Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


19329. ef6c23a151
2019. júl. 4. 12:53

Lányok ebben az NK vérvétel fogamzásgátló mellett kérdésemnél senki sem tud segíteni?

Kösziiiii


"Tegnap kellett elkezdenem a Marvelon fogamzásgátlót, egyenlőre szünet nélkül kell szednem és szólnak majd hogy mi a következő lépés. NK-ra szerettem volna elmenni ebben a ciklusban, ez a fogamzásgátló mellett is megcsináltatható?"

19328. majdreggel (válaszként erre: 19323. - Deda77)
2019. júl. 3. 22:56
persze, hogy minden rendben lesz, azért írtam, hogy ez csak egy teoretikus kérdés. puszi!
19327. majdreggel (válaszként erre: 19272. - 27e1112a7b)
2019. júl. 3. 22:55
köszönöm szépen a kis jeleket, amiket küldtél:) ölellek:)
19326. majdreggel (válaszként erre: 19293. - TAndi86)
2019. júl. 3. 22:54
köszönöm szépen, visszakecmeregtem az én buktatókkal teli kis ösvényemre. megyünk tovább. ölellek szeretettel.
19325. majdreggel (válaszként erre: 19300. - Babyonboard)
2019. júl. 3. 22:53
szia, ezzel teljesen egyet értek, csak néha az embernek úgy teleszalad a hócipője, és nem tudja, hogy honnan gyűjtsön erőt. ilyenkor nálam az működik, hogy dühöngök egy két napot, és aztán egy reggel arra ébredek, hogy minden oké lesz, tudom, hogy minden jó lesz, gyerünk, csináljuk tovább. csak néha össze kell omlani, hgy újra lehessen kezdeni. szeptemberben megyünk vissza. a férjemben az a legjobb, hogy vele a nehéz is könnyű:) köszönöm és ölellek.
19324. majdreggel (válaszként erre: 19306. - Eper2)
2019. júl. 3. 22:51
Köszönöm a millió puszit, elosztom szeptemberig, és akkor majd jut a kis embrikének is. :)
19323. Deda77 (válaszként erre: 19322. - Majdreggel)
2019. júl. 3. 20:39

Passz🤦🏻‍♂️Józan paraszti ésszel kuka😡de akkor kint valakire ráborítom az asztalt ez tuti🤨

De bízzunk benne h minden rendben lesz😬

A méhtükrözést csak köv ciklusban vállalják, azt mondták h így, hogy elindult annak ki kell pucolódnia és nem ajánlják a vizsgálatot! Úgyhogy oda augusztusba fogok tudni menni!

19322. majdreggel (válaszként erre: 19321. - Deda77)
2019. júl. 3. 18:20
Es ha az eredmeny nem jo, akkor mi lesz a mar meglevo embriokkal? Persze ez csak teoretikus kerdes, decerdekel.
19321. Deda77 (válaszként erre: 19309. - TAndi86)
2019. júl. 3. 18:14

Picsi volt amin meg is lepődtünk, de úgy voltunk vele, h ők értenek hozzá!

Hétfőn megy fêrjem vv re (karyotipizálás 46xy vizsgálatot kért Zlin) ebbe gondolom nincs benne a dns fragmentáció🤔

19320. Malvin06 (válaszként erre: 19319. - Ildus_Bp)
2019. júl. 3. 16:12

Hát nem magyarázta túl😁

Amúgy az biztos, hogy a ref.tartományban van a prolaktinod.

Szerintem vissza kellene időnként ellenőriztetned, mivel a Centrumlabos vizsgálat alapján úgy tűnik nincs makroprolaktinémiád, vagyis az aktív (monomer) prolaktin van nálad túlsúlyban. Ha most magas lenne a prolaktinod, akkor ez a monomer túlsúly azt jelentené, hogy valódi hyperprolaktinémiád lenne. Főleg, mert volt az magasabb érték (714), meg amiket korábban mérték nálad, így talán érdemes időnként nézetni, nehogy felugorjon. De, nekem nincs orvosi diplomám, ezért csak laikus érintettként írom ezeket. Tégy legjobb belátasod szerint😊

19319. Ildus_Bp (válaszként erre: 19318. - Malvin06)
2019. júl. 3. 15:35

Az endokrinológusomnak e-mailben küldtem meg a prolaktin terhelést és a másik labort, és a következőt válaszolta rá:

"A prolaktin szinted jelen laborban nem mutat eltérést, teendő ezirányban nincs."

19318. Malvin06 (válaszként erre: 19315. - Ildus_Bp)
2019. júl. 3. 15:00

Szia!


Nekem is volt hasonló, csak nem három, hanem két vv 4 óra különbséggel. Ezzel leginkább azt ellenőrzik, hogy változik-e a prolaktin szintje. Ha nem mozdul (csökken) a reggelihez képest, akkor valószínűleg szervi betegség van a háttérben, általában valami komolyabb.

Neked az első kettő között oké a csökkenés, a harmadik meg lehet attól ugrott ki annyira, mert már eleve a vv-k is stresszelnek.

A második vizsgálat eredményére pedig abban a cikkben találsz magyarázatot, amit nem rég linkeltem.

Az orvosod nem mondott rá semmit?

19317. amy_farrah_fowler (válaszként erre: 19285. - Majdreggel)
2019. júl. 3. 14:56

szia! eddig 8,5 meg 8 mm nem sikerült kétszer a beülti. és volt olyan, h a 10. napi UH-hoz képest 0,1 mm-t vastagodott a beültetésig, ami semmi. szóval, ja, lehet, h jövő hétfőig még vastagodott volna, de és ha nem? meg ezt a Menopurt sem tudom, h még szúrnom kellett-e volna a beültetésig? de ez tüszőserkentő, szóval tuti nem, ha egyszer már beadják a tüszőrepesztőt (ez az Ovitrelle, amit a klinika írt).

eleve nem értem, Sipos két napja nem válaszol az üzeneteimre, most abba kellett volna hagynom a szurikat? én abbahagytam magamtól. a klinika nem tanácsol semmit, mondván, h várjuk meg, a Sipos mit mond. hát én önhatalmúlag úgy döntöttem, nem szúrom magamba feleslegesen a hormont most már.


igen, már nézegetettem is a környéken az avivát :)

19316. cukimami9
2019. júl. 3. 14:45

Kedves Lányok!


Nekem az jutott eszembe, hogy akik többedszerre próbálkoznak, érdemes egy újabb terheléses cukor +inzulint is csináltani.

Nekem egy fél év alatt romlottak le az értékeim (4 sajátsejtes és 3 donoros lombik után) és a gyógyszer helyett a szigorú diétát választottam.

Ez a rengeteg hormon, szteroid felboríthatja a cukor-, inzulinháztartást. Az IR gátolhathatja a megtapadást.

Ezen kívül még csináltattam egy ételintolerancia vizsgálatot és a kapott eredmény szerint folytattam a diétát. Vagyis mindent, amire magas étlinto jött ki, azt kiiktattam az étrendemből: pl. tejfehérje, tojásfehérje, búzaliszt, élesztő,...

Nem volt egyszerű, de ki lehet bírni :)

19315. Ildus_Bp (válaszként erre: 19314. - Ildus_Bp)
2019. júl. 3. 14:15

Közben eszembe jutott, hogy a CentumLabban is csináltattam egy prolaktinnal kapcsolatos vizsgálatot, aminek az eredeménye a következő lett:


Prolaktin/ECLIA (Cobas) 407,0 mIU/l (Ref. 127,0 - 637,0)

Prolaktin/ECLIA (Cobas), PEG kezelés után 363,2 mIU/l

Prolaktin visszanyerés 89 %

Értékelés szempontjai: Visszanyerés > 60%: a minta többségében prolaktin monomert

tartalmaz. Visszanyerés 40 - 60% (szürke zóna): a prolaktin monomer mellett a

minta makroprolaktint és/vagy prolaktin oligomert tartalmaz. Visszanyerés < 40 %:

a minta többségében makroprolaktint és/vagy oligomert tartalmaz.


Hogy ez mit akar jelenteni, foggalmam sincs, de ha jól emlékszem, egy ötezresbe fájt.

19314. Ildus_Bp (válaszként erre: 19311. - Malvin06)
2019. júl. 3. 14:05
Malvin, ezen a prolaktin tortúrán én is keresztülmentem még az év elején. Egy sima ciklus 1. napi hormonvizsgálaton az érték 698,6 mIU/L lett, míg a ref. tartomány 70,8-566,5 mIU/L. Erre a magán endokrinológusom javasolt egy prolaktin terhelést, amit egy SZTK-s nőgyógyásszal írattam ki, aki már eleve nem is értette, minek ez, mert szerinte ez az érték még bőven "fiziológiás". A terhelés tök sima 3 vérvétel volt, 1-1 óra eltéréssel, semmilyen gyógyszert nem kellett bevenni. Az értékek a következők lettek: 0 perc: 328,1 mIU/L, 60 perc: 176,4 mIU/L, 120 perc: 714,4 mIU/L. Elég változatos, nemde? Erre az eredményre endokrinológus azt mondta, ez normális, nincs vele teendő.
19313. Andi74 (válaszként erre: 19311. - Malvin06)
2019. júl. 3. 13:02

Szia Malvin!


Igen, ez endokrinológiai terület, én is endokrin beutalóval mentem. Szerintem azért adnak ilyen gyógyszert- de ez csak elmélet részemről, mert tényleg nem találtam erre semmit- mert talán hasonló hatásmechanizmussal működik mint a stressz, ami szintén megemeli a prolaktin szintet. És a kérdés pont az, hogy valami ami megemeli (ugyanúgy mint a stressz amit ugye gyógyszerrel nem tudnak "beadni") mennyire is emeli meg a szintet, vagyis mennyire "provokálható" a prolaktin termelés, akármilyen kiváltó okra is indul be a termelése.


És igen, ahogy a belinkelt cikk is írja, hogy a prolaktinnak szerepe van a vércukorszint és inzulinérzékenység szabályozásában, ezáltal is befolyásolja a terhesség megmaradását- nálam pl. biztos összefügg a cukoranyagcsere-zavarommal (normál vércukorszint éh-ra, nem túl magas inzulin, jó IR index, de beeső vércukorszint terhelésre) úgyhogy már csak ezért is érdemes lehet kivizsgáltatni, ha valakit érdekel.


Biztos hogy a mai stresszes világban, rengeteg mindenkinek túltermelést mutat az eredmény, ha megcsináltatja, de nem is véletlen, hogy ennyi meddő pár és elvetélt terhesség van a világban mindenhol :/

19312. ef6c23a151
2019. júl. 3. 12:59

Sziasztok!

Tegnap kellett elkezdenem a Marvelon fogamzásgátlót, egyenlőre szünet nélkül kell szednem és szólnak majd hogy mi a következő lépés. NK-ra szerettem volna elmenni ebben a ciklusban, ez a fogamzásgátló mellett is megcsináltatható?

19311. Malvin06 (válaszként erre: 19310. - Andi74)
2019. júl. 3. 11:19

Szia Andi!


Teljesen igazad van abban, hogy mi speciális helyzetben vagyunk. Többek között ezért sem értem, hogy miért nem endokrinológusok foglalkoznak elsősorban prolaktin problémákkal, mivel ez egyértelműen endokrin terület.


Sajnos nálam bekattant (gyakran előfordul, ha valami nagyon érdekel:-) ez a terheléses vizsgálat téma és én is próbáltam utánanézni. Valóban alig lehet erről valamit találni, már ez is elég elgondolkodtató...

Nem igazán értem, hogy az ún. terheléses prolaktin vizsgálat esetében mi az, ami kimutatja, hogy stressz hatására hogyan reagál a szervezet? Mert amit találtam, aszerint a módszer lényege, hogy levesznek egy prolaktint, majd adnak egy olyan gyógyszert, ami hányinger, hányás csillapítására való (pl. Cerucal) és amúgy egyik mellékhatása, hogy megemeli a prolaktin-szintet (az arra érzékenyebbek esetében). Majd újra vért vesznek.

Szerintem itt a fórumon nem lenne olyan, aki erre ne reagálna többszörös értékkel. Szóval érdekes...de persze nem vitatkozni, vagy okoskodni akarok, csak próbálom "elemezni" ezt a témát.

(Közben nálam kiderült, sok minden a prolaktinommal kapcsolatban, így erre a vizsgálatra már egyébként sem lenne szükségem.)

De persze mindenki maga dönti el, leginkább az orvosára hallgatva (már ha van olyan, akiben megbízik), hogy mikor, milyen vizsgálatot végeztet el, milyen gyógyszert szed, mitől várja, hogy tényleg eredményes legyen.


De azért egy linket ide tennék, akit érdekel a prolaktin téma, annak ez érdekes lehet (a tanulmány végén van egy nagyon érdekes megállapítás Bromocriptin és inzulinszint

vonatkozásban is, ha netán érintett lenne valaki)

[link]

19310. Andi74 (válaszként erre: 19231. - Malvin06)
2019. júl. 3. 09:45

Kedves Lányok! Visszatérve talán kicsit a prolaktin és terheléses prolaktin-vizsgálat témához. Nem sokat találtam róla a neten azóta sem, de ahogy a doktornő (dr. Skurdenka Beatrix) magyarázatából értelmeztem, nekem teljesen jogosnak tűnt ez a probléma, nem túlbuzgásnak.. Az alap prolaktin szintnél mondta ugye ő, hogy az 560 valamennyi helyett a 280 lenne- nem emlékszem mondjuk erre most már pontosan, hogy ideális vagy maximális?-érték.

De azt gondolom a fő kérdés tényleg talán nem is ez, hiszen sokaknak 3-4-500-as szinttel is sikerül teherbe esni, hanem az, hogy terhelésre hogy reagál a prolaktin, ami tulajdonképp a stresszhormon. Ahogy elmagyarázta, ez az érték mutatja, hogy bármilyen stresszre hogyan reagál a szervezet- mennyire értékeli veszélynek, és mennyi stresszhormonnal reagál akármilyen helyzetre is. Márpedig- főleg a mi esetünkben- azt gondolom, ez nagyon fontos, hiszen nem saját embrióról van szó, hanem egy kívűlről egyszercsak bekerülő félig teljesen idegen genetikájú valamiről.. És ha eleve van egy túltermelése- túlreakciója a szervezetnek a stresszre (esetemben pl. kb 20-szoros túltermeléssel mint ahogy a terheléses tesztnek köszönhetően kiderült) Márpedig az "idegen anyagot" a szervezet- nyilván vegetatív módon, nem tudatosan- de stresszként éli meg, így símán kilöki az embriót szerintem, szteroid ide vagy oda, ha van egy ilyen túlreakciója a testnek.

19309. TAndi86 (válaszként erre: 19308. - Wkatalin2)
2019. júl. 3. 05:50
Pontosan. Nem a genetikára lehet vele következtetni, csak, ha egy spermium alakilag szép még nem biztos, hogy szerkezetileg nem károsodott. És a magas DNS fragmentációs sejteknél lehet, hogy megtermékenyül a petesejt, de nem lesz megtapadás vagy vetélés lesz. Ki tudja, mi volt az ok nálunk, Kopa szerint az ICSI se segít ilyen magas értéknél.
19308. wkatalin2 (válaszként erre: 19307. - TAndi86)
2019. júl. 2. 23:17
Pontosan ezt szerettem volna írni én is Edina, amit Andi megfogalmazott. Ha nálatok nem volt a spermatogramnál eltérés, azért nem mondhatta az orvos. Mondjuk ennyire én nem értek hozzá, hogy ebből lehet-e következtetni a genetikára.
19307. TAndi86 (válaszként erre: 19305. - Deda77)
2019. júl. 2. 22:42
Edina, nem törvényszerű, hogy nàlatok van ilyen gond. A férjemnél én úgy éreztem, mivel szar volt az alapspermatogramja is, hogy nem törődhetünk bele, ki kell deríteni, hogy miért. Pláne, hogy mindketten egészségesen étkezünk, sportolunk, nincs túlsúlyunk, nem iszunk, nem dohányzunk, tehát nem értettük az okát. A DNS fragmentációs vizsgálatról én is itt olvastam a fórumon, nekünk se doki mondta. Gondolom titeket azért nem küldtek tovább, mert a férjednek tökéletes mintája volt. Ennek ellenére szerintem érdemes lehet megcsináltatni, hogy megnyugodjatok.
19306. eper2 (válaszként erre: 19286. - Majdreggel)
2019. júl. 2. 22:16

Csak és kizárólag a második lehetséges !!!


' Vagy arról van szó, hogy sok küzdelem után majd meg lesz a jutalom egy csodálatos kisbaba személyében? '


Millió puszi:-)

19305. Deda77 (válaszként erre: 19291. - TAndi86)
2019. júl. 2. 21:53

Azert ez nagyon gaz, h kint ezt a vizsgalatot miert nem kertek, miert nem mondtak, h amíg az nincs meg nem indulunk! 3 pötty van még és ezek utan siman benne van a pakliba h kuka mind😪

Aaaa cseppet se vok duhos!😡😡😡😡

Azt mondta a Szmatona es a Sipi is meg a maternytis endokrinologus is azt mondta h ilyen klassz spermaképet rég látott, néhány 25 éves megirigyelhetné! Ezzel le is tudtuk a sperma vizsgálatot🤦🏻‍♂️

19304. lexyke (válaszként erre: 19300. - Babyonboard)
2019. júl. 2. 21:22
Ezt egyébkènt èn is teljessen igy gondolom, valamiért ezt nekem nem adjàk könnyen, meg kell tanulnom valamit nagyon ezen a téren, ès odafőntrôl osztjàk a lapokat.mèg azt is el szoktam képzelni, hogy néha jókat rőhőgnek rajtam, vagy èppen fogjàk a fejüket.de azt is biztossan tudom, hogy egyszer minden akadàlyt le fogok győzni, és 1x mindenki meg fogja tudni mire vagyok képes.🙂
19303. Babyonboard (válaszként erre: 19259. - Deda77)
2019. júl. 2. 21:02
nekem th1 tulsulyom van, es alloimmun ossueferhetetlenseg. a legtobb ameddig eljutottunk korabban az et+8. nap volt. kihozta a synlabos nk funkci immunstatusszal es a g1 intezetis habab alloimmun vizsgalat is. korabban szedtem ldn-t, de csak a normal nk funckiot vitte refhatar ala, a th1 tulsulyon nem segitett. nem segitett a predisolon+ivig kombo sem. nekem ciklosporin kezeles lett a befuto, plusz aspirin es clexane beultitol, de barnazaskor abbahagytam, a dokim is jovahagyta.
19302. lexyke (válaszként erre: 19301. - Babyonboard)
2019. júl. 2. 20:20
Köszönöm a vàlaszokat neked, nem akadékoskodom tovàbb, megyek csináltatom🙂
19301. Babyonboard (válaszként erre: 19299. - Lexyke)
2019. júl. 2. 20:16
a 3. napi hormonszinted hasznos lehet majd a hormonadagolas beallitasanal. nincs-e tul sok prolaktin, mennyire magas az fsh, amihez majd a kivulrol adagolt osztrogent kell beallitani, stb. de alapvetoen, ha depottal allitanak le, par honapig csak a kulsoleg bevitt hormon fog hatni, na meg majd a baba
19300. Babyonboard (válaszként erre: 19286. - Majdreggel)
2019. júl. 2. 20:13
szia, van nekem egy trenerem, a ketsegeid kapcsan jutott eszembe a mondasa. azt szokta mondani, ha a szivedben wrzed, hogy jo az ut, de csak tornyosulnak az akadalyok, akkor ez azt jelenti, jonuton jarsz. az elet probara tesz, valoban akarod-e vagy csak sohajtozgatsz utana. az eletben a sikert gyakran elozik meg problemak, keslekedesek, keruloutak, de mind szepen le kell gyozni, egyiket a masik utan, es egyszer csak elfogynak, es hirtelen ott talalod magad a megvalosult almodban. bizz a jovoben. azert kell egy kicsit varni, hogy meg jobbak legyenek a korulmenyek a baba erkezese szamara. nektek az a nap rendeltetett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook