Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perui kovaföld fórum

Perui kovaföld (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2016. aug. 19. 16:35
Sziasztok! Honnan lehet megállapítani ,hogy eredeti a kovaföld amit vettem?
2016. aug. 3. 15:45
Üdv!Porc problémára nagyon jó az étkezési zselatin is.Jelenleg az arányt nem tudom,de hátha van aki javasol majd,hogy naponta mennyit kell bevenni?Első ötlet napi háromszor egy evőkanállal.
126. Samas (válaszként erre: 125. - 31bc25d879)
2016. aug. 3. 15:35
Koszonom, a fajdalomra nyilvan nem, de allitolag a porcokba, csontba, remekul beepul es erositi. Elvileg par ev es kialakul a vegleges csontozat akkor mar nincs ilyen gond. Sajnos sok kamasz befejezi az aktiv sportolast ha fellepnek az ilyen tipusu problemak.
125. 31bc25d879 (válaszként erre: 124. - Samas)
2016. aug. 3. 15:30

Szia!


Én már a második zacskóval fogyasztom. Mondjuk már utálattal iszom, többet egyelőre nem veszek, de a hajam, körmöm, emésztésem szemmel láthatóan és érezhetően jobb lett.


Fájdalomra nem hallottam még alkalmazni, nem is hiszek benne. Mondjuk egy misét megér, ki tudja...

Semmiképp nem gondolnám, hogy a gyerek hagyja abba a táncot. Inkább valami térdrögzítőt, helyi voltarenes párakötést, esetleg ortopéd szakvizsgálatot ők majd meg mondják, hogyan tovább és, hogy mi a teendő.

124. Samas
2016. aug. 3. 15:17

sziasztok!


Sajnos a forum nem konnyitette meg a dolgom, rengeteg a kovafold pro\kontra velemeny, tanacstalanabb vagyok mint valaha, segitsetek legyszi!

A fiam 15 eves, tancos tagozaton tanul tovabb szeptembertol egy kozpiskolaban. Az utobbi idoben rengeteget nyult es a megterheles sem tett jot a terd izuletenek, porclevallasi folyamatot vettek eszre az orvosok, amivel 1-2 honapos pihentetesre lett itelve. Szeptembertol ha beindul ujra a terheles, megint szamithatunk a terdfajasra. Egy tapasztalt idosebb ferfi tanctanar javasolta, csak a perui kovafold a megoldas. Valakinek van tapasztalata melyik lenne erre a problemara a legidealisabb?..persze tudom, hogy a terheles megszuntetese is megoldas lehet, a gyerek viszont 8 eve tancol nem tudja elkepzelni az eletet nelkule, ha nem a terde a lelke megy tonkre ha valtani kell. Szoval adok eselyt, hatha van megoldas a kamaszkori csontosodasi folyamatok kordaban tartasara gyogyhatasu kiegeszitokkel.

2016. júl. 27. 08:37
Sziasztok! Én 1 hete kezdtem szedni a Tenmag perui kovaföldet.Nagyon durván elkezdett dagadni mindkét bokám elmentem orvoshoz és mondta azzonal álljak le .Olyan súlyos problémákat okozhat ami visszafordithatatlan is lehet.Minden szervezet más ,de egy idővel súlyos vitamin hiány lép fel .2napja leáltam és a lábam se degad már.Én megfogadtam soha többé nem dölök be föleg olyanak ami nincs bevizsgálva és orvossal elötte nem beszéltem.
122. viki-cica (válaszként erre: 94. - Bjudit55)
2016. júl. 13. 11:35
Szia Judit! A köleslisztet lehet mondjuk joghurtba keverni (vagy vízbe???), vagy csak valamibe belefőzve lehet enni? Köszi!!!
121. csinoska2012 (válaszként erre: 118. - Sweet Harmony)
2016. júl. 13. 08:42
A lábad biztos ,hogy nem a kova földtől dagad!!!
2016. júl. 13. 08:41
Én most kezdtem el inni ,por formájában vettem fehér szinü, vizben azonnal oldódik,eddigi tapasztalatom az emésztésemet rendbe hozta,lassú az anyagcserém sok mindent próbáltam eddig eredmény nélkül.Folytatom a fogyasztását.
2016. júl. 5. 12:47
Venni akartam a herbariaban ma,de az osszes por alaput visszahivta a ceg. Azert ha ennyire egeszseges,akkor vajon miert?
2016. jún. 25. 23:36

elfogyott az első doboz porom,rendelem a következő adagot.eddigi tapasztalat:zsírosabb a bőröm.dagad a lábam .egy pár napja ,hogy javul a közérzetem,amióta iszom iszonyú fáradtságos vagyok állandóan ,kegyetlen szomjúság gyötör

most már várom a pozitívumokat is ☺!

117. Dorbita
2016. jún. 21. 13:43
Sziasztok! Én tavaly ittam meg egy 500 gr-os kiszerelésű kovaföldet. A Vitaltrend Kft.forgalmazta. Az enyém szürke színű por volt, fehér műanyag vödörben csomagolva. A hajam, a bőröm állapota nem változott a fogyasztásától, viszont a körmeim nagyon gyorsan nőttek. A gázolajhoz hasonlító "utóíze" miatt kapszulára váltottam, de abból is csak egy dobozzal/60 db. szedtem be. Most kacérkodom a Tenmag-féle kovafölddel. Remélem az fehér vagy bézs színe lesz, nem pedig szürke. Azért térek vissza a porhoz, mert időközben rájöttem, hogy külsőleg pl. arcpakolásban használva is ki tudom használni a jótékony hatàsait. Feltéve, ha vannak. De mondom, egy próbát még megér, beruházok még egy Tenmag-féle 300 gr-os kiszerelésre!
2016. máj. 11. 16:47
Sziasztok!Mától én is iszom a kovafödet.A tenmagosat rendeltem mennyit kell meginni belőle?Mostanáig huminiqumot szedtem.Van valaki aki régebb óta issza és van valamilyen hatása?
2016. ápr. 13. 16:16

én lassan 3 hete iszom, visszatérő bőrgombával küzdök, és ezt ajánlották (plusz immunerősítésre a szintén gombaölő grapefuit cseppet).

a gomba még nem lett sokkal jobb, de azt vettem észre, hogy felgyorsult az emésztésem és sokkal kevésbé izzadok(!), pedig a fogamzásgátló szedése óta ez felerősödött. azt mondták, adjak neki minimum 6 hetet, de biztosan végig szedem a 3 havi adagot, nekem már megérte.

semmilyen mellékhatása nincs, az állagát pedig meg lehet szokni (íze nincs).

114. Szuszy (válaszként erre: 91. - Tami24)
2016. ápr. 10. 11:45
Én is ebben az "eldugott" kis helyiségben élek :) Szerintem aki ezt írta, fogalma sincs róla, milyen gyönyörű városban élünk tele mindenféle látni valóval, és élménnyel teli kulturális parkokkal :) az ország legnagyobb állatparkja, múzeumfalu, hatalmas élményfürdő, rengeteg csodás park, tér és a tölgyes erdő önmagáért beszél a Sóstó pedig egy csoda :)a bujtosi tó a város szívében sem minden napi :)
113. Szuszy
2016. ápr. 10. 11:28

Sziasztok! Felkeltette az érdeklődésem a kovaföld, és főleg a TENMAG Kft. Megnéztem a térképen, és itt van tőlem kb. 3-4 km-re. Valamelyik nap el is bringázok arra és megnézem ezt a telepet magamnak :)

Amúgy nálunk a 300 gr-os 3.550 ft-ba kerül. Ha tőlük venném akkor 3000 ft, + kiszállítás. Ha 10 db fölött vásárol valaki, akkor ingyenes a kiszállítás :) vicces. Kíváncsi vagyok mennyiért hoznák ki 5 km-en belüli címre :)

2016. ápr. 1. 18:37

Én a Via Naturfilosophia Kft. által forgalmazott kovaföldet fogyasztom már elég régóta és elég sok jó oldalát ismerhettem meg ennek a terméknek. Elsősorban a hajam és a körmöm gyorsabban nő és erősebb is lett. Ritkán de előfordult hogy megfájdult a hátam és azt vettem észre hogy amióta fogyasztom egyszer sem fájdult meg. De lehet hogy ez csak véletlen hogy nem fájdult meg azóta. A bélrendszerem működése is helyre állt. Régebben előfordult hogy 3-4 napig nem volt székletem.

Az arcom is olyan mintha megfiatalodott volna.


Én a peruikovafold pont hu oldalon szerzem be.


Ja és ennek van OÉTI engedélye és láttam már ezt a terméket gyógyszertárban is. Úgyhogy a minősége felől nincs kétségem.

111. feketebárány74 (válaszként erre: 108. - Madeiragirl)
2016. febr. 26. 15:24

Szia.


Hát többféle is van, a fene se tudja már, hogy melyik az igazi, vagy legalábbis igazibb, mint a többi...

Állítólag minél fehérebb, annál jobb.

Még én sem próbáltam a Tenmagosat, de ha ez a Vitapharmás se nagyon válik be nekem, akkor most már tényleg kipróbálom a Tenmagosat, akármennyire is húzós az ára...

110. Mezei Virág (válaszként erre: 101. - Lucyus)
2016. febr. 23. 17:58

Kovaföldnek nevezzük azt a talajfajtát, amiben az egysejtű növények maradványai megtalálhatóak, illetve apró csontvázakat és kovamoszatokat is tartalmaz, innen ered magának a kovaföldnek az elnevezése. Ezek a mikroszkopikus méretű algák, moszatok, dolgok szilícium-dioxidot tartalmaznak, ami a víz kivonásával keletkezik és a csontváz szerkezetét adja. Amikor a kovamoszatok elpusztulnak, csontvázuk hátramarad és lesüllyednek a tavak és az óceánok mélyére és a kovaföld alapját hozzák létre, alkotják meg. A természetes kovaföldet éppen ezért mélyről bányásszák, hiszen millió évekkel ezelőtt alakult ki, azokon a helyeken, ahol egykoron vizes területek voltak: tehát régi tavak és tengerek mélyén van kovaföld. A bennük található silica vegyület a leggyakoribb anyag a Földön. A természetes kovaföld 85%-ban tartalmaz szilícium-dioxidot, a maradék részben pedig más oxidokat találunk meg benne,


A természetes kovaföld szagtalan és nem mérgező. Ez a puha, selymes ásványi anyag textúrájában igencsak hasonlít a krétaporra vagy a lisztre, ezért is nevezik fosszilis anyagnak. A kovaföld felhasználása már több, mint 100 éve történik.

109. kori54 (válaszként erre: 88. - Vitamin51)
2016. febr. 23. 17:45
Refluxra ajánlom a lucerna kapszulát, több ismerősömnek is bevált, sőt gyomorégésre is. A tabletta nem ajánlott !!!
2016. febr. 21. 21:36
Sziasztok! Én az Indiakincse féle perui kovaföldet vettem, kb. 1 hete iszom. Fehérnek egyáltalán nem mondható, inkább bézs színű, szagtalan, íztelen. Nekem is lassú az anyagcserém és leginkább ezért kezdtem fogyasztani. Sajnos ennyi idő alatt még javulást nem tapasztaltam, de iszom tovább mert sok jót olvastam róla. Dilemmám csak az, hogy nem jobb-e a Tenmag féle, ami fehér? Valaki már itta mind a kettőt? Mi lehet a különbség?
2016. febr. 14. 16:14

Na elfogyott a korábban általam említett Herbastar féle kovaföld porom, de végülis nem a Tenmagosat vettem meg, hanem a Vitapharma termékét, ezen a perui felirat is szerepel.

Hát nem tudom, kicsit ugyan világosabb, mint a Herbastar féle, de még ez is messze van a fehértől, igaz kicsit más is az íze, de legalább nem annyira homokízű.

Hát kíváncsi leszek rá, hogy jobb lesz-e, mint a sima kovaföld por...

106. bjudit55 (válaszként erre: 104. - Zsazsyka69)
2016. febr. 14. 11:10
Mindegy mi a véleményed róla, én csak azt írtam amit a honlapon olvastam. Webfordítóval elolvastam az egészet. Egyértelmű volt. De én már túlléptem ezen, nem érdekel, fogyasszátok bátran, nincs egészségre ártalmas hatása biztosan, különben nem kapta volna meg az engedélyt. Hajrá! :)
105. zsazsyka69 (válaszként erre: 75. - 5847448901)
2016. febr. 14. 10:19
Edd nyugodtan.
104. zsazsyka69 (válaszként erre: 99. - Bjudit55)
2016. febr. 14. 10:15
Miért irsz butaságot?
103. zsazsyka69 (válaszként erre: 83. - Csillfeco)
2016. febr. 14. 10:14
A Tenes kovaföld dobozban jön és származási helye:PERU.Fehér szine van.Rendszeresen iszom 2 hete az emésztésem sokat javult.Nem ropog a fogam alatt mint ahogy azt mások állitják.Egyébként gyógyszertárakban is lehet kapni étkezési kovaföldet,de csak megrendelésre.Van pár cég amelyek forgalmazzák a perui kovaföldet,a tennél van a legnagyobb kiszerelés.Egyébként nem homok mint ahogy azt pár tudatlan hiszi.Hanem Ösi kovamoszatok megkövesedett váza.A dobozon pedig szerepel a származási hely:peru az OÉTI száma 17164/2015.Tehát aki a 2014-es listán kereste azért nem találta mert 2015-ben kapott zöld pipát.
102. zsazsyka69 (válaszként erre: 100. - Globus)
2016. febr. 14. 10:04
Az earthon ezer éves felvételek vannak :)
101. Lucyus (válaszként erre: 99. - Bjudit55)
2016. febr. 7. 18:33
Ha homok ... hàt csodahomok. :)) Tényleg be kellene vizsgáltatni, mert hatásos. Legalább is, nekem is! A homokra adnának olyan besorolást, hogy élelmiszer, vagy étrend kiegészítő?! Mondjuk tényleg ha ez megkövesedett kovamoszatok váza, azt hogy gyűjtik össze, hogy csak az legyen? :D
100. globus (válaszként erre: 88. - Vitamin51)
2016. febr. 7. 17:33
Ez a ház kb. lakhatatlan. Érdekes, hogy ilyen apróságra nem figyelnek. Legalább írhattak volna egy többszintes társasházat, ha már kamu. De hát mindig egy banánhéjon lehet elcsúszni.
2016. febr. 7. 17:31
Mikor annak idején megvettem, utána néztem a forgalmazónak a dobozon lévő honlap alapján. Ma már egy étrend kiegészítőt forgalmazó csicsás oldal látható ott, de eleinte egy építőanyagokat árusító céget mutatott az oldal. Többek között árulták a kovaföldet is, amiről leírták hogyan készül. Ledarálják a homokot. Majd bezsákolják 50 kg-os zsákokban, és élelmes emberkék árulják csicsás dobozkákban mint a cukrot. :))Mivel egészségre nem ártalmas, élelmiszer tisztaságú, megkapta az engedélyt, mint élelmiszert eheti aki akarja.
1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook