Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Psoriasis/Pikkelysömör fórum

Psoriasis/Pikkelysömör (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
93. Akinom-rock (válaszként erre: 92. - Veronika27)
2011. dec. 18. 22:43

Nekem jó, nem tüntette el, de halványult és nem esett vissza a bőröm. Szteroidos krémekkel (elosalic) visszaszorítottam, hogy ne legyen olyan hű, de vastag a pikkely és ne legyen vörös se, utána azzal kentem és zuhanyoztam.

Az a baj vele nekem, hogy 250 ml és 4 ezer forint kb a gyógyszertárban, nekem meg az egész testem tele van, így 1 hét alatt kb. majdnem elfogyott az egész. :(

Amit a pikkelyekre ajánlani tudok az az Urea nevű összetevő (10%-os amit használok, másik neve carbamid), iszonyatosan száraz bőrre van, nekem remekül átáztatja a pikkelyeim, pláne, ha gyógyszertáros keveri ki, de akkor bőrdokivel fel kell íratni. Babe termék 500ml és kb. 4 ezerért lehet megvenni ezt is. (ne vegyétek légyszi reklámnak, csak segíteni szeretnénk egymásnak, köszönöm!)

2011. dec. 18. 21:47
Én már megrendeltem a Psoriodermet, 1-2 hét és ki is próbálja a férjem. Kíváncsi vagyok, hatni fog-e neki...
91. Akinom-rock (válaszként erre: 84. - T.Ili)
2011. dec. 18. 17:28

Nem kötekedésképp, én mentem volna strandra, de nem engedtek!

Biztos, ami ziher, írtam e-mailt, hogy ugyan ne ott derüljön már ki, amikor már ott vagyunk, kaja, minden összepakolva.... És azt írták vissza, hogy mások nyugalma érdekében ne menjek inkább! :(

Balatonra lementem, na ott mert volna bárki is szólni nekem!

90. AAlexa
2011. aug. 31. 09:33

Nekem 20 éve van. . rendben tartom. . hajas fejbőrön kezdődött. . elindult a bőrömre is , de elcsíptük időben. Azért írok, mert minden tanács jól jöhet. .


Persze mi is próbáltunk mindent kezdetben. . a csúnya zsíros krémektől a hajszeszig. . de aztán rátaláltam 2 dologra, amit 15 éve használok és karbantart. De először hagy mondjam el, hogy megfelelő táplálkozás nélkül soha nem fog enyhülni. Nem diétát mondok, hanem odafigyelést. Olvassatok erről. . az egyszerű cukrokat, fehér lisztet, pancs tejeket és a sok állati fehérjét le kell csökkenteni. Sütik, pékárú, üdítők. . Ez már eleve sokat segít. A napozás kis mértékben is. Tengeri sós levegő tuti. Stressz minimalizálása tuti. És a sok vegyszer, amit a hajsamponokból, kondicionálókból, mosóporok, öblítőkből és testápolókból. . kap a szervezeted. A pikkelysömört úgy kell elképzelni, mint egy allergia és anyagcsere betegség. A szervezetednek elege lesz a sok allergénből. .

Ezeket most 70%-ban érzem, hogy befolyásolja majd a tünetek előjöttét.


Én arra jöttem rá, ha 3-4 naponta mosok hajat Squa-med samponnal, akkor már az is egész rendben tartja a fejemet, ha a táplálkozásra és a stresszre odavigyelek. Én ezt használom már 15 éve. Sokáig egy gyógyszert alkalmaztam sajna, de ez is bejött. Nem ajánlanám, hogy rászokj, de elmondom, mert sokat segít: Diprosalic oldat a neve. Ez egy szteroid oldat. Csak akkor használom, ha elkezd viszketni a fejem, vagy ha látom, hogy egy két helyen jönnek a korpák. Nagyon bejött ez 2 szer, de most az dolgozom, hogy a szteroidosat helyettesítsem. Dr. müllernél vettem teafa olajat és azt higítom vízzel, és használom a fejemre, mint ahogy a Diprosalic-t. Eddig bevált. De továbbra is a kénes Squa med sampon 3 naponta a döntő és a táplálkozás.

Remélem tudtam segíteni. .

Egyet még kifelejtettem. A hajmosást úgy végzem, hogy először megmosom a hajam egy normál samponnal, de már ezt is ki akarom cserélni egy természetesre. Lehetne előmosás nélkül is használni, de így gyorsan fogy a drága sampon. Aztán megmosom a fejem a Squa-meddel. Jól bele maszírozom a fejembe és várok 6 percet, amíg érzem, hogy beledolgozta magát. Ez a legfontosabb. Várni, hogy beszívódjon.

Aztán öblítés. Amit már nem a pacsulikkal, hanem pici ecetes vízzel végzek. Bele egy csepp illóolaj illatnak. Nem kócos, nem büdös és természetes kondiciónáló.

89. Álomvirág1 (válaszként erre: 85. - 03e8385f6c)
2011. aug. 25. 09:36

Na igen. Édesanyám mániás depresszióban szenved, amit muszáj! gyógyszerrel kezelni, különben nagyon-nagyon rossz a helyzet. A depresszió, valamint a gyógyszerek erősítik a pikkelysömör tüneteit, így semmi tünetmentesítő dolog sem tudja kifejeteni a hatását, és emellett a gyógyszerektől hízik is.

Ez van már 25 éve... És mivel a gyógyszerek gerjesztik a sömört, pl. a biológiai terápiát sem kapja meg, mivel azt mondják felesleges.

Nagyon bonyolult és sza* egy helyzet. :(

88. bariba
2011. aug. 18. 14:44

_8888__

__________________8888___

__________________8888___

__________________88888__

__________________88888__

_____888888888888888888__

______8888888888888888___

____888888888888888888___

_____88888888888888888___

____888888888888888888___

_____88888888888888888___

________88888888888888___

_________8888888888888___

_________8888888888888___

87. 03e8385f6c (válaszként erre: 86. - Ina87)
2011. aug. 12. 08:44

Attól függ milyen mértékű a panasz.

Alapvetően ez egy fehérjelebontási rendellenesség és az immunrendszer legyengülése miatt lángolnak fel a tünetek. Az, hogy a bőrön mi jelenik meg egy dolog, mert bizony nekiesik az ízületeknek is és a reumatoid artritisz mozgásszervi rendellenességekhez vezet.


Otthon megnézem amúgy mi az angol cucc neve és fölteszem ide a forrást is.

86. ina87
2011. aug. 9. 00:01
esteleg van valami megoldás rá gyogyszer?
2011. aug. 6. 06:12

Sziasztok!


Pszichoszomatikus alapokon kell keresni a megoldást.


Én Szegedre költöztem és itt a klinikán tettek viszonylag rendbe - egy kedves barátnőm itt belgyógyász doki, az agyturkáló kollégája foglalkozott a fejemben uralkodó káosszal.


A hosszú időn keresztül tartó stressz és idegi megterhelés hazavágta az immunrendszeremet és először psoriasis, majd egy herpeszvírus is felbukkant bennem - ezt az elvégzett tesztek és vizsgálatok minden kétséget kizárólag kimutatták.


Ahogyan lassan haladok az agyam teljes kitakarításával és az életem rendbetételével csodák csodája múlnak a tünetek.


Találtam Brightonban egy olyan homemade készítményt ami a bőrtüneteket 90%-ban eltünteti, de mivel heti max. 1 alkalommal eszem húst, az állati fehérjét pedig teljesen kerülöm, így a pikkelysömör másik kiváltó okát a fehérjeszintézis-zavart is teljesen kiiktattam.


Nekem mondjuk csak pár foltom van a hajas fejbőrön és az egyik kezemen, tehát nem vészes egyáltalán már.

Ez először a fejünkben kell kezelni, majd az emésztőrendszerben.

Nekem működik!

84. t.Ili
2011. jún. 29. 22:16

Ezt találtam,hogy pár szót beütöttem a guugliba:)


Új eljárás a pikkelysömör ellen Miskolcon is


Miskolc - Több mint kellemetlen betegség. Sokan meg sem kockáztatják, hogy elmerészkedjenek vele a strandra. Pedig nem fertőz...

(1 hozzászólás)


Nem mindenki tudja, hogy van ellene új kezelési eljárás, méghozzá ígéretes. Ráadásul Miskolcon is elérhető. Olvasóink is érdeklődtek arról a több médiumban bemutatott új kezelési eljárásról, amellyel csaknem mindenkinél tünetmentessé tehető a pikkelysömör. S bár ez a kezelés sem jelent gyógyulást, aki tudja, mivel jár ez a betegség, az megérti: ez az eredmény micsoda pálfordulást jelent a betegek életében.



Bármikor jelentkezhet


A pikkelysömör gyulladásos bőrbetegség, amit az immunrendszer fokozott aktivitása okoz. A hámsejtek osztódása foltokban felgyorsul, ami pikkelyes hámlással jár. Az európai lakosság 1-2 százaléka szenved benne, jelentkezhet csecsemőknél, de bármely életkorben. A szakma I-es és II-es típus Psoriázist különböztet meg, aszerint, hogy a 40. életév előtt vagy után jelentkezett-e.


- Az én betegeim között olyan nem volt, aki a tünetek miatt öngyilkosságot kísérelt volna meg, de a kiközösítettség érzése miatt sokan válnak befeléfordulóvá, s nyúlnak az alkoholhoz – mondta dr. Károlyi Zsuzsánna főorvos, a Miskolci Semmelweis Egészségügyi Központ Bőrgyógyászati Osztályának vezetője.


Régebben csak a helyi kezelés állt rendelkezésünkre, amit a kóros bőrfelület kenőcsözése (a teljes testfelület 10 százalékát nem meghaladó esetekben) jelentett, illetve kiterjedtebbeknél a fényterápia. Ezeket egészítették ki a belsőleg alkalmazható gyógyszeres kezelések, amelyek egy része az immunrendszerre ható, más részük cytosztatikus gyógyszerek szedéséből áll. A betegek egy részénél a hagyományos módszerek nem hoznak jelentős eredményt, illetve a betegek elégedetlenek vele. Főként a férfiak idegenkednek a kenőcsöktől, emellett a gyógyszeres kezelések mellékhatásaként egyes szervek megbetegedhetnek (ennek kiküszöbölésére szokták váltogatni az egyes gyógyszereket). Érthetően nagy áttörést jelentett a Magyarországon pár éve alkalmazott biológiai terápia, amelyet 7 kiemelt centrumban alkalmaznak, ezek egyike a miskolci.


- A hatásmechanizmusa teljesen új: a bőr alá befecskendezett vagy infúzióval bejuttatott szer blokkolja a gyulladáskeltő anyagot, így jelentős részben teljesen megszünteti a tüneteket. Nem károsítja a szerveket, viszont az esetleg szervezetben lappangó fertőzéseket (mint TBC, hepatitits) vagy az autoimmunbetegségeket felerősítheti, épp ezért nagyon alapos kivizsgálásnak kell megelőznie a terápiát – figyelmeztetett a főorvos.

Börtönből szabadulva


A tünetmentesség csak a kezelés idejére érvényes. Rendkívül költséges is, de az orvosilag indokolt esetekben 100 százalékig téríti az egészségbiztosító. S hogy megéri-e? A főorvos egyik fiatal férfibetege így fogalmazta meg a különbséget: „Mintha börtönből szabadultam volna ki.”


2010.07.15 15:19 borsod online


ÉM–SzK


Cimkék: bőrbetegség, dr. Károlyi Zsuzsánna, kezelés, Miskolc, pikkelysömör



Érdemes azt az egy hozzászólást elolvasni:(


[link]

83. t.Ili (válaszként erre: 87. - Editta16)
2011. jún. 29. 22:00

Sziasztok! Fél nyolckor kapcsoltam oda,de már a mi témánk lement:(((

Csak a telefonos kérdésekre válaszoltak a végén:(


Abból arra következtettem,hogy lehet ambulánsan,és otthon is alkalmazni,az injekciókat,mert egyszerűen,csak bőr alá kell beadni:)

Ahogy néztem a Duna tévé honlapot,később valszeg beteszik a videók közé,mert több családbarát műsort is meg lehet nézni:)

Hátha:)

Szerintem,ez a műsor is ismétlés volt,igaz,csak az utolsó témánál figyeltem fel az ismétlés jelre.


De ahogy te is írtad:

"Következő adás2011.06.29., szerda 07:40"


"Csütörtökön egy új eljárásról számolunk be a pikkelysömör gyógyításában,..."


Tehát az adás szerdán,de csütörtökön számolnak be???

82. Hannamami (válaszként erre: 73. - Akinom-rock)
2011. márc. 3. 22:03

Én egy mobilszolgáltatónál dolgozom, márkaboltban, folyamatosan emberek között sürgök-forgok, de eddig aki észre vette a fejemen, nem kérdezett rá, de azért a pillantásokból sok mindent ki lehet venni. :)

Van aki annyira buta, hogy hülyeségeket kérdez, vagy beszólogat, van aki egyből tudja, ők a szakavatottak és van a semleges, aki ránéz, látja hogy van ott valami rendellenes, de le..arja. :)

Egy szó mint száz, nekem még nem volt belőle gondom. Bár az én főnököm éppen nem tudja, de nem jelentene gondot ha tudná.

81. editta16 (válaszként erre: 73. - Akinom-rock)
2011. febr. 19. 19:54

szia ...nekem most mint irtam alább visszament , de a kezemen volt berepedezve.Irodán dolgozom nem zavar senkit. Vizont hobbiként kitanultam a körömépitést,hát azt nem hiszem hogy tudnám olyan kezekkel csinálni.

A konyhai munka nehéz eset, gumikesztyüben talán de az meg irritálja .

80. Akinom-rock (válaszként erre: 73. - Akinom-rock)
2011. febr. 19. 08:15

Erre kaphatnék választ? :)

Köszönöm! :)

2011. febr. 17. 22:23
Igen-igen, az izületi problémák nekem is ismerősek. :( A legjobbakat mindenkinek! :)
78. Akinom-rock (válaszként erre: 77. - Hannamami)
2011. febr. 17. 09:03

Nem értelek félre nyugi, ez nem szarkazmus volt, hanem irónia. :D

Amúgy létezik olyan, hogy viszi az egész fejbőrt. Sőt, amint írtam lentebb, volt egy csávó, akinek abszolút mindenét vitte, kezeit, lábait, fejét, hátát, hasát, körbe-körbe, ép bőrt nem hagyva maga után. :( Ő is tépte le egyben. Ráment az ízületeire is, na és csak az ilyen esetek kapnak biológiai kezelést... Jó, megérte türelmesnek lennem, mert tünet mentesíthető vagyok, de napi 6 tubus krémmel érték el, amit itthon nem tudok finanszírozni...

Bocsi, ha kötekedőnek tűntem! :)

Tünet mentesedést! :)

2011. febr. 16. 21:49

Kedves Akinom-rock ne érts félre, én mélyen együtt érzek azokkal, akiknek ilyen nagy felületen jön elő ez az alattomos nyavalya, én még a szerencsésebbek közé tartozom amiért csak 10-15 pici foltot kell hetente egyszer kenegetnem. Tudom.

Az ok, amiért a sztorimat leírtam, hogy valaki mondta, hogy a hajas fejbőrön nem jöhet elő úgy hogy az egész fejet befedje. Nos, nekem befedte, húsig jött le a bőröm, vérzett, berepedezett, tudom milyen szar dolog. Remélem ti akik sokkal jobban szenvedtek mint én, megtaláljátok egyszer azt a szert, kenőcsöt, teát, bármit amivel enyhíthetitek a tüneteiteket. Mégegyszer hajrá minden psorisnak! Reméljük egyszer még a TB is támogatni fogja ezeket a kezeléseket, gyógyszereket!!! :) Szép estét!

76. Akinom-rock (válaszként erre: 75. - Daizy)
2011. febr. 16. 16:28

Nem kell megijedni, igaz, ha nekem is pár foltként jönne elő és nem egész testen óriási felületet víve, ráadásul "pikk-pakk" tünet mentesíthetném, nem lennék ilyen negatív. :D

Kis mennyiségben nem árt a szteroid, de nekünk "durváknak" sajna igen, mert elképzelhetetlen mennyiségről van szó.

Engem kórházban 3 tubus kenőccsel kentek le 1 kezelés alkalmával, és 2 volt egy nap. Először pikkelytelenítő napokig, majd kevés gyulladáscsökkentővel keverve kaptam. Van szteroid mentes pikkelytelenítő, valami Carbamidos a neve, maszatos az írás a tégelyen nem bírom elolvasni rendesen, azt használjátok, nagyon-nagyon jó, első használatra fellélegzett a bőröm, ahol beszakadtam.

75. Daizy
2011. febr. 16. 14:06

Sziasztok!


Be vallom a z őszintét csak az utólsó hozzászólást olvastam el a Hannamamiét .

Szeretném én is mesélni nektek,próbálom röviden.


Nekem 15 évesen kezdett elő jönni a sömör a térdemen ,a könyökömön,és a hajas fejbőrömön.Nekem is a diprosalic krémet és oldatot írta fel egy doktornő.Elmondhatom,hogy hatásos nagyon ,igaz sokáig kellett kenegetnem ,de biztosan kijelenthetem,hogy hatásos.

Egyszer kipróbáltam egy olyat ,amit elvileg nem szabad,valahol olvastam azt hiszem a krémnek a papírján,hogy lekötni ne kössük le!Tilos!

de hát én egy ilyen vagyok,azért is.Bekentem a térdem a krémmel és tettem rá raktapaszt és lekötöttem folpack kal.Jól elzártam a levegőt ,húú lehet nem lett volna szabad!

De sokkal hatásosabb!Utána emlékszem már sokkal kevesebb gondom volt vele.

Aztán teltek múltak az idők ,nekem is volt ,hogy elő jött .Aztán most hogy vissza emlékszek,nekem is megszülettek a gyerekek,egyszerűen eltünt rólam ,azóta vissza se jött.Mintha sosem lett volna rajtam.

Van akinek állítólag a stressz is okozza.nem tudom.

Szóval nem kel ettől megijedni!Kellemetlen az igaz.De bízni kell,hogy elmúlik!

2011. febr. 15. 22:43

Sziasztok! Én még új vagyok itt, gondoltam megosztom veletek a történetemet, hátha valakinek hasznos lesz valami belőle. Nekem is adtatok pár jó tippet, amit előre is köszönök szépen! :)

Nos, 21 éves korom óta vagyok sömörös, egyik napról a másikra jöttek elő a fejbőrömön a foltok. Mivel előszőr nem tudtam mi ez, elkönyveltem korpának és korpásodás elleni samponnal kezdtem hajat mosni, de nem segített. Aztán egyre jobban kezdett viszketni, egyre vastagabb lett és egyre több helyen szinte összefüggő lepel lett a fejemen, amit ha elkezdtem lekaparni, húsig jött a bőr. Közben a testemen is kialakult egy két folt, de ezek nem voltak nagyobbak fél cm-nél, és elszórtan jelentkeztek, könyökön, tenyéren, talpon egyáltalán nem. Ekkor már tudtam, hogy mi ez, voltam a Honvéd Kórházban egy bőrgyógyásznál, aki diprosalic oldatot írt fel, illetve ugyan ilyen kenőcsöt is. A fejemre nem használt, de a testi foltokra igen. Én azóta is ezt a krémet használom, ha bekenem elmúlasztja teljesen a foltokat, aztán kb. egy hét elteltével ha érzem, hogy viszketni kezd a bőröm már kenem is, hogy nehogy újra előjöjjön. A hajas fejbőrre azóta már sok mindent kipróbáltam, Dr. Michaels's sampont, PSO Rooz sampont, kénsampont, sóoldatos készítményt, aloe verás szereket (ezeket ittam is ital formájában, hátha belülről jobb eredményt érek el), de hiába. Aztán terhes lettem és egyszer csak elkezdtek múlni a fejemről a sebek. Lehet a hormonok segítettek, vagy a boldogság érzése múlasztotta el, de többmint egy évig jól voltam. Aztán ahogy elfogyott a tejem, megint előjöttek. Azóta szültem még egy babát, akkor sem volt gondom a fejemen, de 3 hónap szoptatás után újra kezdődött a viszkető érzés. A párom javasolta, hogy használjam az ő samponját, hátha segít, hiszen még az elején voltam, nem volt akkor a baj. Nos, kijelenthetem, hogy teljesen elmúlasztotta a sampon, ami nem volt más mint a Head&sholders mentolos változata. Tényleg elmúlt minden a fejemről és ez így van kb. fél éve. A testemet továbbra is Diprosalic-kal kenem, igaz szteroidos krém, de legalább segít.

Remélem tudtam valakinek segíteni! Fel a fejjel, én mindíg azt mondom magamnak, lehetne rosszabb is! Sziasztok!

2011. febr. 15. 09:03

Sziasztok!


Érdekelne, hogy ti ezzel a betegséggel, hol dolgoztok? Milyen szakmában? Nem zavarja a kollégákat? Főnök nem nézett rátok rossz szemmel? Meséljetek kérlek, mert félek a jövőtől nagyon. Rajtam eléggé ki szokott jönni (karok, lábak, has, hát, mindenen rengeteg kisebb-nagyobb folt), el lehet érni tünetmentességet, de ritkán.

21 vagyok, szakácsnak mentem, amikor 1 évre tünetmentes lettem, lehetnék szakács, de nem merem bevállalni, ezért más szakmát is le szeretnék tenni.

Köszönöm és tünetmentességet mindenkinek! :)

72. Akinom-rock (válaszként erre: 69. - Álomvirág1)
2011. febr. 15. 07:59

Szia!


Én nem, de voltam kórházban nemrég, és azt már csak a "haldokló" sömörösnek adják. Aki annyira tele van, hogy nincs már szinte ép bőre és ráment az ízületeire.

Nekem rengeteg van/volt (jelenleg tünetmentességre hajazok, apró pikkelyek vannak már csak itt-ott) és mondták, hogy nem kapom meg. Nagyon drága (TB állja, ha olyan beteg vagy), de hatásos, mert beszélgettem egy ilyen kirívóan durva sömörössel, aki teljesen tünetmentes volt, mutatta a kezét, lábát, ahol legyógyult neki.

71. editta16 (válaszként erre: 70. - Elison)
2011. febr. 8. 06:23

nekem is ez a tapasztalatom.....bár nálam csakpár éve jelentkezett, most vagyok elöször tünetmentes.

S ilyenkor mindegy mit eszel vagy iszol csendben van.

Remélem nem jön elö bizok a vitaminban amit hébe hóba szedek.:)De azóta húzodott vissza miota ezt szedem.

Most nagyon lazán állok hozzá de igy könnyebb ha nem virit .

Dr.House ??? ahh tenyleg mért is ne ?

Mindnkinek kivánok örökös tünetmenteséget

70. Elison (válaszként erre: 69. - Álomvirág1)
2011. febr. 7. 20:31

Biológiai terápián még nem, de minden más egyéb egészséges terápiát már kipróbáltam. Apukámtól örököltem és 10 éves korom óta van a fejbőrömön, aztán később áthelyezte magát a testemre is. Egész jól karban tudom tartani ( lekopogom ) és hiszek benne, hogy egyszer teljesen el fog múlni. Többször volt hosszabb 3-4 éves tünetmentes korszakom. A legjobban mindig a diétáim segítettek-persze ezt a legnehezebb betartani , sajnos.

Szteroidos kenőcsöt és gyógyszert soha nem szedtem.


Ami nekem bevált- hátha segít másnak is:

- diéta - kevés vörös hús,sok baromfi és hal, sok-sok zöldség és gyümölcs és kevés szénhidrát - elsősorban kenyérfélék mellőzése

- psoriasis gyógytea- természetgyógyász által

- articsóka ( epehajtó ) kapszula kínai akupunktúrás doki javaslatára - talán az epesavpótlás nem is hülyeség ?

- rendszeres testmozgás és szaunázás ( a méregtelenítés miatt )

- UVB terápia vagy szolárium ( utóbbi mértékkel inkább télen )

- cérnabeültetéses akupunktúra - ezt is csináltam, nagyon hatásos, de ehhez fakírnak kell lenni, sajnos ezt nem bírtam sokáig.

- fürdők- otthon sós vagy tej + mandulaolaj és só

és gyógyfürdők ( minél büdösebb annál jobb :) Pesten a Lukács vagy vidéken Harkány vagy Hajdúszoboszló )

+ jókedv és kitartás, szégyenkezés helyett a betegség felvállalása - ha társaságban valaki nagyon nézi nyáron a könyökömet vagy a térdemet, inkább előre megmondom mi az ami rajtam van.


Ami a tüneteket erősíti ( saját tapasztalat ):

- dohányzás

- alkohol - főleg a tömény italok- a vörös és fehérbor mértékkel, 1 pohár alkalmanként evés után vagy vacsorához inkább használt :D

- kávé , a csoki is, de az utóbbiról sajnos nem tudok lemondani

- cukor és szénhidrát

- zsíros sajtok

- csípős ételek

- stressz és rendszertelen életmód

- antibiotikum kúrák


Ami nem segített:

- vegetarius táplálkozás ( 1X3 és 1X 1 évig )

- csodatevő krémek- max egy évig hatásos majd utána mindig újat kellett keresni

- komplett béltisztító készítmények ( utána nagyon csúnyán előjött )

- homeopátiás készítmények ( ezeknél a türelmem hiányzott sajnos )


Azért írtam ezt le , mert hátha tudok / tudtam segíteni , bár lehet másoknak más a hatásos.

Mindenkinek kitartást, mert a Dr. House valamelyik évadjában mi is tuti sorra kerülünk majd és ő biztosan megtalálja a psorira a végső és tuti megoldást !

2011. jan. 11. 15:47

Sziasztok!

Biológiai terápián vett már részt valaki???

68. editta16 (válaszként erre: 67. - Akinom-rock)
2011. jan. 9. 18:00

Szia , szerintem mindenki keresi a megoldást valahogy. A fórumot annak idején én inditottam,mert ugy mint te egyszer csak megjelent ez a szépség s nem tudtam eltüntetni.A tenyeremen talpamon jött ki,ami azt jelenti hogy vizszintes szakadások vannak a test felületén ami nyitva van s könnyen felüfertözödhet. A talpon meg még annyit, hogy alig tudsz járni annyira fáj.

Elmúlt le sem merem irni,s nem azért mert nem akarom elmondani,hanem mert magam sem hiszem el.

Itt Ausztriában a legjobb kezeléseket kaptam a legjobb kórházban amit csak el lehet képzelni. Fényterápia krémek stb.Nem használt.


Jógázok, mérgtelenitek evente 2 x. Harkányben voltunk pont jógán,amikor valaki azt mondta menjek be a kórházba ( psoriasisra a legjobb Magyarországon ) s beszéljek egy orvossal.

Olyan szerencsém volt megnézett egy orvos, s azt mondta,ha ö kezelne A vitmin. Fényterápia, s iszap. Valamint a harkányi viz. Egy tündér volt egy fillért nem fogadott el azt mondta örülök hogy segithettem. Én nem tudtam meglépni,de ha te otthon élsz ez egy lehetöség neked.

Ugyanitt a kozmetikus akihez véletlen tévedtem be,észrevette a kezemen a betegs´get. Ö azt mondta a barátnöje amikor elhagyta a férje akkor tört ki rajta de szörnyüséges módon. S elezdett medvehagymateát inni ( ez a környék hires erröl a növényröl ) s egy idö után elmúlt.

Ezeket a dolgokat azért irtam le neked mert ugy gondolom,nem v´letlen találtak meg ezek a dolgok. Szeedtem én is a hyagymákat lefagyasztottam itam is de nekem mint tea nem segitettek.Nem tudtam annyit inni, s mivek ez lassú folyamat nem volt türelmem hozzá.De nem veszett kárba leveseket,szószokat csinálok azóta is belöle a család örömére.

Arra gondoltam kineziologust fogok keresni,mert ezeket a dolgokat belülröl is kell gyógyitani.

Aztán a férjem mesélte,hogy a kollegéja szed egy készitmenyt amitöl nagyon nagy változasokat tapasztal.Szó szót követett s hogy az ö ismeröse nek is psorija van s ez a készitmény visszaszoritja.

Kézzel lábbal tiltakoztam, minek ez a pénzkidobás..de a bogyókat beszdtem mivel megvette. Nemviccelek begyógyult a seb sima a tenyerem , s a talpamon vannak pikkelyek, de nincs nyitva s tudok futni.

Amikor elfogyott visszajött megint sen kinyílt , de akkor indult a kórházi kezelésem a fényterépiávals arra koncenzráltam. Ne tudd meg annyira rossz lett a kezemtalpam mint elötte.

Most megint megrendelte, sajnos sokat kellet várni rá,de legalább igy leteszteltem hogy akkor csak ez segithetett ( még mindig kételkedtem !!) eltünt. Nincs .

Leirom neked a nevét nem tudom szabad e de mindegy leirom s próbáld neten megrendelni. S mindenki aki olvassa s ugy gondolja egy lehetöség rajta.


1: Nutritionals Formula IV plus ebböl. 3x2 javasolt én csak 2x vettem be Ez a nagyágyú !!!

2, Nutricionals Whet Germ oil 3x1

3. Nutricionals Kla-Mag Plus D 3x1

4. Omega -3 Salmon oilplus


Èn annyira nem biztam benne hogy csak napi 1x szdtem, s most hogy ilyen szép lett hetente ha eszemne jut.

Googlizd ki gondold át, ez egy nehéz betegség de túl lehet járni az eszén.A kineziologust se feledd. Nekem az lett volna a következö lépés.

Sok sikert ne csüggedj, tekints ugy rá mint barátodra (tényleg !!) kidobja a problémakat a felszinre még mindig jobb m intha belülröl rágna. Tudom fiatalon ez még nehezebb, de le fogd gyözni

Remélem tudtam egy picit segiteni.

2011. jan. 8. 21:28

Sziasztok!


Sajnálom, hogy nagy a csend. Mindenki meggyógyult? :)

Én 21 éves lány vagyok, 15 éves korom óta van sömöröm, anyám halála hozta ki belőlem.

Azóta is szenvedek, egyszer voltam 1 évre tünetmentes.

Sajnos az enyém az olyan, hogy ellepi az egész testem, kisebb-nagyobb foltokkal.

Van egy hely, remélem nem baj, hogy leírom, TB támogatott, én itt lettem tünetmentes:

[link]

Nem tudom, hogy írtátok-e, próbáltátok-e, de szeretném, ha sokan felfedeznék, hátha nekik is jó lesz. :)

Remélem akad még itt beszélgetőtárs, igyekszem sokat feljárni, ötletelni.

Jelenleg a Mária utcai bőrklinikát is megjártam, góc vizsgálaton voltam (fogászat, nődoki, orr-fül gége, vér és vizelet vizsgálat). Kaptam hüvelyi antibiotikumot (fehér folyás, plusz kevés flóra), mintha attól jobb lett volna deréktól felfelé. Aztán a Mária utcai doki írt fel antibiotikumot, de attól nem lett jobb, de rosszabb sem. Azt mondta, hogy kórházba fog küldeni, ha nem javul. (nem mondta, hogy milyen gyanúval)

Jelenleg használok valami Aloe Verás gélt, amit fürdés után kell vizesen a testre kenni, 2 napja megy, hátha.

Iszok gyógyteákat, csalán, cickafarkfű, meg elkezdtem salaktalanítót is, elvileg az méregtelenít és az is jó. Persze tudom, hogy mindenki másra reagál, de hátha.


További szép napot! :)

2010. nov. 11. 09:54
Az olívaolaj külsőleg is segít, párom gyógyszertári krémjébe is azt kevertek.
65. editta16 (válaszként erre: 64. - Editta16)
2010. nov. 11. 07:18

recept: fél citrom levét 2 evökanál extra szüz olivaolajjal elegyiteni s éhgyomorra meginni.

Fél óráig nem reggelizni utána.

2010. nov. 11. 07:16

találtam egy gyulladáscsökkentö receptet,nem kerül semmibe, s további elönye, hogy gyönyörü lesz a böröd töle.

3 hét után jelentös a változás.

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook