Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rájöttem, hogy azért nem szeretek gyógyszert feliratni,... fórum

Rájöttem, hogy azért nem szeretek gyógyszert feliratni,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2023. febr. 11. 10:12
Ezt nem értem..
24. Főnix3 (válaszként erre: 20. - Globus)
2023. febr. 11. 10:11

Sokszor nincs, aki az idősekkel beszélgessen, de ha kiöntheti a lelkét, megkönnyebbül. :)

Angliában is ez a szokás. Nem panaszkodunk. Max annyit mondunk "Nem vagyok olyan jól." Van, hogy akkor megkérdezik mi a gond, de ennyi. :) Felületesnek tűnik, de mégis jól esik. :)

2023. febr. 11. 10:11
Van itt mindenféle ember amit el tudsz képzelni.
22. csemár (válaszként erre: 22. - Vigyefene)
2023. febr. 11. 10:10

No ugye!

És panaszkodós ámerikaiak vannak-e?

21. globus (válaszként erre: 21. - Csemár)
2023. febr. 11. 10:07
Nem látok összefüggést. Amióta élek, mi "olyanok" sosem voltunk.
20. globus (válaszként erre: 15. - Főnix3)
2023. febr. 11. 09:56

Nálunk ha valakitől megkérdezik, hogy hogy tetszik lenni, és ez érvényes a boltra, utcára, templomra, piacra, bármilyen helyszínre, parttalan panaszkodásba torkollik a válasz 🙂

Gyakran csodálkozom, amikor amerikai filmeket nézek: Hogy van? Köszönöm szépen és ön? Én is jól vagyok, köszönöm.

Magyarországon ez a párbeszéd elképzelhetetlen.

19. gigi> (válaszként erre: 17. - Bozsu55)
2023. febr. 11. 09:52
Ott ahol én vagyok két asszisztens van. És mikor a tizedik hívás, mondjuk másfél óra múlva az elsőtől történik, már igen idegesítő.
18. gigi> (válaszként erre: 16. - Tien)
2023. febr. 11. 09:50
Cetirizin nem vény köteles.
17. bozsu55 (válaszként erre: 9. - Gigi>)
2023. febr. 11. 09:44

Az emberek egyrésze nem tud alkalmazkodni...


Tegyük fel minden működik rendesen, az asszisztens épp EKG -t készít,nem tudja felvenni.

Voltam ilyen szituációban,ezért ha lehet nem hívom telefonon. Email vagy postaláda.4 alkalom egy évben.

16. tien
2023. febr. 11. 09:16

Nálunk is postaláda ,felírják a felhőbe ês kiváltom.

Bár voltak érdekes dolgok.Kaptam már így cetirizint, fájdalom csillapítót stb..😁

Végül is , férjem allergiás.De honnan tudta a doki?

15. Főnix3 (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. febr. 11. 09:10

:(

Szomorú. Ezt pedig nem lehet a pénztelenségre fogni.

Emberségesség vagy van, vagy nincs. olyan egyszerű pedig. Csak egy mosoly és egy egyszerű kérdés már elég.

De rég láttam Kati néni, hogy tetszik lenni? Lehet segíteni nem tudsz ugyan rajta, de hozzá járulsz, hogy annak az embernek egy picivel szebb legyen a napja. :)


Persze manapság valahogy így zajlik..


Orvosi rendelő

-De rég láttam Kati néni!

-Beteg voltam angyalom.

14. timycat (válaszként erre: 13. - Főnix3)
2023. febr. 11. 09:02

"Mindenkinek van felettese, néha érdemes megkeresni, ha nem megfelelő a bánásmód."


Magyarországon az egészségügyre is nagyon igaz, hogy a fejétől bűzlik a hal.

13. Főnix3 (válaszként erre: 9. - Gigi>)
2023. febr. 11. 08:55

Pedig értetek, miattatok vannak ott!

Csak ugye manapság az empátia kihalóban van,minél kiszolgáltatottabb valaki, annál szarabbul bánnak vele.

Nem lehet ezt jelenteni?

Nagyon érdekes volt nekem is legutóbb a dolog.

Felhívtam otthon egy kórházat,nagyon unott, lekezelő volt a nő, meg számonkérő, hogy ott kellene lennem, mondtam Angliából hívom,úgy kicserélte a hangszínét, hogy el sem hinnétek, pedig ugyan azaz ember voltam. Persze a beszélgetés elején már felhúzott.

Miért nem tisztelik az embert? Tök mindegy melyik társadalmi rétegről beszélek, mikor valaki gyenge, beteg, idős, jól esne pár kedves szó.

Bár biztos összekapnák magukat, ha panaszt tennétek az ilyen dolgozókra.

Mondjuk én jelenetet rendezek ilyenkor. Volt már kitörésem bankba,boltban,vérvételnél, minden esetben tőlem kértek elnézést, bár szerintem csak, hogy lenyugodjak és elhúzzak a csudába.

Mindenkinek van felettese, néha érdemes megkeresni, ha nem megfelelő a bánásmód. A felettes nem fogja azt mondani, hogy "Piroska nem azért van itt, hogy kedves legyen",ha mégis, akkor ennek az embernek is van felettese. :)

2023. febr. 11. 08:48
nyugodtak vagyunk' csókolom!
2023. febr. 11. 08:47
Mindenki nyugodjon meg, elintézem e-mail útján, szedem is rendesen, de akkor is bennem van, hogy nem akarok alkalmatlankodni.
2023. febr. 11. 08:46
Nalunk a covid ota e-mailen is lehet kérni a megszokott gyogyszereket. Nincs lehetoseg ilyenre? 24 oran belul valaszolnak, es a felhobe felteszik.
2023. febr. 11. 08:29
Néha tényleg kínos. Főleg mikor már vagy tizedik alkalommal hívod őket, és akkor méltóztatik bele szólni unott hangon. Vagy mikor te hívod és hallod, hogy túl oldalt felveszi és azonnal lerakja. Vagy mikor fél órán át foglalt mert félre rakják. Ilyenkor tényleg érezheti az ember, azt hogy zavar!!
2023. febr. 11. 07:45

Sajnálom, hogy így érzel!

Azért vannak ott, mert dolgoznak, hogy neked segítsenek. Neked szükséged van a gyógyszereidre, ne szégyenlősködj, utánad kapják a pénzüket.

Éreztetik veled , hogy zavarod őket?

7. c7e2a207e8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 07:37

Hogy érted ezt?

Telefonon, vagy a rendelőbe menni?

Ha rendszeresen kell szedned a gyógyszert, hogyan oldod meg a felíratást?

6. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 07:21

Diszpécser nincs, aki felveszi az igényeket?

Gyorsan bediktálod a neved, adataidat, kérésedet, 20 mp alatt megvan.

Ha valaki akkor találgatja ki, hogy mit szeretne, azt sehol nem szeretik.

Kérhetsz 3 havit.

5. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 07:17

Az a dolguk,ezért (is) vannak ott.

De meg tudod oldani például ha személyesen nem akarod,akkor papírra írod,bedobod a postaládájukba.

Én leginkább így teszem.

4. Józsibirka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 07:15

Nálunk külön van gyógyszetírási idő,


Fél nyóctó kilencig, 9 re jön adoki (ha gyön) akkor kezdődik a rendelés .

Telefonon is lehet iratni a megszokott gyógyszereket!

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2023. febr. 11. 07:12

A rendelést.

Tudom, ütött dolog.

2023. febr. 11. 07:03
Zavarni? Kit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook