Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Atopiás dermatitis. Hogy alakul ki? Mit lehet tenni? fórum

Atopiás dermatitis. Hogy alakul ki? Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 22. 08:23
A vérvételen immunglobin vizsgálat volt./ Lehet, hogy helytelenül írtam/ Megnézték, hogy a 80 anyag ellen termel-e ellenanyagot. Valami ilyesmi. A doktornő szakszerüen elmondta, de én csak konyhanyelven tudom. Azt viszont előre megmondta, hogy a laktózt intoleranciát az nem mutatja ki.Én először a fürdetőkre, később a mosóporra gondoltam.Tévedtem.
59. Mókicaaaa (válaszként erre: 58. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 21. 20:58
de a vérvételest igen???
2009. márc. 21. 20:39
A nagy allergiateszt a bőrpróba, amikor sok anyaggal kísérleteznek a gyerek bőrén. Ez a bőrre ragasztott tesztcsíkokkal történik. De a Te kicsidnek még nem csinálják meg.
2009. márc. 21. 20:27
Az allergiatesztről tudsz nekem írni?
56. Mókicaaaa (válaszként erre: 55. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 21. 20:27
Igen, még napi 4x szopizik..
2009. márc. 21. 20:15
Egyébkánt még szoptatod a kicsit?
54. Ágica Miskolc (válaszként erre: 53. - Mókicaaaa)
2009. márc. 21. 20:14
Attól, hogy legalább 1 alkalommal megpróbálod a szteroidos krémet, még semmi káros mellékhatással nem fogtok találkozni. Hidd el, csodákra képes. Legalább a saját tapasztalataid alapján el tudod dönteni szeretnéd, vagy mégsem.
2009. márc. 21. 19:11

Szijjasztok!

Köszönöm nektek a hozzászólásokat.

Szóval használunk sudocremet és csakis gyógyszertári fürdetővel kenem neki..tehát ez nem lehet gond... a kajával meg most épp próbálgatom mi lehet...de a teszt biztos pontosabb infót adna... a nagy allergiavizsgálat mit jelent? Többnapos bennt fekvés? meg az gondolom csak nagyobb városok klinikáin végzik, nem?

Most próbálkozunk még a homeopátiával, nektek esetleg hozott pozitív változást?

A szteroidról hallani sem akarok, az lesz a legutolsó amit használni akarok, rengeteg durva mellékhatása van!

2009. márc. 21. 11:33
Az én lányomnak 8,5 hónapos korában jelentek meg az első foltok. Megmutattam az orvosnak, de nem tulajdonítottak neki jelentőséget. Csak 2 db 2 ft nagyságú folt volt.Az én lányom éppen eddig szopott. Hipoallergén tápszert kapott, időnként pótlásnak. Tehát ez sem lehetett.Ma sem tudom, az első jelzések mire érkeztek. Talán, amit a bőrgyógyász mondott, hogy akkorra lett először beteg és antibiotikumot kapott. Elmondása szerint az antibiotikum roncsolta a bélbojhokat. Ezek lesodródnak a bél faláról, így a laktóz a tejből nem tud felszívódni és kicsapódik a széklettel. Nekünk ez hónapokig zajlott, mindíg a fogára gondoltak. Csak az ekcémás kiütések után mondta az orvosunk, hogy tej allergia. Végülis nem tej, csak tejcukor.Csecsemő korban nem végezhetnek bőrtesztes allergia vizsgálatot. Ez ilyen pici korban nem jön be.A hidrophyles fürdetőt háziorvos is felírhatja. Nekünk Ő írja fel. De próbáljátok ki a sós testápolót. Nagyon felpuhítja a bört és még zsíros is./Elhiszem, hogy a Sudocrem jó, de még azt nem próbáltuk.Kipróbálom én is./ Nem szárad ki az ekcémás folt felülete. Reggel, este kenegetjük a gyereket. Ma megint kiütéses lett reggelre, de tegnap ordított a lángosért. Igaz keveset kapott, de a halvány voltok enyhén belobbantak. Nem vakargatja, mert állandóan figyelem és rögtön szteroidozunk, ha kell.A legnagyobb segítség mégis az volt, hogy metudtuk, mia okozza az allergiát. A lényeg, hogy nem megy a hasa. Nekem azt mondták a szakrendelésen, hogy a hasmenés miatt, nem szívódnak fel az agy fejlődéséhes is szükséges tápanyagok. Ez egy kicsit megérmített, de a hasmenésünk a tej elhagyásával 100%-an megszünk. A többi, csak kellemetlenség ehhez képest. Én elégedett vagyok. 1 hónap alatt 1 kg-ot hízott a gyerek. Addig vagy stagnált, vagy fogyott abból a havi 10-20 dkg-ból amitt felszedett.MeisUK-nak igaza van a steroidos krémre szükség van.
51. MelisUK (válaszként erre: 48. - Mókicaaaa)
2009. márc. 21. 10:14

Szia! Én is ekcémás vagyok. Allergiás vagyok két féle penészre is, de nem ez okozza az ekcémám.

A gyereket mielőbb vidd el nagy allergiavizsgálatra (amit a háton kell csinálni), de arra hosszú idő múlva kaptok csak időpontot, így a biztonság kedvéért megnézhetitek a vérvételes vizsgálatot is és a karcolásosat is az alkaron. Ez utóbbi kettő ki fogja dobni az ételallergiát, ha az okozza a gondot. Viszont kisebb esetben okozza ételallergia az ekcémát, így ajánlatos a nagy allergiavizsgálat, amivel az egyéb külső tényezőket is megvizsgálják. Lehet, hogy valami testápoló, a fürdetője, vagy valami tisztítószer izgatja a bőrét. Rengetegen pl a bútorápolóra allergiásak, a kertészkedési dolgokra, a gumira, fémre, szépészeti szerek összetevőire, stb. Ez a legvalószínűbb, de gyerekeknél az ételallergia végett is kialakul persze az ekcéma.

Ezt nagyon könnyen kiszűrheted, egy hétig csak egyféle ételt adj a gyereknek, következő héten jöhet plusz egy dolog és így tovább. Így látni fogod, hogy mi az, ami kiváltja az ekcémáját.

Ahhoz, hogy gyorsan eltüntesd a babád bőréről azokat a viszkető piros száraz pörölyöket, ahhoz egy hétig valamilyen szteroidos krémmel kell kezelned. (Ez a szteroid nem az, amivel a sportolók készítik ki magukat, rengeteg fajtája van a szteroidoknak!) Ilyen krém pl az Elocom, az Eumovate, stb. Az előbbivel napi egyszer kell kezelni az ekcémás felületet, a másodikkal reggel-este egy héten keresztül. Ettől el fog múlni a külső tünet. Fürdesd a babád hidrofiles fürdetőkrémmel, ezt gyógyszertárban lehet kapni, de bőrgyógyász is föl tudja írni receptre (csak bőrgyógyász). Lentebb leírtam, hogy hogyan kell vele fürdetni a gyereket. El kell felejteni minden illatosított pipere dolgot, tehát ha mégis valami tusfürdővel fog nagyobb korában fürödni, akkor legyen antiallergén és illatanyagmentes.

Sudocrem-et vegyetek a DM-ben vagy a Rossmann-ban vagy patikában, ezzel naponta többször is kenegethetitek a gyerek bőrét, ezt nap mint nap használva nagyon ritkán fog újra előjönni az ekcémája, hisz antiszeptikus krém, azaz elöl minden kórokozót, szaporodásukat meggátolja, tehát ez egy fertőzésellenes krém. Nem pusztán bababpopsi krém, ez kifejezetten ekcémára is való még sok mindenen kívül.

Ha betartjátok a fentebb leírtakat, akkor nagyon ritkán fog előjönni az ekcémája, főleg csak télen. Ha szerencsétek van, akkor csak gyermekkori ekcémával van a gond, akkor 8-10 éves korára kinőheti, ha nem, akkor viszont egész életében ekcémás lesz. Én lassan 26 éves leszek és ekcémás vagyok - de csak nagyon ritkán jön elő és már érzem, ha elő akar jönni, ilyenkor bekenem a kritikus területeket a szteroidos krémmel és szinte elő se jön.

50. Ágica Miskolc (válaszként erre: 48. - Mókicaaaa)
2009. márc. 21. 08:40
Az allergiát bármi okozhatja! Nagyon jó a meglátásod. Említened kell az orvosnak. A penészre való érzékenységet a vér kimutatja!
49. Ágica Miskolc (válaszként erre: 47. - F64f0d9a69)
2009. márc. 21. 08:39
Hú! Ez ilyesztő.
2009. márc. 20. 23:03

Szijjasztok!

A segítségeteket kérném!

A kisfiam 8 hónapos.. kb. 2 hónapja ekcémás foltok jöttek elő rajta... a doki javaslatára elhagytam a banánt és a paradicsomot, de nem ez okozza, most az üveges kajcsikat hagytam el én főzök, megnézem hatásos e.. De a legfontosabbat nem is említettem meg az orvosnak!!!

A lakásunkban nagyon komoly penész problémák vannak!!! Létezik hogy ettől lehetnek a panaszai és semmi köze az étkezéshez???

A tanácsaitokat előre is köszönöm!

47. f64f0d9a69 (válaszként erre: 46. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 20. 20:32

Ezét kérdeztem a lisztérzékenységet.

Attól még a Normaflor jó!

A bélbolyhokra nem tudom mi a jó.

Valamilyen diétát szoktak adni ilyenkor.

Az én ismerősömnek a liszt csinált ilyet örökre...

46. Ágica Miskolc (válaszként erre: 39. - F64f0d9a69)
2009. márc. 20. 20:20
Én kapásból a Normaflort emlegettem az orvosnak. Mire felvilágosított, hogy a bélflóra és a bélbolyhok nem azonosak! Szóval, már ezt is tudom, de eddig tényleg nem tudtam.
2009. márc. 20. 20:18
Most mennem kell, ne haragudjatok! Holnap jövök! Fürcsi van a gyerkőcöknek!!!
44. MelisUK (válaszként erre: 28. - Orsóka23)
2009. márc. 20. 20:15

Nem vérvételes allergiavizsgálatra kell menni, mert azzal nem tudják sok mindenre kivizsgálni. Van egy olyan nagy allergiavizsgálat, amit a háton végzik el, 3 vagy 5 nap összesen a vizsgálat. Ilyenre időpontot kell kérni, 1-3 hónap múlva szokott rá időpont lenni. Ebből biztosan megtudjátok, hogy mi okozza.

Nekem is csak vérvételes vizsgálatom volt, mert amikor otthon voltam, akkor arra a két hétre nem volt időpont a nagy allergiavizsgálatra. Mondta is a bőrgyógyász, hogy fölösleges a vérvételes vizsgálat, de azért megcsináltattam. Hát pár dologra kijelezte, kétféle penészre, poratkára, kutyaszőrre és hörcsög szőrre vagyok allergiás, de nem ezek okozzák a tüneteim. A nagy allergiavizsgálatra meg lehet várni.


Nekem a szteroidos krém tökéletesen elmulasztotta, azóta a Sudocrem-mel kenegetem magam és már hónapok óta tünetmentes vagyok. Néha elkezdek vizsketni, akkor egyből bekenem magam a Sudocrem-mel. Azt a 0,1%-os krémet próbáljátok ki, egy hét múlva el kell hogy tűnjenek a tünetek.

43. Orsóka23 (válaszként erre: 42. - F64f0d9a69)
2009. márc. 20. 20:05
Azt sajnos nem tudom, hogy mindig ugyanaz veszi e le. Mert csak 4-5 havonta kell visszamennünk a pulmonológiára. De a jövő hónapban mennünk kell a bőrgyógyászatra, és ott is szoktak vért venni.
2009. márc. 20. 19:59

Ugyanaz veszi le vért mindig?

Igazából valahogy el kéne mesélni neki, hogy ha megtalálják az okot, csak akkor tudnak rajta segíteni.És ezt a felnőtteknél is így csinálják. Ha jól összeszorítja fogát és nem feszíti meg az izmait, hamarabb túlesik rajta és nem fáj annyira. Ő pedig már egy okos nagy fiú.

Vagy valami sokkal jobbat!

41. Orsóka23 (válaszként erre: 36. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 20. 19:58
Írtam is.
40. Orsóka23 (válaszként erre: 37. - F64f0d9a69)
2009. márc. 20. 19:51

Szerinted mit mondjak neki? Hogy vegyem rá? Még csak 4 éves, és csak a rosszra emlékszik. Amikor pl. csak egy torokgyulladással megyünk a dokihoz, megkérdezi vagy 5x hogy: ugye nem kapok szurit?

Hazudni viszont nem akarok neki.

39. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 20. 19:48

Antibiotikum után kötelező a probiotikum, mert az ab.pusztítja ki a bélflórát! Az acidophilus meg helyreállítja. többféle készítmény létezik.

Egyébként ilyenkor támadhatnak a gombák is, mint pl. a candida.

38. Orsóka23 (válaszként erre: 36. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 20. 19:46
Igen megkaptam. Köszönöm. Majd írok vissza, mert valamit akarok még kérdezni a dokiról.
37. f64f0d9a69 (válaszként erre: 35. - Orsóka23)
2009. márc. 20. 19:44

Próbálj meg vele alaposan elbeszélgetni. Elég felelőtlen dolog gyerekekkel így bánni. Én is pofán verném...

Allergia csak egy idő után alakul ki. Az intoleranciát nem tudom, hogy mutatják ki?!

2009. márc. 20. 19:40
Orsóka! Megkaptad a privát válaszomat? Remélem igen.
2009. márc. 20. 19:35

Teljesen tanácstalan vagyok, mert jó lenne kiszűrni, hogy mire allergiás. De nem akarja megengedni, hogy levegyék a vért. Majd megpróbálok valamivel hatni rá, mire megyünk vissza. Nagyon fél, mert mikor másodszor megszúrták akkor meg rendesen folyt a vér. Tiszta vér lett a cipője, a földön is kisebb fajta tócsa volt. Előtte meg amint írtam lentebb jól megkínozták, ráadásul ordítottak vele, mint a kutyával.

Nem vagyok valami harcias, de legszívesebben bevertem volna annak a nőnek egyet. Nagyon kellett uralkodnom magamon. Nem akartam, hogy a gyerekkel toljon ki.

34. Ágica Miskolc (válaszként erre: 33. - F64f0d9a69)
2009. márc. 20. 19:33
Szerencsére nincs más érzékenység!A vérvételek szerint, de a doktornénink úgy magyarézta, hogy az állandó megbetegedések és az antibioticumos kezelések miatt, nem volt elég idő a regenerálódásra, aminek ez lett az eredménye! Állítólag a gyerekek 80-90% kinövi.
33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 20. 19:29
Lisztérzékenység nincs? Akkor szoktak a bélbolyhok károsodni!
2009. márc. 20. 19:26
A gond az, hogy a másodlagos laktóz-intolerancia a bélbolyhok károsodása miatt alakul ki. A doktornéni szerint a bél regenerálódására sokkal több idő kell, mint egy betegség kezelésére. Azért köszönöm az ötletet, érdeklődni fogok a készítmény után.
31. f64f0d9a69 (válaszként erre: 28. - Orsóka23)
2009. márc. 20. 19:21
Érdemes lenne probiotikumot adni a gyerkőcnek. Én csak az Acidophilust ismerem, arról tudom, hogy a tejtermékek iránti érzékenységet csökkentheti. Érdemes kipróbálni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook