Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rendszertelen mestruáció- mit lehet tenni? fórum

Rendszertelen mestruáció- mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


27. ReRe25
2014. aug. 1. 10:50
Rendben. Ma veszek egy tesztet.
26. lilibe (válaszként erre: 25. - ReRe25)
2014. júl. 31. 13:30
Én a helyedben vennék egy tesztet, azután kérnék egy időpontot a nőgyógyászhoz. Sok minden okozhatja stressz, terhesség, ciszta például.
25. ReRe25
2014. júl. 31. 11:16
Sziasztok :) valaki jart mar igy ? Multhonapban egyutt vtam a parommal es verzeses pecseteles volt 2-3 napig. Betudtam annak.h megjött. De ez a rendes menszi elött 2 hettel hamarabb jott. Most ho elejen ugyan ugy pecseteles semmi görcsöles pedig nagyon hasfajos vagyok. Kedd este együttlet s megint pecsetelek . Mi lehet ? Köszönöm a vaálaszokat.
24. Ágio8405 (válaszként erre: 21. - Zsuzsa88)
2012. jún. 25. 23:51
sokan csinálják, van akinek semmi következménye nincs van akinek van. én nem csinálnám, de neked kell eldönteni.
23. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Zsuzsa88)
2012. jún. 25. 17:22
a "diplomálás" szót most hallottam először :))
22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Zsuzsa88)
2012. jún. 25. 17:21
a gyógyszer betegtájékoztatójában le van írva, hogy tudod eltolni a ciklusod.
2012. jún. 25. 16:50
Hahóóó, tud valaki választ adni az én kérdésemre is? 17. hozzászólás. Köszi! :)
20. Ágio8405 (válaszként erre: 19. - Mkjudit)
2012. jún. 25. 10:28
a tul rövid ciklus is hormon problémára utal. A fogamzásgátló semmi ilyenen nem segit csak elfedi a problémát, mivel egy mesterséges ciklust csinál. Ha az ember abba hagyja ugyanugy megmarad a probléma. Söt van olyan amin ront is....
2012. jún. 25. 07:31
Nekem is nagyon rendszertelenné vált a ciklusom. kb.23 évig 28-29 napos ciklusaim voltak, mostanában 18-39 napos, tehát soha nem tudom mikor fog megjönni. A doki nekem is fogamzásgátlót akart adni, de azt én nem fogom beszedni.Amíg nem bosszant, addig én nem kezdek vele semmit.
18. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - DPard91)
2012. jún. 24. 23:43

a gomba fertözésed elött rendben volt a ciklusod?

Fogamzásgátlot ne kezdj el addog szedni amig nem jártál utána hogy hormonálisan minden rendben van-e. Az a késöbbiekben ha gyereket szeretnél okozhat gondot...

2012. jún. 24. 22:45
Rendszertelen menzisz esetében én is a fogamzásgátlót ajánlom. Viszont volna 1 kérdésem. Jövő pénteken diplomálok. ÁLtalában, mikor abbahagyom, 3-4 napra rá jön meg. Pont úgy jönne ki a dolog, hogy péntek-szombatra jöjjön meg, amit a diplomálás és az azutáni 2 napi buli miatt nem szeretnék. Szerintetek baj lenne, ha 5 nappal kitolnám a fog.gátló szedését? Van itthon "rezerva". 7vége után hagynám abba, ne fájjon a hasam, amíg bulizok... :) Nem csinálnék belőle rendszert, csak most, elvégre nem diplomál az ember lánya minden nap... :) Szerintetek nagy bajt csinálnék magamnak ezzel?
2012. jún. 24. 17:57

Sziasztok! Új vagyok még a portálon, nem tudom, jó helyre írom-e, amit írni szeretnék, de akkor max elirányítotok egy másik fórumra! :)


Segítségeteket,/tanácsotokat szeretném kérni!


20.-án kellett volna a menzimnek megjönnie, errefel azóta késik, és két napja az a barnás pecsét jön belőlem, az is kb csak 5 ft-os nagyságú, és enyhén görcsöl a hasam. Utolsó együttlétem (májusban volt) alkalmán védekeztem, tudtommal gond nem történt. Ez sajnos nem először fordul elő hogy sokat késik, akkor vált ez rendszeressé, amikor fél év alatt háromszor jött ki hüvelygombám, amit aztán diétával korrigáltam, akkor gyönyörűen helyreállt a menzi is! Most kicsit félrekacsingattam diétát illetően, lehet h ez generálja most is a problémám?


Segítségeteket nagyon szépen köszönöm!


Pardus (alias Pard)

2010. febr. 4. 08:57
A fogamzásgátló is hormon, azért írják fel akkor is, ha nem a fogamzásgátlás az elsődleges cél. Hidd el szakmában dolgoztam évekig, nem mindíg van teljes módban kivizsgálva mi is a probléma nem most okoz gondot, ha nem jól kezelnek, hanem majd ha gyereket akarsz és mondjuk nem sikerül. Az orvosoknak az a legkényelmesebb, hogy jajj nem rendszeres a menzesz felírjuk a bogyót ez a világon a legegyszerűbb dolog, csak azzal nem számolnak, hogy később problémát okozhat a nem megfelelő kivizsgálás. Mióta nekem kiderült aproblémáma környezetemben sorra jönnek elő, hogy mik okoztak évek óta "medősséget" van olyan ismerősöm 6 éve próbálkoztak tömték mindenféle hormonnal és elment erre a vizsgálatra és kiderült a PCO-ja és most márciusban már babázni fog. Szóval én ezt szűrném már tinikorban, mert akkor kezd kialakulni, de amiatt, hogy egyre több a túlsúlyos ember a helytelen táplálkozás és a stressz ez is egyre gyakoribb lesz.(sajnos)
14. Galagonyabogyó (válaszként erre: 5. - E990c32519)
2010. febr. 4. 04:03
Nekem nem a fogamzásgátló tette rendszeressé,hanem hormon problémák miatt volt,mint később kiderült,és most hormongyógyszerrel tartja rendben.
13. e990c32519 (válaszként erre: 12. - Noncsi18)
2010. febr. 3. 20:15
Én szülészeten dolgoztam évekig, számtalan nőgyógyásszal együtt annyit megsúgnék, hogy az endokrinológus azt mondta köszönjem meg magamnak, hogy eljutottam idáig és kiderült a bajom, mert legyintettek és a vetélésemet is betudták természetes szelekciónak, közben ez egy inzulinprobléma, ami okozza a PCO-t egy összetett dolog kb. 4 nőgyógyászt válottam mire eljutottam idáig, szóval csak határozottan. Ne legyen ez a bajod, de zárjátok ki az elején, nekem ez a vélemyényem, ha itt is körülnézel látod, hogy mennyi nő küzd azért, hogy babája legyen és ebből legalább, minden 3. PCO-s és évekig küzd, hogy kiderüljön mi a baja. Nekem volt olyan barátnőm, akinek azt mondta az orvosa ez divatbetegség, azóta kiderült súlyosfokú a PCO-ja. Nekem semmi tünetem nem volt se szabálytalan ciklus, se elhízva nem vagyok, semmi PCo-ra utaló jel és mégis az vagyok, szóval én nem haboznék első dolog az lenne ezt kivizsgáltatnám, egy egyszerű cukorterheléssel megoldható. Sztem semmiképpen nem normális a szabálytalan ciklus nembeszélve, hogy a normális menzesz nagyon fontos hormonális.....stb.
12. Noncsi18 (válaszként erre: 11. - E990c32519)
2010. febr. 3. 14:39

Igen ezekről jó tudni.


Holnap megyek Nődokihoz. Ha nem akar elküldeni semmilyen vizsgálatra, mert úgy tartja, hogy "normális" akkor kérjek azért valamit? Vagy ne erőszakoskodjak?


Amúgy valószínű candidám van, holnap tudom meg a teszt eredményét. Lehet attól is rendszertelen?

Illetve csak, hogy fokozzam méhszájsebem is van :S:S Esetleg attól??

11. e990c32519 (válaszként erre: 9. - Pmjudit)
2010. febr. 3. 14:21
Nekem is van egy gyermekem PCO mellett is sőt nekem a ciklusom is rendszeres. De mivel egyre több nő PCo-s és nemsokára (elmondta az endokrinológus doki) szűrni fogják már iskolás korban, ugyanis, ha nem kezelik meddősséghez vezet. Ez nem riogatás nekem, azóta 3 barátnőmről derült ki mióta nekem észrevették. kezelhető, de, ha nem kezelik, akkor gáz lehet, jobb ezt kizárni vérzészavarok esetén.
10. e990c32519 (válaszként erre: 7. - Noncsi18)
2010. febr. 3. 14:18
Én elmennék először a helyedben egy hormon és pajzsmirigyvérévtelre meg egy hasi ultrahangra és akkor azután, ha gond van tovább. Endokrinológus többet tud a hormonproblémákról, mint egy sima nőgyógyász az tuti.Ha ott van gond.
2010. febr. 3. 14:14
Nekem mindig rendszertelen volt - mégis lett két gyerekem és nem vagyok PCO-s sem.
8. ani001 (válaszként erre: 7. - Noncsi18)
2010. febr. 3. 14:12
Szia nekem a nődoki írt ki pajzsmirigy és hormonvizsgálatot:)
7. Noncsi18 (válaszként erre: 5. - E990c32519)
2010. febr. 3. 13:49

Igen én is előbb gondoltam itt érdeklődöm, mert tudom hogy a nőgyógyász rögtön a tabit nyomná, én meg nem akarok szedni!!!!


És hormonális probléma mitől lehet? És ha az van akkor mivel lehet kezelni? Illetve milyen orvosnál tudom ezt megnézetni? /bocsi, de nem igazán vagyok otthon ebben a témában/

2010. febr. 3. 12:24
akkor bocs a hibákért siettem
2010. febr. 3. 12:23
Olvassatok utána a PCO-nak ez az egyik tünete jobb megnézetni nem-e az, de egy hozzáértő nőgyógyásszal, mert később, ha babát szeretnétek akkor gáz lehet. Sok nőgyógyász legyint erre és fogamzásgátlót ír rá, de az nem oldja meg a problémát. Én 2 éve küzdök babáért és anno velem is szedették agyba-főbe a gyógyszert. Egyébként fiatal korban azért az egy jel, hogy nem rendszeres a menzesz és semmiképpen nem fogigátló a megoldás, vagy akor, ha rendben van mindenetek és esetleg akkor felírják, de ezek mögött gyakran hormonális probléma állhat fent.
2010. febr. 3. 12:12

Nekem a doki azt mondta hogy semmi bajom nincs, csak egyszerűen ilyen vagyok. Örököltem a nagymamámtól.

Persze azóta szedek fogamzásgátlót, mert így legalább tudom, mikor fog megjönni. Az már ,másik téma, hogy a fogamzásgátlót viszont nem tolerálja a szervezetem :(

2010. febr. 3. 10:45
Én a helyedben megkérdeznék egy nőgyógyászt,soha nem lehet tudni. 20 évesen -ha minden rendben van-akkor már nagyjából azért rendszeresebbnek kellene lenni,szerintem. Nekem is orvos állította be gyógyszerrel,de azóta nyugodtabban alszom ez ügyben:)
2010. febr. 3. 10:03

Sziasztok.

Néztem sok menses-es kérdés van, de ilyet nem találtam.

Nekem az a problémám, hogy nagyon rendszertelen....... Augusztusban 5.-én jött meg, szeptemberben 10.-én októberben már 18.-án (ekkor az okt. nov. dec. 18 körül jött meg) és most januárban meg már 29.-én.

A másik probléma, hogy eddig 6-7 napos volt a mensesem, most januárban 3 napig tartott és semmilyen "velejáró" nem jött. Úgy értem, hogy nekem mikor megjön akkor előtte már napokig feszül a mellem, kívánom az édességet, tiszta pattanás leszek és az nap mikor meg megjön iszonyatosan görcsöl a hasam!!! Na most semmi nem volt. Ez mitől lehet? Illetve egészségileg lehet valami probléma, hogy ennyire rendszertelen....?

Gyógyszert nem szedek és nem is akarok, tehát valami más megoldás esetleg? :)

2010. febr. 3. 10:02
Rendszertelen mestruáció- mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook