Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PTX (légmell) utáni terhesség és szülés fórum

PTX (légmell) utáni terhesség és szülés (beszélgetős fórum)


10. Carillon (válaszként erre: 5. - Morzsa77)
2015. dec. 2. 16:09
Szia,most csatlakoztam erre az oldalra,hátha valaki a PTX témában érdekelt.Nekem csak annyi lenne a kérdésem feléd-felétek,hogy a műtét után mennyi idővel jött újra elő?Nálam kb.5x fordult elő a bal oldalon a spontán partialis PTX.amire megműtöttek.Hála égnek nem kellett a mellkasomon vágni Vats technikával sikerült megoldaniuk(3 db 4-5cm-es vágás)Fogalmuk sincs mitől jön elő.3 Tippük volt rá:trauma azaz baleset kizárva,tehát nem közvetlen ért,így maradt a genetikai ok,lábon kihordott tüdőgyulladás következménye és a vírusfertőzés,amit Én személy szerint maximálisan 0% esélynek vélek.Szóval 2014.augusztusában műtöttek bal oldalon,azt ígérték,hogy ott nem jön ki újra,de azt is mondták: mivel minden betegség szimmetrikus ezért a jobb oldalon várható.Most 37 éves vagyok és a közeljövőben szeretnék még egy gyerkőcöt :) Amire kiderült,ergo észrevették a betegséget az 5 évbe telt nekik,ennyit vesztettem azt meg el sem merem mondani mennyire hülyének néztek amikor említettem,hogy érzem a folyadékot a mellkasomban..Szóval dióhéjban mire számítsak? Tudom,hogy nem vagyunk egyformák,csak Nálad-nálatok hogy történt ha esetleg megosztanád azt megköszönném. Ja és annyit röntgeneztek meg átvilágítottak,hogy már szinte világítok a sötétben, egy atomreaktor alappillére is lehetnék :) A Ct-re meg szinte hazajárok :)
9. Ketrin88 (válaszként erre: 8. - Hercegnort)
2015. júl. 30. 12:29

Szia!

Szerintem fogj meg minden ezzel kapcsolatos leleted, ha esteleg lehet akkor a problèmás röntgen leleted kèrd ki a kezelõ kórházadból.

Szent János kórház pulmonológiai fõorvosát, Komáromi professzorát kersd meg.

Õ a legjobb a tèmában szerintem.

Fordulj hozzá nagy bizalommal, rendes, profi szakember.


A Sote 1en született meg a Lánykám, szèpen varrtak, problémamentes császárom volt az orvoscsoportnak köszönhetôen.


Mikorra várható a Kincsed?

Hol szülsz?

Hol kezeltek?


Sok sikert ès olyan szèp szülèsèlmènyt kìvánok, amit èn kaphattam ;)

8. hercegnort (válaszként erre: 7. - Ketrin88)
2015. júl. 24. 15:00

Szia Ketrin88!

Nagyon érdekelne, hogy hogyan jártad ki az orvosoknál a császárt? Még bőven a szülés előtt állok, de nekem álmomban volt egy spontán PTX-em, két éve, műtéttel mindennel, nem szeretném ennek kitenni magam újra. Érdekelne az orvosok hozzáállása is... Remélem jól sikerült minden és jól vagytok! :)

Üdv

2015. febr. 19. 17:20

Tényleg köszönök Nektek mindent!


Végre én is megkaptam a zöld utat mégis a császárhoz! Meg kellett találnom hozzá a megfelelő szakorvost!


Megnyugodtam nagyon, hogy tuti biztonságban leszünk és nem lehet semmi baj :D

6. Ketrin88 (válaszként erre: 5. - Morzsa77)
2015. jan. 29. 09:59

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Az a vége, hogy a egyik dokitól se kapok papírt, hogy császár legyen. Olyan dokinál szülök, aki be tud csövezni ha kell szülés után, a szülés alatt meg ki lesz készítve az oxigén palack. Mèg úgyis lehet mûtõbe vinni szerintük. Próbálnak a természetes élményeket megadni. Majd jùliusban megmondom mi lett a tuti.

2015. jan. 24. 14:45
Szia! Nekem 17-18 éves koromban több mint 10 spontán ptx-em volt. 4szer operáltak, mert volt úgy, hogy már az operált oldalamon is újra előjött. Végül úgy oldották meg a problémát, hogy eltávolították a mellhártyámat. Nekem akkoriban a mellkassebész már mondta, hogy a spontán szülés az felejtős, így amikor 26 évesen terhes lettem, ez számomra nem is volt kérdés. Sajnos aki operált az időközben külföldre költözött, így erről szakvéleményt nem tudott adni. Tőlem kért a nőgyógyász szakorvosi javaslatot. Nekem is ez a tapasztalatom, hogy ideoda küldözgetnek, nem merik felvállalni, hogy akkor most mi is legyen. Aztán végül kaptam javaslatot egy intenzív osztályos orvostól, aki anno kezelt. Epidurális érzéstelenítéssel szültem, a terhesség, illetve a szülés is problémamentes volt. Szülés után viszont nagyon fájt a jobb vállam, szinte ptx szerűen. Persze szólni nem szóltam, aztán pár nap múlva elmúlt. Az egyik barátnőm 2 spotán ptx után szintén csak császárosan szülhetett. De ha jobban belegondolsz ez teljesen jogos, hiszen mit tudnának kezdeni egy szüléskor kialakult akár totális ptx-el? Életveszélybe kerülnél Te is meg a babád is! Szóval én inkább a biztonságosabb császárt ajánlanám! Remélem tudtam segíteni, Minden jót kívánok Nektek :)
2014. dec. 28. 16:47
Ahány doki annyi félét. De leginkább egymáshoz küldenek. Nem merik vállalni a felelõséget.
2014. dec. 28. 14:21
Orvos mit mond?
2014. dec. 28. 13:56

Sziasztok!


26 éves vagyok 2 spontán ptx van mögöttem. 1,5 éve volt az utolsó. 12 hetes terhes vagyok. Tudom, hogy a terhesség alatt ha óvatosabb vagyok, nem lesz baj.

Szerintetek van esélyem spontán szülésre?


Köszönöm a válaszaitokat!

2014. dec. 28. 13:52
PTX (légmell) után a terhesség és szülés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook