Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valakinek egészségügyi kaparása, mert rendszertelen volt a ciklusa? fórum

Volt valakinek egészségügyi kaparása, mert rendszertelen volt a ciklusa? (beszélgetős fórum)


16. Alma66
2016. jan. 18. 20:36
Jézus úristen, ez komoly? Valószínűleg hormonzavar miatt van, feltehetően progeszteron hiány miatt, azt kell rendbehozni... Soha nem jutna ez eszembe... Nem a modern orvostudománytól kell várni a megoldást, mert az orvosok csak a tünetek kezelésével foglalkoznak, hanem keresni egy hormonegyensúly tanácsadót, ő majd segít.
2010. jún. 3. 20:14

Sziasztok!


Engem az első terhességem előtt akart az akkori dokim megkaparni, mondván egy egészségügyi kaparástól nem lesz semmi bajom. Kezdődött az egész azzal, mikor abbahagytam a fogamzásgátló szedését, összevissza jött meg (pontosabban egyszer fordult elő). Ebből a doki azt szűrte le, hogy méhen kívüli terhességem van! Na mondanom sem kell hogy megijedtünk. Aztán úgy döntöttünk, elmegyünk másik dokihoz, mondván ha baj van akkor pár nap már nem számít. A doki akihez elmentem, (azóta is az orvosom) közölte velem, hogy sem méhen kívül, sem méhen belül nem vagyok terhes, és felesleges bármilyen beavatkozást is végezni. Kb. 1 hónap múlva terhes lettem. Most van két gyönyörű, egészséges kisfiunk (5 és 3 évesek) és kitudja mi lett volna, ha annak idején megkapar a doki.

14. fd8e423e9e (válaszként erre: 13. - Dadianya)
2010. jan. 26. 20:41

Igen, írtam, hogy sikerült is, csak a múlt héten spontán elvetéltem.:(


Hát mozogtam, meg a cukorbetegeknek előírt étkezést csinálom, nem jó az inzulinom, de nem vagyok cukorbeteg - szerintem egyébként pont ezért ment el a baba, szóval ez alaposabban ki kellene vizsgáltatni, most rajta vagyok, hogy keressek egy alapos orvost, és kezeljék a dolgokat, mielőtt újra próbálkozunk.

13. dadianya (válaszként erre: 10. - Fd8e423e9e)
2010. jan. 26. 20:39

Szia!


Hogyan csináltad a fogyást,adhatnál pár tippet.Te is babát szeretnél?

12. dadianya (válaszként erre: 9. - Heni86)
2010. jan. 26. 20:38

Szia!


Hát igen,nálam most az a cél,hogy legyen kisteso.Ezért se akarok a fogamzásgátloval foglalkozni.A clostyt szedtem 6 honapig,az a peteérést segitette,volt is peteérés,de valami oknál fogva sose lett bébi sajnos.

11. Heni86
2010. jan. 26. 13:22
Talán a doki is tud segíteni gyógyszerrel ha más nincs. A Clostilbegy tablettáról hallottam sok jó tapasztalatot. Itt a Hoxán is utána olvashatsz esetleg, hogy ilyen esetben segíthet-e. Csak egy tipp!
10. fd8e423e9e (válaszként erre: 7. - Dadianya)
2010. jan. 26. 07:14

Annyit tudok mondani, hogy fogyj. Én 97 kilósan közel négy hónapig menstruáltam egyfolytában! Megállás nélkül! 87 kilónál megállt, majd 84 kilónál visszaállt a szokásos ciklusaim. Most 70 kg vagyok, három hónapja próbálkoztunk a babával, sikerült, de sajnos elvetéltem:(

Ha visszaállnak a ciklusaim megyek nézetni hormonokat, mert még mindig nem jó valami:(((

De az biztos, hogy a ciklusom a fogyástól rendeződött!

9. Heni86 (válaszként erre: 7. - Dadianya)
2010. jan. 25. 22:27

Nálam ugyanez a szisztéma kb. :( Mostmár egy hete késik de érzem, hogy fáj a hasam, meg fog jönni de semmi.

Szerintem persze néz a doki hormonszintet de ha már elmész akkor kérdezd meg mit tud ajánlani hátha kitaláltak már valami újat erre. :)

A fogamzásgátló pedig csak addig rendezi a dolgot amíg szeded! Nálam így volt legalábbis... Ahogy abbahagytam 3 hónapig meg se jött!

Most akkor konkrétan az a cél, hogy pocakos legyél? Mert akkor megint más a szitu!

8. Kis Cidri (válaszként erre: 7. - Dadianya)
2010. jan. 25. 22:24
A háziorvosodtól és a nőgyógyászodtól is kérheted a hormonszinted vizsgálatát. De endokrinológushoz is mehetsz, de oda a háziorvosodtól kell beutaló.
2010. jan. 25. 22:21

Köszönöm csjok a válaszokat.

Azt értem rendszertelen alatt,hogy 1-2 hetet késik és 8-10 napig tart,most meg már a 15.napon vagyok.Az elsö 3 napon csak barnázott,utána rendes mennyiség.

A hormonszintet 1,5 éve nézték,azota nem.Ha elmegyek dokihoz és ezt kérem akkor megnézik?

Spirált nem szeretnék.

Ha fogamzásgátlot szednék mondjuk 3 honapig,az helyretenné a mensit,utána könnyebb lenne teherbe esni?Vagy meddig kéne szedni?

6. Heni86 (válaszként erre: 2. - Fd8e423e9e)
2010. jan. 25. 22:15
Ebben van valami! Mielőtt terhes lettem 15kg-ot fogytam és 3 hónapig rendszeresen 28 napra jött meg a mensim. Aztán jött is a kisfiam. Szóval én is kicsit a fogyásnak tudtam be a sikert!
2010. jan. 25. 22:06

Szia!


Nekem is hihetetlenül rendszertelen a mensim már az első vérzés óta sajnos. :( Kisfiam is emiatt fogant meg 2 év után. Szóval nekem semmi más nem segített csak a fogamzás gátló pedig rengeteg dokit végigjártam. Most szülés után a spirált választottam de sajnos ugyanúgy kiszámíthatatlan a dolog. :( De a kaparást még soha senki nem említette mint megoldást... Érdekes. Nem tartom valószínünek hogy bármiben is segítene! Sőőőt...

2010. jan. 25. 22:06
Mivel a méhnyálkahártya valószínűleg nem fejlődik megfelelően, ezért távolítják el időnként. Ez tulajdonképpen egy olyan művelet, mint az abortusz, abortum nélkül. A méhszáj-nyak-csaktorna sajnos megsérülhet a beavatkozások miatt. Nekem rendszertelen végzések miatt többször is csinálták. A végeredmény a méh eltávolítása lett. Innen már nincs comment, csak tény. Talán megoldás lenne átmenetileg a spirál, hogy ne kemikáliát használj. És így regenerálódna is a szervezeted. Aztán levetetném, 2-3 hónapig nagyon vigyáznék, szednék terhesmama vitamint és utána mindent bele!!
3. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Dadianya)
2010. jan. 25. 22:04

Szia!

Én olyat hallottam akinek azért csinálták, mert túl erős volt a menszije. Nézetted már a hormonjaidat, talán az okozza a bajt.

2010. jan. 25. 22:02
nem tudom, hogy mit értesz rendszertelen alatt, de nekem pl. a fogyás után rendeződtek a problémáim
2010. jan. 25. 21:58

Sziasztok!

Arrol szeretnék kérdezni,hogyha rendszertelen a mensi és nem akarok fogamzásgátlot szedni,mert gyereket szeretnék,akkor az egészségügyi kaparás segithet a dolgon?Van már egy 4 éves kisfiam,aki császárral született.

Van köztetek olyan aki hasonlo cipöben jár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook