Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rendszertelen ciklus fórum

Rendszertelen ciklus (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 24. 16:28
Hát sajnos igazatok van! Nekem is 2 perc alatt írta fel az első bogyót a doki, és semmit sem kérdezett. Asszem mégiscsak megyek egy magánorvoshoz. Már úgyis van mindenféle leletem egyéb betegség miatt... :( szomorú
30. 9e32886f4a (válaszként erre: 29. - Kutykurutty3)
2011. febr. 23. 15:40
én is már annyi fórumba írtam hogy a normális doki főleg elsőre nem ír fel hasra csapva akármit a páciensnek csak azért mert egy új gyógyszercéggel írt alá szerződést. a normális elküld elöbb egy vérvizsgálatra hogy egyáltalán mi a megfelelő számodra. Nővéremnek is mindig hasra ütve írt fel a doki fogamzásgátlókat meg is lett az eredményük 3-4 gyógyszer mellett terhes is lett.
29. kutykurutty3 (válaszként erre: 17. - Skylien)
2011. febr. 23. 14:21

A hormonális foggátló egyik fajtája pl úgy működik - amit én szedtem - hogy megemeli a prolaktin szintet. Ez az a hormon, ami nem engedi teherbe esni a kimamákat szoptatáskor, felelős a tejtermelésért, vékonyítja a nyálkahártyát.

Úgyhogy ez a nem bánt senkit duma kiakaszt, amikor egy orvos ezzel kábítja a pácienst. Sőt!!! Foggátlót úgy kellene felírni, hogy megvizsgálnak kívül-belül, vér vizelet, ugyanis egyes foggátlók kifejezetten károsan is hathatnak egyesekre.


Sajnos a mi generációnk az, amelyik megtanulja, hogy nem lehet nyakló nélkül bekapkodni őket, meg felíratni őket. Engem a 10 év alatt egyszer sem vizsgált meg egy orvos sem, hogy egyáltalán a 10 hosszú év alatt okozott-e valami kárt a bogyó. No comment a nőgyógyászaimnak.

2011. febr. 22. 20:11
Katakin?????????????????
2011. febr. 22. 18:33
40 FELET ELÖFORDULHAT.KÉRDEZD A DOKIT
2011. febr. 22. 18:33
RENDSZERTELEN A NEMI ÉLET.EZ AZ ÉN TAPASZTALATOM.IRD NAPTÁRBA IS.DOKINAK SEGITESZ EZEL.
2011. febr. 22. 17:26
Na majd látjuk a gyógyit én is abbahagyom febr 2 án vettem be az utolsót!!
24. skylien (válaszként erre: 23. - Skylien)
2011. febr. 22. 17:09
ja, az ára meg ne érdekeljen. én 299 ft-ért vettem egy drogériában, le volt árazva. Nem hiszem, hogy a 900 ft-os többet érne...
23. skylien (válaszként erre: 22. - 3a92f8d690)
2011. febr. 22. 17:08
Holnap én is csinálok egyet... bár idegesít, mert eddig sem volt rendben a ciklusom, és a fag.gátlótól azt reméltem, rendbetesz. Ja, és legalább nem kell szerencsétlenkednem a védekezéssel, eddig elég köszködés volt. Főleg a Pharmatex... :( rémálom!
2011. febr. 22. 17:06

Biztos jó lehet de nincs ilyen csatornám vagyis nem hiszem.

Nega tesztem volt tegnap igaz csak 390 ft volt......

21. skylien (válaszként erre: 20. - 3a92f8d690)
2011. febr. 22. 17:04

Oké :) Terhességi teszt sem mutat semmit?

Amúgy ha van Travel & Living csatornád, hétköznap este 22.45-től van egy műsor : "Nem tudtam, hogy terhes vagyok" a címe, nagyon érdekes... majd azért nézz bele, 20 perc az egész, és megdöbbentő...

20. 3a92f8d690 (válaszként erre: 17. - Skylien)
2011. febr. 22. 17:02

Ha jön úgyis jön a neme pedig mindegy ezt jegyezzétek meg:)


Am még mindig nem jött meg.........

19. skylien (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2011. febr. 22. 16:56
Hashimoto Thyreoditis =pajzsmirigy gyulladás, és egyik doki sem említette, hogy ne szedjek foggátlót. Sőt, javasolták is, ezért nem értem mi van... :(
18. skylien (válaszként erre: 16. - Kutykurutty3)
2011. febr. 22. 16:54
Hogyan tett tönkre, szegénykém? Mi történt, mesélj!
17. skylien (válaszként erre: 13. - 3a92f8d690)
2011. febr. 22. 16:54
Jesszusom! Na most kicsit én is ideges lettem. Az endokrinológus szerint a fogamzásgátló nem árt semmit. 2 hónap múlva újra megyek hozzá, ha addig nem javul a helyzet menzesz ügyileg, nézegethetem a terhességi teszteket. Igazából most nem jönne jól a baba, ezt jövőre tervezem. Még közmunkás vagyok egy állami cégnél, amíg nem véglegesítenek, addig nem szabad teherbe esnem... :( pedig már szeretnék egy kislányt :)
2011. febr. 22. 07:42
Egyetértek, engem teljesen tönkretett a foggátló, alig győzött helyre hozni az endokrinológus, hogy végre lehessen gyerekem.. Ha lányom lesz nem engedem neki a hormonális foggátló módszereket az tuti. És jó a dokid szerinted?
15. Bcicus (válaszként erre: 1. - Skylien)
2011. febr. 21. 23:12
Nem kéne fogigátlót szedni, amikor hromon bajod van, csak rontani fog rajta. Elöbb ki kéne vizsgálni, hogy mi a bajod.
2011. febr. 21. 23:00
Én csak saját tapasztalatból tudom mondani, hogy a fogamzásgtló nem oldja meg a ciklus problémákat, esetleg elfedi azokat. Nekem is felírták, mert 45 napos ciklusaim voltak, én meg kis naivan elfogadtam. Amikor szedtem nem is volt probléma, nade mióta abbahagytam... Liter számra ittam a cickafark teát, nagy nehezen megjött, de ugyanúgy rendszertelen, és még más mellékhatások is jöttek a hormon miatt...
13. 3a92f8d690 (válaszként erre: 12. - 3a92f8d690)
2011. febr. 21. 21:52
Bocsi rosszul írtam tehát sem jan és sem febr elején nem volt meg gyógyi mellett........
2011. febr. 21. 21:50
Én is agyalok rendesen dec 4 én volt meg utóljára de közben gyógyit is szedtem Diennille a neve sem dec végén és jan sem volt meg....voltam dokinál febr 16 án mondtam neki a szitut ő is azt gondolta kismama lehetek de másnap az uh nem mutatott babát a vérvétel nega a teszt ma 21-én nega de még nem jött meg legközelebb márc elején keresem fel ha nem jön meg!!
11. skylien (válaszként erre: 5. - 9e32886f4a)
2011. febr. 21. 21:42
magával a gyógyszerrel meg vagyok elégedve, mert nincs mellékhatása, és nem is híztam. Félek, ha újabbat kérek, attól meghízok, ésmegint felborul az amúgy is szar hormonháztartásom. :(
2011. febr. 21. 21:41
Sokszor ti nem érzitek úgy, hogy egyik doki ellentmond a másiknak? Már kikészít, hogy mindegyik mást csinál, és mást mond. Nincs pénzem fogadot orvosokra, csak szakrendelésre járok...
9. skylien (válaszként erre: 8. - Kutykurutty3)
2011. febr. 21. 21:39

Szia,köszönöm :) De endokrinológus mondta, hogy nem baj, ha fogamzásgátlót szedek.

A terhességi tesztet majd megcsinálom a köv héten, ha már nem leszek beteg. Amióta beteg vagyok, és arra szedek gyógyszert, nem szeretkeztem.

8. kutykurutty3 (válaszként erre: 6. - Sunshine24)
2011. febr. 21. 19:30
Igaza van sunshine-nak. Endokrinológushoz menj, a nőgyógyászok nem foglalkoznak a belső elválasztással, és az bizony mindent befolyásolhat.
2011. febr. 21. 16:07
Ha megfázásra antibiotikumot szedsz, az közömbösiti a fogamzásgátlot, tehát simán lehetsz terhes. Rajta is van mindegyiken.
2011. febr. 21. 14:27
Milyen jellemző... Ha ciklus probléma van, akkor egy nőgyógyász egyből felírja a fogamzásgátlót. Holott ez nem oldja meg a problémádat, ha abbahagyod, még több gondod lesz. Én a helyedben hagynám a fenébe a mű hormonokat, és elmennék egy szakértőhöz. Ha jól tudom pajzsmirigy problémák esetén nem is ajánlott gyógyszert szedni. Szerintem a te dokid egy hozzá nem értő egyed.
2011. febr. 21. 13:47
van akinek a gyógyszer nemm jön be elsőre. én is symiciát szedek, nekem szerencsére bejött, énis hormon problémára kaptam és rendszertelen menzeszre. A legjobb és legegyszerübb ha vissza mész a dokihoz és megmondod hogy nem jó a gyógyszer. Sokan vannak igy nem kell szerintem aggodnod, sok mindentől késhet.
4. 18f139611b (válaszként erre: 1. - Skylien)
2011. febr. 21. 13:29
A gyógyszer mellett sem biztos, h megjön. De menj el orvoshoz! Az a biztos.
2011. febr. 21. 13:23
Ez csak a doki tudja megmondani, rengeteg oka lehet, PCOS, endometriózis, ciszta...
2011. febr. 21. 13:21

Csinálj egy tesztet, hogy megbizonyosodj róla hogy tényleg nem vagy terhes, de lehet éppen a gyógyszer miatt nem jött meg, mert gyógyszer mellett is előfordul az ilyesmi.

Lehet a legjobb ha vissza mész a dokihoz és majd ő megmondja mi lehet a baj, vagy várd meg a következőt hátha megjön.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook