Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


7671. Licus20 (válaszként erre: 7668. - Évanéne)
2014. dec. 11. 14:05
Ami azt illeti én sem vagyok kőkemény,fájdogált is a hasam a leszívás után, azonban nem kellett görcsoldó én kibírtam, sőt nagyon jót aludtam. A beültetést én meg sem éreztem olyan volt mint egy nőgyógyászati vizsgálat, ami a beültetésnél kellemetlen lehet az a hüvelyöblítés de az sem fájdalmas.Nekem a beületetést a Török tanár úr végezte el,mert mi hozzá járunk. A beültetéskor én arra gondoltam,hogy most csúszik le a szivárványcsúszdán a mi kisbabánk. :) Ne izgulj minden rendben lesz!!!!! Szorítok nagyon!!!!!! :) :) :)
7670. évanéne (válaszként erre: 7669. - Moncsi..)
2014. dec. 11. 14:03

Nyugi, nem olyan rossz ez! :-) Én hétfői napon kezdtem napi 3 gonállal. Pénteken jobb oldalon 4, bal oldalon 1 volt. Felemelték az adagot napi 2x2 gonalra, hétfőn mentünk vissza. Jobbról 5, balról 3 volt.

Hlnap pedig leszívás :-)

7669. Moncsi..
2014. dec. 11. 13:39
Évanéne,dehogy vagy puding!Nekem még nincs tapasztalatom ebben de nem árt ha viszel legfeljebb nem kell,kitartás!Ma voltam uh-on jobb oldal 3,bal oldal 1,tehát kevés így most 2*2-re emelte a Gonalt,most megint izgulhatok hétfőig,hogy mi lesz.
7668. évanéne
2014. dec. 11. 13:07

Köszönöm lányok a sok támogatást, amit kapok Tőletek!Azt hiszem, mindent előkészítettem: papucs, hálóing, köntös, betét összecsomagolva. Sütöttem túrós buktát, viszünk ásványvizet. Szerintetek fájdalomcsillapítót, görcsoldót vigyek?

Kitöltöttem a papírokat, EKG, vérvétel ok...

Életem értelmének kb huszadszor mondtam el: el ne merjen tekeregni, míg fel nem ébredek! :-)))))) Néha itt-ott ottfelejt...

Azt olvastam, hogy a beültetéskor van, ahol adnak görcsoldó-fájdalomcsillapító koktélt (sőt, inszemeknél is...) de van, ahol nem. Tapolcán mi a helyzet? Én az inszemet nagyon megszenvedtem, véreztem, görcsöltem, annyira fájdalmas volt, hogy már akkor tudtam, ez nem sikerülhetett... Tudom, puding vagyok, de valahogy minden egyéb más fájdalmat jobban tolerálok, mint ezeket a méh- méhszáj környékieket :-(

7667. Moncsi..
2014. dec. 11. 09:15

Halihó!

Brygey,köszi,nektek is minden jót!Mi is a Török dokihoz járunk igaz a Gőgös dokit is sokan dicsérik de én még nem ismerem,amikor mi kezdtük még csak ketten voltak.

Én ma megyek uh-ra majd megkérdezen az ünnepi nyitvatartást,mert szerintem minket is éreinteni fog.

Éva néne,sok sikert nektek is!

7666. Brygey (válaszként erre: 7665. - Lyneth79)
2014. dec. 10. 22:08
Lyneth, borzasztó sok pénz, amibe nektek került...őszintén szólva jó is, meg nem is, h így reagálok...de én még így is 2-3 napig sírtam minden egyes pisilésnél és most, 6 nappal a leszívás után is akkora a hasam, mint egy 4-5 hónapos terhesnek. néha azt kívántam, bár kevesebb tüszőm lenne, mert ez borzasztó fájdalmas. első körben a 38 petesejt, most a 18... (tüszőm most is 35 körül volt). már az ellentettje vagyok a normálisnak, mert a legminimálisabb dózissal is túlstimulálnak. :( Évanéne, sok sikert kívánok én is! :)
7665. Lyneth79
2014. dec. 10. 20:41

Éva néne: Egy jó nagy kalappal a pénteki leszíváshoz. Annak ellenére, hogy mesterséges körülmények között történik minden, mégis volt benne valami meghitt, valami különleges, ami a páromhoz kötött.


Hm, nagyon meglep, amit itt a gyógyszerköltségekről írok. Nekem tüszőrepesztővel együtt 268.248 Ft-ba került, s ehhez jött még a 95.000 Ft leszívás. Ezt a horribilis összeget viszont a korábban már leírt állapotom tette szükségessé. :(


Ennek ellenére azért örömmel látom, hogy vagytok jó páran, akiknek a szervezete szépen reagál az injekciókra.

7664. Brygey
2014. dec. 10. 09:10

Sziasztok!


Moncsi, hajrá, szorítok, egyáltalán nem hangzik úgy, hasonló kívánságunk van nekünk is :)Török-höz jársz? az új dokit én nem ismerem, amikor mi voltunk, akkor még a Csongrády volt a másik dok, bár mi mndig Töröknél voltunk.


Évanéne, nekünk most alapból azt mondták, h 5 napos embrió transzfer lesz, nem is kérdeztem miért,de 4 naposat nem szoktak beültetni, nekünk úgy jött voln ki a csütörtöki leszívás miatt hétfő 4 nap, kedd meg 5. Dominknál 2 naposan kaptam vissza két bogyócskát.az anyagi részét mi jól megússzuk általában, mivel mindig túlstimuláció lesz még a mini adagokkal is, most 45 ezer volt az összes szuri(tüszőrepivel együtt) és hozzájött a 95ezer. a drága nálunk a Crinone gél.


KHBrigitta, ti most hol tartotok?


Nekem tegnap megvolt a beülti, 2 csodácskát kaptunk vissza, 12.16-án kell mennünk tesztelni, és a fülemnek is alig akartam hinni, mikor ma telefonáltam, még 4et le is fagyasztottak. így a 7ből ami megtermékenyült, 6 elért a megfelelő állapotig.


Az ünnepek alatt hogyan lesz nyitva az intézet?

7663. évanéne (válaszként erre: 7654. - Lyneth79)
2014. dec. 9. 08:57

Igen, a lényeg itt van: amíg érzelmileg, ösztönileg fel vagyunk kavarodva, egyikünk sem teljesen önmaga.

Amikor 2012-ben elvetéltem, hónapokon keresztül semmi másra nem gondoltam, csak arra, hogy GYEREK! Ha kisbabát láttam, sírtam, ha várandós nőt, nyomorultnak éreztem magam, ha templomban voltunk, csak az foglalkoztatott, hogy miért épp velünk történik ez... Aztán a barátnőm kisfiára vigyáztam épp, igazi eleven ördögfióka, és belém villant: ha hagyom, hogy az érzelmeim tovább kínozzanak, bele fogok ragadni a múltba!

Én is feltettem magamnak azokat a kérdéseket, amiket szerintem mindannyian felteszünk. Az én válaszom az önmagamnak, hogy a cél az, hogy gyermekünk kegyen, átadhassam egy-két általunk felnevelt kissrácnak mindazt, ami bennem van. Tudást, szeretetet, tapasztalatot, értékrendet... Igen, mindent meg fogok tenni azért, hogy ezt a gyereket én szülhessem meg, de mivel a fő cél az, hogy fel is tudjam nevelni,ezért meg kell őriznem a testem és a lelkem épségét is. Ebből az is evidens számomra, hogy meg kell szabnom a határokat. Határokokat fizikálisan, anyagilag, időben, mindenhogy.

Átbeszéltük mindezt a férjemmel is, a döntéseket hálisten közösen hoztuk meg. 41 évesen a lombikot bevállalni még logikus, de határán van az istenkísértésnek, tehát csakis egyet vállalunk be. Az örökbefogadást pedig azért indítottuk el a tavasszal, mert mindenképpen 2 gyereket szeretnénk, ha már öregek a szülei, legalább tesója legyen szegény kissrácnak, hogy támasza legyen az életben.

Ez a mi logikánk. Egyáltalán nem biztos, hogy jó, az sem, hogy másnak is így kéne érezni, gondolkodni, de számunkra egyfajta megnyugvás volt, hogy beszélgetni tudtunk róla, ki tudtuk mondani, milyen út a felvállalható számunkra. Pont ezért is írtam azt, hogy tanácsot nem, csak véleményt mondhatok, hisz a cipődet ugyan látom, de benne csakis te jársz :-)

7662. évanéne (válaszként erre: 7661. - KHBrigitta)
2014. dec. 9. 08:15

Az az igazság, hogy mire fél2 körül bekerültünk a dokihoz, szerencsétlen olyan szinten le volt harcolva, hogy megsajnáltam, nem is kérdeztem tőle ilyesmit :-)

Logikusan, praktikusan gondolkodva: a 3. nap hétfő, 15-e lenne, az 5. szerda 17-e. Nekem nagyon bevált a Gőgös doktor, végtelenül empatikus, figyel arra, hogy értsem is, ami történik velem, és ez nekem bizutonságérzetet ad. Voltunk a Csongrádinál is, a tudását nagyon-nagyon elismerem, de szerintem ő nem egy lelkizős pali :-)Ugyanakkor azzal is tisztában vagyok, hogy a beültetésnél a két "öreg" rutinjával jobban járhatok.

Első lombik, se a férjemmel, se velem nincs probléma, jól viselem a stimulálást, és eddig mindenben ráhagyatkozhattam a tapolcaiakra, akár a recepcióról, akár az orvosokról beszélünk. Úgyhogy azt hiszem, most is azt teszem, amit ott javasolnak majd.

Így is, úgy is két ünnep között kell majd visszamennünk, karácsonykor max magamnak tesztelhetek:-)

2014. dec. 9. 07:47
Évanéne, általában 2-3 naposakat szoktak visszaültetni. Akkor szokták elvinni 5 napig, ha indokolt. Mondjuk sokadik lombik, vagy nagyon ügyesen osztódnak és jó sokan vannak. Ha gyorsan "hullanak", akkor igyekeznek minél előbb visszajuttatni a méhbe. Én kimondottan kértem, hogy vigyük el 5 napig őket, akkor később kezdődött a stimu is (gonal), hogy rápihenjenek a petefészkeim és minél egészségesebb petesejtjeim legyenek. Akkor 11 tüszőm lett, 9 sejt, 7 embrió, ketten bírták ki 5 napig. Abban maradtunk, ha egy sem bírja ki, akkor nem lesz beültetés, afféle természetes szelekció testen kívül. Nem volt erről szó, hogy hány naposakat kérsz vissza? Mert ha nem, akkor szerintem nem viszik el őket 5 napig. Te mit szeretnél?
7660. évanéne
2014. dec. 9. 07:09

Sziasztok! Tegnap voltunk Tapolcán. Ennyit még soha nem vártunk,iszonyú sokan voltak. Pénteken lesz a leszívás, tiszta izgalom:-) megvan az összes szuri, 134 ezer Ft összesen,és mi viszonylag egyszerű eset vagyunk. 95 a fizetős lombik, utazást nem számolok,azt nagyjából kifizetik. Szóval... Nem olcsó sportág,és egy Kaalihoz képest kb felével megússzuk.

Az min múlik,hogy 3,vagy 5 naposan ültetnek vissza?

7659. Moncsi.. (válaszként erre: 7658. - Brygey)
2014. dec. 8. 10:39
Brygey sok sikert és kitartást nektek,mi nagyon újak vagyunk lombik téren most lesz az első,péntek óta szurkálom a Gonalt,csütörtökön derül ki mennyi eredménnyel.Lehet,hogy szentimentálisan hangzik de mi csak ezt kértük a Jézuskától :) ez van amikor az embernek csak a reménykedés marad a sok kudarc után!
7658. Brygey (válaszként erre: 7657. - KHBrigitta)
2014. dec. 8. 09:42
köszi a bíztató szavakat, eljött nagy nehezen a mai nap, mehetünk holnap beültire, az Attila nem mondta, h hány darab van, de azt mondta kettő biztosan lesz holnapra. megkönnyebbültem, h nem hiába szenvedtem végig az elmúlt hetet. ki hol tart egyébként? jár most valaki Tapolcára?
2014. dec. 7. 17:10

Lyneth, hát igen, volt időm gondolkodni, hogy miért is akarok én állandóan lombikozni! Ezért.

Brygey, nekem 18 tüsző volt a legtöbb, akkor 13-ban volt sejt, 6 termékenyült meg. Elég érzékeny vagy akkor, ha ennyi tüsződ érik. Sajnos nem tudom meddig állhat fenn a hiperstimu veszélye. Igen, a bizonytalanság a legrosszabb. Meg az, hogy az ember tehetetlen, azon kívül, hogy beadjuk az injekciókat semmit sem tudunk tenni, csak bízni.

Eszterke jó cifra a Te történeted is. Örülök, ha olvasgatod a fórumot, és válaszolsz a kérdéseinkre, ha bizonytalanok vagyunk! És gratulálok Zalánhoz!

7656. Brygey
2014. dec. 7. 13:20
sziasztok! új vagyok ebben a csoportban(vagyis 3 éve jártam itt gyakran), leírom röviden a történetünket. 2év sikertelen próbálkozás után 2011.szeptemberében mentünk először T-ra, a vizsgálatok után, lombikot ajánlott T.Tanárúr, így belevágtunk. a stimulálás után 38 db petesejtet szívtak le, borzasztó kínokon mentem keresztül, de elkerültem a hiperstimulációt a rengeteg folyadékbevitelnek köszönhetően. szerdai napon volt a leszívás, így pénteken 2 naposan 2 szép 4 sejtes manócskát ültettek vissza. végig nagyon pozitívan álltam a dolgokhoz és borzasztó nagy boldogság, h pozitívat teszteltünk és most itt vigyorog rám a 27 hós fiúcskánk, Domonkos. mivel kis korkülönbséget szerettünk volna, ezért 2013 novemberében nekifutottunk a fagyis beültinek, mert volt 4X2 db blasztonk lefagyasztva. 2 db ébredt fel a 8ból, így visszakptuk őket. nagy volt az öröm, ismét pozi lett a teszt. aztán mentünk petezsákot nézni, minden oké volt, de délután aznap, derült égből villámcsapás eljött amitől mindenki retteg. rosszul lettem, mentő vitt be a kórházba, ott megállapították, h spontán vetélés volt, nem volt szükség küretre. engem nagyon megviselt, így majd egy évet vártunk, most mentünk el egy hónapja Tapolcára. túl vagyunk a stimun, a leszíváson, minimális hormonadag mellett is, 18 db petesejtet szívtak le, most rosszabbul voltam/vagyok,mint 3 éve, de talán most sem lesz gond a hiperstimuval. csütörtökön volt leszívás, pénteken érdeklődtünk, sajna tökre összetörtem, a 18-ból 7 db petesejt termékenyült meg... holnap reggel kell telefonálnom és nagyon félek, de bízom benne, h osztódnak, de a bizonytalanság megőrjít. kedden lesz a beülti elvileg blasztokkal. próbálok olvasgatni,remélem nem gond, h írtam Nektek. van még hasonlóan valaki, h ennyi petesejtje lesz? meddig állhat fennt a hiperstimu esélye? köszi előre is a válaszokat! Brigi
7655. Lyneth79 (válaszként erre: 7651. - KHBrigitta)
2014. dec. 7. 11:21

Az előbbi hozzászólásomban leírtam, hogy sok tekintetben értek egyet Évanéne álláspontjával. A közelmúltban tapasztaltam meg bizonyos szülőknél, hogy nem gyereket csinálni nagy kunszt, hanem nevelni. Mert sokan, akiknek természetes úton, sikerült, meg sem becsülik.

Viszont KHBrigitta, te leírtad azt, amit én tegnap Évanénének nem tudtam megfogalmazni. :)Amikor olvastam a hozzászólásodat, jöttem rá, hogy mit is akartam írni Évanéne korábbi kérdésére. Tényleg ez az, amit semmi sem pótolhat.

7654. Lyneth79 (válaszként erre: 7650. - Évanéne)
2014. dec. 7. 11:15
Egyelőre még frissek az élmények, nyilván, tisztán nem tudok gondolkodni. Most egyfolytában hiányérzetem van, bárhová megyek, mindenütt azt érzem, valami hiányzik belőlem. De még nem telt egy hét, s nálam az idő elég sok mindent meggyógyít, nyilván, ahogy másnál is. Egyébként az álláspontoddal sok tekintetben egyetértek.
7653. Lyneth79 (válaszként erre: 7652. - Eszterke76)
2014. dec. 7. 11:10
Eszterke76! Köszönöm a válaszod, s el fogom olvasni a történeted. Elképesztő, mennyi mindenen mentél keresztül. Feladni mi sem fogjuk. A tapolcai intézettel teljesen elégedett vagyok én is (ráadásul én helybeli vagyok, ami ilyenkor hihetetlenül hatalmas előny). Csupán a labor egyik dolgozójának viselkedésével nem voltam kibékülve egyáltalán, amit a korábbi hozzászólásomban is leírtam (az első tapintatlan beszólása után még egyszer sikerült lehetetlenül viselkednie), de ezen nyilván túl kell lépni, mert hál' Isten nem vele kell a program során a kapcsolatot tartani.
7652. eszterke76 (válaszként erre: 7643. - Lyneth79)
2014. dec. 7. 10:14
Lyneth79! Miután én nagyon régi fórumozó, és régi PRI-s ember vagyok, talán személyes tapasztalatom által tanáccsal is lehetek. Nem akarom hosszan taglalni történetemet, mindenkinek meg van a saját kis útja, de az enyém, miután nálam is már 28 évesen kimerülő korai petefészket diagnosztizáltak, így hasonlóképp indultam mint te az első lombiknak. ez 2007 volt. tehát immáron 7 éve. először 5 sikertelen inszemináció volt, majd lombikok sorozata. sok, rengeteg, le sem írom mennyi próbálkozás, és mindeközben 0,2-es amh és magas fsh mellett brutál dózisra is alig petesejtek, megtermékenyülés és beültetés elmaradása, majd volt,hogy mindössze egy petesejtből és egy beültetett embrióból lettem babás, sajna méhenkívüli, szétrepedt petevezetékkel, majd vetélés, újabb méhenkívüli az akkor egyetlen bal petevezetékben is, ami hasűri vérzést okozott, majdnem belehaltam, majd újra felálltunk és mentünk tovább, ismételt kudarcok, sikertelenségek, végül siker és vetélés, műszeres befejezéssel. Közben teltek az évek, és a sikertelenségek, tragédiák óhatatlanul nyomot hagytak lelkünkben, elindítottuk az örökbefogadást is, és tovább mentünk a lombikkal. Török T.úr hoz jártam mindvégig, Pécsről Tapolcára, mert bíztam benne és a Tapolcai teamben, ( Czeizel Endrét korábban már megkerestem videokl.a által, ahol élő adásban válaszolt nekem a korai klimax kapcsán, pár mondatot leírok, szóval szerinte minden vizsgálatot elvégeztek nálam Tapolcán amit lehetett, de sajnos a kimerülő petefészekre nincs gyógyszer, okát mai napig nem tudják, sajnos mostanra már többeket érint, talán környezeti tényezők, faktorok szerepet játszanak, szóval ő azt mondta, nem szabad feladni!) 2013 szeptemberében mindössze két petesejtet tudtak nyerni, abból mindkettő megtermékenyült és 5 naposan blasztociszta állapotban ültették be őket! csak a leszívás és beültetés napján voltam szabin, amúgy dolgoztam, nem pihentem, tettem a dolgomat, és elhittem, nem csak akartam, hittem,hogy sikerülni fog! és így is lett, 2014.június 8-án megszületett a mi kisfiúnk Zalán, aki immáron fél éves kis ördögfióka, és elmondhatatlanul boldogok vagyunk! Én nem mentem más dokihoz, mert tudtam,hogy Tapolcán T.úrék mindent megtesznek, és az ottani csapat mindvégig az évek alatt szívvel-lélekkel állt mellettünk, azóta már voltunk látogatóban is Tapolcán a mi második családunknál! :-) ha esetleg érdekel a történetem bővebben, És Isten eltöröl minden könnyet cikket itt a Hoxan elolvasod, akkor talán erőt adhatok! Minden jót kívánok Neked, és sosem szabad feladni!!!!
2014. dec. 7. 09:57

Évanéne, a BioTech-es vitamint mi is próbáltuk, hát velünk nem tett csodát, de tény, hogy rengeteg minden van benne nagy dózisban, úgyhogy tök jó vitamin. Csak nekünk ez sem volt elég... Férjem is egy szemet szedett csak belőle. Meg azért vigyázni is kell vele, azzal is kell szünetet tartani, nem lehet folyamatosan szedni.

A saját gyerekről tetszik az elmélkedésed, én is sokat töprengtem rajta. Bár most erről nem velem velem beszélgetsz, de leírom az én érzéseimet. Szóval az, hogy mitől sajátom a gyerekem, részemről azért, mert én nevelem. Lehetőleg minél kisebb korától. Hogy miért akarok vér szerinti gyereket? Azért, mert szeretném megtapasztalni milyen az, mikor a teszt egyre erősebb, mikor először meglátom az uhun a zsákját, hogy jó helyen van, mikor először látom dobogni a szívét, mikor érzem megmozdulni, mikor nől a pocakom és mindenki tudja, én meg csak vigyorgok, mint a tejbetök, mikor a férjem érintésére odabújik a tenyeréhez, és mikor visítok szüléskor. Ez az, amit semmi sem pótolhat. De gyerek szempontjából az az enyém, akit én nevelek.

7650. évanéne (válaszként erre: 7648. - Lyneth79)
2014. dec. 7. 08:26
Mitől "saját" számodra egy gyerek? Attól,hogy a te génállományodat hordozza? Attól,hogy születésétől te gondoskodsz róla? Attól,hogy a ti neveteket viseli? Hidd el,mindez nézőpont kérdése! Egyértelműen az a normális,ha az első számú cél a vérszerinti gyerek. De ha aztán az a két opció marad,hogy gyerek nélkül maradni örökre,vagy alternatív megoldás,én azt hiszem, mindenképp szív szerinti gyermeketek lesz! Csak ne zárkózz el, ne félmegoldásként éld meg! Kell,érdemes dolgozni a lelkünkkel is,a testünkkel úgyis megteszik a dokik,amit lehet,ami szükséges.
2014. dec. 6. 14:37

Sziasztok!


Nem tudjátok Tapolcán hogy lesznek nyitva az ünnepek alatt.

Fagyasztott beültetésem lenne, de még nem jött meg a menzeszem, félek, januárra csúszik emiatt a dolog.

7648. Lyneth79 (válaszként erre: 7647. - Évanéne)
2014. dec. 6. 12:13

Sokat gondolkodtam rajta... A válasz pedig nagyon összefügg az ösztönökkel. Saját gyermeket szeretnénk. Ha pedig ez nem sikerül, akkor meg kell találnunk azt az utat, ami által így is teljesebbé válik az élet. De nehéz ezt itt leírni.

De köszönöm az eddigi válaszaidat. Már ezek is segítségek voltak.

7647. évanéne (válaszként erre: 7646. - Lyneth79)
2014. dec. 6. 09:37

Nem,segíteni egyáltalán nem biztos,hogy tudnak. Viszont a prof egyenes, őszinte. Ha lát lehetőséget,megtesz mindent,ha nem,korrektül meg fogja mondani.

Donort én se keresnék családból,ismeretségből,csakis anonim módon,ebben egyetértek veled.

De tedd fel magadnak így a kérdést:azért akarsz gyereket,mert szükséged van rá,azért mert itt az idő,vagy mert adni akarsz már végre,vagy mi a fő motivációd,az ösztönökön túl? A válasz talán útba igazít.

7646. Lyneth79
2014. dec. 5. 21:12
Évanéne: A kisebbik húgom nagyon megijedt, amikor kiderült, hogy nagyon kevés esélyünk van. Magánúton megcsináltatta a hormonvizsgálatot a főorvos úrnál. Neki még nagyon jó AMH-ja van. Szerdán a főorvos úrtól elkértem a húgom AMH eredményét. Azt mondta, hogy a húgom a felét nekem adhatná. Mindössze 6 év köztünk a korkülönbség. Kérdezte a főorvos úr, hogy donorpetesejtet nem akarok-e a húgomtól. De én most nagyon önzőnek fogok tűnni: donorpetesejtet nem akarok... Vagy a sajátom, vagy senkié. Egy pár a baráti körünkből hasonló problémákkal küzd: nevelnek egy kislányt egy hónapos kora óta (a biológiai anyáról inkább nem beszélnék, de ő nem hajlandó lemondani róla). A pár a lelkét odaadja a kislányért, holott tudják, hogy bármikor visszakerülhet az anyához. Látom, min mennek keresztül. Valahogy nem tudnak úgy kötődni ehhez a gyermekhez, mint egy vérbeli szülő. Én pedig remélem, hogy lesz saját gyerekünk A Czeizel intézet tényleg tudna ebben segíteni?
7645. évanéne
2014. dec. 5. 20:54

Moncsi, a lombik nem indokolja a táppénzt, ha azonban olyan alapbetegséged van, vagy olyan munkakörben vagy, ami indokolja, kiírnak.


Dika78 mi a DM-ben vettük, de másutt is kapható 3500-5000 Ft között.


Lyneth 79 Donorpetesejtre nem gondoltatok? Borzalmas lehet átélned mindezt, lélekölő. Végtelenül megrázó, amilyen összeszedetten, erős nőhöz méltóan írtad meg a történeted.

Tanácsot nem tudok adni, csak azt tudom elmondani, én mit tennék: továbbállnék. Nem azért, mert bizalmatlan lennék a PRI orvosaival szemben, inkább azért, mert másutt más tudással, technikával rendelkeznek. Megkeresném a Czeizel féle intézetet, elbeszélgetnék a párommal, hogy alternatívákban meddig menne el ő is, én is... és igen, minden követ megmozgatnék!

7644. évanéne
2014. dec. 5. 20:34

BioTech USA Multivitamin for men a készítmény neve.

60 szemes, elvileg napi 2 szemet kéne bevenni, de a férjem azt mondta, annyitól gyógyszer szagút pisilt, ezért napi 1 szemet vett be.


Ma voltunk Tapolcán. 4 nap Gonal után a jobb petefészekben 4, a balban 1 petesejt van, 6-10 mm köztiek. A Csongrádi főorvos úr volt, felemelte 3-ról 4-re az adagot, most délelőtt is kell szúrnom kettőt, meg este is... Hétfőn megyünk újra, de szerintem ezek nem olyan rossz értékek :-)Szerintetek?

7643. Lyneth79
2014. dec. 5. 15:00

Sziasztok!


Új vagyok a fórumon, de a témában nem. Most estem át az első lombik programon, ami sajnos nem sikerült. November 21-én volt a beültetés, és december 3-án kellett tesztre mennem, de aznap reggel megjött.

Viszont röviden szeretném összefoglalni a helyzetemet: 35 éves vagyok, a hormoneredményeim pedig a korai menopauza állapotot és kimerülő petefészket mutatnak. A szakirodalmak szerint ez rendkívül ritka, s 100 nőből egyet érint. Illetve a nőgyógyászat rettegett kórképe, nem tudják a mai napig az okát, hogy mi okozza. Nálam ez valószínűleg anyai ágon öröklődött, anyukám nagynénje 36 évesen került a klimax közelébe. FT4, FT3, TSH, PRL, TESTO hormonjaim rendben vannak, viszont július végén végzett vizsgálat szerint az FSH-m 21, az AMH-m pedig 0,1 volt. Az FSH, LH, E2 vizsgálatot megismételtük augusztus elején, akkor az FSH lement 14-re, ami viszont sajnos még mindig nem jó. Két hónapig a Trisequens hormont kellett szednem, majd októberben elindult a program. Addigra már minden irányban tájékozódtam, s tudomásul kellett vennem, hogy ilyen hormoneredmények mellett nagyon kicsi a valószínűsége a mesterséges megtermékenyítésnek. Erre még augusztusban a „kedves” laboros hölgy is rátett egy lapáttal, amikor a szerológiai leoltás történt (addigra már tudta, hogy rosszak az eredményeim). Lesajnálóan az orrom előtt megjegyezte a kolléganőjének, hogy: Ja, próbálkoznak. Vagyis közölni akarta, hogy esélyünk nem sok van. Az orvos (én a Dr. Csongrády főorvoshoz járok, mert előtte párszor magánban is voltam nála) bizakodó volt, s egy szóval sem említette, hogy mondjuk le az egészről. Az ő javaslatára nem vártunk az OEP által finanszírozott programra, mivel mondta, hogy ilyen eredmények mellett érdemes minél előbb belevágni. Azt is elmondta, hogy sajnos garantálni nem tudják, hogy a tüszőimben egyáltalán lesz-e petesejt. Én a PERGOVERIS stimuláló injekciót kaptam a rossz AMH miatt, maximális dózisban. Ez naponta három ampulla injekciót jelentett, 12 napon át. Egy doboz injekció 6873 Ft-ba került, így rendkívül költséges kezelésem volt. De erről is kaptam tájékoztatást. Az orvos nem véletlenül ezt az injekciót írta fel. Mindössze három tüsző indult fejlődésnek a maximális dózis ellenére is. A teljes program állandó aggodalomban telt el, féltem, lesz-e egyáltalán leszívásra alkalmas tüszőm, aztán a leszíváskor lesz-e egyáltalán petesejtem, majd a petesejt megtermékenyül-e stb. Az orvos javasolt még egy tápoldatot (ezt a PRI egyelőre még nem használja és forgalmazza), az Embryogene-t, amit kimondottan az ilyen problémákkal küzdő nőknek lehet hasznos. Egyelőre ők sem tudják, mennyire hatékony, a PRI-ben eddig csak egyetlen nőnél használták. Az embriológusok mondták (mivel ők adták meg a tápoldat forgalmazó elérhetőségét), hogy nem csodaszer, de dicsérik. Én megrendeltem a tápoldatot is.

Hozzá kell még tennem, hogy a párom 36 éves, neki a spermaképe nem túl jó. Hormonálisan minden rendben van nála. Leszíváskor két petesejtet sikerült nyerni, amiből csupán az egyik termékenyült meg, ami osztódásnak is indult. A leszívás szerdán volt, a háromsejtes embriót pedig pénteken visszaültették.

Reménykedtünk abban, hogy a rossz hormon eredményeim ellenére ez az egy embrió velünk marad. Ráadásul a szokásostól eltérő tüneteket produkált a szervezetem, aluszékony voltam, fájt a derekam stb. Aztán mégis megjött.

Nyilván, az élet megy tovább, ettől függetlenül mégsem vagyok most túl boldog. Márciusban újra megpróbáljuk, mivel ekkor kerül ránk a sor az OEP által finanszírozott programban. Viszont kétségek gyötörnek. Tisztában vagyok azzal, hogy az ilyen problémára nincsen gyógyír. Ez egy visszafordíthatatlan folyamat. Nem tudom, hogy érdemes-e még próbálkoznunk.

Azért is írok most itt a fórumban, hogy van-e köztetek olyan, aki hasonló problémával küzd vagy küzdött.

Természetes módon is több mindent kipróbáltam: méhpempő, málnalevél és palástfű tea. Esetleg valami jó tanács? Mindenkinek nagyon köszönöm előre is a válaszát.

2014. dec. 5. 11:58
Évanéne, az a vitamin engem is érdekelne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook