Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Psoriasis/Pikkelysömör fórum

Psoriasis/Pikkelysömör (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. júl. 5. 22:27
Valaki használt már rá Diprosalic kenőcsöt?
32. editta16 (válaszként erre: 30. - 18151be3fc)
2010. júl. 5. 18:57
szia...a könyökömön kezdödött elöször azt sem tudtam mi az. Nagyon nagy tenyérnyi nagysagú. Kaptam 2 kenöcsöt ami rögtön visszaszoritotta. Most tehát a testen könyökön nincs semmi,viszont a tenyeremen és a talpamon. A fényterápia segit a tenyerem kezd renbejönni, de a talpam az rázosabb.MInden este sóba beáztatom s j´ol bekenem akkor nem szakad fel. Randa egy dolog, de én igazából a lelki okokat keresem.
31. t.Ili (válaszként erre: 30. - 18151be3fc)
2010. júl. 5. 13:57
Ma van hétfő.Várjuk a híreket!
2010. júl. 3. 20:44
Bocsi Editta, elfelejtettem megkérdezni,Te hogy állsz velük?Sok van?
29. 18151be3fc (válaszként erre: 28. - Editta16)
2010. júl. 3. 20:43
Szia Editta! Nekem mindenhol,pöttyök,szerte szét.Nagyobb foltok olyan féltenyérnyi a könyökömön,a térden,a lábszáron.szóval sok helyen.
28. editta16 (válaszként erre: 27. - 18151be3fc)
2010. júl. 3. 20:26
szia Kati, feltétlen érdekel.èn is hétfön megyek fénytarápiára , kicsit segitett de még csak most kezdik növelni az adagot.Neked hol van ?
2010. júl. 3. 20:19
Sziasztok!Hozzám 15 éve ragaszkodnak a kis pöttyök.Egyre több és több.Hétfőn jelenésem van a kilnikán.Ha szeretné valaki szivesen megosztom a fejleményeket.
2010. jún. 30. 10:38
van valaki akinek elmúlt a pikkelysömör a homeopátiától? a fiamon jött ki és nem akarom hogy egész életében szenvedjen. nekem az allergiám elmúlt tőle, négy éve estem át egy kúrán és azóta semmi tünet. ti mit gondoltok?
2010. jún. 23. 17:01

Hű... most néztem utána, hogy Magyarországon nincs hajszeszben forgalomban, csak kenőcsben.

Hát akkor fogalmam sincs, a kenőcs szerintem jó lehet, csak nem a hajas fejbőrre.


[link]

24. 8c73a5832e (válaszként erre: 22. - Veronika27)
2010. jún. 23. 16:35
Ez az Elosalic hajszesz, vagy sampon? Mennyibe kerül,és hol lehet venni?
23. 8c73a5832e (válaszként erre: 22. - Veronika27)
2010. jún. 23. 16:34
Igen. És olyan kencéket javasolt, ami összesen kb. 20 ezer lenne....:(
22. Veronika27 (válaszként erre: 21. - 8c73a5832e)
2010. jún. 22. 21:27

Szerintem nem pikkelysömör, az általában nem érinti az egész fejbőrt, csak kisebb területeket.

Elosalic-ot próbáld ki esetleg. Párom ezt használta rá és elmúlt.

A hajgyógyász kamerával nézte meg a fejbőröd?

2010. jún. 22. 17:03
Most voltam hajgyógyásznál és azt mondta "lehet? ,hogy psoriasis",de biztosra nem mondta. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Erősen viszkető,korpás a fejbőröm, mióta az eszemet tudom, hol jobb,hol rosszabb. máshol nincs tünetem, csak a fejbőr...
20. editta16 (válaszként erre: 19. - T.Ili)
2010. jún. 12. 21:33

ez érdekes, mert ugy kb 15 éve a homlokomon voltak ilyen tünetek, de akkor még azt sem tudtam mi pikkelysömör. Ráfogtam a hajfestekre. Nem kezeltem semmivel s elis mult. èn most utólag arra gondolok, hogy az lehetett, Aztan rá pár évre a pedikürösöm mondja,milyen érdekes börkeményedéss van a talpamon.

De mivel nincs ludtalpam nem s ér ott semmihez megmagarázhatalan volt. Most persze mindent összeirok megpróbálok visszaemlekezni s ugy gondolom , hogy ugy bujkált bennem ide oda, s csak arra várt hogy kitörhessen. Azzal vigasztalom magam, hogy jobb ha kitör a felszinre (bár randa valami) mint ha belül támadna meg valamit.

Nem akartalak megijeszteni, de nem baj ha tudod, s idöben lépsz. A sérülésekre nagyon hamar reagál, én egy idöben nagyon sokat dolgoztam házon kertben s sokszor megsértettem a kezem . Erre vigyázz !! szép estét

19. t.Ili (válaszként erre: 18. - Editta16)
2010. jún. 12. 21:17

Most megijedtem.

Jellemző-e a homlok,hajtő határnál szerinted a kezdeti fázisban? Mármint ezen a szinten ahol én vagyok.

18. editta16 (válaszként erre: 17. - T.Ili)
2010. jún. 12. 19:04

nem akarlak vigasztalni, nekem is elöször a könyökömon jött ki, mostmár onnan elmúlt kicsit látszik csak a helye.

Azta´n egyik napról a másikra a kézen talpon.

Ennek van egy speci neve eleg ritka.

17. t.Ili (válaszként erre: 16. - Editta16)
2010. jún. 11. 23:37

Hát eléggé sz@r lehet nektek,ha ilyen turbón előjön ez a gyötrelem.

Nekem csak a könyökömön,meg a bokámon van ez a repedezett szarusodás,amivel nem bírok.Ja meg néha a bal kéz nagy ujjam körme.

Nyáron ez is elég látványos.Azt hiszik,hogy retkes.

16. editta16 (válaszként erre: 15. - T.Ili)
2010. jún. 11. 18:51
köszi lenyeltem :)
15. t.Ili (válaszként erre: 14. - Editta16)
2010. jún. 10. 23:09
Küldtem gyógyszert, hogy gyógyítson.
2010. jún. 10. 22:46

ma bezséltem az orvossal, s azt mondta folytatni kell a fényterápiát. Akart tablettát is melléirni de modtam azt nem akarok.

Közben beszélgettem másokkal is akik szintén csinalják ezt a fényterápiát, s ök nagyon meg vannak elégedve vele. 6 hétig terapia s 2 évig tünetmentes. A másik azt mesélte, hogy az egész testén volt aztan infuziot és fe´nyt kapott.S total elmult neki.Ö is a kezéveljar most, de neki már alig látszik. Nálam tombol teljes erövel.

Köszönöm nektek a válaszokat :)

13. fdóri (válaszként erre: 7. - Editta16)
2010. jún. 10. 21:08
sajnos nem tudom, mert Californiában lakik, nemrég szült, nem értem még azóta utol...:(
2010. jún. 10. 16:10
Készíts magadnak egy kis méregtelenítő teát csalánból, pitypangból és körömvirágból. Kérdezd meg a gyógynövényest mennyit ihatsz belőle egy nap és mennyi ideig tartson a kúra. A stressz egyébként minden betegség melegágya. Amikor mosod a sóval magad akkor vizualizáld, hogy minden negatív energiát kioldasz és lemosol. Ha tudod fehér fényt képzelj el. Sokat segít.
2010. jún. 10. 14:59
Fejbőrre páromnak egy Belosalic nevű ecsetelőt írtak fel, ha ez segít. 3 napig kellett ecsetelnie, aztán megmosnia a haját.
2010. jún. 10. 14:33

Sziasztok!

Anyukámnak van, de az egész testén, tényleg mindenütt, csak az arcán nincs.:S Már 20 éve küzd, én csak néha tünetmentes, de akkor sem teljesen. És amit sajnos el kell fogadni, hogy elmúlni végleg ez nem fog.:( Tünetmentes lehet, de nem múlik el.

Nagyon sajnálom, minden ember megnézni, meg azt hiszik, hogy fertőző, holott egyáltalán nem az.

NEm tudom, min lenne megoldás.

pont ma kezdett el ő is inni egy teakeveréket. Remélem segíteni fog.

2010. jún. 10. 09:46

Tenyéren és talpon? :-o

Na olyan helyen még nem hallottam csak ekcémáról.

Sajna öröklött, páromnak is van a karján, lábán és a fejbőrén:S

Nyáron a nap hatására jobb, most sikeresen elmúlt neki egy gyógyszertárban kikevert krémtől. Az öccsének is van, de az nem foglalkozik vele.

2010. jún. 10. 07:53
A stressz mindenképpen elősegíti.
7. editta16 (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2010. jún. 10. 07:23
hi fdóri, kérdezdd már meg milyen teakeverék pontosan.Maria Trebent iszom rendszeresen / rendszertelenül....köszi elöre is :)
6. editta16 (válaszként erre: 3. - Af4c41efc6)
2010. jún. 10. 07:22

igen Àgi,ezt én csinálom.3x hetente áztatom s valóban jobb töle, de kell még valami ami végül is a kegyelemdöfést megadja a mocsoknak.Arra gondoltam, hogy belsöleg talán lelki izé...nemtom

erre keresek valaszt köszi :)

5. editta16 (válaszként erre: 2. - C1e9612cd3)
2010. jún. 10. 07:19
igen ez az amit en csinalok,de nem akar használni, söt most kimondottan rosszabb lett.Ma kertem egy termint az orvostól meglátom mit mond. a halterápiat meg nempróbáltam arról tényleg én is sokat hallottam.De már ha rágondolok is ..persze ha segit mindent megpróbalok köszike :)
2010. jún. 10. 07:15

Szia!


A nagynéném egy teakeveréket iszik és nem eszik savasabb ételeket. Nézz utána ha érdekel, sajnos nem tudom pontosan milyet. De annyira jó hogy semmi tünete, a bátyjának meg az egész testén látszik...

Talán György-tea is van ilyen..

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook