Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Psoriasis/Pikkelysömör fórum

Psoriasis/Pikkelysömör (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
123. MMarika
2019. máj. 21. 10:52
Éveken át próbáltam én is mindenféle kencét, gyógyszert...stb. Kb 3 hónapja ért véget az excimer lézeres pikkelysömör kezelésem, most teljesen tünetmentes vagyok, semmi nyoma nincs, hiszek benne h így is marad.
122. kanella
2019. febr. 8. 19:56

A ferjemnek van pszorija tobb mint 30 eve rengeteg penz elment orvosokra, kencekre, fenyterapiara stb...ami segitett rajta igazan a vegetarianus taplalkozas es foleg a nyers taplalkozas, valamint

az utobbi idoben felfedeztuk a legolcsobb kencefizet ami 2-3 nap alatt megtisztitotta es egy hat utan teljesen tunetmentesse valt, probaljatok ki teljes a garancia, a kulcsszo:Kokuszolaj, vagy kokuszvaj .

2018. dec. 12. 14:02

Roviden leirom a tapasztalatom, hatha segitseget jelent valakinek (egy masik forumrol masolom be):


2008-ban alapitottak meg nalam psoriasist, 2009-ben prediabeteszt (2-es tipusu cukorbetegseg, inzulinrezisztencia).

A psoriasis nagyon lassan, de biztosan romlott, a cukorbetegseg stagnalt.


Az utobbi egy honapban heti 3, 4 napot bojtoltem (vizbojt), a cukorbetegsegbol valo gyogyulas miatt. A bojt ertelme a fogyas (elsosorban a belso szervekre lerakodott zsirtol megszabadulni), az inzulinrezisztencia megtorese volt.


A folyamat mellektermeke, hogy a psoriasis tobb helyen nyom nelkul eltunt, mas helyeken jelentosen javult, illetve kicsit javult.


Nem tudom, hogy van-e osszefugges a psoriasis es az inzulinrezisztencia kozott, de elkepzelhetonek tartom. Nem csak a sajat esetem miatt, de erdemes ezt a kutatast is megnezni, amely kovetkeztetese (lasd CONCLUSION reszt), hogy a psoriasis es

a prediabetesz (~inzulinrezisztencia) kozott szoros osszefugges van:

[link]


A bojtot es a helyes taplalkozast (LCHF) tovabb folytatom, mert tovabbi javulast szeretnek elerni.


Akit erdekel, dr. Jason Fung blogjan rengeteg ingyenes anyagot (cikk, video) talal a bojt, inzulinrezisztencia, cukorbetegsegbol gyogyulas, fogyas temakban, a DietDoctor oldalon pedig az lchf taplalkozas temaban.


Erdekessegkeppen megjegyzem: sovany is lehet valaki, mikozben belul kover (TOFI - thin outside fat inside) vagyis kivulrol sovanynak latszik, de a belso szervek, elsosrban a maj, zsirosak, zsirban usznak.

Az en BMI-om az also hatar kozeleben volt, de a derekboseg/csipo arany (waist hip ratio) 0.9 felett (0.9 eleg rossz, kockazatra utal). Ez most lement 0.85 korulire. Vagyis azt hangsulyozom, a testsuly onmagaban nem biztos, hogy jol mutatja, van-e zsirosodassal problema. A belso szervekre lerakodott zsir az igazan veszelyes.

2013. okt. 5. 15:53

Sziasztok!

A psori köröm érintettséggel érdekel igazán. 2 éve járok a bőrgyógyászatra már több mint 100 e ft-ba került 6 negatív gomba tenyészet. Ezek után találtam rá hogy létezik psori a körmökön is. Érdekelne hogy lehet az embernek még körme? nekem sajnos a kezemen és lábujjaim is nagyon csúnyák már frusztrál és mindig ezzel foglalkozom.

119. ivananyu (válaszként erre: 116. - Akinom-rock)
2013. jún. 21. 08:25

Szia!

A Tomesa kezelést a tb támogatta?

Melyik városba jártál?

Köszi.

118. Akinom-rock (válaszként erre: 117. - Kameleon0417)
2012. dec. 15. 10:01

Szia!


Érdemes bőrgyógyászhoz fordulni, hogy ő írjon fel neked valamit, mert a legtöbb vényköteles.

Amit én ajánlani tudok, de nagyon drága és az erős psorin nem igazán tud segíteni az a Psorioderm testápoló balzsam, 5 ezer körül mozog 250 ml.

2012. dec. 14. 19:39
Sziasztok,Nekem is sok helyen sömörös a kezem, lábam, valaki írjon már, hogy milyen kenőcsöt használjak, vagy gyógyszert, köszönöm!!!
2012. nov. 21. 15:35

Sziasztok!


Szeptemberben hagytam abba a Tomesát, azóta lényegében tünetmentes vagyok, pár pöttyel hadakozok csak.

Jönnek, mennek, jönnek, mennek...

Épp fogyózom, mert elég nagy feleslegem van és azt vettem észre, hogy a mozgástól javulnak ezek a vackok.

Ezt úgy értem, hogy 5 éve járok erre a kezelésre, 1 évre tünetmentesedtem először, majd 3 alkalommal ugyanúgy elleptek 1-3 hét után és most semmi, csak az a 10-15 anyajegy méretű kis dög.

Próbáljátok ki, hátha tényleg ez hat nekem! Ellen vélemény? Aki rendszeresen sportol és mégis van neki?

115. Anitaaa03 (válaszként erre: 114. - Akinom-rock)
2012. szept. 26. 15:39
hát ez az neki az ujján lévő pötty magától elmúlt.hát bízom benne h igazam lesz és a doki nem foglalkozott vele eléggé.magánrendelésre fogom elvinni még a héten kérek időpontot csak holnap kapot telszámot
114. Akinom-rock (válaszként erre: 111. - Anitaaa03)
2012. szept. 26. 15:28

Van akinek elmúlik örökre, de nem magától. :)

Egyik ismerős lánynak volt kisgyerekkorában p.sömöre (apróbb folt, nem teljes testes, mint pl. nekem), és húszon akárhány év alatt egyszer sem jött elő neki, remélem így is marad.

113. t.Ili (válaszként erre: 111. - Anitaaa03)
2012. szept. 26. 12:39
El nem múlik, de van amikor tünetmentes...
112. Anitaaa03 (válaszként erre: 110. - Akinom-rock)
2012. szept. 26. 12:33
:)
111. Anitaaa03 (válaszként erre: 109. - Akinom-rock)
2012. szept. 26. 12:32
köszi a választ én is inkább ekcémára gyanakszom és úgy emlékszem mintha nekem is az lett volna.na meg van neki az egyik ujján is egy pici hólyag és volt a többin is de azok elmúltak maguktól a pikkelysömör tudtommal nem múlik el magától :S
110. Akinom-rock (válaszként erre: 107. - Bariba)
2012. szept. 26. 12:31

Nálunk a családban senkinek nem volt visszamenőleg.

Lehet a postástól vagyok??? :)))

109. Akinom-rock (válaszként erre: 108. - Anitaaa03)
2012. szept. 26. 12:30

Érdemes lenne több orvos véleménye is, bár elég ritka, amikor nem ismerik fel a pikkelysömört és kell esetleg mintát venni.

Engem ekcémára kezeltek anno, lehet az is volt, vagy még nem pikkelyesedtem be.

A viszketés nem mindenkinél fordul elő.

Szóval lássa még egy doki, reméljük a legjobbakat!

2012. szept. 26. 12:13

sziasztok.

kisfiamnák több mint egy hónapja a térde alatt kijött vmi kiütés olyan mintha apró hólyagszerű lenne több féle krémet írt a házi orvos míg tegnap végre eljutottunk a bőrgyógyászhoz aki azt mondta h pikkelysömör amit szerintem arra alapozott h nekem is volt már bőrproblémám ugyan így apró hólyagszerű viszont nekem annó nem mondták h az lenne.nézegettem neten meg olvastam és szerintem a fiamá sem az nem viszket nem hámlik írt egy krémet ami közel 4ezer.nem tudom mi tévő legyek vigyem őt vhová magánrendelésre?

107. bariba (válaszként erre: 102. - Veronika27)
2012. aug. 17. 13:36

A pikkelysömört minden MÁSODIK generáció örökli!

Legalábbis a bőrgyógyász szakorvos ezt mondta nekem.

Anyukámnak és a fiatalabb öccsének van, a nővérének és az idősebb öccsének nincsen!


Én szintén psorival küzdök 10 éve: nagyobbik fiammal terhességem alatt visszatartáson voltam 3 hónapig, de a terhesség 28. hetében elfolyt a magzatvíz...stb. Nah, nekem emiatt idegi eredetű, nem genetikailag kellett, hogy megkapjam.

Ahogy mondod, kiszámíthatatlan!

2012. júl. 27. 12:23

Nekem a lábamon van (volt) :)

Sok próbálkozás után a holt-tengeri iszap jött be:

[link]

105. nanuka (válaszként erre: 104. - Álomvirág1)
2012. máj. 25. 09:46

A könyökömön nekem is úgy szokott kezdődni, hogy fehéres pöttyök jönnek. De itt még tök jól el lehet kapni, nem kell kétségbe esni. Mondjuk amióta kiszórtam a xar tusfürdőket meg testápolókat, azóta nem nagyon jön a könyökömre. Ha meg mégis megjelennek a pöttyök, kenek rá egy kis körömvirágkrémet meg argánolajat, nem húzok rá hosszú ujjú pulcsit, hogy tudjon levegőzni és már ez is megállítja.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy neked is tuti ps jelenik meg a könyöködön. De ha esetleg mégis az lenne, itt még tényleg nem kell kétségbe esni :)

104. Álomvirág1 (válaszként erre: 103. - Veronika27)
2012. máj. 25. 07:34
Viszketni viszket, de nem pikkelyes, meg inkább sok apró fehéres pötty, nem egybefüggő.
103. Veronika27 (válaszként erre: 100. - Álomvirág1)
2012. máj. 24. 21:38
Szerintem ha nem pikkelyes meg nem viszket, akkor ne aggódj.
102. Veronika27 (válaszként erre: 101. - Álomvirág1)
2012. máj. 24. 21:37
Az én férjemnek és az öccsének is van és a nagypapának is volt. Sem anyósomnak, sem apósomnak nincs és nem is volt. Ez alapján a mi gyerekünknek sem lesz, de ez ugye kiszámíthatatlan...
2012. máj. 24. 16:51

Most találtam egy statisztikai adatot, miszerint ha egyik szülőnek van, akkor 8-10% esély, hogy a gyermeknek is lesz, ha mindkét szőlőnek, akkor pedig 40%.


Esetemben a 8-10% áll fent, ami megrémiszt. :( Orvoshoz már pszichés okok miatt sem merek elmenni, nem merek.. félek, hogy kiderül, hogy nekem is ps-em van. Anyukámat látva, az ő szenvedéseit... :(

100. Álomvirág1 (válaszként erre: 99. - Nanuka)
2012. máj. 24. 16:42
Értem, köszönöm. Nekem a könyökömön és térdemen van 1-1 kiütés, ami viszket, de nem pikkelyes. Kezdjek aggódni? :S
99. nanuka (válaszként erre: 98. - Álomvirág1)
2012. máj. 24. 16:19
A hajlam örökletes, csak nem mindenkinél jön ki. Ha örökölted a hajlamot ps-re, akkor kijöhet rajad, ha nem örökölted, akkor nem fog soha. Én apukámtól kaptam - olvastam valahol egyszer, hogy nagy eséllyel öröklődik apáról lányra és anyáról fiúra, de nem tudom, ezt valaha alátámasztotta-e vki tudományosan is.
2012. máj. 24. 15:56

Anyukámnak most csináltunk tartós sófürdőt. Egész testét borítja sajnos..

Egy 500 literes tartályba víz, x kg tengeri só. Ez egész nyáron használható! Reméljük nagyon, hogy be fog jönni és használni fog, ha már a Holt-tengerhez nincs esélye eljutni.


Egy kérdés. Van valaki, aki örökölte a betegséget, vagy tud ilyenről??

2012. máj. 22. 21:16
Napfény mindig hat. Régen Mária u-ai Bőrklinikán kaptam enyhítő steroidos megoldásokat. Legutóbb az enyhe tünetek szinte teljesen elmúltak: kecsketejszappan, D-vitamin, koleszterines gyógyszertárban kikevert (nem szteroidos krém: Ung.alum.acet.tart.Ung.hydrophyl.uonion aa100g)jóga. Fejbőrömön volt régebben: Szulfokol kénes samponvált be. Törekedj a stresszmentességre! Magánbőrklinikákon (Batthyány tér közelében,Nagymező u.)nem kaptam semmiféle új infót, viszont 10.000 Ft-ért felírják ugyanazt a szteroidos krémet.
96. Akinom-rock (válaszként erre: 95. - Nanuka)
2011. dec. 23. 11:08

Én azt is próbáltam, még az osztályfőnököm mondta anno, de nekem éppen hogy hatott. (vannak helyek, ahol könnyen eltűnik nekem, ha sokat foglalkozok velük, ilyen pl. a felkarom, melleim, hasam és az oldalam, ott kicsit segített) :(

Annyira utálatos ez a betegség, hogy mindenkinek más jön be. :(

95. nanuka
2011. dec. 19. 13:39

Sziasztok!

Van egy másik hasonló fórum is, ott már írtam, de hátha itt is segíthet valakinek: nekem a kecsketejes szappantól múltak el a foltjaim és lettem gyakorlatilag teljesen tünetmentes. Bár ahogy olvasom, itt nálam azért jóval durvább esetek is vannak... :(

Azért egy próbát megér - megfizethető és nincs semmi káros mellékhatása. Hátha valakinek segít :)

94. Veronika27 (válaszként erre: 93. - Akinom-rock)
2011. dec. 19. 11:01

Köszi!

Mi külföldön élünk, pici országban, kevésbé hozzáférhetőek dolgok, de azért én próbálok utánanézegetni innen-onnan.

Férjemnek is van Elosalic (itt Belosalic néven fut), fejbőrére használta, de nagyon büdike volt...

A Psoriodermből az úticsomagot rendeltem, abban 4 féle minta van, mert férjemnek kell sampon is meg testápoló is.

Most a fejbőrén van, szerencsére kisebb helyeken, meg a két alkarján, de ott van 10cm hosszan :/ Most a lábán elmúlt, pedig ott is volt a térde alatti szakaszon egy jó nagy darabon. Az öccsének is van, de az nem foglalkozik vele. A nagypapának volt, valószínűleg onnan öröklődött.

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook