Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ricinus olajat lehet keverni argán olajjal? fórum

Ricinus olajat lehet keverni argán olajjal? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 16. 07:53
az argan olak enni is nagyon jo,isteni ize van!a 2 olajat amugy nyugodtan keverheted!
2013. szept. 3. 18:28

Argán-, jojoba,- ricinus-, oliva-, mandula olaj hajpakolás tényleg nagyon jót tesz a hajnak, fejbőrnek, az argán legyel fele mennyisége a többi olajnak. Pl. fél evőkanál argán és egy evőkanál a többi olajból.

Ha nem használod el egyszerre, nyugodtan elteheted a maradékot, később is felhasználhatod.

Arra azért figyelj oda, hogy tiszta, vegyszermentes samponnal mosd ki!


Az Argán egyébként nagyon jó ránctalanító is, én imádom!

5. michelle.r (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. szept. 1. 13:22

Minden olajat mindennel lehet keverni, tekintve, hogy egyneműek ;o))


Igen, érdemes, a bőrrel önmagában is csodát tesz, ha este tisztítás után vékonyan azzal kened be az arcodat.

Hajra azért érdemes a ricinust valami könnyebb olajjal kenni, hogy egyszerűbb legyen eloszlatni. Csak vigyázz, ne melegítsd túl és főleg ne mikrózd.

A legjobb, ha egy forróvízzel telt edénybe állítod az üveget és úgy melegíted.


Egyébként a kókuszolaj is nagyon jó - tapasztalatim szerint jobb is mint a ricinus, egyszerűbb használni, jobban felszívódik, a hajam fényesebb, dúsabb. A lényeg, hogy ne finomított legyen.

4. burgonyakrokett (válaszként erre: 3. - Emmaszabo22)
2013. aug. 31. 18:38
és ez hatásos? egy héten hányszor? mennyi időre hagyod rajta?
2013. aug. 31. 18:34
Én ricit,argán olajat,mandula olajat,shea vajat,kakaó vajat és mangó vajat melegítek össze és azt kenem a hajamra.
2013. aug. 31. 18:31
Simán lehet keverni, de azt hozzátenném, hogy a hajat belülről is kell táplálni ahhoz, hogy szép legyen nem elég kivülről kencézni.
2013. aug. 31. 18:18
Azt olvastam, hogy a ricinus olaj mellett az argán olaj is "csodaszer" a sérült, töredezett hajnak. Arra lennék kiváncsi, hogy lehet-e keverni a kettőt? Vagy használjak egyszerre csak egyfajtát? Esetleg van valakinek tapasztalata az argán olajjal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook