Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Piacon szeretnék gyümölcsöt árulni, kell hozzá őstermelői igazolvány? fórum

Piacon szeretnék gyümölcsöt árulni, kell hozzá őstermelői igazolvány? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. aug. 2. 14:04
Ez szomorú, de valószínűleg sajnos megbüntethetnek. Én biztosan megengedném, hogy árulj, csak engem senki nem kérdez, törvények pedig sajnos vannak...
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - Cikicakk)
2013. aug. 2. 14:03

Így akkor pontosan tudod, hogy mire számíthatsz, nem?

Döntsd el, hogy kockáztatsz, vagy sem.

4. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - Cikicakk)
2013. aug. 2. 14:00

Úgy tényleg nem lehet semmit árulni, hogy kiálok és kész. Valamiként igazolni kell, hogy honnan van az áru. Ezen felül, ha csak kiállsz, és egy nyugtatömböd sincs, akkor azért még külön megvághatnak, ha nincs szerencséd.

A piacokon inkább az üzletekkel szoktak szőrözni (amúgy ez szerintem baromi igazságtalan), egyszerű árusként lazán szabdrablás elvén szokott menni a piacolás.

2013. aug. 2. 13:57
Az egész abból indult ki,hoggy ma egy őstermelőt elkaptak a piacon,mert valami növényvédelmi igazolást nem csináltatott meg és nem volt regisztrációs befizetése.Ő azt mondta,hogy az ilyenek mint én is vagyok,legálisan árulunk,nem adunk számlát,így nem is adózunk.Na de mi után adózzak? Kifizetem a helypénzt, autóval kiviszek kb 25kg kerek ringlószílvát,garantáltan bió, de egészséges látszik is rajta. 160ft/kg kb tisztán ebből ha az egészet eladtam volna amit kivittem,marad 2000ft hasznom.Már ezt is sajnálják tőlünk? Nincs kertem,nincsennek állataim,csak ezt az önzetlenül felajánlott ringlót tudom pénzzé tenni. Ma pénteken csak kisebb piac volt,bár ma is tömve.Van még ringló,keresik is,de azt amit ellehet tenni.Tudnék is vasárnapra kivinni ha holnap este leszedem,de félek,mert annyit viszont nem ér,hogy megbüntessenek.Viszont kezdődik a suli és nincs spórolt pénzünk.Minden fillérre szükségünk van.
2013. aug. 2. 13:52
Barátnőm megengendte,hogy a kerjükben érő összes kerek ringlószílvát kivigyem a piacra árulni.Semmi mást nem árulok,csak azt.Egyszerre 2-3 láda,kb 20kg gyümölcs.Ma voltam előszőr és ott hallottam,hogy akinek nincs őstermelő9je azt megbüntethetik max 100.000ft-ra + bezúzzák a nála talált gyümölcsöt. 120.000ft-ból ( két rokkantnyugdíj) neveljük 17 éves 11.oosztályos fiunkat.Ez a piaci gyümölcs eladás kb 1500ft+ pénzt jelent nem többet.Szerintetek tényleg van ilyen törvény,vagy csak a régebbi piacozók akarnak a konkurenciától megszabadulni.?
2013. aug. 2. 13:48
Kérlek segítsen aki ismeri a vonatkozó törvényt. Rögtön írom a lényeget.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook