Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Refluxosok, segítenétek? fórum

Refluxosok, segítenétek? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 27. 16:22

Adalékok nélkül


El kell fogadnunk, hogy az orvostudomány és az egészségügy csak bizonyos korlátokon belül segíthet rajtunk, és nekünk is meg kell tennünk a magunkét a jó közérzetért, összegezte a tapasztalatait Hajna Csongor, marketing-kommunikációs szakember, aki fiatalkora óta küzd táplálkozással összefüggő allergiás panaszokkal. - Éveken keresztül éreztem étkezés után erős szívdobogást. Az általában enyhe, de néha igen kellemetlen rosszullét nagyjából negyedórával az étkezés befejezte után kezdődött, és gyakran másfél óráig is eltartott - magyarázza.


Aztán hosszasan beszámol az allergiavizsgálatokrór, diétás naplókról. És orvosokról, akik minden tőlük telhetőt megtettek, szinte az összes diagnosztizálható érzékenységet vizsgálták rajta, mégsem találtak semmit. Felvetődött, hogy a tünetek lelki gondokra vezethetők vissza, de a jelenség annyira szorosan kötődött étkezéshez és bizonyos élelmiszerfajtákhoz, hogy ezt a lehetőséget csaknem teljes biztonsággal kizárták. A panaszok továbbra is jelentkeztek, ezért Csongor - okulva a dietetikus tanácsából - saját kísérletbe kezdett. Naplót vezetett arról, hogy pontosan milyen ételek fogyasztása után érzi rosszabbul magát. Meglepő eredmény született: a szívdobogást feltehetőleg a kenyér, pontosabban a kenyérben található valamelyik adalékanyag idézi elő.


- Hangsúlyozom - mondja Csongor -, hogy nem vagyok orvos, és klinikailag nem sikerült a jelenség okát azonosítani, mert csak bizonyos tesztek állnak rendelkezésre. Az biztos, hogy nem vagyok érzékeny a lisztre, és a „rendes" kenyér alkotóelemeire. Az otthon sütött kenyérből például bármennyit ehetek, semmi bajom nem lesz tőle - állítja.


A gyanú akkor terelődött az „E"-kre, mikor Csongor rábukkant egy olyan, boltban kapható, barna rozskenyérre, amelyik ehetőnek bizonyult neki. Utánajárt a kenyér gyártójának, és kiderült, a pékségben nem használnak adalékanyagokat...

28. 5236d12e25 (válaszként erre: 27. - Gliadin)
2012. szept. 26. 10:49

Azt most pontosan nem tudom, mivel a leleteim nincsenek nálam jelenleg épp külföldön vagyok. 6x voltam vérvételen és legalább 6-7x belgyógyászaton, széklet mintát is 2x kellett leadnom.Gasztroenterológián is 3x voltam.

Röntgenen, ultrahangon, hasi ct-n. Belgyógyszaton néztek egy gyors szívvizsgálaot is, hogy nem e kell mennem külön kardiológiára, de oda nem kellett.

2012. szept. 26. 09:49

A máj megnagyobbodása a méreganyagtól lehet amit beviszel, és mivel nem tudják mi okozza így még kerülni sem tudod sajna (((:


Fruktózt,szorbitot is néztek nálad?

26. 5236d12e25 (válaszként erre: 25. - Gliadin)
2012. szept. 26. 07:57

Baranyában lakom, Mohácson kezdtem majd Pécsen is voltam. 1 év orvostól orvosig járkálstól belefáradtam az egészbe hogy döfködnek szúrkálnak mintát vesznek innen onnan eredmény nélkül. Jelenleg pedig küldöldön dolgozom havi váltással így meg még nehezebb elindulni ismét orvoshoz.

Ami biztos hogy van valami, mert nem jó kedvéből fáj az oldalam.

Tegnap sokat gondolkoztam és eszembe jutott hogy 1 valami volt amit találtak még de azt se tartották lényegesnek. A májam eléri a borda ívet kicsit megvan nagyobbodva, ami nem tudom hogyan hisz egyáltalán nem alkoholizálok.

2012. szept. 25. 21:08

Van gasztroenterológusod? Keresd fel mert ez nem ki mit tud. Lehet bár mi ételfesték adalék stb...


Hogy valami van az egészen biztos.


Mem egyszerű a Táplálék allergiára rá találni, mi 3 és fél évig futottuk a köröket.(((:


Most 16 éves lányom már majdnem feladta az orvostol orvosig járást.


Pesti klinikák, Dunaújváros, Fehérvár, stb..

2012. szept. 25. 20:26
MÉg azt is nincs e élősködő.
23. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - Gliadin)
2012. szept. 25. 20:25
Azt is néztek, autoimmun, allergia, fetőzés baktérium.Mindent mindent mindent és minden negatív. Ezért vagyok teljesen tanácstalan mert az oldalam fáj,napi 2-3x van hasmenésem és maximum 1x van normális székletem ez mellett, és még se fogyok egy dekát se.
2012. szept. 25. 20:22
lányom tej intolarenciás és coeliákiás, savlekötőt kapott gyomor tályi fájdalmai miatt, majd helikobakter pilory baktériumot is igazoltak nála.
2012. szept. 25. 20:17

Coeliákiára néztek?? Az egy autoimmun betegség =glutén érzékenység.


Nem azonos a lisztérzékenységgel ami allergia.


Egy speciális vérvétellel nézik, EMA és laborban nem vehető le, csak speciális intézményben vagy kórházban.

20. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - 04d410066e)
2012. szept. 25. 18:50

Az IBS-t most hallottam először.Azon kivűl hogy kiderült a pajzsmirigy alulmüködésem, és más hormon probléma, egyszerüen semmit nem mondtak. Minden negatív, jó.

Nos a stresszt emlegették hogy LEHET de mint írtam már azóta sok minden változott pozitív irányban tehát lénygesebben kevesebbet stresszelek mint 2 éve amikor elkezdődőtt.

19. 04d410066e (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2012. szept. 25. 18:10
Stressz? IBS? ERre mit mondtak?
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - Gliadin)
2012. szept. 25. 18:09
Vérvétel is volt, és diéta is, tehát, kerültem a tejtermékeket, a lisztes dolgokat, és epe kímélő diétát is tartottam. 1 éven keresztül jártam orvostól orvosig. Belgyógyászat vérvétel röntgen, hasi ct, gyomortükrözés, nőgyógyászat, urológia.. sehol semmi lényeges ami ezzel füghetne őssze..
17. gliadin (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2012. szept. 25. 17:25

Az nem jelent semmit sajna(((:


Lányom tej intoleranciás, vagyis nem allergiás IgE vérvétel negatív de sajna élete végéig kerülnie kell a tejszármazékokat((:


Az intolerancia vérből nem mutatható ki((:

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Gliadin)
2012. szept. 25. 16:17
Ezt is kizárták.
15. gliadin (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2012. szept. 25. 14:05

A hasmenés minden bizonnyal táplálék allergiára utal.


Sok esetben a tejtermék, vagy lisztérzékenység a kiváltó ok.


Irány a gasztroenterológia!!!

2012. szept. 25. 11:03
Az epémmel sincs gond, tartottam már külön ilyen kímélő diétát is de ugyan úgy fájtam a másik oldalt.
13. bnedora (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2012. szept. 24. 17:39
Bocsi elírtam, most máshol jár az eszem. Jobb oldali borda alatt van az epe.
12. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2012. szept. 24. 17:27
Nézesd meg agad kardiológussal.
11. addy
2012. szept. 24. 17:19
Bal bordaív alatt szerintem nem lehet epe, az a jobb oldalon van. Bal bordaív alatt nekem fájt már jó párszor, de amiatt egy foltot okoltak, a tüdőmön visszamaradt valami egy korábbi tüdőgyulladásból, és ezt röntgen mutatta ki. Kaptam rá antibiotikumot, és azóta nincsen.
2012. szept. 24. 17:14
Nekem is volt reflux betegségem.Venter gyomorsav ellenálló tabletta megszüntette az okokat.Azóta panaszmentes vagyok!
2012. szept. 24. 17:14
Most mennem kell késöbb válaszólok. Köszönöm az eddigieket.
2012. szept. 24. 17:12

Amikor először jelentkezett azt hittem csillagokat látok, annyira fájt mintha egy égő kést döftek volna belém, és teljesen mindegy volt ülök állók csinálok épp valamit vagy sem.

Minden nap iszok aktimelt, eszem sok zöldséget, gyümölcsöt igaz abban elég válógatos vagyok.

2012. szept. 24. 17:10
Én epére gondolok, mert az a bal bordaív alatt szokott fájni. Különben mostanában én is hasonlóakat észlelek magamon.
2012. szept. 24. 17:09

Gyomortükrőzésen csak refluxot állapítottak meg gyulladást nem.

Az oldalam pedig még mindig fáj, ami eléggé idegesítő.

Ha jól vissza emlékszem már tini korom óta volt reflux gondom de soha nem fájt az oldalam, viszont bő 2 éve elég rázos évet zártam és elég sokat stresszeltem talán akkor jött az oldal fájdalom.

Viszont és főleg az elmúlt 4 hónapban nyugodtabb vagyok de még mindig fáj.

5. 04d410066e (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2012. szept. 24. 17:09
És ott mit mondtak a bordaív alatt fájdalmadra? Azért ez inkább orvosra tartozik. Sajnos én is rengeteget küzködök refluxszal, de nem fáj a bordám alatt, és hasmenésem sincs.
2012. szept. 24. 17:07

Nekem eléggé IBS gyanús is vagy, főleg a hasmenés miatt is az eszembe jutott.

Stresszes az életed?

3. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Gliadin)
2012. szept. 24. 17:07

Annak ellenére hogy minden nap 1-2x van hasmenésem egyáltalán nem fogyok, inkább egyszerűen olyan mint a víz.

Voltam belgyógyászaton először chrom betegségre gyanakodtak de kizárták, és mivel a béltükrözés volt az egyetlen amit nem vállaltam be így az időszakos bélgyulladást nem tudták kizárni.

Nincs haspuffadásom.

2012. szept. 24. 17:03

Szia!


Több mint valószínű hogy a bal bordaív fájdalom a gyomor bántalom (gyulladás) mely oda sugárzik ki.


A hasmenésed színe sárgás színű és zsírfényű??


Haspuffadás nincs? esetleg fogyás??

2012. szept. 24. 16:58

Tudom van egy csomó fórum, de mind halott.

Kérdésem az lenne hogy nektek szokott e fájni bal borda ív alatt?

Már lassan 2 éve fáj az oldalam, hol erősebben hol kevésbé, függetlenül attól mit ettem, van e túlzott gyomorsavam.

Naponta 2-3x is elkell mennem nagy wc-re és javarészt hasmenésem szokott lenni.

Már rengeteg kivizsgáláson voltam sehol semmit nem találtak a refluxon kivül és a hormon problémámon.

Azt se mondhatom hogy nap mint nap őssze zabálok mindent, inkább többször eszek kevesebbet. Szerencsére mostabában ritkán van túlzott savam, viszont az oldalam állandóan fáj, érzékeny.

Előre is köszönöm, késöbb tudok írni ismét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook