Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Piacon szeretnék gyümölcsöt árulni, kell hozzá őstermelői igazolvány? fórum

Piacon szeretnék gyümölcsöt árulni, kell hozzá őstermelői igazolvány? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. 9ad44cf752 (válaszként erre: 33. - Bd55e3f068)
2013. okt. 4. 13:38
Dehogynem járnak. Ugyanakkora a lebukás veszélye, mint máshol. Sőt, mivel így állnak hozzá a legtöbben, ezért még nagyobb is.
2013. aug. 2. 18:53
Igen kell !
2013. aug. 2. 18:53
Igen kell
33. bd55e3f068 (válaszként erre: 32. - Cikicakk)
2013. aug. 2. 14:53

Ez rendben van, de remélem, azért az elvet érted.


Ha a vasárnapi bolhapiac, akkor igen kicsi az esély a bukásra, mert a lim-lomok közé nem igazán járnak ellenőrizni.

32. cikicakk (válaszként erre: 25. - Bd55e3f068)
2013. aug. 2. 14:50
Agostina: Nem voltam konkurencia annak az őstermelőnek,mert ő ringlót nem árult.Nem adtam olcsóbban mint azok akik szintén árúlták,bár rajtam kívül csak 2 helyen volt ilyen ringló.Ráadásul nem egész évben csinálom,hisz ezen az egy gyümölcsön kívül semmi mást nem tudok eladni,mert nincs is abban a kertben,csak kék és lila szilva,ami nem jó eladásra,ahhoz túl kicsi és ízetlen.
31. cikicakk (válaszként erre: 28. - Temmp)
2013. aug. 2. 14:48
Ebben is szerencsétlen vagyok,mert egy vakköz végén lakunk. A kert ahol a szilva van,kb 6km innen ahol lakom.Előre leszedni veszélyes,mert nagyon gyorsan érik. Így ha jönne is érdeklődő csak másnap kapna ringlót.A bolt elé raktam ki papírt,de valaki letépte. Mindenkinek köszönöm a választ.Kedvesek vagytok,hogy ilyen gyorsan ennyien segítettetek.Nagyon úgy érzem,hogy befejeztem amit szinte el sem kezdtem,mert túl kevés a haszon,és túl nagy az esélye a büntetésnek.
30. bd55e3f068 (válaszként erre: 29. - Cikicakk)
2013. aug. 2. 14:47
A zöldséges valószínűleg csak akkor veszi át, ha van máshonnan nem régi számlája ringlóról (vagy úgy sem), mert máshogy őt is megbüntethetik, ha nem tudja egy ellenőrzésnél igazolni az áru származását.
29. cikicakk (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2013. aug. 2. 14:44
Agostina: Hódmezővásárhelyen lakom,ahol az emberek legnagyobb része magánházban lakik és megtemeli a saját részére val zöldséget gyümölcsöt. A hírdetésre meg nincs pénzem,ismerőseim mióta beteg vagyok kevesen vannak,akik szintén nem milliomosok. Persze azért köszönöm.Talán megpróbálom valamelyik zöldségest megkörnyékezni,mert a ringló szép,nem kukacos,garantáltan bió, és friss,mert este szedem le és reggel vittem ki a piacra.
28. temmp (válaszként erre: 20. - Cikicakk)
2013. aug. 2. 14:41
Tegyél ki egy táblát, hogy szilva eladó. Én így vettem a barackot, meggyet háznál.
27. cikicakk (válaszként erre: 16. - THM-01)
2013. aug. 2. 14:41
Nem figyeltem mások adnak-e számlát.Nem is tudtam,hogy ilyen törvény is van,hisz ma árultam előszőr,nem is számítottam rá,hogy 20kg ringló ennyi maceraát von maga után.Mindenesetre itt olvaslva benneteket,egyre jobban úgy érzem,hogy nem éri meg vasárnapra reszkírozni.A törvényt nem érdekli az én anyagi helyzetem.Viszik a házat a büntetés fejében,mert ebben az országban már mindent meg lehet tenni az emberekkel.
26. THM-01 (válaszként erre: 24. - Cikicakk)
2013. aug. 2. 14:40
Akkor marad az, amit a többiek javasoltak: keressetek rá vevőt piacon kívül.
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - Cikicakk)
2013. aug. 2. 14:40
Bürokrácia ide vagy oda, másnak is van gondja, baja, nem irigység, hanem csak egy ici-pici igazságérzet, hogyha ő kiperkálja azt a sok adót meg hozzájárulást, akkor nehogy már kimenjen más az ő üzletét rontani, mert mondjuk kapásból 27%-kal alá tud verni, mivel nem adózik.
24. cikicakk (válaszként erre: 15. - THM-01)
2013. aug. 2. 14:38
Ennyi haszon tényleg nincs rajta,nem éri meg.Ez csak most volt az első és csak egy hírtelen,kétségbeesett ötlet volt részemről.Az ismerősöm sem gazdag,de így próbált rajtam segíteni.
23. cikicakk (válaszként erre: 13. - M0ncsa)
2013. aug. 2. 14:37
Nem hinném,hogy nekik van őstermelői igazolványuk,mert csak cefre főzésre van a gyümölcs saját részükre,+ lekvárt,befőttett,ivőlevet készítenek belőle.A másik,hogy nálunk azért nem ilyen gyorsan mennek a dolgok.Bürokrácia dögivel. Köszi a választ.
22. THM-01 (válaszként erre: 20. - Cikicakk)
2013. aug. 2. 14:36
én pedig írtam neked a 16. hsz-t
21. M0ncsa (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. aug. 2. 14:35
Hat, ebben az esetben a legokosabb az lenne, ha a forumindito otthon adna el a ringlot, ismerosoknek... Biztos lenne ra vevo, en mar 2 eve ki se jutok a piacra, mert ami van, szetkapkodjak a kollegak, baratok, szomszedok.
20. cikicakk (válaszként erre: 10. - Álomleány)
2013. aug. 2. 14:33
Nagyon szépen köszönöm,ez jó ötlet.A gond annnyi,hogy piac vasárnap lesz,addigra le kell szedni a ringlót ha lehetne árulni,Jövő vasárnapra már lehet,hogy leérik.Mindenesetre köszönöm szépen,mert szombat délután ruha piac van,lehet,hogy akkor is tudnak a kérdésre válaszolni.Tényleg,ez ijedtembe eszembe sem jutott.Még egyszer köszönöm.
19. M0ncsa (válaszként erre: 17. - THM-01)
2013. aug. 2. 14:33

:(

Nem csoda, hogy tonkremennek a parasztok Mo-n :(

18. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - M0ncsa)
2013. aug. 2. 14:32
Gyakorlatban általában zsebből zsebbe megy az árusítás, de nem azért, mert egy így van kitalálva. Ha számlát nem is, de nyugát "illene" adnia, a nénikéknek ezért szokott legalább mutatóba lenni egy tömbjük. Adott összegig alanyi adómentes az őstermelő, meg ez még meg van azzal is fűszerezve tudommal, hogy csak mellékállásban csinálja, vagy ez az egyetlen bevételi forrása.
17. THM-01 (válaszként erre: 13. - M0ncsa)
2013. aug. 2. 14:31
bár így lenne......így lenne ésszerű...
16. THM-01 (válaszként erre: 14. - Sunshine girl)
2013. aug. 2. 14:30
Nem tudom, hogy a fórumozó melyik országrészben él - de bizony felénk van nekik őstermelőijük, nyugtatömbjük, mert a piacokon megkövetelik, hogy fel tudják mutatni. Az más kérdés, hogy mennyire használják....hm. Akit egyszer megbüntettek 150.000-re nyugta nem adásért, az ír mostmár.
15. THM-01
2013. aug. 2. 14:27

Sajnos nincs mese: csak őstermelőként árulhatod a SAJÁT gyümölcsödet a piacon. Egyébként már kereskedelem lenn...ha kaptad, ha vetted, ha loptad (bocs-de érted, ugye?)


Nincs is ezzel gond, 600e Ft-ig adómentes lenne a bevételed - ha lenne őstermelőid. Tegyük fel, hogy van egy kis kerted, kiváltod az őstermelőit: 2.000 + Agrárkamarai reg.: 5.000 + növényreg.: 4.000.

Ráadásul, mivel rokkantnyugdíj már nincs, csak ellátás - így még TB-járulékot is kellene fizetned. Szóval már elindulni sem éri meg, ha tényleg csak párezer Ft bevételed van. Viszont érthető a többiek felháborodása, mert ők fizetnek egy csomó mindent (+ könyvelő)....és őket súlyosabban büntetik bármiért.

2013. aug. 2. 14:24
Szerintetek az idős néniknek, bácsiknak van hitelesített mérlege? igazolványa, nyugtája?? A piac vezetőjét kell megkérdezni.
13. M0ncsa (válaszként erre: 2. - Cikicakk)
2013. aug. 2. 14:24

Cikicakk,


a magyar torvenyeket nem ismerem, de nem lehetnek sokban masok, mint az itteniek.

Annak a tenye, hogy arulhatsz-e a piacon vagy sem, semmi koze az adozashoz. Az ostermelok nem adnak szamlat, kataszter utan adoznak (ha egyaltalan).

Hogy arulhass, kell, hogy legyen ostermeloi igazolvanyod, illetve, az az ostermelo, akie a szilva, bejelent teged is nev szerint, mint a gazdasag tagjat, es akkor legalisan arulhatod a szilvajat (vagy barmijet). Ennek a bejelentesnek (valoszinuleg) semmilyen anyagi vonzata nincs se szamara, se szamodra. De mondom, erdeklodj utana, mert nem egy orszagban elunk. Valoszinuleg az ostermelo kb. 1 ora alatt el tudja intezni az onkormanyzatnal (?), hogy arulhass a piacon.


Az meg, hogy a gyereked milyen gyorsan no, mennyibe kerulnek a fuzetek, es hogy neked nincs minderre penzed, nem fogja erdekelni az ellenort, ugyhogy a jelen tema szempontjabol teljesen irrelevans informacio.

12. cikicakk (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. aug. 2. 14:16
Én nagyon örülök neki,hogy komolyan veszed a kérdésem és válaszolsz rá.Jól esik,hogy vannak emberek akik figyelnek a másikra.Nagyon régen hoxás vagyok,csak mostanában nem igen érek rá a gépnél lenni.Már az internet fizetése is luxus ilyen bevétel mellett,de a gyerek azt mondta,hogy Ő inkább nem jár strandra, osztálykirándulásra,moziba, fagyizni,stb a barátaival,csak az internetet ne mondjam le.Úgy volt,hogy megy dolgozni a suli szünetben,de július 5-én megműtötték perforált vakbéllel és 6 hétig nem csinálhat komolyabb fizikai munkát.Azért a gyümölcsszedésbe segített,csak nem emelheti meg.
11. bowie (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. aug. 2. 14:13
:D
2013. aug. 2. 14:13
A piacfelügyelőség meg tudja mondani. Biztos van valami telefonszámuk, és fel lehet őket hívni, de piacnapon reggel is van ott valaki, aki tudja a választ.
9. cikicakk (válaszként erre: 5. - Bd55e3f068)
2013. aug. 2. 14:12
Fogalmam sincs,hogy merjek-e kockáztatni.A gyereknek kellenének füzetek, 190cm magas,folyamatosan ki nő mindenét,így nadrágok pulóverek is kellenének az iskolára.Egyszerűen nem tudom mit tegyek?.Ma a piacon csak ezt az embert kapták el,de ez sok mindent árult,nem csak egy féle dolgot.Jó nagy területen volt vagy 20 féle terméke.Én a legminimálisabb egy négyzetméteren árultam,3 kisládával.Bízom,hogy talán nem piszkálnak,de akit ma megbüntettek nagyon behergelte magát és rám mutogatott,hogy az ilyeneket miért nem büntetik meg?.A törvények ránk is vonatkoznak.Félek,hogy mérgében ha vasárnap megint meglát rám uszítja az ellenőröket.Sajnos vannak nagyon gonosz,irígy emberek.Dögöljön meg a szomszéd tehene is felfogásban.
2013. aug. 2. 14:11
Nagyon szívesen... Úgy szeretem, mikor használható választ írok, és a kiíró egy semmitmondó sopánkodást köszön csak meg.
7. cikicakk (válaszként erre: 6. - Wickucy)
2013. aug. 2. 14:07
Köszönöm a válaszod.Ezen az oldalon nem lehet politizálni,nem is akarok.Tudom,hogy nem a jószívű emberek akik irígylik ezt a kis hasznot az embertől.Mindenesetre kellene a vasárnapi bevétel,mert nagyobb piac lesz mint ma volt és ma is elvittek azért majdnem 12 kg-t A gond,hogy félek nagyon,mert ha hírtelen kellene,még 10.000ft-ot sem tudnék kifizetni,nem ,hogy 100.000.-t
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook