Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz csoport feladatát írta a gyerek, erre elégtelent kapott fórum

Rossz csoport feladatát írta a gyerek, erre elégtelent kapott (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
89. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 87. - Kittl)
2017. nov. 10. 11:10

A szabalyok mindenkire vonatkoznak.

Az, hogy te hogy oldanad meg, nem realis, hanem kivetelezes, jogtalan elonyszerzes a javabol a tobbiekkel szemben.

2017. nov. 10. 11:06
A gyereked figyelmetlen - nem eloszor, es nem is utoljara.
87. kittl (válaszként erre: 83. - Metalshock)
2017. nov. 10. 11:05

Ha a gyerek nem visz tudast az iskolaba ezert rossz erdemjegyet kap megerdemelten kapja, ha viszont elir egy csoportot annak mas modjai is vannak mint rögtön eggyest adni neki.

( En ezt tanärkent mäskent oldottam volna meg )

Nem mondtam hogy szar a tanär, vagy bunko vagy stb

86. 04424e865e (válaszként erre: 79. - Kittl)
2017. nov. 10. 11:00
Vannak szabályok az iskolában amiket be kell tartani. Én egyetlen egyszer nem mentem be egy biológia órára, ami miatt ugyanúgy megkaptam az osztályfőnöki intőt, mint a notórius lógok, akik többször lettek már emiatt figyelmeztetve.
85. kittl (válaszként erre: 82. - Zsanci79)
2017. nov. 10. 10:58
Soha nem volt eddig csoportbontas, hidd el nem most talaltam ki kimagyaräzäskeppen.
84. kittl (válaszként erre: 80. - Andi6020)
2017. nov. 10. 10:56
Tudod szerintem több embernek van problemäja az iskoläval esetleg a tanärokkal, de meg tudja beszelni otthon a parnerevel csalädjäval. En egyedül nevelem a gyerekeimet es ha bizonytalan vagyok valamiben veletek beszelem illetve vitatom meg ! De ugye vannak olyan erzeketlen emberek is mint te !
83. Metalshock (válaszként erre: 79. - Kittl)
2017. nov. 10. 10:50
Nézd. A tanár nem csicska. Partnerként kezelt, hogy újraíthatja a kiskamaszod. Nem szép, amit csinálsz.
82. zsanci79 (válaszként erre: 79. - Kittl)
2017. nov. 10. 10:49

Azt nem hiszem el, hogy nem volt soha A és B csoport.

Ugyanis az előrenyomtatott, tankönyvekhez tartozó felmérő füzetek is már első osztálytól csoport bontottak.

81. Metalshock (válaszként erre: 71. - Channa*)
2017. nov. 10. 10:48
De nem veszi a lapot.
80. andi6020 (válaszként erre: 79. - Kittl)
2017. nov. 10. 10:47
Neked állandóan problémád van az iskolával meg a tanárokkal. És természetesen mindig a tanár a hülye. Nem gyanús ez egy kicsit?
79. kittl
2017. nov. 10. 10:45

A gyerekek most mentek felsöbe, eddig nem volt nekik soha olyan hogy A es B csoport !

Ezt sem kell figyelembe venni ugye ?

Nem akarom elhinni,hogy az összes ember igy gondolkodik !

Elszomorit !

78. Channa* (válaszként erre: 73. - Gribedli***)
2017. nov. 10. 10:40

Ha minden igaz, akkor csak arra gondoltam, hogy a tanárok általában tisztában vannak adot gyerek képességeivel és azt figyelembe veszik, ha tényleg csak tévedésről van szó (rossz csoport feladatai).

Természetesen nem arra utaltam, hogy jobb jegyet kapjon, mert amúgy okos:D


Írtam már példákat erre.


A fórumindító esetében egyértelmű, hogy nem egyszerű tévedésről volt szó, így jogos az egyes.

2017. nov. 10. 10:35

Ahogy olvasom, mindenki hasonló véleményen van.


Manapság már mindenért a tanár az okolható. Furcsa egy világ lett ez. :(


A hosszú évek folyamán sok tanárral találkoztam. Volt, hogy egy 36 fős osztályban egymás után 5 órán is engem feleltettek szóban. Azóta se tudom,hogy miért 😁 De egész évben 2*kellett volna,hogy elméletileg rám kerüljön a sor.. biztos szerette a hangom a tanár.

Egy másik meg..3,8 ra álltam év végén..feleljek. Oké-igazából szerettem a tantárgyat,de így jött össze a dolog-feleltem mindenki előtt,szépen-szakosan a táblánál. 5-öst kaptam. A tanár nem írta be az 5-öst,év végén pedig a 3,8-ra 3ast adott. Kibömböltem magam (azóta is életem egyetlen évvégi 3-asa 😀 ) kipanaszkodtam magam anyukámnak, aki annyit mondott, hogy tudja, hogy ügyes vagyok. Nem volt semmi szidkozódaaas,semmi tanár látogatás. Beletörődtem,hogy ez történt. A 3-as miatt semmi haátrányom nem lett az életben. S bármi is volt akkor a tanárnő buksijában, örülök, és szépen illendően ráköszönök,ha látom az utcán. Egy sztori lett csak az életemben. Annyi igazságtalanságnak vélt dolog van az életben. Nem szabad ilyenek miatt emészteni magunkat.

2017. nov. 10. 10:35

Elolvasta a gyerekem a fórumot, és enyhe röhögőgörcsöt kapott.

Mint diák mondja, hogy örüljön és hallgasson a kedves diák, hogy egyáltalán újraírhatja a dolgozatot.

2017. nov. 10. 10:29

Egyébként meg én azt is korrektnek tartom, hogy a magatartás is számít, nálunk ha egy tanév alatt 2x elfelejti valaki megcsinálni a házit, akkor egy jeggyel rosszabbat kap. Ezt kicsiknél is így kezdik.


Mert úgy vannak vele, hogy igyekeznek kevés házit adni, szinte mindent a suliban már megcsinálnak velük, a tananyag is nagyon laza, akkor nehogymár egy alkalomadta otthoni házit se akarjon valaki megcsinálni.

74. zsanci79 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2017. nov. 10. 10:25
Azért egy piros egyes (ha ez témazáró volt) nagyon le tudja húzni ám az átlagot, főleg ha négyes, ötös tanuló a gyerek. A piros jegy két jegynek számít.
73. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Channa*)
2017. nov. 10. 10:23

Lehet, hogy teljesítmény orientáltnak hat, de a jó képesség az egy szubjektív dolog, a konkrétum a papíron van.


Ha beskatulyáznánk mindenkit jó és rossz képességűnek, akkor érvényét veszítené maga az osztályzat is. A rossz képességűnek adok egy jó jegyet, hogy ösztönözzem (pedig az eredmény alapján nem èrdemli meg), a jó képességűnek szintén dukál a jó jegy, mert "tudja", ha elbaltázta a felmérést,ki nem szarja le, ő "tudja".


Nem lennének átjárások. Viszont ha a pontszám dönt, akkor máris egy rosszképességű is kaphat jobb jegyet ha konkrétan egy feladatot tudott éppen, vagy a jóképességű is kaphat rossz jegyet, ha figyelmetlen volt, hogy ne üljön a babérjain.


A többiekkel szemben nem fair, ha képesség alapjân kap valaki osztályzatot. Szerintem.

2017. nov. 10. 10:14

Ugy tunik a gyereknek problemai vannak.

Ilyenkor szoktak javasolni pl. zenet tanulni (leginkabb billentyust), vagy sakkozni.

Az utobbiak meg piheneskeppen pingpongozni is szoktak.

Remelhetoleg a gyerek nem kemikus vagy gyogyszeresz lesz.

2017. nov. 10. 10:08

Áááááh, most beleolvastam a fórumaiba....

Hát nem semmi ez a nő!


A gyerekével gond van, és a tanárt hibáztatja mindenért, holott ő, mint anya rontotta el a nevelést...

70. Veronka30 (válaszként erre: 1. - Kittl)
2017. nov. 10. 10:08

Nálunk is volt ilyen annó. Bocsáss meg véleményemért,de szerintem jogos. Fájó dolog elhiszem,de jogos. Ezek szerint ugyanazt írta,mint a padtársa-gondolom úgy osztotta be a tanár a csoportokat. Így meg,hogy még jelzett is neki a tanár,s mégse kezdte el a saját feladatsorát...

Szerintem ne akadj fenn rajta,okos gyerkőcöd van,ki fogja javítani. Máskor meg jobban figyel majd. Sok ilyen, és ehhez hasonló attrocitás fogja még érni tanulmányai során.

Minél tovább látja rajtad a gyerkőcöd, hogy emészted magad, és haragszol a tanárra,annál nehezebben fog ő maga is túllépni az ilyen eseteken. Akkor meg lehet az egész életében nehezebben hagyja majd maga mögött az ilyen apró tévesztéseket.

2017. nov. 10. 09:55
Es az ilyen szulok mergezik meg a pedagogusok eletet nap mint nap.
68. Channa* (válaszként erre: 65. - Kondygirl)
2017. nov. 10. 09:42

"Én azért annyira nem tartom jogosnak az egyest"



Ezt írtam, azaz nem tartom annyira jogosnak, de csak a jelenlegi problémából indultam ki és nem ismertem az előtörténeteket. Ha máskor is elkövet ezt-azt, pusztán azért, hogy kibújjon a problémák alól, akkor itt valóban nem a tanárral van a gond, hanem a gyerekkel és a szülőkkel.


A gyereket nem szabadna abban megerősíteni, hogy jól tesz valamit, ha nem úgy van. A tanárt hülyézni a gyerek előtt szintén nem szabad.


A két eset viszont arra mutat rá, hogy a szülő a gyerekét arra neveli, hogy mindenképp mást hibáztasson a saját hibái miatt.

Ennek csak rövidtávon van eredménye, mert néhány percig jól érzi magát, de ha van esze, akkor rájön, hogy ez gerinctelen dolog.

67. Channa* (válaszként erre: 51. - Szafaripók)
2017. nov. 10. 09:36

Te is megcsinálsz mindent a gyereked helyett, nem? Manapság nem ez a menő?


Tudod, ha az ember sok nullákkal dolgozik, akkor előfordul, hogy azt alkalmazza.

Rettegj, mert bankszférában dolgozok! Így bármikor odakerülhet a hitel összege mögé pár nulla! A tied mögé nem csak 3-at teszek, hanem 6-ot:DDDDD



Lehet, hogy szeretnél hülyének nézni, de nem én teszem fel fórumkban a bugyata kérdéseimet, amire elvileg egy felnőtt ember tud válaszolni, el tudja dönteni, tisztában van vele, vagy csak rákeres a neten.....

2017. nov. 10. 09:32
A FI csak ezt fogja leszűrni belőle, hogy igaza van.
2017. nov. 10. 09:32
Nem hülyeség, Te írtad 47-es hsz-od.
64. kondygirl (válaszként erre: 61. - Channa*)
2017. nov. 10. 09:30
Nyilván így újabb értelmezést kapott a probléma.....
63. Channa* (válaszként erre: 60. - Kondygirl)
2017. nov. 10. 09:29

Hülyeséget ne terjessz! Nem értek vele egyet, csak azt gondolom, hogy máshogy is lehet csinálni.


Gondolok itt még olyan példára, amikor a tanár elvárja, hogy egy vers ugyan azt jelentse a másiknak, amit neki, és ha a másik nem arról ír, amit ő elvár, akkor rossznak értékeli.

62. kondygirl (válaszként erre: 56. - Gribedli***)
2017. nov. 10. 09:27
Komolyan? Tényleg kár fecsérelni akkor az időt a hsz-sal.
61. Channa* (válaszként erre: 56. - Gribedli***)
2017. nov. 10. 09:27

Nem ismerem az előzményeket, mert nem olvastam el a hozzászólásait, de ha állandóan problémázik a tanárokon, akkor más a véleményem nekem is.



Jellemzően a tanárok egy jóképességű gyereknek nem adnak egyest, mert elfogultak vele, hanem próbálnak valami megoldást találni az ilyen tévedésekre. Én csak ebből indultam ki.

60. kondygirl (válaszként erre: 40. - Kittl)
2017. nov. 10. 09:26
Örülhetsz, Channa egyet ért veled! Biztosan mindent jól csinálsz és jogosan fújjolsz az összes tanárra. Bennük van a hiba!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook