Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perioralis dermatitis fórum

Perioralis dermatitis (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
jan. 5. 22:57

Sziasztok!

4 évvel ezelőtt volt egy brutális fertőzésem,orvostól orvosra jártam hónapokig .egyetlen antibiotikum segített a Tenutan .most újra kijött és miközben más problémákra kerestem éppen megoldást rájöttem,hogy a kettő teljesen összefügg.nem kellett most a gyógyszer sem, pár nap alatt elmúlt.számomra egyértelmű,hogy a hisztaminallergiám okozza.be kell tartani a diétát és gyorsan helyrejön.

okt. 24. 20:24

Sziasztok!


Elso posztom itt, sot valojaban csak azert regisztraltam az oldalra, hogy meg tudjam irni ezt a posztot, hatha lesz akinek segitsegere szolgal az en tapasztalatom.


Alig egy hettel ezelott egy nagyon kedves rokonom hivta fel figyelmemet erre a thread-re, hatha talalok egy kis biztatast a teljesen kilatastalannak tuno helyzetemben, amit mi sajnos nev szerint ismerunk, mint "Perioralis Dermatitis". Nem tudom mi okozta nalam, talan soha nem is fogom megtudni, de most nem is ez a lenyeg, hanem az, hogy sikerult egy olyan kura programot kialakitanom, aminek hasznalataval 3-4 nap alatt szinte teljesen kitisztult a borom, ami pedig mar annyira katasztrofalis volt, hogy konkretan 3 hete ki nem mozdultam a lakasombol. Nagyon el voltam keseredve, mert nap nap utan egyre rosszabbodott, es mar az is elkepzelhetetlennek tunt, hogy valaha az eletben ujra normalis, egeszseges borom lesz, es nem kell szornyetegnek erezzem magamat, aki inkabb ki sem megy az emberek koze, csak, hogy ne nezzenek ram undorral. (Jo, nem igazan neztek ram undorral, de en megis ugy ereztem. Tudjuk hogy van ez.)


Vegigolvastam itt a kommenteket, kinek mi segitett, tobbet ki is probaltam, lehet, hogy turelmetlen voltam, de nem tapasztaltam javulast.


A borgyogyasz Doxycyclin PannonPharma-t irt fel, de azt is hozzatette, hogy tobb honapba fog telni, mire lathato javulast tapasztalok. Meg aznap elkezdtem szedni, es tovabbra is bujtam a netet valami csoda gyogymod remenyeben, de mindenki arra panaszkodott, hogy mar milyen regota nem hasznal nekik semmi. Vegul sikerult kialakitanom magamnak egy olyan kombinaciot, ami a harmadik nap reggelere 90%-os javulast valtott ki. Nem hittem a szememnek amikor reggel a tukorbe neztem! Szo szerint elsirtam magamat oromomben! Mintha csoda tortent volna! :)



A kovetkezo kombinacio valt be nalam:


- Reggel ehgyomorra megittam 1dl vizben elkevert 15 csepp grapefruitmag kivonatot, amit a nap folyaman meg 2x megismeteltem. (DM-ben vettem, BIOEXTRA marka)


- MINDEN kencetol es sminktol mentesitettem az arcboromet, kiveve a kezeles 4 tagjat, amik a kovetkezok (fontos, hogy melyiket mikor hasznaljuk, irom!)


- Reggel Hydrophylicium Nonionicum mosdokenoccsel (patika)es langyos/huvos vizzel finoman megmossuk a kiuteses feluletet, majd alaposan leoblitjuk. Minden mosdashoz friss, tiszta torolkozot hasznalj, amit kizarolag az arcodnak ezen a reszen hasznalsz! Meg veletlenul se dorzsold, csak nagyon gyengeden itatgatsd a nedves borfeluletet, en egy picit inkabb legyezgettem a torolkozovel. Amikor teljesen szaraz a bor, egy borsonyi Soolantra 10mg kenoccsel (venykoteles) bekentem a feluletet, es ennyi volt a reggeli kezeles.


- Napkozben a borgyogyaszom altal felirt ELIDEL 10mg kremmel kentem be.


- Estefele egy ujabb Hydrophylicium Nonionicum mosdokenocsos tisztitas utan, The Ordinary markatol, az Azelaic Acid Suspension 10%-at hasznaltam.


Ma 6. napja, hogy felvettem a csatat a PD-vel, de aki nem tudja, hogy volt ott valami, meg nem mondana. Remelem nektek is hasonlo sikert fog kivaltani, ha igen, adjatok tovabb masoknak is!


UI.: Azonnal elhagytam a fluoridos fogkremet, es nem is merek visszaterni hozza. Nem eri meg.


xoxo Sok sikert mindenkinek!

2023. máj. 1. 12:04
Sziasztok! Én már írtam itt, akkor teljesen megszűnt a problémám. Két és fél év után újra visszaköszönt. Mivel már tudtam nagyjából mit kell csinálni, egyből elhagytam minden krémet, nullterápiát csináltam. Nem is lett olyan vészes, mint amilyen régen volt. Viszont nem is tűnt el, a sóoldat nem segített annyit, mint régen. Olvasgattam itt a hozzászólásokat, valaki írta a revox c-vitamint. Ez volt nekem amúgy is itthon, gondoltam hátha. Hát végül ettől múlt el. Továbbra sem teszek rá mást, illetve most kicsit sóoldatozom még, de teljesen eltűnt. :)
2022. okt. 31. 23:22
Sziasztok,jó pár éve enis pd vel küszködtem használtam énis sok mindent amitt bőr orvosok ajánlotak de egyiksem használt elég megterhelő tud lenni úgy hogy gondoltam leirom nekem mi segítet hátha esetleg valakinek tudok segiteni a revox c vitamin szérumját használtam rendszeresen minden nap és azóta megszünt a probléma úgy hogy merem ajánlani egy próbát mindenkép megér .
150. ESA
2022. júl. 6. 21:46
Sziasztok! Mi a helyzet a csókolózással, vagy az orális kényeztetéssel? Ezek ronthatnak a PD állapotán?
2022. ápr. 11. 18:27

Sziasztok!


Évekkel ezelőtt volt pd-em. Borzalmas volt. Kencék, aloevera, vio gép, bioptron lámpa, fogkrém váltás, rúzs váltás,bél tisztítás de semmi.... Elkeseredésemben bőrgyógyászhoz fordultam, aki mondta, hogy sajnos nagyon nehéz kideríteni mitől is alakulhat ki, de azt mondta ha vállalom nincs mese Inerta.... Elkezdtem szedni, melytől az elején nagyon száraz volt a bőröm... Nagyon! (de a bioderma krém segített) aztán a nyalkahartyat kiszámította, úgyhogy orr spray és szemcsepp... Kis fényérzékenység mellé finomságnak, DE ELMÚLT!!!! és ezek a mellékhatasok is szépen lassan. Úgyhogy bár nem vagyok a gyógyszeres kezelések híve, de van az a pont mikor lépni kell!

Remélem tudtam segíteni! Semmi esetre se nyomkodjátok!!!!

148. CsillaV
2022. márc. 29. 18:54
Még annyit az előző kommentemhez, hogy én is kipróbáltam a cink pasztát, sóoldatot, Alksebort, La-Roche Posayt, de ezeket el kell felejteni. Ne kísérletezzetek, mert csak ronthat a helyzeten.
147. rita63
2021. okt. 19. 10:36

A kiváltó okot kell megkeresni, ami lehet étel, vagy környezeti szennyezés. Nekem kézenfekvő volt, mégsem ismertem fel, vegyi laborban dolgozom és a szerves oldószerek okozták. Vetettem maszkot meg spec. szűrőt, és amikor ilyenekkel dolgozom felveszem.


Megjelenéstől tartott vagy 1 évig míg megszünt ez a bőrproblémám. Korábban kijött már, de csak az orrzugban, a fluoridos fogkrém miatt, azt jól eltalálta anno a bőrdoki, hogy a fogkrém okozta.


Érdemes megpróbálni a cukorszegény étkezést, ami nálam azt jelenti, hogy nem eszem édességeket, csokit, péksüteményt, cukros üdítőket, gyümölcslevet, de semmilyen édesítőset se utóbbiakkal, legyen az bármelyik édesítő, csak becsapjuk a szervezetünket és a bélfrórára is károsak). Viszont olykor eszem reggelire vagy ebédre édes fogást. Sok más okból is jó a cukor csökkentése.


(Szokták még felhozni a tejtermékeket, kávét, zsíros ételeket. Ki kell deríteni ezek okozzák e).


Na és a LÉNYEG, ami bevált a kezelésére az a szűretlen almaecet!

[link]


Angol cikkekben olvastam róla, hogy a periorális dermatitiszt megszünteti.


1:4 de akár 1:2 hígításban vízzel; vattával felviszed a problémás helyekre. Azt hittem kimarja a bőröm de nem. Ha beszívta bőrnyugtatásra lehet finomítatlan kókuszolajat tenni (Dm-ben kapható pl), én nem sokszor használtam. Ja, szaga az van az almaecetnek, úgyhogy inkább ha hazaér az ember napi teendőiből, akkor érdemes bekenni magát.


Nekem már a szemem alatti területre is kezdett rámenni, sőt nevetséges, de a fenék viszketésem oka is (ami szintén fennált vagy fél háromnegyed évet és nagyon ijesztő volt) periorális dermatitis volt, hiába szedtem be féreghajtót, gomba elleni kenőcsöt az nem használt. Neten olvastam, hogy létezik egy ilyen fajtája is (nekem kellett magamat diagnosztizálni, bőrdokinak gőze se volt). Ide is lehet alkalmazni az almaecetet.


Tehát nekem a környezeti ok megszüntetése és az almaecet vált be. Próbálkoztam antibiotikummal meg A-vitamin származék gyógyszerrel (ami elég durva), a bőrgyógyásznak eddig terjed a szaktudása, de nem mertem őket huzamosabban szedni és szXt se érnek, ha a kiváltó ok nem szűnik meg.

2021. szept. 2. 17:32

Sziasztok! Mindenki így kezdi, de én is elhatároztam, hogy ha jutok valamire ezzel a szörnyű betegséggel kapcsolatban, akkor mindenképp megosztom azokkal, akik még sajnos ebben szenvednek….

Május végén, amikor elkezdtem használni egy arcra való önbarnítósprayt ( Byrokko a márka ) kb. az 5. használat után az orrom alatt a bal oldalon megjelent 5-10 pici pötty. Úgyvoltam vele először, hogy biztos valami kidörzsölte vagy kiütés, nem foglalkoztam vele. A korrektorom kiszárította utána leszedettem a száraz bőrpikkelyeket, majd bekentem valami hidratálóval és el is múlt… aha, 2nap múlva ugyan ott volt, és így ment ez hetekig, amíg nem jött ki a másik oldalra az orrom alatt. Elkezdtem Google-zgatni és rátaláltam erre a pd-re egyböl tudtam, hogy ez van nekem. Leginkább viszketés,húzódás, égés. Néha olyan volt mint egy pici patti… megtaláltam ezt az oldalt, és olvastam megannyi gyógymódról, elsősorban Alksebort patikai kenőcsöt vettem, ami kifejezetten semmit nem használt, én a rendkívül folyós állagától is kikészültem, és még csak jobban fokozta az egészet. Utána vettem a La Roche Posay-tol a Kerium DS kenocsot ami picit szaritott rajta, de felesleges volt mert az se mulasztotta el. Olvastam a Himalaya Sooldat és szaliciles cinkpasztáról ( naturland ), ez a kombó egyébként nem volt olyan rossz, a sóoldat valamennyit szépített és a paszta is, VISZONT a pasztának olyan durván ragadós az állaga hogy a lemosása az egy kínszenvedés volt konkrétan, lehet szebbé tette, de mivel csak dörzsölős lemosással jött le, újra piros lett. Ez ment 2-3 hónapon keresztül, közben néha amikor nagyon durva volt akkor bekentem körömvirágkrémmel amit AJÁNLOK, mert nyugtato hatású, viszont ez sem vezetett a végső gyógyuláshoz. Teljes elkeseredésemben úgy döntöttem, hogy elkezdem a nullterápiát, mert sokan írták, hogy segít ( lényege az, hogy semmit nem kensz rá csak vízzel mosod) és hát igen… másfél-2 hét után már sokkal

szebb volt. július végétől tartottam egészen mostanáig, viszont agusztusba megint néha visszajött, nem olyan csúnyán, de pár pötty…. mondtam magamban, hogy nem, én ezt nem akarom tovább… nem akartam több krémet venni mert hiábavalónak láttam bekenni az orrom alatt, ha másnap a szám alatt pattog ki. Így arra jutottam, hogy ezt belsőleg kell kezelni. Gyógyszert és antibiot nem ajánlok senkinek VISZONTT!!! És most jön a lényeg: Dm-ben kapható 2féle csepp, Grapefruit mag kivonat illetve Propolisz csepp… varázsszerek! 1 hete használom mind a kettőt úgy hogy napi 3x cseppentek ( eloiras szerint ) 2dl folyadékban mind a kettőből. Külsőleg pedig amikor arcot mosok akkor a magkivonatból csöpögtetek a tenyerembe, és azzal mosok arcot, éjjelre pedig a propolisszal kenem be a felületet és azóta 95%-kal szebb!!

Szóval nekem a nullterápia ( minimum 1 honap ) plusz a cseppek hoztak a javulast ( remélem nem szólom el…) @kisflorentinaa@gmail.com az email-om ha valaki esetleg kérdezne, illetve akinek bevált ez a módszer, és visszajelezne annak örülnék! Kitartást mert van megoldás!!!

145. Mandi1976 (válaszként erre: 143. - Monka86)
2021. máj. 30. 12:22

Szia Monka,


Ugyanebben a cípőben járok. Segítenél nekem abban, hogy megírod hogyan használtad a sóoldatot és a cinkpasztát, napi hányszor? A bőrradírt hogyan készítetted?

Előre is köszönöm a válaszod

Andi

2020. dec. 4. 20:38

Sziasztok! Megfogadtam,hogy ha egyszer eltűntetem, én is írni fogok ide.

Az én sztorim nagyon hosszú, kb 4 éve kűzdöttem vele, egyik pillanatról a másikra alakult ki. Először annyira nem is foglalkoztam vele, gondoltam pár pattanás, amúgy is problémás bőröm volt. Aztán egyre több lett, elmentem bőrgyógyászhoz, aki természetesen egy szteroidos krémet adott rá. Szépen elmúlt, de egy idő után hozzászokott a bőröm, és egyre jobban eldurvult. Felkerestem egy másik bőrgyógyászt, aki rázókeverékkel, egy gyógyszerrel, illetve több étkezési tanáccsal is ellátott, hogy kerüljem a savasító ételeket. Szépen elmúlt ismét, végre visszakaptam az arcomat. A diétát viszont nem tartottam be. Pár hónapig tartott a jó állapot, majd ismét újrakezdődött. Fogalmam se volt, hogy hogyan tovább, mindig vártam,hogy hátha jobb lesz, kentem a krémmel, ami kordában tartotta, de el nem múlt. A mindennapjaim része lett, gyűlöltem, utáltam tükörbe nézni, minden reggel megállapítani,hogy ma sem jobb. Bioptron lámpáztam, kipróbáltam rá ezer féle krémet. Az idő meg csak telt, és nem lett jobb. Észrevettem,hogy bizonyos ételek elfogyasztása után csúnyább, így elkezdtem ezekre is figyelni. Kb másfél éve mindennapossá vált a gyomorfájdalmam, amivel elmentem orvoshoz, aki savtúltengést mondott, elkezdtem savlekötőt szedni. Kicsit szebb lett bőröm, de végleges javulást ezt sem hozott. Aztán elhagytam a savlekötőt, úgy gondoltam,hogy 20 évesen nem fogok napi szinten gyógyszereken élni. Mindent kivontam az étrendemből, a tejtermékektől kezdve a fűszereken át a paprikáig. Lassan semmit nem ettem😃. Szebb lett tőle a bőröm, de még mindig nem múlt el. Ekkora már tényleg olyan szinteken gyűlöltem,hogy elgondolkoztam azon is,hogy szakmát váltok, mert kozmetikusként végeztem, és mégis ki jönne egy ilyen bőrű kozmetikushoz. Erős kijelentés, de úgy éreztem tönkre teszi az életemet. És akkor még csak annyira nem is volt rossz. Ezután már a szemem alatt,a szemhéjamon és a szám környéki egész területen megjelent. Egyik nap annyira durva lett,hogy nem mentem utcára 3 napig.

Azt hittem megbolondulok, sürgősen mentem bőrgyógyászhoz, aki ismét adott egy krémet, mert mást nem tudott. A krémtől jobb lett, el nem tűnt. Így teltek a napok, míg nem rátaláltam erre a fórumra. Nekem igazából minden összejött, hogy elmúljon, és a mai napig nem tudom teljesen az okát, hogy végülis mitől múlt el.

Egyrészt biztos vagyok abban,hogy lelki oka is volt, rendbe jött az életem, boldog voltam, a hasfájásom is elmúlt, mint amit elvágtak, azóta eszek mindent és semmi probléma.

Szinte ezzel egyidőben kezdtem el a nullterápiát, és a himalája sós oldatot. A krémek megvonásától először borzasztóan nézett ki, lángolt, a sótol undorítóan kiszáradt, de kibírtam, és napról napra szebb lett. Kb 1 hónapig szinte semmi nem érte az arcomat.

Illetve én beleszámítom az egy évig tartó diétámat is, ugyanis gondolom ez idő alatt kitisztult a szervezetem és ez is hozzásegített, bár ebben nem vagyok biztos, de ez is lehetséges.

Így ezt a hármat egybevéve tekintem a gyógyulásom kulcsának.

Azóta csak natúr kozmetikumokat használok, fél évig erre a területre nem tettem semmit, most már krémezem és sminkelem is, és semmi probléma.

Azért írtam le ilyen hosszan, és mindent belerakva, hogy aki ugyan olyan cipőben jár mint én, annak reményt adjak,hogy évek után is legyőzhető, és ne adja fel, próbáljon ki mindent, sose lehet tudni mi segít. Mert tényleg mindenkinél más, és mindenki csak találgatni, próbálgatni tud. Természetesen a lelki jólétet nem lehet kipróbálni, de egyszer az is eljön, és talán az segít. Én tudom milyen utálni a tükörképed, milyen amikor folyton arra gondolsz, hogy mindenki ezt nézi. Mikor még mindig fogalmad sincs,hogy mitől van, és senki nem tudja megmondani. De kitartás mindenkinek, és remélem sikerül egyszer eltűntetni!

143. Monka86
2020. febr. 21. 09:17

Sziasztok!


3 hónap kínszenvedés, szteroidos krémek utáni borzalmas állapotok, almaecetes kúra, fluoridos fogkrém elhagyása- ill. a doxycyclin szedése után, jelentem megtaláltam a megoldást!

Himalája só oldat + szaliciles cink paszta. 3 nap alatt hozta rendbe az arcomat!!!

3 hete szedem a doxycyclin 200mg-os gyógyszert, mellette alkseborral kentem. Minimális javulás után, újra s újra belobbant, és ez így ment hetekig.

Ezen a fórumon olvastam a Himalája só oldalról és a szaliciles cinkpasztárol is. Kipróbáltam, és jelentem az arcom gyönyörű!!

4. nap és egy db kiütés sincs rajta! Igaz, hogy kiszáradt a bőröm, olyan volt mint a sajtreszelő, de a 2. nap csináltam mézből és kristálycukorból bőrradirt, ami gyönyörűen lehozta az elszáradt szarulemezkéket róla. Nagyon boldog vagyok!😁🙏

2020. jan. 6. 22:28
Sziasztok! Nálam egy dolog használt, a nullterapia. Minden krémről, kozmetikumról leálltam 3 hétre és elmúlt! Utána szép lassan fokozatosan kezdtem visszaállni olajmentes termekekre és azóta egyszer sem jött elő!
2019. dec. 10. 16:53

Sziasztok!

Sajnos nalam is megjelent ,a szaj korul ket oldalt es a bal orr mellett. Enyhe pir,es bubok.

Tanacstalan vagyok egyenlore,bar a forumot vegigolvastam.

Grapefruitmag olajat fogyasztokyes almaecetet.

Pajzsmirigy alulmukodesem van ,amire 10 eve szedek hormont.

Mas gyogyszert nem. Vitaminok asvanyi anyagokat igen. 46 eves vagyok,vekony magas,es mindig szep borom volt.

Teljesen elkeseredtem...

Ugy erzem mindenki engem nez,es ma is apu mondta csuszod lesz? Momdtam nem,ez most valami mas es hosszabb....

Ugy gondolom en is hogy a beleinkkel van osszefuggesben,es csak kiserletezes folyik,na meg a szerencse epp kinel mi az ami elmulasztotta.

Amit meg kifelejtettem,menzesz elott jelent meg az elmult 3 honapvan,es most is az elott allok.

Mindenkinek vegleges gyogyulast kivanok.

140. Radley (válaszként erre: 62. - Hasszeda88)
2019. jan. 30. 18:58
Köszi a Kerium DS említését, nekem az vált be :)
139. Radley (válaszként erre: 133. - Bambuszkaa)
2019. jan. 30. 18:46
Valamiért én is azt gondolom, hogy a lelki problémák kihozzák akár ezt a betegséget is. Nekem 2 éve van egy veszteség élményem, amit nem tudtam még feldolgozni. Fél éve jött ki ez a frányaság.
138. Radley
2019. jan. 30. 18:17
Sziasztok!tavaly augusztusban kezdődött nálam. Nem tipikusan a száj körül. Először egy pici bub lett az orr és száj közötti redőben. Amivel nem foglalkoztam különösebben. Bár soha még egy pattanás sem volt rajtam. Aztán lett mellette még egy, a végén 4. Irány a bőrgyógyász. Krém. Nem használt. Vissza. Másik krém. Az se használt. Harmadik. Az sem. Közben ennyi idő alatt az egyik orrnyílásom körül jöttek ki még a tünetek. De ott pirosság, gyulladtság főleg. Nagyon ritkán hólyagok, amik leszáradtak. Már a másik orrnyílás körül is, és végig le a számig húzódó redőkben. Borzalmasan égett, fájt, néha viszketett. Gondoltam, oké, akkor majd én megoldom. Jó kis Elocom. Anyukámnak volt, bekentem vele. Gyönyörűen már másnapra szebb lett. Kenegettem. Jobb lett sokkal. Szuper. Kb 1 hónap múlva mentem a fül-, orr- gégészetre, hogy leoltsák az orr váladékot, hogy mégis mi is ez. Ja, merthogy addig ez sem derült ki. A doktornéni rám nézett, és kapásból mondta negatív lesz a leoltás, mert ez bizony perioralis dermatitis. Hopp! Ugyan egészségügyiben érettségiztem, erről addig mégsem hallottam. Mondta legrosszabb amit tette, hogy a szteroidos Elocommal kentem, hagyjam abba azonnal. Mondta nincs gyógymód rá igazán semmi. Hazaérve naná mindjárt utánaolvastam a létező összes fórumon. Fogkrém? Táplálkozás változtatása? Hááát, én úgy éreztem nem az a megoldás. Megszavaztam a bizalamat az Alksebor krémnek. Itt olvastam valakinél a fórumon, és jól hangzott a betegtájékoztató is ehhez. Persze régebben írta valaki, mára tartós hiánycikk lett már fél éve. Időben ekkor már decemberben jártam. A 11. gyógyszertárban volt 1 db, félre is tetettem gyorsan, megvettem. Ekkor a szteroid nélkül mindennap fájt az orrom alatti terület. Annyira, hogy le tudtam volna tépni a bőrt, csak már jobb legyen. Kenegettem napi 2x. Sokkal jobb lett a helyzet. Sokkal jobb! Már nem fájt. A pirosság elhalványult. Elő-előjöttek a kis bubok, de el is múltak. A krém illata ráadásul pont, mint egy naptejé, finom volt. Aztán újraolvastam a fórumokat, mert nem volt azért teljesen jó megoldás az Alksebor, csak egy pontig javította a tüneteket. Na most jön a lényeg, amiért írni kezdtem, és a krém, ami nekem bevált: LA ROCHE-POSAY KERIUM DS. Nekem a csodaszer! Azóta teljesen elmúlt a bőrpír is. Reggel és este kenem az érintett területre csak. 40 ml nagyon sokáig elég lesz. Árában húzós, mert 4000 körüli, de bőven megéri, hiszen irtó sokáig elég lesz. Meg amúgy is, akár 10000-et is fizettem volna már bármiért, ha használ. Az illata annyira nem jön be, de kit érdekel, ha egyszer használ. Most ott tartok, hogy 3-4 hete használom. Néha előjönnek azok a pattanásszerű dolgok z egyik oldalán a számnál, de este bekenem és reggelre már le is húzta. Az orrom alatt másfél hete elő sem jött már a pirosság. Hát, így ennyi. Majd még hosszabb távú használat után jelentkezem mi a helyzet. Addig azért egy próbát megér mindenkinek talán. :)
137. ericca19 (válaszként erre: 136. - .Ági.)
2019. jan. 30. 06:41
Írjál nyugodtan. Köszi
136. .Ági. (válaszként erre: 135. - Ericca19)
2019. jan. 29. 19:44

Szia, olvastam a hozzászólásodat a fórumon a dermatitisről.

Remélem nem gond, hogy írtam! 🙂

Nekem is volt hasonló problémám.

2019. jan. 29. 16:11

Kislányom tej, tojás, szójaérzékeny. Baba kora óta diétázunk. 4,5 éves korában (2018.szept.) jelentkezett a szája körül sok kis apró piros pötty. Volt időszak, hogy sokat nyalogatta a száját... lehet hogy attól. Nem tudjuk. Orvostól orvosig, bőrgyógyászok, gasztrosok mind csak próbálkoztak. A legrosszabb amit kaptunk egy Elocomos krém, amit 2 hétig használtunk. Ez nov.-ben volt. Elhalványította a pöttyöket ugyan, de el nem mulasztotta. Miután abbahagytuk fellobbant a gyulladás. Kb. 2-300 pötty lett a szája körül. Sokszor a sírás határán vagyok, hogy mikor jövünk már rá a megoldásra. Most 2 hete próbaképpen gluténmentes diétán van. Ezt 4-6 hétig kell csinálnunk, hogy lássuk lesz e változás. Egyébként minden allergia teszt, cöli teszt negatív. Szedettek vele antibiotikumot is már Kliont, meg Augmentint (torokváladékból egy baktériumot tenyésztettek ki és arra kapta). Jelenleg kissé alább hagyott a gyulladás, kisebbek a pöttyök, nem hólyagosak. Erősen gondolkodom a himalája sóoldaton, hogy ki kéne rá próbálni. Potty 33 néven olvastam hogy segített neki kigyógyulni. Nem csíp a sóoldat?

Most egy nappali krémmel kenjük, amit bőrgyógyász írt. +van egy ichtiolos éjszakai krém is. Vagy a krémtől, vagy a GM diétától, vagy az Augmentintől, valamitől visszahúzódtak a pöttyök, de nem múlnak el. Segítsetek, hogy mitévő legyek!

134. Ptr
2019. jan. 16. 23:53
Sziasztok, Mivel 2 éve szenvedek ettől a borzalomtól így megfogadtam, hogy ha egyszer túl vagyok rajta leírom. Ugyan még csak egy hónapja vagyok teljesen tünetmentes de mintha megváltozott volna az életem. Két éven át szteoridos krémmel kentem minden nap az arcomat mert amint nem kentem egy nap 2x, másnapra már egy nagy gyulladt ekcémává alakultak az orrom és szám körüli hólyagok. Én a Mofuder nevű krémet használtam minden nap de már ennek ellenére is hólyagos és gyulladt volt a bőröm annyira hozzászokott. Az ezredik bőrgógyásztól kaptam egy gyulladáscsökkentő és gombaölő krémet amit gyógyszertárban pár ezer forintért előállítanak, a neve: Crem.Batrafen + refrigerans. Én ezzel kentem a bőrömet ha rossz volt és segített. Esetleg gyerekeknél beválhat ez. És most jön a lényeg! 2 hónappal ezelött két nagyon fontos dolgon változtattam, és ez hozta emg a végső eredményt. Az egyik hogy abbahagytam a Nuvaringet (fogamzásgátló gyűrű), a másik, hogy TELJESEN SZULFÁT MENTESRE cseréltem mindent. Ezt külföldi fórumokon olvastam, ezért úgy döntöttem mindent lecserélek. Tehát tusfürdő, sampon, balzsam, fogkrém, szájvíz, rágó, arclemosó, arckrém, MINDENT! A bornak is magas a szulfáttartalma így azt is lecsökkentettem. Nem tudom a szulfátmentes élet vagy a nuvaring elhagyása miatt gyógyultam meg, de a lényeg, hogy mintha elvágták volna. Gyönyörű a bőröm, el sem akarom hinni. Drukkolok mindnekinek. Aki még ezeket nem próbálta, tudom ajánlani.
2019. jan. 4. 16:31

Sziasztok!


Régóta tervezem, hogy ha valami használ és eltünteti rólam ezeket az ocsmány pöttyöket megosztom Veletek!

Először nem vettem komolyan a foltokat és hibáztam, mert erős szteroidos krémet használtam. Aztán mikor az első bőrgyógyásztól kaptam antibiotikumot és krémet jött a sírás, mert úgy néztem ki mint még soha. Sajnos még levegőre se tudtam kimenni mert a legkisebb napsugár is bántotta a bőrömet. Innentől csak rosszabb lett, a pöttyök most már hetente előjöttek. Egy másik bőrgyógyász másik krémet írt, az használt, de az is szteroidos volt. Ezt csak azért írom le, hogy lássátok, hogy több mindennel próbálkoztam. Túl 50 ezer forinton, drága krémeken és sok-sok könnyhullatáson úgy döntöttem, hogy nem létezik, hogy így kell élnem, szteroidos krémmel kenegessem az arcom és attól féljek, hogy ha szelesebb időben sétálok másnapra megbánom. Szóval úgy döntöttem szakítok a gyógyszertáras szerekkel és vettem egy biokrémet. Nem volt drágább mint a gyógyszertárban vett csodaápoló, sőt... . Második lépésként elkezdtem szedni propoliszcseppet. ( Piacon mézet áruló úriembernél vettem, ő elmesélte a sok-sok pozitív hatását és hogy hogyan szedjem az elején). Gondoltam ártani nem árthat. Hát Lányok! :) Újra magamra tudok mosolyogni, ha tükörbe nézek és végre nem hajtom le a fejem, ha valakivel beszélgetek. Ezek mellett ami szintén nagyon fontos! Hiszek benne, hogy mindennek lelki oka van, s ha nem vagyunk rendben önmagunkkal az egy idő után kiütközik.

Még csak 3-4 hete, hogy"tünetmentes" vagyok, még nem merem leírni, hogy meggyógyult a bőröm. A cseppek szedése után egy héttel már nem volt foltos az arcom.

Olvastam egy korábbi üzenetben, hogy valakinél szintén ez használt. Nem hiszem, hogy mindenkinek ez oldja meg a problémát, de ha csak egy valakinek is használ, nagyon fogok örülni.

132. Cumbika
2017. nov. 25. 13:30

sziasztok, 1 éve van egy bajszos barátom ,aki borotválkozik mindennap ,de több óra is eltelik a találkozásunkig. Azóta jönnek a kiütéseim , mióta ő van. Azelőtt ritkán csókolóztam.

Elkövettem azt a hibát ,h szteroidos kenőcsöt használtam és nagyon bedurvult a dolog.Ezért is olvaslak Benneteket.Nektek nem lehet ugyanez a kiváltó ok?

131. Murci33
2017. nov. 10. 16:14
Sziasztok! Kislányom januarban lesz 3 éves es a szája körül, orra alatt apro piros foltok jelentek meg. A gyerekorvos szerint perioralis dermatitis. Elocomos kremet írt ra, amitől el is múlt illetve tejmentes diétát tartottunk 3 hétig. Már tudom,hogy az elocomos krém hosszú távon nem tett jót. Mikor újra adtam neki tejterméket megint előjöttek a kiütések sokkal durvabban. Semmivel nem kentem , 2 hete megint tejmentes diétán van , mindent elolvasok, csak olyan dolgokat eszik amik tejfeherje mentesek. Lassan kezdenek halványodni, 2 hét után a kiütések. Szerintetek okozhatja valóban a tej vagy csak véletlen egybeesés?
130. szilkame (válaszként erre: 128. - RRRRRRRR)
2017. aug. 9. 10:28
Csajok, kérlek biztassatok!!! Iszonyat nagy a bsj, Perioralis dermatitisem van es en hülye szteroddal kenegettem több honapja a vorgyogyasz ajanladaval, de mar az sem használt! mivel pénteken utazok tengerhez buvarkodni 2 hetre, igy ma abbahagytam a szteroidos krémet, vettem himalajai sót, oldat, kenegetés és beszereztem az alksebor kenőcsöt. Basszus, remélem rendbe dog jönni, kérlek drukkoljatok!!!
129. Lolka0817 (válaszként erre: 128. - RRRRRRRR)
2017. febr. 21. 17:57
Örülök,hogy neked sikerült! Én még mindig küzdök.. fluorid mentes fogkrémre váltottam,talán jobb,de ugyanott van... ha csapvízzel mosom az arcom borzalmasan kipirul és ég.... ugy néz ki , hogy ismét bőrgyógyászat látogatok...azt mondta gyógyszeres kezelés,ha a pasztától amit használok nem mulik 3hét múlva..
2017. febr. 13. 14:34

Sziasztok! Én is azok közé tartozok, akik megfogadták, hogy irnak ide, ha sikerült változást elérni, esetleg kigyógyulni ebből.

Akkor kezdem is: Az én problémám 2013-ban kezdődött, ekkor annyira sokkolt, hogy sállal takartam a szám körüli részt iskolában és a barátok körében. Nem tudtam mi ez, de azt tudtam, hogy nem serdülőkori pattanás roham, ami amugyis kései lett volna. Vártam vele hátha elmúlik. Sajnos nem igazán emlékszem teljesen rá, hogy hogyan volt, de elmentem vele bőrgyógyászhoz, aki minden sz*rt írt fel rá, de hosszabb időre nem múlasztotta el. (nem tudom a nevüket, egy arcmosó, egy kevert krém és egy másik krém kombinációját kellett használnom) Én többet nem is vesződtem a bőrgyógyászokkal, mert amugy se szeretem ha órákat várok még időponttal is. Szép lassan megszoktam vele az együttélést, és kezdett eltünni. Én nap mániás vagyok szóval a szolizást nem vettem meg és ez részben segitett leszárítani. Nem váltottam bio életmódra, nem fürödtem esővizzel és a többi gyógyszertári vacakkal, nem szedtem se vitamint se semmi vackot, egyedül a fogamzásgátlómat. (nem tudom lényeges-e, ezért megemlítettem) Nem voltam semmi belgyógyásznál meg istentudja kiknél, csak vártam és végül már csak menstruácio elött jelentkezett és tudtam hogy 4 nap alatt lezajlik. Sokáig mondjuk akkor se jött elő mikor zabos müzlit ettem joghurttal, de ez késöbb már nem használt. 2016-ban 6 hónapra tunet mentes lettem, és visszakaptam szép sima bőrömet, de decemberben kiköltöztem Németországba és előről kezdődött. Sokan azt mondták az itteni csapvízben lehet valami ami otthon más, ugyanis itt nem akart elmúlni! Kétségbe estem hisz 21 évesen senki se akar ezzel a valamivel az arcán élni. Elkedtem előröl a kutakodást. Megvontam magamtól a fluoridos fogkrémet, a csapviz nem érintkezik az arcommal, és kiprobáltam a csodakenőcsöket, amiket itt találtam. Annyira durván kijött itt külföldön, hogy a szám körüli rész izzott és megvolt püffedve. 2 órás nyomozás után összeirtam azt, amit tuti kiprobálok. (nem csinálok candida diétát, nem szedek semmi cseppet és nem iszok semmilyen teát) Először a SZALICILES CINKPASZTÁT kezdtem el, de itt németbe csak szalicil van, de 70%-os javulást adott, igaz nem mozdultam ki a lakásból és reggel este kentem vele vastagon. Mivel hagyott el nyomokat, ezért hazamenős ismerősöket megkértem, hogy hozzanak egy ALKSEBOR kenőcsöt meg HIMALÁJAI SÓT. PRÓBÁLJÁTOK KI!!!!!! Én pesszimistán állok mindenhez, de ez az alksebol és sóoldat kombó bejött!!! 2 hete az elnem múló PD. elmúlt! TELJESEN!!! Lehet visszajön még de most már szép és puha a bőröm. Reggel este nem tul sós vizzel áttörlöm az arcom és a kiütéseket bekentem ALKSEBORRAL!! Nem reklám, vagy marketing, de ez a kis picurka tubus tényleg használ és melette eszem a jó kis sajtbureszt :D


Lányok és fiúk, azért irtam le, mert én is elveszettnek és ocsmánynak éreztem magam. Ha 1 esélyt adtok neki és adja isten sikerül, akkor már megérte ez a regény!!


U.I.: Én még mindig palackos vizzel mosok arcot fürdéskor, és fogat és a fluorid mentes fogkrémet nem hagyom el, de csak mert itt külföldön mos ez biztos, viszont otthon tojtam a fogkrémre. Ha tudok még segíteni nyugodtan kérdezzetek!


(Egy 21 éves lány, aki végre felemelt fejjel sétál az emberek között!)

127. Lolka0817 (válaszként erre: 126. - Eiffel76)
2017. febr. 10. 21:24
Köszönöm a választ. Igen,ezt már többen is irták ahogy vissza olvastam. Hihetetlen milyen rossz egy dolog ez..
126. eiffel76 (válaszként erre: 125. - Lolka0817)
2017. febr. 10. 19:52
Szia, nekem a fluoridmentes fogkrémre történő váltás segített egyedül, pedig már sok mindent kipróbáltam előtte!!!
2017. febr. 10. 10:33

Sziasztok!


Sajnos én is ezzel a problémával küzdök... elmentem bőrgyógyászhoz,és mondta,hogy megse probáljam steroidos kenöccsel kenni,mert durvábban fog majd visszajönni. Így kaptam egy éjszakai gyogyszertárban kikevertetett rázokeveréket,mit éjszakára ajánlott. Elég fura szava és szürke színű,ami szárít. Kb egy hete kenem és sajnos még semmi változás... nagyon elvagyok keseredve. Kozmetikusként dolgozom (és persze amugy se a legjobb ha ott van),de igy eléggé kellemetlen. Mindig is probléma mentem volt az arcom,alapozo nélkül bárhol megjelenthettem,most pedig kizárt nélküle az életem. 26éves vagyok..eddig tartott volna a "szépség,és a fiatalság"... gondolkodtam hogy visszamegyek az orvoshoz,hogy irja fel a gyogyszeres kezelést,mielött elkésnénk vele,mert mondta a követkö lépés márcsak az.... fura,hogy kisérleteznek velünk és foggalmuk sincs hogy mitöl alakulhat ki.. átváltottam a laktoz és glutén mentes táplálkozásra(ami anyagilag is több kiadást jelent) és semmi változás! Nagyon elvagyok keseredve!!!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook