hetes UH-n derült ki,hogy elhalt.. megtörtént a műszeres befejezés, kislányom rá 2 hónapra fogant. 18.hét körül éjszakánként néha görcsölgettem, 20.héttől szigorú ágynyugalmat írtak elő, 28.hetesen és 32 hetesen 1-1 hétre be kellett feküdnünk a kórházba magnéziumos infúziós kezelésre, de közben otthon is szedni kellett a magneB6ot,+ feküdni... 36.hétig.

Nekem lehet az előző befejezés miatt, mert ugye a méhszájat tágítani kellett.. és lehet nem regenerálódott kellőképp...de lehet ez alap elégtelenség volt.. nem tudni..

Én annyit tudok javasolni, következő babánál pihenj amennyit csak lehet,házimunkát kerüld el.. kérj segítséget!

persze van amikor sajnos a nagy odafigyelés sem segít.. :(

Nem mondta az orvos pontosan mi lehet az oka?

2012. szept. 25. 11:28

nekem már 3x 20hetes vetélésem volt és a 2-nál be voltam varrva az sem segített.

Igazából nem tudom mire gondoljak már.Hormonra és erre gondolok.

Bár legutóbb amikor elkezdődtek a fájások és a kórházba értünk azt mondták teljesen zárva van a méhszáj nos a méhnyakat nem nézték milyen hosszú vagy azt is érzik kézzel?

2012. szept. 25. 11:15
nekem is van pici,terhelés nélkül ez nem nagyon derül ki. 27. héten kezdtem nyílni,de szigorú ágynyugalom és jó sok magnézium mellett nem volt semmi gond.akinek ennél vészesebb a helyzet ott varrással megerősítik,vagy ilyen kis kúpocskát tesznek rá ami összefogja,ehhez nem igazán értek ,csak említette a doki,nem volt rá szükség szerencsére.
2012. szept. 25. 11:12

Szeretném megtudni, hogy a méhnyak elégtelenséget nem terhesen meg tudják-e állapítani?

Akinek ilyen problémája volt hogyan hordta ki a babáját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook