Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rh negatív vagyok, második terhességemnél termelődik ellenanyag. Volt már valaki így? fórum

Rh negatív vagyok, második terhességemnél termelődik ellenanyag. Volt már valaki így? (tudásbázis kérdés)


19. Cepheus (válaszként erre: 10. - 96e4cb8ca7)
2019. jan. 12. 19:11
Azt nagyon jól tették, hogy beasták, így Te nem termelsz ellenanyagot. A baj az, ha kellene és nem adják be, akár egy vetélés után...
2019. jan. 12. 19:06
Sziasztok! Van valaki aki anti-E antitestet termelt?
17. bibity (válaszként erre: 2. - Szepimola)
2015. ápr. 1. 21:11

Szia! Nálunk a férjem Rh+ én - vagyok. Mindkét gyerek Rh- lett, viszont mindkét terhességemnél cw+ voltam, ami egy ritka típusú antitest. Az első kisfiam nagyon besárgult, sokáig sárga volt, és infúziót is kapott, szerencsére a transzfúziót elkerültük. Végül nem bizonyosodott be, hogy ezt az ellenanyag okozta-e, de könnyen lehet. A második kisfiamnál viszont nem volt ilyen probléma. Szerintem az orvosok sem voltak teljesen képben ezzel a cw-vel, olyan ritka.


Anno utána néztem, hogy mik történhetnek: a baba vérszegénnyé válhat, ennek méhen belüli jelei is lehetnek, ami az ultrahangon látszik. Tehát, egy jó ultrahangos orvoshoz érdemes járni. Ami gyakoribb, hogy a baba vérszegénnyé válik, besárgul, születés után vérátömlesztést, és egyéb kezeléseket kaphat. Nagyon durva helyzetben méhen belül is kaphat vérátömlesztést, de eddig ritkán fajul a helyzet. Gyakran fogják ellenőrizni az ellenanyagszintedet is, hogy emelkedik-e, és mennyire. Igazából, én jó ultrahangos orvoshoz mentem, és olyan kórházba, ahol van PIC, meg figyeltem, hogy meglegyen mindig az ellenanyagos vérvétel. Ma már elég jó kezelések vannak, nem kell nagyon megijedni, csak odafigyelni. Ne hagyd, hogy ez elrontsa a babavárásodat! Remélem, minden rendben lesz!

16. szepimola (válaszként erre: 13. - Hannababa13)
2015. ápr. 1. 20:46
És ez hány éve volt? Ahogy néztem az adatlapod, nem tegnap. Ne haragudj, de azóta elég sokat fejlődött az orvostudomány.
15. rekuczy (válaszként erre: 13. - Hannababa13)
2015. ápr. 1. 20:24
de mivel indokoltak hogy 3 evig nem szulhetsz? Nalam ilyet nem ondtak en az elso gyerekem aki fiu volt veszitetem el de o szules utan elt 2 napot de nem az rh negativ verem miatt volt a baj
14. Shadow Angel (válaszként erre: 13. - Hannababa13)
2015. ápr. 1. 20:19

Mondták, hogy három évig ne szülj?


Nekem ezt valószínűleg elfelejtették megemliteni. Szintén szülés után derült ki az összeférhetetlenség.


Sajnálom a kisfiad, szörnyű lehetett. Összefüggésben volt az RH-val?

2015. ápr. 1. 19:13

az első terhességemnél az rh összeférhetetlenséget csak a szülés után deritették ki. akkor kaptam injekciókat,és 3 évig nem lehetett szülni. a lányom szerencsére az édesapja vércsoportját örökölte ,igy nem volt semmi gond!


a második terhességemnél az 5.-dik hónapban a kisfiut elveszitettem.

12. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 11. - György55)
2015. ápr. 1. 17:27
Eddig Ő az egyetlen és 0+ :)
11. györgy55 (válaszként erre: 10. - 96e4cb8ca7)
2015. ápr. 1. 15:46
Azelső babád milyen vércsoportú lett?
10. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Szepimola)
2015. ápr. 1. 14:42
Nekem arra sem vették a fáradságot a kórházban, hogy a babám (első gyerek) vércsoportját ráírják a lapjára, pedig én is A negatív vagyok, szóval nem babra ment (volna) a játék. Ehelyett megkaptam az Anti D oltást, lehet, hogy feleslegesen. Bizonyos kórházak felelőtlensége határtalan, jól válaszd meg melyikbe mész.
9. Hómancs86 (válaszként erre: 7. - Hómancs86)
2015. ápr. 1. 13:56
Bocsi de nem azt írta amit szerettem volna
8. erolin88 (válaszként erre: 6. - Szepimola)
2015. ápr. 1. 13:56
Szia! Barátnőmnél tudom, hogy volt RH összeférhetetlenség és ez miatt a sárgasága erősebb volt, de a kékfény terápia elég volt.
7. Hómancs86 (válaszként erre: 1. - Szepimola)
2015. ápr. 1. 13:54
Nekem a 2.terhességemnél volt de már az utolsó 2 vérvételnél nem találtak ellenanyag termelődést.A szüléd előtt is vettek vért mert indított szülés volt 40hét 1 nap ott sem jelentkezett semmi elváltozás.Annyi volt hogy szülés után antibiotikumot kaptam és a szülésre választott vért rendelte komplikáció esetére
2015. ápr. 1. 13:54
Minden lehet... de én arra vagyok első sorban kíváncsi, hogy ennek milyen következményei lehetnek.
2015. ápr. 1. 13:30
Rh negativ vagyok 5x voltam terhes elso gyerekem negativos lett igy nem kaptam anti d masodik es harmadik gyerek pozitivos mindegyik utan kaptam injekciot visszont minden terheseg kozt volt veszitesem. Nem lehet hogy volt egy korai veszitesed es amiat tud most termelodni az ellen anyag?
2015. ápr. 1. 12:47
Nekem az első terhességem vetéléssel végződött, az addig ellenanyag negatív vérem ellenanyag pozitívvá változott. Én is megkaptam az Anti D-t, de állítólag a kettőnek nincs köze egymáshoz. Műtét esetén, vagy majd a szülésnél vért kell előre választatni, ennyi a macera vele. Most megint terhes vagyok, az első trimeszteri vérvétel alapján ismét ellenanyag negatív lett. Ki érti ezt!?
2015. ápr. 1. 12:44

Nekem is Rh negatív, de nekem mind a 2 gyerekem Rh negatív lett. Nálam nem volt probléma. Oltást sem kellett anno kapjak.

A lányom is RH negatív, első baba pozitív, megkata az oltást, a másodiknál nem voltak problémái, most 10 hetes a babóc, ő már negatív lett de nem látszik semmi rendellenesség, és terhesség alatt sem mutatott.

2015. ápr. 1. 12:26

RH negatív vagyok és 12 hetes terhes. Második terhesség és sajnos az ellenanyag szűrés pozitív lett. Most meg kell ismételni, ill. a férjem vérét is megnézik. Volt már vki ilyen helyzetben? A doki nem mond semmit, csak azt, h várjuk meg a következő leletet.

A szülés után pedig megkaptam az anti-d szurit (lányom Rh-pozitív).

A mostani leleten: egyéb vörösvérsejt antigén: C- E- c+ e+ K-

Vörösvérsejt ellenes antitest: anti-E

2015. ápr. 1. 12:21
Rh negatív vagyok, második terhességemnél termelődik ellenanyag. Volt már valaki így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook