Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porcba lövetett fülbevaló mellől 4 hete nem múlik a gyulladás, van valami krém stb rá ami segíthet? fórum

Porcba lövetett fülbevaló mellől 4 hete nem múlik a gyulladás, van valami krém stb rá ami segíthet? (tudásbázis kérdés)


2017. máj. 31. 08:31
Sziasztok! Nekem egy olyan problámám van,hogy kb. egy hete csináltattam a fülem felső porcába fülbevalót (Helix)..semmi gondom nem volt vele,sőt alig volt piros,nem fájt...tegnapelött ahogy hajmosás után megtöröltem a hajam,kiesett a fülemből,én gyorsan vissza is tettem aztán elkezdett fájni,mostmár nagyonm bevan dagadva és be van gyulladva...vettem rá tetran krémet,bedatinozom,kamillázom...de nyugtassatok meg,hogy csak a dagadás miatt áll el most a fülem...mennyirre normális ez így? és mikorra fog lehuzódni a gyulladás a fülemről? Segítsetek kérlek! Köszönöm szépen a válaszokat!
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2015. okt. 2. 09:16
Sztem is a betadine jo lesz, meg a fulit is fertotlenitsd le vagy aztasd alkoholba esutana tedd vissza.
7. Júlia* (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2015. okt. 2. 08:00

Még mindig jobb egy benőtt lyuk, mint fül nélkül.

Egy seb gyógyulás ideje normál körülmények között 8 nap.

Gennyes, gyulladt seb esetén hónapokig is tarhat.

6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2015. okt. 2. 07:26
Jó eséllyel addigra be is forr a lyuk.
5. fiore (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2015. okt. 2. 06:01

A porcba lőtt fülit 1-2 hónapig nem kell kivenni,mindennap 180 fokos fordulattal kell forgatni,ha nagyon gyulladt jó rá a betadin vagy codan,tetrán.


A szépségért szenvedni kell.:)

2015. okt. 2. 05:17

Vedd ki, Betadinnal kenegesd, 3-4 nap után tedd vissza, decsak napi egy két órára.

Ha teljesem meggyógyul,utána már viselheted.

A szoktató berakásnál kenjél Betadin kenőcsöt a fülbevaló fülbe szúrt részére.

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2015. okt. 1. 23:28

Bactrobánnal, vékonyan, óvatosan, mert antibiotikumot tartalmaz.

Pár napig kend csak.

2015. okt. 1. 23:17
Gyógyfülbevaló van benn,mozgattam második naptól ahogy mondták,hajmosás után szárazra töröl,stb..Gyógyszertári alkohollal fertőtlenítem. 3 hét után kiszedtem,picit gennyes volt azt kinyomtam belőle,fertőtlenítettem a fülbevalót is és úgy raktam vissza,de még mindig piros,és meleg :/
2015. okt. 1. 23:16
Porcba lövetett fülbevaló mellől 4 hete nem múlik a gyulladás, van valami krém stb rá ami segíthet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook