Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perui kovaföld fórum

Perui kovaföld (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
98. bjudit55 (válaszként erre: 97. - Lucyus)
2016. febr. 7. 17:25
darált homok = perui kovaföld
97. Lucyus (válaszként erre: 88. - Vitamin51)
2016. febr. 7. 16:16
Szia! Én a Tenmagosat használom már június óta, a második doboz végénél jàrok ... először én is meglepődtem az email címen és szkeptikus voltam,de gondoltam kipróbálom. Pont akkor került elő az életemben az IBS betegsèg ... gyógyszert kellett szednem rá, de mióta a Perui Kövaföldet eszem/iszom azóta el tudtam hagyni a gyógyszert! Minden reggel éhgyomorra veszek be két lapos teáskanálnyit vízben. Kipróbáltam már hogy pár napig nem szedem, de sajnos akkor az emésztésem leáll. Nekem bevállt, de azért kívàncsi lennék ha bevizsgálnák akkor mi van benne ... de tény nàlam, hogy hat!!!
96. nagymacika (válaszként erre: 93. - 408020f45e)
2016. jan. 28. 20:53
helloka! most láttam mit írtál ,nekem úgy néz ki beválik ,le is íertam a naplómban.
2016. jan. 28. 20:51
Sziasztok! Nagyon sok jó dolgot olvastam a neten a perui kovaföldről. Január elején úgy döntöttem ,kipróbálom. Lassú anyagcserém van ,12 éve pajzsmirigybeteg vagyok,és mostanában gyakran migrénes fejfájásom van. Nem a neten rendeltem ,hanem az egyik bioboltban kértem tanácsot ,nagyon jókat mondtak a termékről ,ők is használták,úgy voltam vele kipróbálom. 3 hét tapasztalata, minden nap van székletem ( előtte nem ritka hohy 3 napig sem volt.) energikusabb vagyok ,reggel könnyebben ébredek, igaz a fejfájásaim gyakrabban jelentkeznek, és ami a legfucsábbkét napja ,elég intenzív hüvelyi folyásom jelentkezett( ami nem szokott lenni) mást nem szedek ,így gondolom a kovaföld hatása lehet,egy nap kétszer iszom. valakinek van -e hasonló tapasztalata?
2016. jan. 24. 13:05
Maradjunk a jó öreg barna köleslisztnél! :)
93. 408020f45e (válaszként erre: 92. - Bjudit55)
2016. jan. 24. 09:44
Öcsém is ette hónapokig, abszolút semmi jótékony hatását nem tapasztalt.
92. bjudit55 (válaszként erre: 91. - Tami24)
2016. jan. 24. 09:39

Ne vedd rossz néven a megjegyzésemet!

Másfél éve regisztráltál a fórumba, és ma volt a legelső hozzászólásod egy témához. Nem furcsa, hogy pont egy terméket forgalmazó cég mellett álltál ki?


2 hónapig én is fogyasztottam a terméket. Úgy vélem, ennyi idő alatt valami minimális hatást elvárhat az ember olyan ár mellett mint a kovafölddé. Sajnos nem volt. Egyedüli tapasztalatom az volt, minden nap undorral ittam meg, mert a darált homok recsegett a fogam alatt, ivás közben megakadt, beszorult a fogaim közé.


Nem bántásképpen írtam, ez csak egy tapasztalatmegosztás volt.

91. Tami24 (válaszként erre: 88. - Vitamin51)
2016. jan. 24. 09:08

Kedves vitamin51!


A hozzászólásodra válaszolva: Én ebben az általad ,,eldugott kis helység"-nek nevezett 120.000-es tiszta, rendezett, nagyon szép megyeszékhelyen élek, és van szerencsém ismerni a Mindenség Kft. termékeit/forgalmazóját. Amennyire tudom, egyszemélyes vállalkozásból nőtte ki magát szépen lassan, ahogy a forgalom is növekedett, mára már több alkalmazottat is foglalkoztat, akik csomagolják a nagy mennyiségben peruból importált kovaföldet. Nálunk az egész család használja, érezzük jótékony hatásait, szóval hidd el, nincs ebben semmi átverés.

2016. jan. 22. 18:17

Úgy látszik idő közben az OETI megadta a zöld pipát a Perui kovaföldnek, amit a Mindenség Kft. forgalmaz. Akkor reménykedjünk, hogy minden rendben van vele, és várjuk a javulást az állapotunkban :-)

[link]

89. oldalon szerepel.

89. bjudit55 (válaszként erre: 86. - Blahoandras)
2016. jan. 22. 17:29
Ha hiszed ha nem, kidobtam a kovaföldet, és nem régiben elkezdtem a barna köles lisztet fogyasztani. A fehérje turmixomba teszek 4 teáskanállal minden nap, azzal könnyedén megiszom. :)
2016. jan. 22. 16:59
Látom jó ideje nincs beszélgetés a fórumon! Én is érdeklődnék ez után a forgalmazó után, akinek a perui kovaföld nevű termékét többen is használják. Tenmag-tól rendeltem én is belőle, de amikor megérkezett a visszaigazolás egy kicsit elképedtem, milyen név az egy forgalmazónak, hogy Mindenség Kft., és milyen email cím az, hogy teistenvagy@gmail.com? Én nem vagyok valami hiszékeny természetű , de a facebookon pár hozzászólás alapján azt gondoltam, érdemes kipróbálni ezt a terméket refluxra, többen dicsérték, és mivel mindenki névvel és arccal tette ezt, gondoltam, nem lehet átvágás. A név és email továbbra is furcsa számomra, mert ilyen névvel egy komoly cég, nem tudom, de szerintem elgondolkodtató. Mindezek ellenére átutaltam a pénzt, és ma meg is érkezett a perui kovaföld, de még ki sem bontottam, mert időközben látva a feladó postacímét, gondoltam rákeresek a GoogleEarthon. Szerencsém volt, mert valami csoda folytán ebbe az eldugott kis helységbe, utcába is bement a kamerás autó és így egyenesben látni a házat ami meg van adva a feladó címének. Ezek után döbbentem meg végkép, és nem merem elkezdeni a por szedését :-( Ezen a címen egy ezer éves lepukkant roncs ház áll, ha még egyáltalán áll! Nem értem, és nem is hiszem, hogy ott bárki is dolgozhat! Ablakok is betörve, szóval szerintem áldatlan állapot és ez egy lakatlan roncs. Ezek után, hogy lehet megbízni a termékben? A facebookon rákérdeztem a névre, még mielőtt a címet megnéztem volna, de nem reagáltak a beírásomra. Következő lépésem az lesz, hogy egy laborossal bevizsgáltatom a port, hogy valóban az-e ami rá van írva a dobozra. Nagyon remélem, hogy tévedek, és minden rendben van a céggel és a porral, de a mai világban, nem mindegy, hogy mivel etetnek minket! Akinek tavaly augusztus óta van valamilyen tapasztalata a porral kapcsolatosan, jó lenne ha megosztaná itt.
2015. aug. 28. 18:58
de igen, csak azt a barna köles fórumban tárgyaljuk. Ez a kovafölddé. :)
2015. aug. 28. 16:50

A barna köles nem érdemel figyelmet?


"sok kovasavat tartalmaz, továbbá fluort, ként, foszfort, vasat, magnéziumot, káliumot, cinket stb. Különösen gazdag a B-vitaminok csoportjában, mint B1, B2, B6, B17, pantoténsavban és nikotinsavamidban."

2015. aug. 25. 19:31

Koszonom a valaszt. Vagy a masikrol


[link]


Tud valaki mondani valami velemenyt?

84. 5847448901 (válaszként erre: 83. - Csillfeco)
2015. aug. 24. 14:20
Szia ! Zacskós,fehér,kb 2 hónapja,jobb közérzet ! Egyenlőre ennyi .
2015. aug. 23. 19:41
Sziasztok! Ki az aki vett mar Ten-es perui kovafoldet? Milyen szinu? Zacskoban jott vagy dobozban mint a megrendelo kepen? Van aki mar hosszabb ideje hasznalja? Milyen a hatasa?
82. Katalin46. (válaszként erre: 81. - Bjudit55)
2015. aug. 15. 15:14
Az oldal törölt egy részt az írásomból, ráadásul úgy, hogy így elég értelmetlen lett az egyik hozzászólásom.
81. bjudit55 (válaszként erre: 80. - Katalin46.)
2015. aug. 15. 08:16
Visszaolvasva azt gondolom, hogy erre egyedül csak te gondoltál.
80. Katalin46. (válaszként erre: 79. - Katalin46.)
2015. aug. 14. 20:26
Elnézést, nem tudtam, hogy az reklámnak számít, ha leírom, hogy én mit fogyasztok.
79. Katalin46. (válaszként erre: 75. - 5847448901)
2015. aug. 14. 08:35

Szerintem rakd félre, amíg nem kapja meg a zöld pipát.

Az alábbi linken ellenőrizheted a zöld pipát az 50-dik oldalon:

[link]

78. Katalin46. (válaszként erre: 76. - Bjudit55)
2015. aug. 13. 21:13

Addig nyugodtan eheti, amíg be nem tiltják :)

Utána majd rá ér izgulni, hogy mit is evett!


Egy kis leírás mit is jelent a szám pipa nélkül:


2004 óta az étrend-kiegészítők forgalomba hozatala nem engedély köteles, hanem bejelentés köteles. Ez azért fontos különbség, mert bejelentés köteles termékek forgalomba hozatala esetén az árusítás megkezdését megelőzően nem történik semmilyen vizsgálat a hatásossággal és a biztonságossággal kapcsolatban. A forgalmazók csak egy notifikációs számot kapnak, melyet feltüntetni sem kötelező a készítmény dobozán. A notifikációs szám tehát mindössze arról tanúskodik, hogy a gyártó/forgalmazó az OÉTI honlapján rendszeresített bejelentőlapot szabályosan megküldte a hatóság részére. A hatóság a honlapján közzéteszi a bejelentett étrend-kiegészítők listáját is. Zöld pipával jelzi azokat a készítményeket, amelyek esetében a bejelentő által benyújtott dokumentumok, valamint a rendelkezésre álló, releváns tudományos információk, adatok alapján a termékről feltételezhető, hogy ténylegesen biztonságos a vásárlók számára, és megfelelnek a jogszabályi rendelkezéseknek.

77. ec7efbffe4 (válaszként erre: 75. - 5847448901)
2015. aug. 13. 17:25
Bizony csak edd,idd a nyuggerek nem pocsékolhatnak!:)))
76. bjudit55 (válaszként erre: 75. - 5847448901)
2015. aug. 13. 15:54
Ha rajta van az OÉTI engedélyezési szám, akkor eheted.
2015. aug. 13. 15:34
fél éves adag van a nyakamon,most akkor egyem vagy ne egyem ez itt a kérdés ? :)
74. Katalin46. (válaszként erre: 73. - Ec7efbffe4)
2015. aug. 13. 10:19
Gondolom az OÉTI azt nézi, hogy ne legyen az egészségre káros, és ha azt egy cég nem tudja bizonyítani, addig nem kap zöld pipát.
2015. aug. 12. 13:29

A notifikált étrend-kiegészítők közül a pipával jelölt termékek esetében a benyújtott dokumentumok alapján nem merültek fel olyan súlyos hibák az összetétellel, jelöléssel és a termék biztonságosságával kapcsolatban, amely alapján feltételezni lehetne, hogy a termék nem felel meg az étrend-kiegészítőkről szóló...,tehát vannak hibák,de ártalmatlanok az egészségre


Ha nincs pipa,akkor lehetnek akár súlyos hibák is?!

72. Katalin46. (válaszként erre: 71. - 5847448901)
2015. aug. 12. 09:24

Ha letöltöd a 2014-es mappát és azon belül a 105-ös oldalra lapozol, akkor láthatod, hogy nincs meg neki a zöld pipa.

Mindenség Kft.

[link]

71. 5847448901 (válaszként erre: 66. - Katalin46.)
2015. aug. 11. 12:42
Ezt találtam : TEN OETI szám: 15331/2014 és rendelkezik minden szükséges engedéllyel.
70. Katalin46. (válaszként erre: 69. - Bjudit55)
2015. aug. 11. 10:27
Az nem elég ha csak rajta van. Még az OÉTI oldalon vissza kell igazolniuk egy zöld pipával, hogy mindent rendben találtak.
69. bjudit55 (válaszként erre: 68. - Katalin46.)
2015. aug. 11. 10:08
Igy van. Csak olyan termékeket szabad megvenni, amin rajta van az OÉTI szám.
1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook