Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kereső tevékenységnek számít-e az őstermelői igazolvány megléte? fórum

Kereső tevékenységnek számít-e az őstermelői igazolvány megléte? (tudásbázis kérdés)

8. paki1968 (válaszként erre: 7. - 4bf742065a)
2015. okt. 19. 14:58
Köszi.Én is így gondoltam,de azért jó ha más is megerősíti
7. 4bf742065a (válaszként erre: 6. - Paki1968)
2015. okt. 19. 00:45
Ezt találtam én is és a Te esetedet figyelembe véve ugyanezt a következtetést vontam le. Nem számít kereső tevékenységnek.
2015. okt. 18. 17:41

Ezt találtam:

eresőtevékenység a rokkantsági ellátás szempontjából:


kereső tevékenység: - az 1-5. pontban foglaltak figyelembevételével - minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá kereső tevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki külön törvény szerint egyéni vállalkozónak minősül, valamint aki gazdasági társaság tevékenységében személyes közreműködés vagy mellékszolgáltatás keretében történő munkavégzés útján vesz részt, illetve aki a társaság vezető tisztségviselője vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve.


1. Az olyan munkavégzés, amelyért jogszabály alapján tiszteletdíj jár, akkor minősül kereső tevékenységnek, ha a havi tiszteletdíj mértéke a kötelező legkisebb munkabér 30 százalékát meghaladja.


2. A mezőgazdasági őstermelői igazolvánnyal folytatott tevékenység akkor minősül kereső tevékenységnek, ha az abból származó bevételt a személyi jövedelemadóról szóló szabályok szerint a jövedelem kiszámításánál figyelembe kell venni.


3. A külön törvény alapján végzett közérdekű önkéntes tevékenység nem minősül kereső tevékenységnek.


4. A külön törvény alapján nevelőszülői jogviszony keretében végzett tevékenység nem minősül kereső tevékenységnek.


5. A szociális szövetkezet tagja által a szövetkezetben végzett személyes közreműködés, akkor minősül kereső tevékenységnek, ha a személyes közreműködés ellenértékeként megszerzett bevétel meghaladja a személyi jövedelemadóról szóló törvény alapján az adómentes bevétel értékhatárát,


TEHÁT: Minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár.


Az ingatlan bérbeadás nem munkavégzés, hanem egy bevételi forrás. Akárcsak az ingóságértékesítés sem munkavégzés, mégis bevételed van belőle. De ide sorolnám még azt is, ha félretett pénzed van a bankban, amely kamatozik, vagy minden héten lottózol. Szerencsés esetben van bevételed belelőle (nem díjazásod), és nem számít munkavégzésnek. Tehát nem kell érte tenned semmit (effektíve munkát végezned), csak ülsz és várod a mannát:)


Az én értelmezésem szerint az ingatlan bérbeadás nem számít keresőtevékenységnek. Én pedig már 30 éve értelmezem a jogszabályokat. Eddig még nem volt vele gondom:)

Tehát ezek szerint nem számít az én estemben kereső tevékenységnek.Jól gondolom?

5. paki1968 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2015. okt. 18. 17:37
Nem a bevétel nem haszon.Ugyanis ha őstermelő vagy és a bevételed nem haladja meg a 4 millió ft-ot,és a bevételed 20 %-nak megfeleő összeget számlával tudod iagzolni és tételes költségelszámoláson vagy,akkor nem származott belőle jövedelmed.
2015. okt. 18. 17:28

Mi a kérdés, adóügy?

Ezt találtam: [link]

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Paki1968)
2015. okt. 18. 17:23

A bevétel az a haszon, vagy nem?


Ha elmegyek dolgozni, de a benzin többe kerül, mint a munkabérem, attól még tettem jövedelemre szert, ergo kerestem, ha nem is találtam :)

2015. okt. 18. 17:21
Kereső tevékenységnek számít-e az őstermelői igazolvány megléte,ha a bevétel meghaladta a 600 E ft-ot,de jövedelem nem származott belőle?Ugyanis nemleges nyilatkozatot teszek,ami azt jelenti,hogy jövedelmem nem származott belőle.
2015. okt. 18. 17:20
Kereső tevékenységnek számít-e az őstermelői igazolvány megléte?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook