Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolatból elégtelen? fórum

Párkapcsolatból elégtelen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
182. tashadow (válaszként erre: 181. - Wallon)
2011. jan. 16. 20:32

Ezzel az erővel lehetne APU is.

(Art of Pick Up)

181. Wallon (válaszként erre: 180. - Tashadow)
2011. jan. 15. 14:24
Hát, szerintem kell is az ironikus hangvétel, nekem már a PUA rövidítés láttán is menekülhetnékem támad....
2011. jan. 13. 14:39

Indítottam egy naplót "Pua olvasónapló" címen. A pua.hu egy "Szerezz magadnak barátnőt!" oldal. Ennek a blog bejegyzéseit kommentálom, kicsit ironikus hangvételben.


Gondoltam itt is jelzem, mer...

179. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 176. - Tashadow)
2010. nov. 26. 10:56

Nekem is gondolatébresztő volt anno,amikor megkaptam..

Igazából nem az a nagy szó,ha valaki azért szeret,amilyen vagy,hanem az,ha valaki ANNAK ELLENÉRE szeret,amilyen vagy.És ha valakinek alapból nem jössz be,akkor görcsölhetsz a banán dolgon ezerrel,de attól még szilva maradsz.Viszont sanszos,hogy akad olyan,akinek a szilva a nyerő.:-) Csak meg kell várni.

2010. nov. 25. 19:54

Választás! Lúzer leszek, vagy nyerő? Mit kell tennem? Teszem, nyerő leszek.


Nem teszem, nem tudom tenni, lúzer leszek...


Felülről nézve triviális.... de megtenni....

177. tashadow (válaszként erre: 175. - Wallon)
2010. nov. 25. 16:35
Hát értem én ezt már felvilágosult mivoltomban. Csak ezért hoztam fel, mert hirtelen felismertem magamban, eme gyerekes gondolkodásom elemeit. Ha nem tudnám hogy ez helytelen felfogás, talán észre se venném magamban.
176. tashadow (válaszként erre: 173. - 7cdf5b0d96)
2010. nov. 25. 16:27

Köszönöm! Ez kedves.


És most értem csak igazán, hogy ez milyen fontos, mert a saját hibámból tanultam meg. Nem muszáj a barátja...khm... banánja lennem, ha ez számomra nem kedvező.

175. Wallon (válaszként erre: 172. - Tashadow)
2010. nov. 25. 13:46
Szerintem nem érdemes ilyeneket gondolni, hogy "ha összejönnék vele, akkor én lennék a világ legboldogabb embere". Rövid távon talán, de hosszútávon egyáltalán nem biztos, hogy vele lennél boldog, ahogy a közmondás is tartja lakva (vagyis inkább "együttjárva" :-) ) ismerszik meg az ember. Az elérhetetlenség nagyon meg tudja szépíteni a dolgokat...
174. a284cbe523 (válaszként erre: 172. - Tashadow)
2010. nov. 25. 10:32

Szerintem az embert a saját kishitűsége köti gúzsba. Gondolj csak bele. Bármit megtehetsz. Szinte akármit.... ha jobban bele gondolsz megteheted. Ha levegőváltozásra vágysz elköltözhetsz szinte bárhová, nem kell mindent úgy tenni, ahogyan a belső diktál és főleg nem amit a belső tilt. Gátol. Le lehet vedleni a gátlásosságot. Magadra építhetsz, hiszen ember vagy te is, olyan anyagból, mint bárki más. És a tudás fájó gyümölcsét erre kell használni, vagy visszasüllyedhetsz a letargikus állapotba is, vagy halálra ihatod magad... Mit szeretnél? Az élettől?


Másokat nem áll módodban megváltoztatni, de Te lehetsz a legjobb szilva. (hogy az előző hozzászólásból idézzek). Szerintem a szabadság a legfontosabb. Lelki szabadság, gátlások nélkül.

2010. nov. 25. 10:07

Anno,mikor én túlestem az első igazán nagy,szakítós szerelmen,szóval akkor kaptam ezt az idézetet:

"Fontos, hogy megtanuld: nem szerethet téged mindenki.

Lehetsz te a világ legfantasztikusabb szilvája, érett..., zamatos..., kívánatosan édes, és kínálhatod magad mindenkinek, de ne feledd: lesznek emberek akik, nem szeretik a szilvát. Meg kell értened: hogy te vagy a világ legfantasztikusabb szilvája, és valaki akit kedvelsz nem szereti a szilvát, megvan rá a lehetőséged, hogy banán legyél. De tudd ha azt választod, hogy banán leszel, csak középszerű banán leszel. De mindig lehetsz a legjobb szilva. Vedd észre, hogyha azt választod, hogy középszerű banán leszel, lesznek emberek akik nem szeretik a banánt. Töltheted életed további részét azzal, hogy igyekszel jobb banán lenni, ami lehetetlen hisz te szilva vagy, de megpróbálkozhatsz megint a legjobb szilva lenni..."


És ez tényleg igaz: el kell fogadni valahol,hogy nem szerethet minket mindenki.(A sors fintora,hogy a fenti szöveget az a Friedrich Nietzshe vetette papírra,akinek tulajdonképpen az alapgondolatai -übermensch filozófia- miatt kitört a II.világháború..)

172. tashadow (válaszként erre: 171. - A284cbe523)
2010. nov. 25. 09:46

Igen, a viszonzatlan dolog(vagy hogy is nevezzem) alatt, rendszeresen voltak ilyen gondolataim, hogyha ilyen lennék-olyan lennék én lehetnék a világ legboldogabb embere. Ha csak olyan lehetnék mint a barátja, vagy netán én lehetnék abban a testben...


Mondom én hogy ez ment az agyamra!!


Annyi marhasággal tömtem már a saját agyamat, hogy el sem tudod képzelni.

Teljesen szabadnak meg szerintem csak az állatok születnek. Irigylem is őket érte. Mi emberek bírjuk a "tudás fájának gyümölcsét", és az ezzel járó felelősség mindig is gúzsba köt minket.

171. a284cbe523 (válaszként erre: 170. - Tashadow)
2010. nov. 24. 22:38
Szerintem nem kell olyanná válni, de megengedheted magadnak, hogy önmagad légy. Akkor nem fognak efféle gondolatok gyötörni. De nagyon nehéz ezt megengedni magadnak. Ezek a gondolatok pedig szorongáshoz, később testi bajokhoz vezethetnek. És igen, nagyon könnyű mondani, de megtenni sem nehéz, ha megtalálod az ajtóhoz a kulcsot, az pedig benned van. Illetve mindenkiben, mindenki szabadnak született, de sokan bezárják magukat egy börtönbe, melynek falait csak maguk tartják fenn.
170. tashadow (válaszként erre: 169. - A284cbe523)
2010. nov. 24. 20:47

Mi kell egy nőnek?Összegezve legyen egészséges a pasi:

mosolygó,magabiztos ,biztonságot sugárzó,higgadt, visszafogott, Aki tudja mit akar,olyan aki magasra teszi a lécet, hogy a nőnek legyen mit átugorni, egzisztencia, szeresse amit csinál, legyen elégedett az életével úgy általában. nem panaszkodik, nem dicsekszik, nem paranoiás, nem megalázkodó, nem kapcsolatfüggő, nem szorongó.

Dunát lehet rekeszteni ezekkel a tulajdonságokkal. Ehhez viszont nem elég "utánajárni", hanem olyanná kell válni. Meg kell találni az életünkben azokat a dolgokat, amiktől ilyen tulajdonságaink lesznek. "Harmóniában kell lennünk önmagunkkal"... Soroljam még? :)

169. a284cbe523 (válaszként erre: 167. - Tashadow)
2010. nov. 24. 18:34

Nézd. Én inkább azt javaslom járj utána, mi kell egy nőnek. A külső adott valamennyire, de mi is sokat tehetünk érte. De hogy valóban mire buknak a nők. Van, akit levegőnek néznek és van, aki tarol. Nincsen csoda, ez nem hókusz-pókusz.


Nos, ha valaki dögunalmas, az nem fog kelleni senkinek. Bármennyi esze lehet, bármennyi pénze. De hódítani csak kezdet. A viszonzatlan szerelem pedig nem igazi szerelem. Aki átélte már, tudja.


A nők is küzdenek ezzel a problémával...sok csinos nő is...


Pesszimizmusra építeni... vesztes beállítottság és a vesztesek veszítenek. pedig nem kell annak lenni, döntés kérdése az egész.

168. tashadow (válaszként erre: 156. - Gigi13)
2010. nov. 24. 17:25

Soknak sok, de ennyire azért nem. És mint az pont a 2-vel előtte lévő szavazásból derült ki:

[link]


szavazni többségében unatkozó házas emberek járnak a hoxa-ra.

167. tashadow (válaszként erre: 166. - A284cbe523)
2010. nov. 24. 17:20

"Ez a baj, azt pedig az ilyen személyeknek magukban kell keresni."


Nekem nem kell sokat keresni. 6 évig voltam szerelmes az osztálytársamba, és ennyi ideig éreztem levegőnek magam. Ennél jobban nem tudok visszamenni a gyerekkoromba, problémákat keresve, de szerintem ez nagy hatással volt a személyiségem fejlődésére. Kimaradt az ismerkedési fázis az életemből. Na bumm. Nem akarok ezen már többet keseregni. Törekszem a jóra, mások megértésére. Ennyit akarok tenni.

2010. nov. 24. 15:42

Szerintem nem azzal van a gond, hogy ezek az emberek nem találkoznak, hanem azzal, hogy ezeknek az embereknek egy jó része igencsak gátlásos és nagy problémába ütközik a kapcsolatteremtés. Ez a baj, azt pedig az ilyen személyeknek magukban kell keresni. Mert ugye nem kell nagy fantázia ahhoz, hogy, ha két lelkileg nem teljesen rendben lévő önbizalom hiányos ember valahogyan még is összejön, akkor a kapcsolatban lesz két problémás ember és egy hatványozottan problémákkal teli kapcsolat.


Szerintem... nekem az a véleményem, ha valaki tudja magáról, hogy gond van a kapcsolatkezdeményezéssel, akkor annak utána kell járni. Márpedig az ilyen hibák bennünk vannak belül, mélyen eltemetve. És a fórumindítónak is hasonló problémái vannak szerintem.

165. Wallon (válaszként erre: 164. - Gigi13)
2010. nov. 24. 15:30
Igen, tényleg össze kellene hozni a két bandát. :-) Bár az ilyen "hozzuk össze a fiúkat és lányokat ismerkedési célzattal" akciókból igencsak fura dolgok szoktak kisülni. :-))
164. Gigi13 (válaszként erre: 162. - Wallon)
2010. nov. 24. 14:29

dejó!

Tényleg, össze kellene hozni a két bandát!

Ennyi! De hogyan? Ötletek???

163. Wallon (válaszként erre: 158. - Gigi13)
2010. nov. 24. 12:34
Hogy sérült-e, nem tudom, de tény, hogy furcsa.
162. Wallon (válaszként erre: 156. - Gigi13)
2010. nov. 24. 12:33
És hol az a rengeteg szingli csaj? :-))) Én csak szingli pasit ismerek, abból viszont jópárat...
161. tücsimücsi (válaszként erre: 75. - Castellina)
2010. nov. 24. 11:52
egy fenét gyávák...nézz már körbe légyszi milyen nők vannak...szerinted miért kéne nekik (mármint a pasiknak) erőlködniük???
160. tücsimücsi (válaszként erre: 58. - Frenszy)
2010. nov. 24. 11:49

Én egyet is értek vele meg nem is.

Egyetértek azért, mert egy kevésbé jóképű srácnak is lehet olyan kisugárzása, hogy csak úgy vonzza a nőket.

Viszont K.L. Norbi maga nyilatkozta , hogy nem volt túl nagy sikere soha a lányoknál...addig míg be nem került a tévébe...na most aztán válogathat...

159. Gigi13 (válaszként erre: 153. - Tashadow)
2010. nov. 24. 11:30

na, ne búsulj. Ez mindenkivel megesik. Akkor is rosszul esik nekünk, ha nem is tetszett nőként/ férfinként az illető.. Egyszerűen égőnek érezzük, hogy félreértettünk egy szituációt.. Szerintem csak ennyi történt..

Egyébként nagyon vicces történetek néha ezek, objektíven! :-)))

158. Gigi13 (válaszként erre: 132. - Wallon)
2010. nov. 24. 11:24
ez egy elég fucsa, esetleg sérült teremtés, nő lehet...:-(
157. Gigi13 (válaszként erre: 129. - 7cdf5b0d96)
2010. nov. 24. 11:23

"Hát, nem csodálkozom ilyenek után, ha nem nagyon kedvelik a nők a leszólítgatást. :-)) "

na-na, ne beszélj így a nők társadalma nevében, kérlek. :-) Sok nő igenis VÁRVA VÁRJA hogy leszólítsák végre egy buliban, utcán, BÁRHOL!!!

HÉKA, a netet kivéve - bár ott is valamilyen formában megvan ez - egy kapcsolat két ember közözz LESZÓLÍTÁS-sal kezdődik!!! Hogyan máshogyan???

156. Gigi13 (válaszként erre: 128. - Tashadow)
2010. nov. 24. 11:09

:-)))

Sajna, lehet, hogy reális a képe... Nagyon sok a szingli jó csaj, fiúk!!!! HAJRÁ

2010. nov. 23. 18:47

Walton!


Figyelmesen elolvastam az összes kommentet. Következő a fontos a Nőknél:


- Nőknek nagyon éles receptoraik vannak, végignéznek rajtad, és már tudják milyen vagy

- testbeszéded elárulja milyen is vagy, vagy lehetsz

- kisugárzás amit ők néznek, vann-e benend tűz, szexualitás

- ha egy nő beléd szeret, már megnyerted, legyél bármilyen

- jó a tipp, fektess le egy nőt érzelem nélkül, és láss csodát!!!

- ez a tipp is, jó, egy ídősebb Nő más elvárást támaszt alá benned

- Gigi tipp is jó: kitartás. Nekünk pasiknak az a dolgunk, hogy megszólitsuk. És szólitsuk, és tegyük.

- van egy közmondás: what you feel, she feel. Tehát a Nő megérzi milyen vagy, és ez alapjén meg/be/elítél.

- Bubu21 is mond igazat, csajok imádnak csajos dolgokról beszélgetni. Kezd itt.

- Higgyj Bubu-nak utcai leszólitás igazi kihívás, de jobb, mint a party-ban, mert.....

- Gigi13 igazat ír. Mai pasik gyávák, nem mernek semmilyen nőhöz odamenni, pedig...


Irhatnám, és adhatnék még tanácsokat. Két könyvet olvass el, de sürgősen!!!!


David X - Szabályok a Nőkről,

Vin Di Carlo - Attraction kód.

154. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 153. - Tashadow)
2010. nov. 23. 13:15
Fő a pozitív hozzáállás és az önbizalom :-))).
2010. nov. 23. 12:13
Tegnap a buszon láttam valakit aki mély benyomást tett rám. Ránéztem, erre felém nézett, és mosolyogni meg integetni kezdett. A hátam mögött biztos éppen leszállt valaki, és tőle búcsúzott el. Annyira hozzászoktam már ehhez az üvegfal szerephez, hogy már agyi szinten furcsa ha résztvevője vagyok a környezetemnek, nem csak megfigyelője. Nagyon durva.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook